Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Szerintem még messze van a fényereje. Jó lenne azért megmérni valami készülékkel. Építünk? Lux, lumen meter?
Hogy érted hogy messze van a fényereje? Eddigi alkalmazások során 500 és 300Wos par lámpák társaságában működtek
![]()
kompaktfénycső VS. led lámpa
Ha megnézed, akkor láthatod, hogy az előző hozzászólások nem neked lettek szánva. dbase és zoknee Topi ledes, gigawattos világítótornyáról beszélnek.
Konkrétan minden ledes lámpára gondoltam. Fogyasztás/fényerő szerintem nem veri még a fénycsöveket.
Hát öregem te beteg vagy
![]() ![]() ![]()
Azért ezt én is erősen vitatnám! Nézz meg egy LED-es közlekedési lámpát, vagy vasúti átjáróban a LED-es optikákat! Van olyan fényük, hogy még 2-300 méterről is szinte zavaróak, a kompakt fénycsövek a nyomukba sem érnek.
Köszi FMSound, engem a Te lámpád összehasonlítása érdekelt.
![]()
Tegnap mutattam már pár képet a 4csatornás dimmerem alapjairól, már majd nem kész pár kép
Öregem! Mind ha gyári lenne! Egy dolog nem tetszik csak. az a 4db bizti lehetett volna egy sorban a 4 tápcsatlakozóval.
Rányomtam a téma olvasása előtt a képnézetre, és látom ezt a munkát, akkor még nem tudtam, hogy ki készítette, de majdnem biztosra vettem, hogy valaki, aki vagy igen ráért, vagy sok LED-je volt otthon. Sejtettem, hogy Te követted el, Topi.
Hadd kérdezzem meg, hogyan kötöd be a LED-eket? 50-50-et sorosan (antiparallelbe) és 1-1-ben rá a 230V-ra, vagy egyenirányítassz, hogy ne villódzon picit sem?
Kiszámolom a reaktanciát majd mekkora kondi kell, egyenirányítok pufferelek és úgy rá a LED-ekre.
50db-ot sorba, majd a három 50-50-50-es csoportot párhuzamosan. Így olyan 60mA-el kell majd hajtanom a ledeket. Most így gyorsszámolva ez kb. olyan 4,5K lesz a 680n-val.
Egy képet, vagy inkább videót lehet majd látni a működésről? Nagyon tetszik a dolog
![]()
Igen... Holnap majd összerakom, ma nem jutottam el odáig.
Ez nagyon durva. A szőnyegen se látszik a fénycső fénye. Ennyire elnyomja a ledes lámpa ? Milyen záridővel / blendével készült ez a kép ?
Szép a munkád, de én hiányolom a szürést. Egy síma fázishasításos fényerőszabályzó mellé is eléggé ajánlják a szűrést.
Legegyszerübben tudom ajánlani a bemeneti csatlakozó kicserélését szűrés félére. Amugy hangtechnikába csunyán bele tud szólni. Szép munka! Egyszer én is építek majd, de én 3 fázisra akarok, mert jelenleg a város lámpái 2*4db 1kw os és mindig 3 fázisról megy.
Igazad van a szürésel kapcsoltban, a tekercsek ma kerültek beépítésre, amint láttad a képeken a hűtőbordán volt kettő csavar szürke távtartóval ott kapott helyet még egy nyák amin a tekercsek vannak,
én is készítettem már egy 3fázisú készüléket rack dobozba csak az nagy, és kis rendezvényeken jól jön egy pici készülék. Meg ezt egy C kampóval akár fel is tudom akasztani a lámpa csíkra ![]()
dbase tessék a képek a zavarszűrőről
![]()
A 3 fázisút is mutasd meg arra gondoltam konkrétan.
Tettél kondit is, mert szerintem csak akkor ér a tekercs is valamit. Úgy L-c tag.És nem mindegy a méretük sem.Szerintem.
persze kondit is raktam , persze hogy számít az értékük is, 100µF kondi 100mH tekercs
![]()
Sziasztok!
Ma delutan csinaltam ezt a lpt porton müködö oscilloszkop kiserletet. Egy tlc459 es ad atalakitoval van megoldva,a picoszkope csalad szoftveret hasznalja. A dokumentacio egy nemet oldalrol szarmazik. A megepitese 3 oarat vett igenybe a nyakvasalastol kezdve a befejezesig,ugy hogy kozben telefonon beszelgettem egy baratommal 3 oran keresztul,alkatreszeket keresgeltem hozza es fat hasogattam. Müködni müködik,viszont valami nem ok,valami zavart oszeszed,jelforrasal egyenlöre nem probaltam.
Ez egész jó lett!! Specifikációt, doksit kaphatunk hozzá? Érdekelne a dolog.
Üdv!
A doksi lelöhelye: a 2 -4 csatornas valtozatnak a rajza scope2k4 nevü programban telepites utan megtekinthetö,ez a szimpla valtozat pedig az alabb melleket linken elerhetö!
Link Sajnos mint utobb kiderült ,nallam a nyomtatoporton csak 3 volt körüli feszültseg van amitöl a cucc instabil lesz,javasolom az ic külsö stabilizalt 5 voltal valo ellatasat.
Közben megtalatam a programba mellekelve pdf formatumba a 2k4 es valtozat doksijat amit feltöltök az erdeklödöknek.
dbase a csináltam képeket a 3fázisú dimmeről, meg amivel vezérelni szoktam
![]() ![]() ![]() ![]()
és képek vezérlővel
|
Bejelentkezés
Hirdetés |