Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   17 / 211
(#) tallerbator válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Értem akkor jó, csak először túl kicsinek tűnt de akkor az így jó (ez volt az első próbálkozásom). Mindenkinek köszönöm a segítséget.
(#) vendelkiraly válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Nem láttam, de működik .

Úgyan olyan változtatható ellenállás lesz. Az egy dolog, hogy nem szokás... de ebbe ne menjünk bele. A nyákon lévő megoldásnál azért egyel jobb megoldás nem? A működés érthetősége miatt írtam.
(#) Peticilin hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
Köszönöm a segedelmet! Működik!
(#) cimopata hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Üdv!

Kétoldalas panelt tervezek és a kérdésem a következő:

A beültetési oldalon van 1-2 alkatrész (pufferkondi) aminek a lábai körül elfut néhány vastag vezető réteg (zone). Ez a felső réteg nálam kék színű.
Kérdésem, hogy hogyan tudok erre a kék zone területre olyan köröket tenni ami "elveszi" onnan a vezető réteget?

Tehát: vezető rétegből, kis köröket elvonni.
(mindez azért kell, hogy a beültetési oldalon a vezetőréteg és a lábak, nehogy összeérjenek.)

üdv
(#) niedziela válasza cimopata hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Jó lett volna egy kép erről.

Ezeknél az alkatrészeknél tegyél átmenő PAD-et annak van termál kerülete.

Jó lenne látni, mert lehet egész másra gondolok mint te.
(#) gulyi88 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
na ez az, amit a program nem tud...
rétegből elvenni nem tud felületet (csak a full GND kitöltésből tud..)

vagy körberajzolod vagy kimarás után valami nagyobb fúróval (tompaszög..) legyalázod azkat a lyukakat...

esetleg expotrálod a nyákot képbe és kézzel kijavítod..
(#) Hujikolp válasza cimopata hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Üdv!

Én ezt a kettőt tudtam összehozni.

2.JPG

1.JPG
   
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Idézet:
„na ez az, amit a program nem tud...”


Ez a program mindent tud
(#) gulyi88 válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
a második képen szereplő dolgot hogyan csináltad?
én még nem jöttem rá..
(#) Hujikolp válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
A 2. kép, vagy a 2-es számú kép?

1.jpg : csináltam egy területet, és rátettem egy forr-pontot, aminek a belső fúrási átmérőjét megnagyobbítottam.

2.jpg : Alkatrészt simán le kell rakni, meg a zártságot meg kell szüntetni, így szerkesztheted ugyebár az alkatrészt. GND-t be kell kapcsolni, ott legalul a rétegek mellett, és jelöld ki a pedet. majd alul a GND-nél van egy szám, és mellette kis nyíl, azt kezd el növelni, vagy csökkenteni. ha 0 lesz, akkor rá fog folyni a pedre.
Remélem mindent megtudtam válaszolni
(#) gulyi88 válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
nem is figyeltem ezt az átverést..
szóval az 1. nevű, és másodikként szereplő képre voltam kíváncsi, aztán cimopata megmutatta..

zöld rétegre leteszel egy forrszemet, átellenes oldalra a kékre (zöld fölé fedésbe) egy nagyobb furatú forrszemet (nagyobb furata, mint a zöld rétegben lévőé..)!
képnézetben és szerkesztési nézetben is a nagyobb furat látszik minden oldalról, de nyomtatási nézetben a rétegeken külön külön a saját furataik látszódnak,

tehát a zöld rétegnél a kisebb furatot nyomtatja, a kéknél meg a nagyobbat!!
de ez végsősoron jó hiba, mert így meg lehet csinálni a felső rétegben az átmenő lábak körül a holt sávot/területet..

csá
(#) Hujikolp válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
:yes: Csak sajnos maga a program a lyukat veszi előrébb, és nem átlátható a lyuk. Lehet, hogy majd egyszer belehet ezt is állítani rajta.
(#) cimopata válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Valóban, részben az 1.jpg-re gondoltam.

Csupán a progi bugja miatt, a kék luk felülírja a zöld forrszemer, de nyomtatásnál már minden stimmel, azt kapom amit vártam.

köszi
(#) petya100 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
sZiasztok!
a sprint lacount-ba hogy lehet átváltani egyoldalas nyákká?
Előre is kösz a segítséget
(#) san398 válasza petya100 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Miért akarod kikapcsolni?Elég ha csak alul a zöld színűvel jelzett rétegre váltasz az angol verzióban a C2 a magyarítottban K2 (ez az alsó réteg) és így helyezed el az alkatrészeket.Ha mindenáron ki akarod kapcsolni a többi réteget akkor a réteg nevére kattintasz egyszer és akkor kikapcsolhatod.A kikapcsolt állapotot áthúzással jelzi.
(#) petya100 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
ok! köszönöm a segítséget
(#) weend hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Sziasztok! Sprint-Layout 4.0-be szeretnék PDF állományból rajzot betenni.Van erre lehetőség?
(#) KTobi válasza weend hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Igen. Kézzel átrajzolod.

Az 5öst próbáltam. De nem hiszem, hogy ekkora képelemző tudással bírna.
(#) niedziela válasza weend hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 

pdf fájlból a rajzot bmp fájlnak konvertálod, és azt tudod beilleszteni.
(#) KTobi válasza niedziela hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
És felismeri mint nyákrajz, amit szerkeszteni is tudsz? Vagy csak háttér lesz?
(#) Medve válasza KTobi hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Háttérként sablonnak lehet használni és fölé lehet rajzolni a nyákot...elég pontosan rá lehet torzítani a helyes méretre.
(#) weend hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Köszönöm srácok!
(#) MIKICI hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
Uj vagyok ezen a forumon, ha bar jo ideje olvasgatom a
nyaktervezo , illetve a CNC vezerlo programokal foglalkozo leirasokat.Van egy kis asztali CNC gepem sajat
gyartmany, eleg reg keszitettem sok ideig nem folalkoztam vele. Most egy kicsit tobb szabadidom van
szeretnem mukodteni. Letoltottem a Sprint-layout nyaktervezo .. progi.. magyarositott valtozatat,...koszonet
" alkoto" odaado munkajaert! De volna egy kerdesem, illetve lehet tobb is, ha valaki tudna nekem valaszolni.
Rajzoltam egy probapanelt tobb forszemmel meg vezeto savval lefoditootam ,,gerber ,,file formatumra. az meg is totent, de mikor LazyCam -mal a Mach3 altal ertemezo formatumba akarom forditani, mindig csak 8 drb.
forszemet eredmenyez fugetlanul hogy hany forszem volt lerakva,.. amit a Mach3 illetve a gep meg is csinal. meg
vannak tovabbi ertelmetlen koordinatak de ezt mar nem tudja feldolgozni es ott leall.Nem tudom kihamozni
hogy hol van a tevedes,mi hol nem vegezi el a munkajat vagy en nem alitok jol be valamit. Ha tudna
nekem ebbe valaki segiteni , nagyon megkoszonnem.
Udv.
miki.
(#) tolacika hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Van egy jó módszer, a DEMO átveréséhez.
A weblapomon fent van (vagyis csak lesz)!
Akit érdekel küldjön privát-ot!
(#) poros válasza tolacika hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Szia. Megkérdezhetem milyen demóra gondolsz a Sprint Layout NYÁK-tervező programban. Valamiről talán lemaradtam?
(#) tolacika válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
igazából igen.
De a demó változata.
(#) poros válasza tolacika hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Én nem találkoztam DEMO val ebben a nyák tervezőben . Az itt tanácsolt helyekről letőltöttem az 5 ös verziót. Ami nekem nagyszerüen bevált. Csak ezért kérdeztem, hogy lemaradtam valamiről.
(#) poros válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ha ezt a progit akarod használni és gondjaid vannak vele itt a HE-n találsz hozzá útmutatást. Tervezés a programmal - NYÁK-tervezés Sprint Layout 5-tel cim alatt. Amit /fureszk/ közölt. Nem kell DEMÓ átveréseken töprengeni szerintem. Mindent leirt amit csak tudni kell róla. Itt köszönném meg neki írását mert azóta semmi gondom nem volt a nyák tervezéssel.
(#) gulyi88 válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
szerintem a program demójának az átverésére gondolt.. nem egy demó/bemutató akármire...
(#) tolacika válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
gulyi88-nak igaza van mert én az ÁTVERÉSRE gondoltam!
Okosításnak, elég az amit itt írtak, mert a DEMO abban különbözik, hogy nem lehet menteni, nyomtatni, és még valamit, ami most nem jut eszembe.
Következő: »»   17 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem