Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   3 / 27
(#) gulyi88 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
UV méter ablaktörlőt...
Néha azért jó ha van kéznél analóg műszer!
(#) Balaa16 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Igazad lehet!
(#) moltam válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Kivezérlésjelzőt a hangfrekit 1 diódával egyenirányitod és az analóg mutatós műszerre teszed az egyenirányitott jelet.
(#) Balaa16 válasza moltam hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Köszi az ötleted! :circling:
(#) gulyi88 válasza moltam hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Azért egy kicsit lehene "bonyolultabb", egykét tranzisztor kondi..
Szegény műszer jobbat érdemelne, nem muszáj kapásból kinyírni a lengőtekercses mutatóját, műszer volt, így érzékeny a cucc.
(#) DuMatyi válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
A megoldás: először is antiparallel diódapárt kell használni. Ez megvédi az alapműszert. Az egészet egy graetz hídátlójába kell tenni. Másodszor: egy műveleti erősítő visszacsatoló ágába téve lineáris lesz a skála. Kapásból most nincs kéznél a rajz. Ha kell, írjatok priviben, előkerítem és kirajzolom. Ha nem, akkor nem fáradok vele. Lehet, hogy leégett a lengőtekercs is. Akkor szobadísz!
(#) Geli hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Én még nagyon kezdő vagyok elektronikából s lehet hogy butaság amit mondok ezt nézzétek el nekem.
Szóval van egy ilyen eszköz ami először kiszámolja 3 szám átlagát, és meg kell mondani hogy eddig mennyi volt és ő megmondja hogy az elég, kevés vagy sok-e.
na mármost zen vagy egy 0-9 -ig tartó számsor, egy. jel egy c és egy vissza gomb.na mármost ebből valahogy valami mást összehozni? van valami 5letetek? a válaszokat előre is köszönöm!
Geli
(#) Moderátor hozzászólása Geli hozzászólására (») Jan 24, 2009
 
Idézet:
„beviteli eszköz készítése inzulinkalkulátorból”
c. téma (?) ide áthelyezve.

Néhány ötlet az itteni elinduláshoz: nem árt, ha érthetően leírod, mit szeretnél, háromszor neki kellett futni, mire rájöttem; tessék rendesen, magyarul írni (nagybetűs mondatkezdésekkel, na meg hol magyar szó az
Idézet:
„5let”
?); végül, Kereső nélkül nem nyitunk témát.
(#) Lajó hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok!
A videómagnó szalagtovábbitó motorját,mire lehetne használni. Ugyanis szét szedtem, két videót és szeretné a motorjaikból valami hasznos dolgot csinálni,pl mőkődő oriás kereket, vagy ringlispirt szerintem ezekhez jok lennének.
Lajó!
(#) hapro válasza Lajó hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Talán csináljál belőle működő óriáskereket, vagy ringlispirt.
Bocs a humorért.
De hanem emberi méretekben gondolkodsz akkor még ez meg is valósítható talán.
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Idézet:
„hogyan kell furatgalván panelből alkatrészt 90 % valószínűséggel kivenni sérülésmentesen.”

Akkor megosztanád velünk?
(#) zenetom válasza Lajó hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Én pörgettyűt csináltam belőle még régebben
(#) mex válasza Action2K hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Bár nem engem kérdeztél,de a haver módszere: 1db zománcozott vajling + gagyi 1990 ft-s hőlégfúfó.
A panelt alkatrésszel lefelé a vajlingra fekteti (esetleg fogót is használva tartja),megmelegiti a hőléggel,és erőreljesen odacsapkodja az edény pereméhez. Utána kiszedegeti az ónfröccsenéseket a hajából,füléből,stb.
(#) vpist hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Pár jó húzás:
MÉH: Beag -AET453 erősítő (50W) -1000FT
Úgy az évek során: kb. 20db autórádió-egész jó erősítőket lehet belőlük csinálni - azon gitározok.
Hangszóróbol is rengeteget találtam, na meg persze más rádiók, PC-s cuccok, magnók, stb....
Egyszer megyek kb. 100 db PC egymás hátán-
de azthiszem csak egy winchit hoztam - fater nem engedett mást.
Ja és ezek szinte mind totál ingyen.
Egyszer meg suliból haverral ketten hoztunk el ingyé
1-1 40W-os hangfalat.
Közelmúltban 3db hifi -lomtalanítás, meg ilyesmi.
Suliból 2db ingyenrégi PC. - Egyiket használom!
2db 250W hangszóró - 2500 FT
Egy egész kamra tele van.
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
mex kolléga közel járt az igazsághoz. Én gázpákát használok. Ki kell tapasztalni, mekkora láng kell. Szúróláng feltéttel. Nem kell nagy, de lassan kell a panelt nyalogatni, olyan 5 mm/s sebességgel. ekkor az alkatrész lába kiolvasztja az ónt, vagy legalábbis annyira megolvad, hogy kihúzható. Folyamatosan kell húzni! Én így reléket szedtem ki. Apró miniatűr relé - sérülésmentesen. (sokszor egy forrszem forma ónpaca ottmarad a kivezetés alkatrész felőli oldalán. Ez sima pákával eltávolítható. Fontos! A panel égetése közen savas füst szabadul fel! Huzatmentes de jól szellőző nagy légterű helyen érdemes csinálni, pl. garázs. Ez irritálja a szemet, tüdőt. Ezért csak az értékesebb alkatrészeket érdemes kiszedni (Ta elkók, ellenálláslétrák, tranzisztorok, aktív elemek, csatlakozók. Érdemes megpróbálni kitermelni a P8 P9 ellenoldalt. - késes tápcsatlakozó. Egységek összekötésére jó. Kb 10 ből egyszer sikerül. Pufferelkóktól vittem tovább vele a nyers egyenfeszültséget.

Gázpáka: nekem zöld Pro's kitem van. A legolcsóbb. Egy palack gáz bele azt hiszem 600 Ft. 400 ml., és a hatodik töltés után még kicsit több mint egyharmadig van. Pontosan nem emlékszem, nincs itt előttem. Egyszerre kb. 50-60 ml. megy bele, spórolva kb. 20 percig lehet vele dolgozni. Azt hiszem megéri...

Ui: én nem szedek ki ónpacákat a fülem mögül, de van zománcozott lavórom, kipróbálom a hőlégfúvós módszert is!
(#) _JANI_ hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
SMD alkatrészek kimentésére van ötletetek.
Fontos, hogy ami menthető az sérülésmentesen kerüljön le a PCB-ről.
IC-k, tranzisztorok, kondik, stb...
Vagy erre csak a spec forrólevegős forrasztóállomás a jó megoldás?
(#) brezinajanika válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
SMD-t szerintem tuti nem tudsz menteni normál pákával...
Az iskolában van forrólevegős ...ott azt használják erre a célra.
(#) titi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Hőlégpáka, az alkatrészen meg Flux vastagon, + csipesz.
Munkahelyen szinte csak ezt használjuk...
De elkók, tantál kondik nem igazán szeretik.
Az IC-k tranzisztorok, stb. viszont simán túlélik a 450 fokot is.
(#) _JANI_ válasza titi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ha nem élik túl az sem nagy gond. Csak jó lenne 70-80%-os hasznosítási arányt elérni. Ha meg nem sikerül, akkor legfeljebb jó lesz gyakorolni a technikát, hogy ha élesbe kell leforrasztani valamit akkorra a rutin már meglegyen.
Köszönöm a válaszokat.
(#) lmao válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ha csak két oldalon vannak lábai (*SOP, SOIC), akkor ónozd össze a lábait mindkét oldalon, aztán felváltva melegítsd az ónpacákat, közben csipesszel emeld a chipet. Ha 4 oldalon is vannak lábai (*QFP), akkor kicsit nehezebb lesz. Ha pedig nincsenek lábai (QFN), akkor ötletem sincs. Állítólag azt is lehet közönséges pákával is. A BGA-t meg sem említem.
(#) titi válasza lmao hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Idézet:
„A BGA-t meg sem említem.”

Na ja, BGA-t roncsolásmentesen... két külön fogalom...
(#) DuMatyi válasza titi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Mi az a bga? sosem hallottam, gondolom megkérdezem!
(#) titi válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
(#) _JANI_ válasza titi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Megnéztem a BGA tokozást. Mert nem nagyon találkoztam vele eddig. Az tényleg nem egyszerű. Talán a forrólevegős pákával lemelegíthető. De én sem adok sok esélyt neki. Valamint a visszaforrasztását is meg kell oldani.
(#) Holubek válasza vpist hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Pesten lomtalanításkor sok mindent lehet találni. Apósom ott lakik és néha ha talál 1-2 dolgot szokott hozni legutóbb 1 pár vadi újnak tűnő hibátlan tesla hangfalat hozott. Talált már sony hifi-tornyot meg mindent de azt nem kaptam meg. A barbár rézgyűjtőkről meg sokat lehet beszélni de inkább most nem. Tavaly találtam egy tökéletes porszívót, a Corvin irodaház utcájában a ford.szám szabályzó kellett volna de sajna nem mertem elhozni mert féltem hogy fényes nappal kibeleznek a nyóckerben. . Ja és nem tudja valaki hogy mi volt a neve annak a tükörskálás fekete bakelit műszerrnek? Anno volt egy pár darab csak tönkrement és kidobtam, most persze kellene.
(#) titi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Levenni a hőléggel simán lelehet, a munkahelyen ilyen BGA alkatrészeket is cserélünk, de amit leveszünk azt azért vesszük le, mert hibás, felrakni már újjat rakunk.
Bár, ha Youtube-on rákeresel a BGA szóra, ott látni olyan videót is, amikor az alkatrészt "újragömbözik".
Egyébként a gömbök többnyire a nyákon maradnak, és nem az alkatrészen, ezért írtam, hogy az roncsolásmentesen nem igazán szedhető le. Mivel házi körülmények között nemigen lehetne felgömbözni.
(#) _JANI_ válasza titi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Köszönöm az ötletet! Megnézem...
(#) Imi65 válasza Holubek hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szerintem az Univo-ra gondolsz.
(#) DuMatyi válasza titi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Köszönöm. Na neee! Ha ezek az IC-k elterjednek, lőttek a hobbynknak... Pákával lehetetlen forrasztani...
(#) lmao válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Következő: »»   3 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem