Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Jól néz ki, gratula. Az előlap milyen technikával készült?
köszi, megterveztem Front Designerrel, A3-as lapra kinyomtattam, átlátszó öntapadós fólia két oldalról, és ráragasztottam egy laminált padlóra amit előtte megmunkáltam.
Ez igen, szép lett! Tényleg nagyon profi a kivitelezés
Laminált padló, mint alapanyag? Nem semmi... De jó lett. A képeken úgy hat, mintha gravírozva lenne.
Hát sajnos nem tellik drága műszerdobozra, így muszály volt valamit kitalálni, tulajdonképpen nulla forintomba került a dobozolás, ja nem hazudok, az A3-as lap és az öntapadós fólia pénzembe került, a videó doboz adott volt, egy rossz videó szép doboza, laminált padló darabot lehet szerezni, a többi adja magát, ráadásul a laminált padlót könnyű megmunkálni, szépen lehet vele dolgozni. Nekem a tápom, a forrasztó állomás, meg egy csomó mindenem eleje laminált padlóból van.
Nagyon pofás! Én is azt hittem, hogy gravíroztad az előlapot, szinte gyári kinézete van, találó az "újrahasznosítható" szimbólum.
Laminált padló, nem más mint a farostlemez professzionális verziója! Én is csak dicsérni tudlak, a többiek már mindent elmondtak előttem! :kalap:
Nagyon szép és gratulálok.
Nekem is kellene már valami generátort építenem, rajzot nem nagyon találok, igazából egy hf és rf wobblert szeretnék+generátort+frekimérőt a szkópom mellé, őszintén nem tudom jó lenne-e ennyi műszer egy dobozban de látom neked sikerült. Az előlap nyákból lett csinálva? Milyen kapcsolót használsz nagyfrekvenciához? Én kaco relét használok URH végfokomba adás-vétel váltáshoz de az sem az igazi, beleszól a vételi érzékenységbe a tökéletlen nagyfrekvenciás viselkedése miatt de még mindig jobb mint egy normál relé.
Köszi! Az ujrahasznosított nem véletlen
Szia, fentebb leírtam miből és hogyan készült az előlap. Ha kell generátorhoz rajz és doksi, ehhez tudok adni mindent. A kapcsoló, az sima bele való jaxley.
Üdv.
Hali!
Mint mutattam már, PC táp dobozt is igen jól újra lehet hasznosítani Ti milyennek látjátok?
Sőtt, egész jó alkatrészek is vannak benne, ha épp nem füstöltek le
hát igen főleg ha van egy számítógép alkatrész boltos ismerős A ventilátor kedvencem belőle, majdnem 800Ft a boltban az új ...
Az előzőkben, pár oldallal előrébb tettem fel több képet is, amúgy egy 4 csatornás dimmert rejt.
Én számtek boltos vagyok, úgyhogy a sok döglött táp, alaplap, kihulló háló-faxkártyák... nem is sorolom. Lesz miből!
Tökéletes, én tegnap dobozoltam be pár nagy ellenállást pc táp dobozába műterhelésnek.
Kell hozzá jó fúrógép és 1mm flex korong. Holnapután TDA2009 es erősítő megy bele egy műholdvevő dobozába, nyák előlapot kap mert van itthon olyan nyákom ami arra talán használható, áramkörnek nem. Tetszik a pc doboz, erre jó a kiöregedett számítógép...
Ja, igen megtaláltam. Igen azt néztem is, jó ötlet, és a dobozolás/ kivitelezés is szép.
Igen elégedett vagyok vele! Még nem volt használva élesben, majd jövőhéten zenélek egy farsangi partiban ott kiderül bírj-e a terhelést Terheltem már otthon is, de úgy fél órát, de bírni kell neki az egész estét!
Építettem egy órát magamnak ATTiny2313 mikrokontrollerrel. Bár bőven van a neten kapcsolás, de én teljesen sajátot szerettem volna. Remekül sikerült. Azt leszámítva, hogy a 16Mhz-es kvarccal nem túl pontos. (Napi 20sec bizonytalanság) Ezen fog segíteni majd a külső 32768Hz -es órajel generátor. Sajnos az ATTiny2313 nem szereti a 32Khz -es kvarcot. Ha valakinek mégis sikerült ilyen alacsony frekvenciás kvarccal közvetlenül működtetni ATTiny -t az megoszthatná velem a mikéntjét.
Az egész proci nem működik 32768Hz-cel?
Mert ha a proci nagyobb frekvenciáról járna (pl. ha van, a belső oszcillátoráról), és csak egy számlálóját hajtanád a 32768Hz-ről - ami történetesen 15 bites osztást megvalósítva megszakítást generálna másodpercenként...?
A proci 0Hz-töl 20Mhz-ig működőképes hivatalosan. Ezt működési tartományt viszon csak az órajel bemenet lábon keresztül garantálja a gyártó. Azaz kell külső oszci. Persze lehet rá kötni kvarcot is, de az adatlap is megemlíti, hogy 400Khz...900Khz tartományban már csak kerámia rezonátorral fog működni.Az pedig minden, csak nem pontos. Azon még filózom, hogy az egész proci járjon 32Khz -röl vagy csak a 16bites számláló járjon erröl a külső órajelröl. Ha ez utóbbit fogom választani, akkor viszont nyugodtan mehet az AVR a belső RC oszcillátoráról. Mindenesetre meglepett, hogy egy 16Mhz-es kavarc ilyen pontatlan.
Hello
Én, ha javasolhatom a TCXO modult. XTAL modul, rendkívül pontos. Az óra, amit építettem ezzel a modullal, rendkívül pontos és megbízható. Merem ajánlani. Fémházas tokban van, 4 kivezetéssel. +UT; GND; ENABLE; OUT kivezetések. Ebből a tápot, gnd-t, meg a kimenetet használtam. Nekem bevált. Régi alaplapokon van eme holmi. minél nagyobb a modul frekije, annál pontosabb. Nálam helyhiány miatt 8Mhz-es lett. De 40-80Mhz-es még pontosabb. Üdv!
...azt mondom én is, hogy csak a 16 bites számlálót járatsd a 32kHzről.
A pontatlanság valóban meglepő. A kvarcoknak - helyettesítő képükből adódóan (ami szerintem erősen vitatható )- több rezonancia-frekvenciájuk szokott lenni, és ebből az egyik közelíti meg nagy pontossággal a névleges frekvenciát. Pontosan nem mértem ki soha, de pl. azt el tudnám képzelni, hogy nem azon a rezonancián rezeg, amelyiken kéne. Egyszer volt egy frekvenciamérőm, 1MHzes kvarc adta benne az időalapot. Érdekes dolgokat mutatott. Aztán kiderült, hogy az 1MHz el-el mászott. Egy párszor 10pFes kondi megoldotta a problémát.
Köszi, ez az ötlet fel sem merült eddig bennem. Pedig bőven van itthon ezekből a fémtokos oszcillátorokból. Pontosan régi alaplapok bontásából maradtak meg. Kiváncsi leszek, hogy egy ilyennel meghajtva az AVR-t, milyen pontoos lesz az óra. Köszi a tippet.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |