Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OWON-PDS 6062T oszcilloszkóp
 
Témaindító: golyo01, idő: Máj 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) golyo01 hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
Sziasztok

Valaki használta már az itt megvásárolható OWON-PDS 6062T oszcilloszkópot? mik a tapasztalatok? az árához képest a tudása milyen és a használhatósága?

köszönöm észrevételeiteket :
(#) Topi válasza golyo01 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Én régóta nyúzok egyet, láthattátok már cikkeimben is. Megbízható, jó, kinézetre és működésre akár egy Tektronix.
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Én a kijelző felbontásából adódó leolvasási hibától félek. Ez mennyire gond a gyakorlatban?
(#) Attila86 hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
Ja igen, USB-n számítógépre kötve mit tud pontosan?
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Van egy kis kliens programja. Át lehet venni az egész képernyő képet (bmp), vagy csak a vektorokat. Ha csak vektorokat veszel át a PC kliens programban van még egy pár számítási lehetőség, továbbá tud excelbe mérési adatsort exportálni.
(#) idlob válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Én ugyan kimondottan ezzel a típussal még nem találkoztam, de mivel tárol, tudsz mozogni benne, van kurzorod meg "read out", "zoom" így mindet kiír, még többet is mint kell. Szvsz nem nagyon van mit elnézni.
(#) Attila86 válasza idlob hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Igen, ezt tudom.
Nem is erre gondoltam, hanem például egy szinuszhullámon lévő kis gerjedést, vagy például egy nagyon gyors tűimpuljust könnyen lehet hogy a kijelző felbontása miatt egyszerűen nem látni. Vagy mondjuk ha a jelen ül egy kis zaj, az sem biztos hogy látszik.
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
De ez minden digitális oszcilloszkópnál hibaforrás... Magánál a digitalizálásnál is.
Egy egymilliós Tektronixnál is ugyan úgy probléma forrás lehet.
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Teljesen igazad van Topi.
De arra lennék kíváncsi hogy a szóban forgó műszernél a gyakorlatban ez milyen mértékű, mennyire jelent gondot a 'hétköznapi mérések' során.
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Hétköznapiban egyáltalán nem jelent gondot. Egy van amire úgymond nem képes: A tápfeszültség zaj mérés.

Alap mérési helyzet, hogy szkópot AC csatoltba majd rá a tápra a mérőfejet. Analógon szépen látszik a zaj. Digitálison meg nem igen szép, vagy kivehető a zaj.

Ugyan ezt a helyzetet próbáltam egy 2GS/s-es GWInstek szkópon és ugyan ez a helyzet. A digitalizálásban elveszik jel.

De az, hogy tárolós, kárpótol mindenért
(#) mex válasza Topi hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Hát igen..
Irigylésre méltó az akinek a polcán ott figyel mindkét tipus.
(#) golyo01 válasza Topi hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
KÖSZI SZÉPEN, MEGGYŐZTÉL, VESZEK EGYET HAMAROSAN
(#) Attila86 válasza golyo01 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Én is szándékozom venni egyet, amint a 'kedvem' engedi. Ez valószínüleg még a nyáron lesz.
Most terveztem egy jó kis asztalt, amihez vágatok bútorlapokat és az lesz az új "műhelyem". Az egyik polcot úgy méretezem, hogy ez a szkóp pont beleférjen.

Köszönöm Topi az infókat!
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Ha bármi kérdés van, állok rendelkezésre. Mivel magam is használom tényleges tapasztalatot tudok mondani, nem csak hülye marketing mindenre jó szöveget...
(#) Xenen Mo hozzászólása Aug 6, 2008 /
 
PDS 5022S lenne pár kérdésem. Tárolás esetén mekkora mennyiségű adatot tud rögzteni? A rekord hossz jelenti ezt? Gondolom ilyen esetben eléggé le kell lassítani a mintavételezést. Például 1kS/s 6 másodpercet tud rözíteni?
Bocs hogy ha hülyeséget kérdeztem, nem nagyon van tárolós szkópokkal tapasztalatom.
(#) Topi válasza Xenen Mo hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
A rekord hossz mindig állandó. Tehát nagyobb időalapnál ritkábban került feltöltésre az az egy rekord.
Kisebb időalap esetén a jel sokkal kisebb része lesz a rekord egy eleme.
(#) amat hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Sziasztok
Találtam egy OWON Digitális tárolós oszcilloszkóp PDS5022S, 25MHz, 2 csatorna.
Auto diagra szeretném használni.
A véleményeteket kérem, úgy látom itt van olyan aki ilyet használ.
59.000+áfa
Megbízhatoság , minőség.

Bővebben: Link

Előre is köszönöm!
(#) Topi válasza amat hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Ne felejtsd el a szállítási költséget és a garanciát. Az eszközre csak akkor van három év garancia, ha olyan helyen veszed meg.

Mellesleg én is használok ebből a családból egyet, egy 60MHz-eset, és meg vagyok vele elégedve.

-- Topi
(#) amat válasza Topi hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Szia. köszönöm
Úgy írták 30.000 fölött nincs szállítási költség
A garancia:
"Minden termékünkre 1 év garanciát vállalunk, azonban ha a gyártó ennél hoszabb garanciát ad a termékére akkor értelemszerűen az lesz a mérvadó. "
Megkérdezem.
(#) Topi válasza amat hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Gyártói 3 év garancia jár a termékhez. Ha ezt nem adják meg, akkor...
(#) amat válasza Topi hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Megkérdezem, majd jelzem mi a pálya.
Egy másikhelyen azt monta egy srác hogy digitálissal nem tudtak megnézni 2 jelet, hogy szinkronban van-e, analóggal pedig igen (holtpont jeladókat)
Ez létezhet?
Amúgy ha adnák a 3 évet akkor ez elfogatható ár érték arány?
(#) Topi válasza amat hozzászólására (») Szept 19, 2008 / 4
 
Igen, elfogadható az ár. Digitálissal is meg lehet. Ez a digitálissal ez-meg azt nem lehet, egy meggondolatlan kijelentés.

Láttam én már nem egy olyan digitális szkópot, hogy precizitásban kenterbe ver egy több GHz-es analógot is. Egy valós kétcsatornás szkóp real-time mintavételez mindkét csatornából egyszerre. Ezzel már meg is dőlt a nem lehet szinkronban jelet vizsgálni elmélet.
(#) amat válasza Topi hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Vagy csak nem tudták!?
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
(#) mrx23 hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Hello!

Én is egy OWON szkópon gondolkozok.
Olyan kérdésem lenne, hogy digitális szkópokat ugye soha nem kell szervizben kalibrálni?

Illetve melyik az a legolcsóbb hely ahol lehet kapni, teljes 3év garanciával OWON szkópokat?

Akkumlátorokat lehet házilag csinálni hozzájuk?
pl ceruza akksi összeforrasztásból, vagy benne van a Li-ion töltő ezért nem?

Köszönöm
üdv
(#) mrx23 hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Még csak annyit hogy digitális szkópoknál ugye összevan kötve pl a négyszög jel szára az alsó illetve a felső értékkel?
(#) Topi válasza mrx23 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Tudtommal Li-Ion akksi van benne. Olyan eszköz, olyan műszer nincs sehol a világon, amit ne kellene valamihez kalibrálni, tehát így ebben a formában a kérdés értelmetlen.

Inkább arra válaszolnék, hogy üzemideje alatt nem érzékelhető módon mászik el a műszer. Így nem kell kalibrálni ugyan úgy, ahogy egy pl. multimétert sem kalibrálsz otthon.

HEStore-ban kapsz ilyen szkópot, 3 év teljes garanciával, hivatalosan, nem fűalól kérdéses garival vagy szervízzel.
Ami nagyon olcsó, az büdös is... Én helyedben nem kockáztatnék ilyen vaterás vagy mittodoménhol vásárlással.
Ez nem az az összeg és eszköz, hogy nagyon megérné trükközni, és a jövőre való tekintettel kifizetődő lenne.

Négyszögjel szára alsó felső érték kérdésed: Lehet használni pont és vektor módban is, minden digitális szkópot. Pont módban nincs összekötve, vektor módban igen (ez is az alap beállítás)
(#) mrx23 hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Köszönöm válaszod.

Azt olvastam hogy PDS széria LCDjének kicsi a láthatósági szöge?
Ez mennyire igaz?

Milyen projektekhez éri meg befektetni egy 40Mhz-es típusba a 25Mhz helyett?
(#) Topi válasza mrx23 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Idézet:
„Azt olvastam hogy PDS széria LCDjének kicsi a láthatósági szöge? Ez mennyire igaz?”


Ez pont semennyire nem igaz ebben a témában, ugyanis pont hogy TFT-s a típus ami a téma címben szerepel.
Én láttam 25MHz-es ilyen szkópot és oldalról is nagyjából ugyan olyan jó volt.
Az tény, hogy a TFT jobb, de hogy a használatkor ebből bármi hátrány is származna, azt kétlem.
Én 60MHz-es TFT-s változatot használok.

Igazából meg kell nézni a mintavételi sebességet. Mert inkább az a döntő, mint a bemeneti erősítő határfrekvenciája. Attól függ amúgy melyiket éri meg megvenni, hogy mire akarod használni.
Digitális jelekre, az esetek 99,9%-ban megfelel a 25MHz-es, ugyanis a 25MHz-esen a 40MHz-es jelet ugyanúgy látod, csak minimális a csillapítás, és normál hétköznapi életben, digitális tervezésre a 25MHz-es határt sem nagyon üti meg áramkör.
(#) hegi válasza Topi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Szia!

Szkóp vásárlás előtt állok, és a te szkópod 25MHz-es változata (PDS5022S) is tetszik. A másik a Rigol DS1022C.
Szeretném a kijelzőjük felbontását összehasonlítani, de az Owonról még nem sikerült találnom egy eredeti méretű képernyőmentést. Tudnál segíteni abban, hogy küldesz nekem egy ilyen eredeti méretű "screenshot"-ot?
Esetleg ha van tapasztalatod (vagy bárki másnak) a Rigollal kapcsolatban, azt is szívesen meghallgatom.

Előre is köszi!
(#) Topi válasza hegi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Az LCD-snek és a TFT-snek is ugyan az a felbontása (640x480). Képet itt találsz, ebben a cikkemben:

Bővebben: Link

Fórumba is egyszer mellékeltem képernyőképet: Bővebben: Link

-- Topi
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem