Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akksitöltő gond
 
Témaindító: lift, idő: Jún 22, 2007
Lapozás: OK   8 / 15
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Helló! Most már én sem értek semmit! Kértem, hogy a TE rajzod legyen az etalon! (...magamnak már kinyomtattam s ezt nézem...) Mert, hát profi módon megoldottad. Én rontottam el azzal, hogy olvashatatlan alkatrész számozás miatt, tetszőlegeset adtam nekik! Most meg már azt nem értem, hogy ez az IRF, hogy is van nyitva?
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Előzőleg azt mondta zsa, hogy minden tranzisztor lábon 12V-ot mért csak a Q1 emitterén nem. Ez azt jelenti, hogy D3 szakadt vagy totál ki van nyitva Q1 ami nem valószínű, mert akkor nem világítana a zöld led. Ha mind ezt akksi nélkül nézzük csak az IRF ereszt át!
(#) zsa válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Bocsi igazatok van hogy az alkatrészek nem látszanak a képen


Itt egy javított kép
(#) proli007 válasza zsa hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Hello!

Kijavítottam a pozíció számokat, ha igaz, akkor most már csak az alkatrészek értékei hiányoznak. (nem igazán látom, színkód alapján és mérésekkel kellene azonosítani.)
Az R1-R2-nek, valami kis értékű ellenállásnak kellene lenni. Ahogy VIM is írta, az tulajdonképpen csak bizti.

üdv! proli007

EBC-10A.png
    
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Helló! Látom, megy ez neked! Kijavítottad a hibákat is a rajzon, nagyon jó! Nem számottevők voltak de így már egyezik a panelba épített alkatrészek számszerű mennyisége is. ( egy ell.állással több volt) R1, R2 szinei fontosak volnának, mert ha a színek igazolják a méréseidet, felmerül a kérdés, hogyan tölt ez 10A-al? Azt már nem is kérdem, mennyi a Tr üresjárati feszültsége? A greatz hídra milyen adatok vannak írva?
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Bocsánat! Zsa-nak írtam volna csak elbambultam s az üzenő ablakot lehúztam... Most jöttem haza az éjszakásból... Máskor majd jobban odafigyelek!
(#) zsa válasza VIM hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
R1, R2 Alapszin + középen 1db fekete csík

A Tr (gondolom a trafó lenne?) (Precision Ebc10A) 12V normal , 15V gyorstöltés

A greatz híd pedig (egyenirányító?) MIC (KBPC3510) csat kép.


kbpcXXXX.jpg
    
(#) mex válasza zsa hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
R1,R2=rövidzár...
(#) VIM válasza zsa hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Helló! Most meg fogsz rám sértődni, olyat mondok. Neked rossz a szemed! Ez nem vicc! Először, nem tudtad leolvasni a tranyókon a feliratokat, talán még nem baj, mert bármilyen PNP megteszi. De! Olyan színkódos ellenállás nincs, amin csak egy fekete csík van! Legalább négy van rajta! Mondjuk okker, citrom ,fekete, ezüst. Az utolsó a tűrést jelenti. Te nem látod jól a tojáshéj színre felvitt, okkert, citromsárga vagy ezüst színeket és ezek variációit! Kérj meg valakit, hogy segítsen, jó megvilágítás mellett leolvasni a színeket és számokat ha lehet. Nincs semmi baj, menni fog ez. Holnap itthon leszek, s majd ránézek a dologra időnként.
(#) VIM válasza zsa hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Trafó üresjárati feszültsége mennyi is? és a graetz után? A D10-es diódát nézted már, hogy jó e? Azt mondtad, hogy Q1 emitterén 0-t mértél.
(#) mex válasza VIM hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Az nemlehet,hogy tényleg csak egy-egy átkötés az R1,és R2 ? Gyárilag ilyen ellenállásnak látszó tárgyakat alkalmaztak átkötésnek régebben,hogy valami pofája legyen a dolognak.
Most néztem a rajzot,biztos,hogy kisértékű ellenállások voltak oda tervezve,de nemes egyszerűséggel kihagyták és átkötést raktak helyette...
Úgyhogy nem is olyan biztos az a "szemprobléma".
(#) VIM válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Hmm! Én látom! Az R15-ös pl.:citrom, lila, barna, ezüst. Ez így összesen: 470ohm. Az R1,2-n is látszik két szín csak a többit takarja a kék vezeték. Fekete meg nincs is rajta.
(#) mex válasza VIM hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Igaz. Az R1-en én is látok barnát a közepén,de többet sajna a madzag miatt nem.
Talán egy új felvétel segithetne:mobil+nagyitólencse.
(#) Dempsey hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Beirtam Google-be a típusát és kidobta ezt a képet hogy fennvan itt a hobbielektronikán de én még nem láttam eddig ti?

töltő.jpg
    
(#) Dempsey válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Amit mondtál az tökéletesen rövidzár
(#) mex válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Először is GRATULA! Nekem nem jutott volna eszembe.
Ezt a képet még nem volt szerencsém látni,csak zsa leirása alapján gondoltam a rövidzárra,de igy már biztos.
(#) Dempsey válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Én sem értem hogy hogy került fel ez a kép de szerintem valamelyik másik topikból származhat!Most írom össze az ellenállások értékét mindjárt kész!
(#) VIM válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Csak az a baj, hogy kiépítve, 2Kohmos méréshatárban 980ohmot mért rajta zsa.Darabonként. Az akksiról több feszültség jön mint a tápról.
(#) Dempsey hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Megvannak az értékek! Lehet van benne hibás mert az 5 sávosok elég furik meg az R10-et nem találom!

értékek.txt
    
(#) mex válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Kis kavarodás van... Úgylátszik másnak is ilyen tipusú problémás töltője volt,és ez a szóbanforgó kép.Ugyanebben a topicban csak jóval korábbi
(#) Dempsey válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Tényleg igazad van!Ilyen messzire nem is olvastam vissza!Nem baj igy már könnyebb lesz talán valamit kezdeni a problémával!
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
(#) Dempsey válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Ennyi volt a megoldás ! Ez komoly! De itt is csak ezt irta zsa hibának hogy: "hiba jellensége : aksi csatlakoztatásánál a zöld led villágít ( Full - feltöltve) a töltő kikapcsolt állapotában is!" ez se tünik óriási hibajelenségnek ha belegondolok!
(#) Dempsey válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Mondjuk azt nem írta hogy tényleg fel volt töltve az akku vagy teljesen le volt-e merülve! Mert ha fel volt töltve akkor jelezhet feltöltöttet attól hogy nincs áram alatt a töltő nem? Attól tudja mérni hogy az akkuba van-e elég kraft?!
(#) mex válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Elvileg világithat a zöld led,egy darabig.
Várjuk meg mit mond a kérdező.
(#) Dempsey válasza mex hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Aha értem! Hát akkor lehet hogy itt is valamiféle álhibával állunk szemben
(#) proli007 válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Hello!

Rátettem a rajzra, az alkatrészek értékét. Egy elvi eltérés látszik, a TL431 bemeneti osztónál.
Ha elfogadjuk, hogy R14=12.6kohm és mondjuk a töltés végfeszültsége 14.5V-ra van állítva:
- A TL431 vezérlő elektródájára mindenképpen 2,5V-nak kell jutni. (G-A)
- Így az R14-re 12V feszültség jut, ami 0,95mA áramot jelent. Ez az áram folyik át az R9-VR1 tagon is.
- A 2.5V/0.95mA=2.6kohm tehát R9-VR1 összes ellenállása csak 2.6kohm lehet.
- Ha feltételezzük, hogy az R9 1.14kohm akkor a VR1-re 1.46kohm jut. Szerintem a VR1 értékének 2kohm-nak kell lenni.

Egyébiránt két lehetőség van. Tápegység rá, és tekergetni 12..15V között, vagy akksi rá, és mérni. de szigorúan az aksi mínuszához képest.
(Nem véletlenül volt nekem dezsavű érzésem hogy már láttam )
üdv! proli007
(#) Dempsey válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Hát most ezzel a jobb képpel kicsit előre léphetünk a megoldásban! De tényleg az kellene hogy végre el kezdjen zsa méregetni a kimenet felől ahogy írtad neki! (El is gondolkoztam rajta hogy eddig hogy nem ismerted fel hogy te már segítettél hasonló töltö javításában )
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Helló! Már bocsánatot kértem zsa-tól a "vakságért" de ő azt írta előzőleg, hogy kiforrasztva R1, R2 több száz ohmos értékű. Én barnának látom az ő fotója alapján, ami az sugalja, hogy kimelegedett és ezáltal megnyúlt az értékük. Betöltötték védelmi funkciójukat. Talán ezért is nem billen megfelelő állapotba az áramkör.
(#) mex válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Neked legalább volt "déja vud". Nekem teljesen kiesett a fejemből.
Következő: »»   8 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem