Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok
Valaki használta már az itt megvásárolható OWON-PDS 6062T oszcilloszkópot? mik a tapasztalatok? az árához képest a tudása milyen és a használhatósága? köszönöm észrevételeiteket :
Én régóta nyúzok egyet, láthattátok már cikkeimben is. Megbízható, jó, kinézetre és működésre akár egy Tektronix.
Én a kijelző felbontásából adódó leolvasási hibától félek. Ez mennyire gond a gyakorlatban?
Van egy kis kliens programja. Át lehet venni az egész képernyő képet (bmp), vagy csak a vektorokat. Ha csak vektorokat veszel át a PC kliens programban van még egy pár számítási lehetőség, továbbá tud excelbe mérési adatsort exportálni.
Én ugyan kimondottan ezzel a típussal még nem találkoztam, de mivel tárol, tudsz mozogni benne, van kurzorod meg "read out", "zoom" így mindet kiír, még többet is mint kell. Szvsz nem nagyon van mit elnézni.
Igen, ezt tudom.
Nem is erre gondoltam, hanem például egy szinuszhullámon lévő kis gerjedést, vagy például egy nagyon gyors tűimpuljust könnyen lehet hogy a kijelző felbontása miatt egyszerűen nem látni. Vagy mondjuk ha a jelen ül egy kis zaj, az sem biztos hogy látszik.
De ez minden digitális oszcilloszkópnál hibaforrás... Magánál a digitalizálásnál is.
Egy egymilliós Tektronixnál is ugyan úgy probléma forrás lehet.
Teljesen igazad van Topi.
De arra lennék kíváncsi hogy a szóban forgó műszernél a gyakorlatban ez milyen mértékű, mennyire jelent gondot a 'hétköznapi mérések' során.
Hétköznapiban egyáltalán nem jelent gondot. Egy van amire úgymond nem képes: A tápfeszültség zaj mérés.
Alap mérési helyzet, hogy szkópot AC csatoltba majd rá a tápra a mérőfejet. Analógon szépen látszik a zaj. Digitálison meg nem igen szép, vagy kivehető a zaj. Ugyan ezt a helyzetet próbáltam egy 2GS/s-es GWInstek szkópon és ugyan ez a helyzet. A digitalizálásban elveszik jel. De az, hogy tárolós, kárpótol mindenért
Hát igen..
Irigylésre méltó az akinek a polcán ott figyel mindkét tipus.
KÖSZI SZÉPEN, MEGGYŐZTÉL, VESZEK EGYET HAMAROSAN
Én is szándékozom venni egyet, amint a 'kedvem' engedi. Ez valószínüleg még a nyáron lesz.
Most terveztem egy jó kis asztalt, amihez vágatok bútorlapokat és az lesz az új "műhelyem". Az egyik polcot úgy méretezem, hogy ez a szkóp pont beleférjen. Köszönöm Topi az infókat!
Ha bármi kérdés van, állok rendelkezésre. Mivel magam is használom tényleges tapasztalatot tudok mondani, nem csak hülye marketing mindenre jó szöveget...
PDS 5022S lenne pár kérdésem. Tárolás esetén mekkora mennyiségű adatot tud rögzteni? A rekord hossz jelenti ezt? Gondolom ilyen esetben eléggé le kell lassítani a mintavételezést. Például 1kS/s 6 másodpercet tud rözíteni?
Bocs hogy ha hülyeséget kérdeztem, nem nagyon van tárolós szkópokkal tapasztalatom.
A rekord hossz mindig állandó. Tehát nagyobb időalapnál ritkábban került feltöltésre az az egy rekord.
Kisebb időalap esetén a jel sokkal kisebb része lesz a rekord egy eleme.
Sziasztok
Találtam egy OWON Digitális tárolós oszcilloszkóp PDS5022S, 25MHz, 2 csatorna. Auto diagra szeretném használni. A véleményeteket kérem, úgy látom itt van olyan aki ilyet használ. 59.000+áfa Megbízhatoság , minőség. Bővebben: Link Előre is köszönöm!
Ne felejtsd el a szállítási költséget és a garanciát. Az eszközre csak akkor van három év garancia, ha olyan helyen veszed meg.
Mellesleg én is használok ebből a családból egyet, egy 60MHz-eset, és meg vagyok vele elégedve. -- Topi
Szia. köszönöm
Úgy írták 30.000 fölött nincs szállítási költség A garancia: "Minden termékünkre 1 év garanciát vállalunk, azonban ha a gyártó ennél hoszabb garanciát ad a termékére akkor értelemszerűen az lesz a mérvadó. " Megkérdezem.
Gyártói 3 év garancia jár a termékhez. Ha ezt nem adják meg, akkor...
Megkérdezem, majd jelzem mi a pálya.
Egy másikhelyen azt monta egy srác hogy digitálissal nem tudtak megnézni 2 jelet, hogy szinkronban van-e, analóggal pedig igen (holtpont jeladókat) Ez létezhet? Amúgy ha adnák a 3 évet akkor ez elfogatható ár érték arány?
Igen, elfogadható az ár. Digitálissal is meg lehet. Ez a digitálissal ez-meg azt nem lehet, egy meggondolatlan kijelentés.
Láttam én már nem egy olyan digitális szkópot, hogy precizitásban kenterbe ver egy több GHz-es analógot is. Egy valós kétcsatornás szkóp real-time mintavételez mindkét csatornából egyszerre. Ezzel már meg is dőlt a nem lehet szinkronban jelet vizsgálni elmélet.
Vagy csak nem tudták!?
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
Hello!
Én is egy OWON szkópon gondolkozok. Olyan kérdésem lenne, hogy digitális szkópokat ugye soha nem kell szervizben kalibrálni? Illetve melyik az a legolcsóbb hely ahol lehet kapni, teljes 3év garanciával OWON szkópokat? Akkumlátorokat lehet házilag csinálni hozzájuk? pl ceruza akksi összeforrasztásból, vagy benne van a Li-ion töltő ezért nem? Köszönöm üdv
Még csak annyit hogy digitális szkópoknál ugye összevan kötve pl a négyszög jel szára az alsó illetve a felső értékkel?
Tudtommal Li-Ion akksi van benne. Olyan eszköz, olyan műszer nincs sehol a világon, amit ne kellene valamihez kalibrálni, tehát így ebben a formában a kérdés értelmetlen.
Inkább arra válaszolnék, hogy üzemideje alatt nem érzékelhető módon mászik el a műszer. Így nem kell kalibrálni ugyan úgy, ahogy egy pl. multimétert sem kalibrálsz otthon. HEStore-ban kapsz ilyen szkópot, 3 év teljes garanciával, hivatalosan, nem fűalól kérdéses garival vagy szervízzel. Ami nagyon olcsó, az büdös is... Én helyedben nem kockáztatnék ilyen vaterás vagy mittodoménhol vásárlással. Ez nem az az összeg és eszköz, hogy nagyon megérné trükközni, és a jövőre való tekintettel kifizetődő lenne. Négyszögjel szára alsó felső érték kérdésed: Lehet használni pont és vektor módban is, minden digitális szkópot. Pont módban nincs összekötve, vektor módban igen (ez is az alap beállítás)
Köszönöm válaszod.
Azt olvastam hogy PDS széria LCDjének kicsi a láthatósági szöge? Ez mennyire igaz? Milyen projektekhez éri meg befektetni egy 40Mhz-es típusba a 25Mhz helyett? Idézet: „Azt olvastam hogy PDS széria LCDjének kicsi a láthatósági szöge? Ez mennyire igaz?” Ez pont semennyire nem igaz ebben a témában, ugyanis pont hogy TFT-s a típus ami a téma címben szerepel. Én láttam 25MHz-es ilyen szkópot és oldalról is nagyjából ugyan olyan jó volt. Az tény, hogy a TFT jobb, de hogy a használatkor ebből bármi hátrány is származna, azt kétlem. Én 60MHz-es TFT-s változatot használok. Igazából meg kell nézni a mintavételi sebességet. Mert inkább az a döntő, mint a bemeneti erősítő határfrekvenciája. Attól függ amúgy melyiket éri meg megvenni, hogy mire akarod használni. Digitális jelekre, az esetek 99,9%-ban megfelel a 25MHz-es, ugyanis a 25MHz-esen a 40MHz-es jelet ugyanúgy látod, csak minimális a csillapítás, és normál hétköznapi életben, digitális tervezésre a 25MHz-es határt sem nagyon üti meg áramkör.
Szia!
Szkóp vásárlás előtt állok, és a te szkópod 25MHz-es változata (PDS5022S) is tetszik. A másik a Rigol DS1022C. Szeretném a kijelzőjük felbontását összehasonlítani, de az Owonról még nem sikerült találnom egy eredeti méretű képernyőmentést. Tudnál segíteni abban, hogy küldesz nekem egy ilyen eredeti méretű "screenshot"-ot? Esetleg ha van tapasztalatod (vagy bárki másnak) a Rigollal kapcsolatban, azt is szívesen meghallgatom. Előre is köszi!
Az LCD-snek és a TFT-snek is ugyan az a felbontása (640x480). Képet itt találsz, ebben a cikkemben:
Bővebben: Link Fórumba is egyszer mellékeltem képernyőképet: Bővebben: Link -- Topi |
Bejelentkezés
Hirdetés |