Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   241 / 1386
(#) emmzolee válasza mex hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Én régen jártam úgy a hideg ón fürdővel, hogy felhordás után nagyon szép lett, eltelr egy pár hónap, és ugyan úgy oxidálódott, mint a sima nyák. Ez most is így van? mert akkor inkább én is a lakkot használom tovább.
(#) mex válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
A hideg ónfürdő amolyan szépségtapasz,igazából nem véd.Pákával,kis gyakorlattal,minimális mennyiségű ónnal a fenyőgyantával lekent panelt átónozva tartós védelem érhető el.
(#) Sir-Nyeteg válasza mex hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Hagyd benne egy éjszakára a kémiai ónozóban.
Tegnap próbáltam:
kimaszkoltam a felét a nyáknak celluxszal, beletettem, és radiátoron hagytam 2 órára, levettem celluxot, és kézzel érezhető volt a vastagsága a rétegnek!
Azután fennhagytam egy éjszakára... állati!
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Ezért mondtam a videóban, hogy ha már p20-al szenved az ember a gyári helyett, érdemes egy egész a4-est lefújni és arra kitapasztalni a levilágítást.
(#) kaqkk válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Én jártam úgy a kémiai ónozóval (tn-es) hogy egy órát
ázott benne a nyák és a vékony vonalak feliratok úgy eltűntek mintha rá sem terveztem vona ! Azóta nem ónozok .
(#) Sir-Nyeteg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Lemarta? Hajjajj, az durva, én még nem tapasztaltam semmi problémát vele.
(#) kaqkk válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Nagy felületekre jó de vékony vonalaknál
nem szabad sokáig benne hagyni a panelt
Nem tudom hogy más tipusú lötyinél megvan-e ez
de a TN es kétszer is megcsinálta nálam .
(#) Sir-Nyeteg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3
Emiatt nem tapasztaltam én még ilyen problémát. Lehet hogy rossz palackot fogtál ki?
(#) kaqkk válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
A tn est használod ?
(#) Sir-Nyeteg válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Ahha, másfélét nem ismerek ilyenből. Ez radiátoron melegedve volt a szobámban éjjel, de volt már 3 napra benne felejtett is, kint a műhelyben.
(#) kaqkk válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Akkor lehet hogy épp egy rossz flakont fogtam ki
de már hallottam másféle (10* drágább ónozóról )
itt a "nagyok " azt használják
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Pedig a tn-is savas. Rája van írva. Lehet, hogy a panelen lévő réztől is függ, meg a vastagságtól. Ne feledd, hogy mikor gyári nyákot fotózol, ott a panelen lévő réz egyáltalán nem oxidálódott egyenletes vastag felületet ad, míg minden más módszernél csiszatolással indul, ami egyenetlenné teszi a vastagságot és a felületet, ráadásul a vasalósok, ezt még felhevítik, meg lehűtik, ,meg vizezik, ráadásul valami festék pora ég rá, a jó ég tudja ott milyen kémiai reakciók mennek végbe.
Ezért ajánlottam mindenkinek már lassan fél éve a gyári lakkos nyákot, és mint írtam ma már nem annyival drágább mint a sima mint régen.
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Igaz! Használjon mindenki gyári lakkos nyákot! (Mindenki aki teheti, még a vasalósok is! ) Sokan, én is esküszünk rá, ráadásul kezdőknek meg főleg kötelező!
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Hát a vasalósok is használhatják csak aceton kell, a lemosáshoz meg erős idegek , hogy azt a drága lakkot lemossák, de nem kell csiszatolni legalább.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Idézet:
„és ami a legfontosabb: nem képez parazita átmeneti ellenállást mint a gyanta. Sajnos ez utóbbi kritériumot még a direkt az erre a célra kitalált Plastik70 sem teljesíti.”


Próbáltam ennek utánanézni. Nem volt egyszerű.
Először is a GYANTA nagyon jó szigetelő. Azért kell mégis lemosni, mert mikor forrasztgatjuk, akkor kicsit megég, akár még el is szenesedhet, és ez már viszont mérhető ellenállással bíró "kutyvasz".
A sima szintelen lakk az más kérdés. Azt nem forrasztjuk, ezért ott szenesedés nem léphet fel. Az ellenállása nagyon magas. Magával a gyártóval beszéltem, aki azt mondta, hogy kb. az üveggel egyenértékű. A rugalmasság már bonyolultabb kérdés. Alapvetően a rétegvastagságtól függ, de vélhetően sokkal rugalmasabb mint maga a nyáklemez. Tehát amit az kibír törés nélkül, azt a lakk is.
Csináltam egy kisérletet. Vágtam 1cm széles nyákcsíkot, amit lakkozás után kb R20mm-el maghajlítottam. A lakk hibátlan.

Ha most ez igaz (tételezzük fel, miért csapott volna be a gyártó), akkor miért mondod, hogy
Idézet:
„Sajnos ez utóbbi kritériumot még a direkt az erre a célra kitalált Plastik70 sem teljesíti.”
?

Tulajdonképp mekkora szigetelési mértéktől tekinthető egy védőlakk jónak? Nálam még sosem okozott semmilyen hibát.

Alkotó
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Idézet:
„Ha most ez igaz (tételezzük fel, miért csapott volna be a gyártó), akkor miért mondod, hogy
„Sajnos ez utóbbi kritériumot még a direkt az erre a célra kitalált Plastik70 sem teljesíti.”?

Tulajdonképp mekkora szigetelési mértéktől tekinthető egy védőlakk jónak? Nálam még sosem okozott semmilyen hibát.”


Volt egy áramköröm, ami működött. Gondoltam lefújom Plastik70-el, hogy szép legyen és megmaradjon a réz csillogása. Lefújtam hát, majd bekapcsoltam és mindenféle hülyeséget csinált. Utána nem kevés kínlódás árán lemostam a Plastik70-et a panelról és lám megint tökéletesen működött az áramkör.
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Lehet most beleböfögök, de sokat gondolkoztam a problémán. Nem e történhetett olyasmi hogy a lakk nem is vezetett, hanem a közeli vezetősávok közé bekerülve, dielektrumként, parazita kapacitást alakított ki?
(#) Attila86 válasza huba hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Nos a Plastik70 relatív permittivitása valóban közre játszik a kapacitás létrehozásában. Más kérdés, hogy ez, vagy a puszta vezetési ellenállás alakít-e ki jelentősebb parazita tulajdonságot.

De igazából teljesen mindegy hogy a Plastik70 melyik jellemzőjétől lesz rossz a lefújt nyák. Hiszen ha ezt ismernénk is, nem tudunk rajta változtatni mert nem mi gyártjuk ezt a vegyszert.

Nálam a Plastik70 sajnos leszerepelt, pedig tényleg sokat reméltem tőle. Viszont a TN-160 nagyon szuper... :yes:
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Én a NO CLEAN amerikai fluxal jártam meg. Szépen a SMD OP alatt vezetett össze vissza és csodálkoztam miért háborodik a forrasztóállomás.
Sajnos kémiai ónozót nem lehet nálunk beszerezni.
(#) Cunici hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a lakkozásról szóló beszélgetéseket. Az lenne a kérdésem , hogy akkor most amik a gyári nyákon vannak azok lakkok. Azért írom több számban , mert vanzöld és kék színű ( legalább is én erről a kettőről tudok ) . Ezeke nekem festéknek tűnnek , úgy is tudtam , hogy az van rajta a festék elvileg szigetel, az mért nem jó ilyen célra ?
(#) gulasoft válasza Cunici hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Az lödstopp lakk. Keress rá, nem írom le még egyszer mire jó.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Na de miért nem? már leírtad ezerszer na mégegyszer !
légyszi
(#) gydanee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Tényleg ha beírod ide hogy lödstopp, csak Gulasoft hozzászólásait dobja ki!
Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza gydanee hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Igen az egész topikban csak ő próbálkozott evvel a dologgal
(#) gulasoft válasza gydanee hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Mivel én néztem utána és csináltam is egyet. Ha nem lenne eltörve a lábam, most már nagyban gyártanám őket.
(#) gydanee válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Amúgy van erre egy külön Topic is a HE-n.
És egy tartalmas hozzászólás: Bővebben: Link

Gulasoft, majd ha az egészséged engedi csinálhatnál pár képet a lödstoppos nyákokról, mert képek között nemigazán találtam
(#) Cunici válasza gydanee hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Jó reggelt !

Elolvastam a hozzászólást, és a reakcióm a következő volt: óóó akkor nem lehet olyan szép nyákot készíteni ithon ... Ezt értem , hogy ezeket a lötsopokat , hogyan viszik fel , de mi a helyzet a festékekkel, én írtam már egyszer , hogy majd megpróbálom spray vel lefújni, mi a baj vele , vagy senki nem csiált még ilyet? Mert nem kaptam sem támogató, sem pedig óvó hozzászólást. Valaki mondana erről nekem valamit, mert szerintem a festék az szigetel , legalábbis úgy tudtam eddig.
Válaszokat köszönöm .
Üdv: István
(#) lmao válasza gydanee hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Nem lehet, hogy ez azért van, mert gulasoft elírta a lötstop szót? Lehet, hogy tévedek, de szerintem ez egy német szó, és a löten igéből származik.
(#) gydanee válasza lmao hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Én nem tudom...
Szerintem kérdezd a profikat!
(#) gulasoft válasza lmao hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Hát ez tényleg lötstop, pedig meg voltam győződve róla, hogy lödstop. Na mindegy mindig tanul az ember.
Következő: »»   241 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem