Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Én régen jártam úgy a hideg ón fürdővel, hogy felhordás után nagyon szép lett, eltelr egy pár hónap, és ugyan úgy oxidálódott, mint a sima nyák. Ez most is így van? mert akkor inkább én is a lakkot használom tovább.
A hideg ónfürdő amolyan szépségtapasz,igazából nem véd.Pákával,kis gyakorlattal,minimális mennyiségű ónnal a fenyőgyantával lekent panelt átónozva tartós védelem érhető el.
Hagyd benne egy éjszakára a kémiai ónozóban.
Tegnap próbáltam: kimaszkoltam a felét a nyáknak celluxszal, beletettem, és radiátoron hagytam 2 órára, levettem celluxot, és kézzel érezhető volt a vastagsága a rétegnek! Azután fennhagytam egy éjszakára... állati! ![]()
Ezért mondtam a videóban, hogy ha már p20-al szenved az ember a gyári helyett, érdemes egy egész a4-est lefújni és arra kitapasztalni a levilágítást.
Én jártam úgy a kémiai ónozóval (tn-es) hogy egy órát
ázott benne a nyák és a vékony vonalak feliratok úgy eltűntek mintha rá sem terveztem vona ! Azóta nem ónozok .
Lemarta? Hajjajj, az durva, én még nem tapasztaltam semmi problémát vele.
Nagy felületekre jó de vékony vonalaknál
nem szabad sokáig benne hagyni a panelt Nem tudom hogy más tipusú lötyinél megvan-e ez de a TN es kétszer is megcsinálta nálam .
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2 Bővebben: Link3 Emiatt nem tapasztaltam én még ilyen problémát. Lehet hogy rossz palackot fogtál ki?
A tn est használod ?
Ahha, másfélét nem ismerek ilyenből. Ez radiátoron melegedve volt a szobámban éjjel, de volt már 3 napra benne felejtett is, kint a műhelyben.
Akkor lehet hogy épp egy rossz flakont fogtam ki
de már hallottam másféle (10* drágább ónozóról ) itt a "nagyok " azt használják
Pedig a tn-is savas. Rája van írva. Lehet, hogy a panelen lévő réztől is függ, meg a vastagságtól. Ne feledd, hogy mikor gyári nyákot fotózol, ott a panelen lévő réz egyáltalán nem oxidálódott egyenletes vastag felületet ad, míg minden más módszernél csiszatolással indul, ami egyenetlenné teszi a vastagságot és a felületet, ráadásul a vasalósok, ezt még felhevítik, meg lehűtik, ,meg vizezik, ráadásul valami festék pora ég rá, a jó ég tudja ott milyen kémiai reakciók mennek végbe.
Ezért ajánlottam mindenkinek már lassan fél éve a gyári lakkos nyákot, és mint írtam ma már nem annyival drágább mint a sima mint régen.
Igaz! Használjon mindenki gyári lakkos nyákot! (Mindenki aki teheti, még a vasalósok is!
![]()
Hát a vasalósok is használhatják csak aceton kell, a lemosáshoz meg erős idegek
![]() ![]() Idézet: „és ami a legfontosabb: nem képez parazita átmeneti ellenállást mint a gyanta. Sajnos ez utóbbi kritériumot még a direkt az erre a célra kitalált Plastik70 sem teljesíti.” Próbáltam ennek utánanézni. Nem volt egyszerű. Először is a GYANTA nagyon jó szigetelő. Azért kell mégis lemosni, mert mikor forrasztgatjuk, akkor kicsit megég, akár még el is szenesedhet, és ez már viszont mérhető ellenállással bíró "kutyvasz". A sima szintelen lakk az más kérdés. Azt nem forrasztjuk, ezért ott szenesedés nem léphet fel. Az ellenállása nagyon magas. Magával a gyártóval beszéltem, aki azt mondta, hogy kb. az üveggel egyenértékű. A rugalmasság már bonyolultabb kérdés. Alapvetően a rétegvastagságtól függ, de vélhetően sokkal rugalmasabb mint maga a nyáklemez. Tehát amit az kibír törés nélkül, azt a lakk is. Csináltam egy kisérletet. Vágtam 1cm széles nyákcsíkot, amit lakkozás után kb R20mm-el maghajlítottam. A lakk hibátlan. Ha most ez igaz (tételezzük fel, miért csapott volna be a gyártó), akkor miért mondod, hogy Idézet: ?„Sajnos ez utóbbi kritériumot még a direkt az erre a célra kitalált Plastik70 sem teljesíti.” Tulajdonképp mekkora szigetelési mértéktől tekinthető egy védőlakk jónak? Nálam még sosem okozott semmilyen hibát. Alkotó Idézet: „Ha most ez igaz (tételezzük fel, miért csapott volna be a gyártó), akkor miért mondod, hogy „Sajnos ez utóbbi kritériumot még a direkt az erre a célra kitalált Plastik70 sem teljesíti.”? Tulajdonképp mekkora szigetelési mértéktől tekinthető egy védőlakk jónak? Nálam még sosem okozott semmilyen hibát.” Volt egy áramköröm, ami működött. Gondoltam lefújom Plastik70-el, hogy szép legyen és megmaradjon a réz csillogása. Lefújtam hát, majd bekapcsoltam és mindenféle hülyeséget csinált. Utána nem kevés kínlódás árán lemostam a Plastik70-et a panelról és lám megint tökéletesen működött az áramkör.
Lehet most beleböfögök, de sokat gondolkoztam a problémán. Nem e történhetett olyasmi hogy a lakk nem is vezetett, hanem a közeli vezetősávok közé bekerülve, dielektrumként, parazita kapacitást alakított ki?
Nos a Plastik70 relatív permittivitása valóban közre játszik a kapacitás létrehozásában. Más kérdés, hogy ez, vagy a puszta vezetési ellenállás alakít-e ki jelentősebb parazita tulajdonságot.
De igazából teljesen mindegy hogy a Plastik70 melyik jellemzőjétől lesz rossz a lefújt nyák. Hiszen ha ezt ismernénk is, nem tudunk rajta változtatni mert nem mi gyártjuk ezt a vegyszert. Nálam a Plastik70 sajnos leszerepelt, pedig tényleg sokat reméltem tőle. Viszont a TN-160 nagyon szuper... :yes:
Én a NO CLEAN amerikai fluxal jártam meg. Szépen a SMD OP alatt vezetett össze vissza és csodálkoztam miért háborodik a forrasztóállomás.
![]() Sajnos kémiai ónozót nem lehet nálunk beszerezni.
Sziasztok!
Már egy ideje olvasgatom a lakkozásról szóló beszélgetéseket. Az lenne a kérdésem , hogy akkor most amik a gyári nyákon vannak azok lakkok. Azért írom több számban , mert vanzöld és kék színű ( legalább is én erről a kettőről tudok ) . Ezeke nekem festéknek tűnnek , úgy is tudtam , hogy az van rajta a festék elvileg szigetel, az mért nem jó ilyen célra ?
Az lödstopp lakk. Keress rá, nem írom le még egyszer mire jó.
Na de miért nem? már leírtad ezerszer na mégegyszer !
légyszi
Igen az egész topikban csak ő próbálkozott evvel a dologgal
Mivel én néztem utána és csináltam is egyet. Ha nem lenne eltörve a lábam, most már nagyban gyártanám őket.
Amúgy van erre egy külön Topic is a HE-n.
És egy tartalmas hozzászólás: Bővebben: Link Gulasoft, majd ha az egészséged engedi csinálhatnál pár képet a lödstoppos nyákokról, mert képek között nemigazán találtam ![]()
Jó reggelt !
Elolvastam a hozzászólást, és a reakcióm a következő volt: óóó akkor nem lehet olyan szép nyákot készíteni ithon ... Ezt értem , hogy ezeket a lötsopokat , hogyan viszik fel , de mi a helyzet a festékekkel, én írtam már egyszer , hogy majd megpróbálom spray vel lefújni, mi a baj vele , vagy senki nem csiált még ilyet? Mert nem kaptam sem támogató, sem pedig óvó hozzászólást. Valaki mondana erről nekem valamit, mert szerintem a festék az szigetel , legalábbis úgy tudtam eddig. Válaszokat köszönöm . Üdv: István
Nem lehet, hogy ez azért van, mert gulasoft elírta a lötstop szót? Lehet, hogy tévedek, de szerintem ez egy német szó, és a löten igéből származik.
Én nem tudom...
Szerintem kérdezd a profikat! ![]()
Hát ez tényleg lötstop, pedig meg voltam győződve róla, hogy lödstop. Na mindegy mindig tanul az ember.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |