Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   92 / 1271
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Kézi müszerrel méred, vagy scopon figyeled az AFC-t?

Mindjárt átnézem még a rajzot.
Abból kel elindúlni, hogy miért ment tönkre a múltkor a zeener, mert ott kezdődik az eleje.
(#) atommiky hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Elnézést ha olyat írok ami másnak nem tetszik, de csak egy amatőr műszerész vagyok.
A kérdésem a következő lenne:
Adott a jelene esetben egy Rolsen C2170T típusú tv-készülék. A hiba a következő: Régebben viharos időben gondolom a villámlások miatt kiment benne a biztosíték, és azóta semmit sem tudok vele kezdeni. Ha másik biztosítékot rakok bele akkor amint áram alá helyezem azt is kinyomja. Merre kellene a hibát keresnem, valamint érdemes-e vele foglalkozni. Ha egy magamfajta amatőr meg tudná csinálni nagyon örülnék, viszont ha nem lehetséges akkor megmarad alkatrész bázisnak Panelrajzot kerestem, de eddig hiába. Keresem még tovább, és amint találok felteszem ide.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.
(#) kocici17 válasza atommiky hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A tápegységnél kell elkezdeni a munkát, táptranyó+kondi+diodahíd+áramkorlátozó ellenállás. aztán ha az ok akkor lehet tovább menni.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Sajnos szkópom nincsen, így kénytelen vagyok kézi műszerrel. Egy kb. 1000Ft-os digitális multim van, de van két komolyabb analóg műszerem is, de gondolom az analóg nem jó, mert annak kicsi a belső ellenállása, és nem azt mutatja, ami van. A zener nem mehet tönkre attól, mert már régi volt, és elhasználódott?
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Nézem közben.
Nézd meg hogy +8v-e a t100 tranyó collektora.
Folyamatosan irom majd, mert közben a rajzot is kukkolom, és mi a helyzet a c192 kondival.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A C192 megvan, kívülről semmit nem látni rajta, új kondi nincsen itthon, csak holnap tudok újat venni, és a 8V-ot is csak holnap tudom megmérni. A segítséget azt nagyon köszönöm, de ma már nem leszek gépközelben, úgyhogy amit írsz azt csak holnap tudom elolvasni, és holnap megírom mire jutottam azokkal, amiket mondtál.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Az a helyzet, hogy az ic351/vezérlö proc/ végzi a hangolást a t351/bf240/ segítségével, a 9 lábára érkező AFC jel figyelembevételével. Tehát a hangolást /a varicap dióda feszültségét a t351 állítja elő.
Ha nézed a rajzot akkor az r356-r355-r354-es ellenálláshidon keresztül. Vagyis a tunerhez a hangolófesz it jut el.
Tedd a müszert =fesz mérésbe, és mérd meg a t351.es collektorát akkor mikot jól van ráhangolva az állomásra. Azután figyeld, hogy mikor szétesik ez a feszültség stabil marad, vagy szétesik.
Ha a fesz változása miatt esik szét akkor a tuner jó, és ekkor lehet érdekes a t351, r351, c351, az az illesztőtranyó, vagy a pcf84c641.
Ebben az esetben nem szabályoz az ic.
Na jó a többin holnap mogyorózunk.
(#) Papp Ferike válasza menalaci1 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Kiforrasztott állapotban?Mi van ráírva?
(#) Papp Ferike válasza Ronin hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Nem kell azt tapogatni, egyébként bedugod egy leválasztó trafóba és annyi!kontakt spray egyébként meg lehet hogy már elkopott a pálya.
(#) Papp Ferike válasza dilan hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Írd már meg a pontos típust és utána nézek az archiv-ban mennyi is az annyi.
(#) atommiky válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Amint szétszedtem a készüléket felfigyeltem egy igen jól látható égési nyomra. Az alkatrészt kiforrasztottam, miután még megdöbbentőbb látvány fogadott, alatta még feketébb nyom található. A legnagyobb gond az, az hogy amint írtam amatőr vagyok, és nem tudok rájönni hogy ez milyen alkatrész lehet. Elnézést a rossz minőségű képek miatt, de jobbhíján csak ennyit tudtam összehozni. Amit csak tudok leírok róla.

A tetején található felirat:

Egy S betű és egy 3-as szám között található egy Ohm (görög omega betű)-ben egy villám jel. Alatta pedig a következő MZ73-18Ohm(omega betű)M

Elnézést hogy csak így tudom a segítséget kérni.

Előre is köszönöm.
(#) Ronin válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Kösz, de első dolgom az volt hogy megnézzem másik potival,
azzal is halk. Szóval más a baj.
(#) lapose válasza atommiky hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia!

Ez a képcső lemágnesező PTK. Ha rossz megrázva általában zörög.
Nélküle is be lehet kapcsolni a TV-t, maximum lesz egy kis színhibád, de az megszűnik ha újat raksz bele.
A panel feketedése alatta természetes, mert ez az alkatrész üzemszerűen melegedik!
(#) atommiky válasza lapose hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Köszönöm szépen, keresem tovább a lehetséges hibát.
(#) paperboy hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Ismerősnek van egy Grundig ST70-660-as tv-je, azt mondta, hogy hangosan volt hallgatva, de a lényeg hogy nincs egyáltalán hang, mit lehetne vele kezdeni? Gondolom megoldható...
(#) Messor válasza atommiky hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Lenne egy Scnieder STV8516 (PT92) típusú tévém, mely bekapcsolásakor az alábbi hiba tapasztalható. A tv nem kapcsol be, csak a standby led villog, valamint hangszóró kattog.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#) dilan válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
"Elekta gyártmány, tipusa ctr-1498 emk" (#356321)
Előre is köszi.
(#) norba44 hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Schneider STV-2803 TV-nél egyszer csak elment az adás, újrahangoláskor pedig nem talál meg egyetlen csatornát sem 450MHz alatt, csak végigfut rajtuk, felette mindent megtalál. Másik TV-vel megy minden.
Gondolom, a tuner résznél kell keresgetni, de sajnos nincs kapcsolási rajzom.
Van valami használható öteltetek így látatlanban?

Esetleges választ köszönök előre is!
(#) atommiky válasza lapose hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
A táp mellett találtam egy tranzisztort. A táptranyót merre keressem? Vagy ez a tranzisztor lenne az? Sajnálom, de télleg amatőr vagyok, leginkább a szemmel észrevehető hibákat javítottam eddig. A tranyót egy olcsó multiméterrel nekiállhatok kimérni? ha igen akkor hogyan? A képet a táp melletti tranzisztorról készítettem. A felirat rajta:
W10243
CHINA
P6NK60ZF
P

Ezt leginkább milyen típussal lehet helyettesíteni? a többinél mit vegyek figyelembe a helyettesítések során?

Előre is köszi!
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Szia!
Kicserélgettem, azokat az alkatrészeket, amiket mondtál, és megmértem mindent. A T351 kollektorát amikor mértem az elhangolódáskor csak 0,01-0,02V-os feszültségmászkálás volt, viszont a T100 kollektorán, ahol elméletileg 8V-nak kellene lennie, ott csak 1,5-2V-ot mértem, és elhangolódáskor rendesen mászkált, amikor beállt a csatorna, akkor 0,05-0,1V-ot. Az gondolom normális, hogy amikor mértem, akkor elment a csatorna, amikor pedig elvettem a műszert a mérési pontról, akkor pedig visszajött. A hangolófesz továbbra is 35V a dióda kivezetésein.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Na vagyok és nézem.
A müszeres mérésnél nem igazán szabad elmennie, mivel igen nagy a müsz. belső ellenállása.
Ha a t100 kollektorát méred attol nem szabad elmennie. Ott kökemény +8v-nak kell lenni.
Akkor nézd végig azt a vonalat egészen a d112 ig.
Hiányzik az az agc feszültség marhára.
Azaz r166, d112 és az az egész vonal.
Valószínü, hogy a d112, vagy az r166 /22ohm szakadt/.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Ezzel a +8-v-al szabályzod az AGC-t /automatic gain control/automatikus erősítés szabályzás.
És persze az AFC -is innen fut.
(#) Bolfi81 hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Sziasztok

Láttam a legalábbis téma elején, h régi tv-k is vannak repertoáron.
Nos.Van egy Orion Tisza!!! tipusú tv-m, alkazrész kellene hozzá.Mégpedig a gyári hangszoró, mert megszakadt.Amugy jó a gép, nézhető, másik hangszoróval még szoll is .De hát az nem eredeti.
(#) Bolfi81 válasza Bolfi81 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Olyan piros orion hangszoró....kb 16cm-es három rözittőfüllel
(#) besi99 válasza Bolfi81 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Tudom, AT 403-ról beszélsz, később nevet is kapott. Az 505 pedig a Duna Általában a lengőtekercstől jövő vezeték szokott megszakadni, a membránnál . Jobb kisiskolások megcsinálják. A forrasztást meg leragasztják a membránhoz. Az élelmesek meg kiselejtezettből átrakják
(#) fmester hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
A tv-m nem akarja elfogadni sem a taviranyitorol se a gomboktol az iranyitast csak az elso 5perc-ig amikor bekapcs, es en mar le ellenoriztem mindent.Vajon mejik csodanak koszonheto?
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Megnéztem a T100-at, az jó, megnéztem az R166-ot, az is jó, megnéztem a D112-t, az is jó, a 8V még sincs meg. Olyan hiba nem lehet, hogy az IC rossz, és a 44 lábon olyan jelet ad, ami túlságosan kinyitja a T100-at, és emiatt nincs meg a 8V? De holnap kicserélem a D112-t, ugyanis az előző javításnál volt olyan, hogy kizártam minden lehetséges hibát, a ZTK33C-t is kimértem a műszer azt mutatta, hogy az jó, kicseréltem, és mégis csak az volt a rossz, szóval lehet, hogy a diódánál nem azt mutatja a műszerem, ami van. A D112 helyére ugye tehetek 1N4007-t? (csak az van most itthon új) Az R166 viszont eléggé melegszik, mivel a panel alatt meg van feketedve egy kicsit.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Amúgy a 12V-ból hogy lesz ott 8V? Semmi zener, vagy stab.IC nincs ott, ami 8V-ot csinálna a 12V-ból.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Mindenképp elöször a dioda+az ellenállás.
Sajnos ic is lehet de elötte minden mást kell ellenörizni, mert az olcsobb.
Az ellenállás az áramfelvétel miatt melegszik.
Tehát nagy az áramfelvétel valamitől /dioda, vele párhuzamos bufferkondi, rosz ic stb.
És mivel az ellenállás elött van a 12 volt igy a hiányzó 4 volt az ellenálláson tünik el.
A dioda után van egy elko azt is nézd meg.
tehát a vezéreletlen lábon 8v-nak de legalább 7 nek lenni kell.
(#) Bolfi81 válasza besi99 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Hát ez nem ott szakadt meg....Feláztattam a ragasztásokat, kivettem a komplett membránt csévéstől. Maga a tekercs fáradt meg.
Ha lenne selejtem átraknám....
Következő: »»   92 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem