Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   43 / 136
(#) dusinnhht válasza cassis hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Köszi!
Ez ez esetben viszont így marad. Imádom a sofnituning dolgokat! Működik így is.
üdv
(#) pittyu válasza dusinnhht hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Hogy egymás között maradjon, de én is így vagyok valahogy .Addig nem nyugszom amig nem müködik amit tervezem , és csinálom a végtelenségig. De amikor már elértem a mit akarok, már fordulok a következő cél felé....és cél , az van bőven.
(#) dusinnhht válasza pittyu hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Ebben egyetértünk rendesen!
(#) dusinnhht hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Hali!
Gondoltam megosztom veletek első tapasztalataimat.
Maszknak pausz papírt használtam, amire 2szer nyomtattam ki a "mintát". A 2*8W UV cső 25 perc alatt teljesen jól átvilágította. Eddig minden stimmelt.
Na de az előhívás... Az volt a HQ-ban kapható NaOH-ra írva, hogy 3-5dl vízben oldjam fel(22g a cuccos)... Instant levitte asz összes lakkot 2 lögybölés alatt. (Pedig első próbálkozásra sikerült volna... ) Szóval a fél liter löttyöm harmadád átöntöttem egy másik üvegbe és visszahigítottam fél literesre. Hát gondolhatjátok, ez meg sem kezdte. Így maradt az a megoldás, hogy ezzel a higítottal kicsit visszahigítottam a töményt, belemártottam a NYÁKot néhány másodpercre, aztán gyorsan át a higítottabba. Ezt megismételtem párszor; 1 percen belül lehetett maratni.
A végeredmény szerintem egész jó lett, a fájlmellékletben találtok képeket.
Köszönök minden hozzászólást és a "Fotótechnikás NYÁK készítés kezdőknek" cikksorozatot Sprofan-nak.
(#) sprofan válasza dusinnhht hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Elsőre ez egy nagyon jól sikerült nyák
Bár a HQ-a előhívó áráért már majdnem kapsz (400Ft) egy doboz szi-tit ez 300g-os, és az adagolása is jóvbal egyszerőbb. Továbbá pausz papírnál jobban szársz (és másnál is) ha 2x kinyomtatod és egymásra rakod a két lapot, többek között ennek, hogy 1 lapot használtál és a repedéseken alávilágított, és annak hogy a levilágítási idő nagyon sok volt Tudhatóak be azok a foltok a nyákon. Nálam 4W-os csővel 20perc, tehát egyszer kipróbálhatod 15-perc-el vagy a teszttel ami a cikkemben van nyugodtan.

Nem kritizálás, csupán jótanácsok, és szivesen, hisz ezért írtam a ciket
(#) dusinnhht válasza sprofan hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Köszi!
Ma kipróbálom amit mondtál, hisz jön a következő nyák
Az a baj, hogy kifogyott a tűzőgép...

Láttátok, hogy UV fényben milyen szép a nyák felső oldala?
(#) pedrock hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Én most álltam neki egy LED-es levilágítónak, maximálisan jó lett. Vateráról vettem hozzá ledet (140fokos, 100mA, 5-chip UV Superflux LED). 5 db 1.000 Ft-ba kerül + 300 posta. 10-15 cm-re elhelyezve egymástól, plusz 1 középre. Így elég nagy nyákot is egyenletesen levilágít. Szerintem jobb, mint a chipcados uv led megoldás.
(#) herzsolt válasza pedrock hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
tudnál valami bővebb infót nyújtani? Megvilágítás idő távolság stb.
Mik a tapasztalataid?
(#) pedrock válasza herzsolt hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
10 cm távolságra helyeztem a ledeket, így 8-10 cm magasságból egyenletesen levilágít egy kb 13*13-as nyákot. A fólia lefogatásához egy tescos (olcsó) képkeretet használtam, az üvege 3 mm-es. Lézerrel nyomtattam írásvetítő fóliára. Ebben az esetben 3-4 perc alatt kész. Praktikus, olcsó, mutatós, egyedi... Nincs melegedés, és kis helyet foglal.
(#) herzsolt válasza pedrock hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Köszi az infót
(#) epe1104 hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Sziasztok.
Rengeteget olvastam itt az ilyenolyan UV csövekről...
Viszont létezik UV izzó.
25W-os, kb 700ft. Nem kell se gyújtó, se semmi.
Csak egy sima foglalat.
Ezzel is el lehet érni a kívánt hatást szerintetek???

UVizzó.jpg
    
(#) Sir-Nyeteg válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
A lényeg az, hogy UV-A legyen. Általában sajna a legegyszerűbbnek pl a rovarlámpák látják a népek, de az általában csak simán kék. Ez is ilyennek tűnik.
(#) epe1104 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ahamm...
És ez szerinted??
http://href.hu/x/7y49
(#) Cunici válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Szia!
Még én is kezdő vagyok e téren,de mivel előbb azt írta Sír nyeteg, hogy UV A legyen, (ez pedig az ) sztem ennek jónak kell lennie. A kérdés már csak az , hogy 24w mihez elég erre válaszojon valaki légyszives.
(#) catchke2ro válasza Cunici hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Olyat írtak ebben a topicban valahol, hogy elvileg két UV LED-del is meg lehet oldani, úgyhogy szerintem ez nem lehet akadály.
Max egy kicsit tovább tart.
(#) Sir-Nyeteg válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ez jó!
Valaki már rakott be képet, hogy ilyennel csinált, és működik is neki. Esetleg a gond, h egyenletes levilágításhoz távolabb kell tenni az UV-t. Kb 20+cm.
Időt nem tudok írni hozzá.
Én maradok a két darab lednél, árban majdnem ugyanaz, de nem kell hozzá 230.
Így innentől már csak a végsőméret-terv, és az egyéni izlés dönt.
(#) epe1104 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ahamm..
Terveztem hogy teszek köré tükröket.
Ez valamelyest segít majd az egyenletlenségen!
(#) Sir-Nyeteg válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Alufóliával is kibélelheted, annyira már nem oszt nem szoroz, csak nehogy alávilágítás legyen!
Mondjuk az én mostani levilágítóm kb 5*10*16cm-s
(#) lidi hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Ma befejeztem a levilágítóm bővítését, kapott még két csövet. Így már 4 világít benne. Kompaktfénycső elektronikák hajtják egyenként a csöveket. A négy cső viszont elég szépen melegítette már a dobozt, úgyhogy kapott még egy kis ventillátort is. Érdekes hogy az alufólia szélessége pont akkora mint a csövek hossza, mintha csak nekünk készült volna További érdekesség még a ventillátor fotója: úgy néz ki mintha plexiből lenne a lapátja, pedig sima fekete műanyag. Forgás közben lett lefotózva, és derítésként kapott egy kis vaku villantást. Ezért lett ilyen a kép. A csövek azért vannak ilyen közel, mert 10 - 15 cm széles nyákokat szoktam csinálni max.
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Szép munka! Bár az a szigeteletlen vezeték elég meredek... :shocking:
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Köszi. A szigeteletlen vezetéken filóztam énis, hogy húzzak-e rá zsugorcsövet, de végül elvetettem, mivel az elektronikán sincs szigetelés, és ott is ott van a hálózati fesz. A vezeték meg elég merev rézhuzal, magától nem fog összeérni.
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Én meg elkezdtem az új levilágítóm építését
eddig jutottam ma (a táp és az időzítő a jövő hétre marad )
remélem hétvégéig megjön a megrendelt lcd
24 db szuperflux led került bele (5 csipes 100mA os)
(#) lidi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Hát ez érdekes. Ledeknél van értelme tükörnek ? Azok eléggé egy irányba világítanak nem ? Majd lőjj egy képet úgy hogy van rajta egy írógéppapír, kíváncsi vagyok mennyire egyenletesen oszlik el a megvilágítás erőssége.
(#) zomatt válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Én pedig arra lennék kíváncsi, hogy hogyan csináltad azt a ledes lapot? Üdv.
(#) kaqkk válasza zomatt hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Egy sima műanyag lapot kifúrkáltam a ledek lábainak
megfelelő 5*5 mm es távolságban (4 lábú led) aztán
tükör fóliát ragasztottam rá a lukakat a fólián átszurkáltam
egy varrógép tűvel és beleraktam a ledeket .
A bekötés még nincs készen de ahogy halad még teszek fel képeket .
(#) zolee1209 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Szia! Csak kérdezem, mert nem tudom. A tükörfólia tükröző része nem vezetei az áramot?
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Hát jól belegondolva tényleg nem sok értelme van
a led alá tükröt rakni de ha már volt itthon (maradt a fénycsöves levilágítóm után) és jól is mutat ezért beletettem .Ártani biztosan nem árt ,és még azon is gondolkoztam :ha véletlenül nem lesz elég egyenletes
a fényeloszlás akkor még éppen belefér 3db f8t5blb is
az alá már kell a tükör
(#) kaqkk válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Én sem tudtam (azt hittem alu fólia) de megmértem
az ellenállását egy kis darab-nak a fényes és a ragasztós oldal felől is és nem mutatott vezetőképességet
(#) zomatt válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
És ezek a LEDek mennyit fűtenek egyébként? Kell nekik extra hűtőfelület, vagy elég tok, meg a lábak?
(#) kaqkk válasza zomatt hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
semmi hűtés nem kell nekik
Következő: »»   43 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem