Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BigClock
 
Témaindító: Kicsa, idő: Júl 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 7
(#) Báddzsó válasza KeserűCukor hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
a 15 ös lábára meg yegy inpulzus akkor nagyobb lesz egyel a szám, ez biztos, de a többi bekötést nézd meg te az adatlapon, van leírás is a lábakhoz.
(#) Báddzsó válasza vicsys hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
sztem nem BCD-t fogad, lehet léptetni meg lenullázni, de a léptetés miatt tényleg nem lehet belőle "BigClock"-ot csináni
(#) vicsys válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Pin 1,2,3,4 ??
(bocs, most nézem a pdf-et...latch kimenet...keverem a 311-essel)
(#) Báddzsó válasza vicsys hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
a kimenet nem? "for driving other logic and/or processors." ....
(#) Frankye válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Idézet:
„ja és mióta HE-be registráltam azóta próbálok rájönni hogyan lehet ilyen világos betűvel írni. valaki?”


Hát, ha lehetek valaki...

1xű, mint a fakocka: Szögletes zárójelek közé ([ és ]) be kell írni, hogy OFF (ezzel kezded a szürke írást), meg azt hogy /OFF (ezzel meg befejezed).
(Sajnos, példát nem tudok mutatni, mert azt is vezérlőnek veszi a fórum-motor... )
(#) pbalazs válasza KeserűCukor hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Szerintem tedd el jó mélyre a 8748-at, az egy kincs, már sehol sem látni ilyet.
Aztán majd az unokáknak dicsekedhetsz vele...

Egyébként, ha jól emlékszem, ez egy 4 bites mikrokontroller. Ha nagyon ilyennel akarsz foglalkozni, akkor keress 8031, 8032, 8051, 8751, stb. típust, ezek a 8748 "nagytestvérei" és 8 bitesek.
(#) Antauri válasza vicsys hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Üdv Vicsys!
Gratulálok az órához, eredeti az biztos, mégha van is némi kronomán hajlam a készítőben.
Két kérdésem volna: -szegmensenként 2 helyett 3 led használható? (tényleg Big-ben gondolkozom)
- A fényerőszabályzó rajzát és illesztését feltennéd az oldalra? Igazán praktikus kiegészítésnek tartom.
Köszönöm!
(#) Kicsa válasza Antauri hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
nah szevasztok,visszatértem ..
Végre megjött a csomag amiben az órához szükséges kellékek leledzettek...rendezem soraimat és valszeg hnap v hnapután nekiállok először az égetőnek...az óra fa vázat már készen van,már csak az elektronika hiányzik...szóval innentől megint jelen vagyok...
(#) KeserűCukor válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Hali!
Én is ezt a Pic égetőt néztem...
Totál kezdő vagyok, Pic ismeretlen...
Nos, ha ezt elkészítem, akkor a csati megy a gépbe, a foglalatba a programozható IC, és a kérdés: Mire kell az a tüskesor?
A nagyobb IC-k hez? És azokhoz lehet később átalakítót?
Ha ez meglesz, akkor a big clock progiját egyszerűen bemásolom vagy a binárist vagy a feledékenyt?
Pic-ről nincs valami alap programozó könyv? Meg szeretném tranulni az alapokat.. Ezek a kapcsik, ezek jók tanulni vagy van valami szájbarágósabb leírás?
THX:
---ZoLee---
(#) Frankye válasza KeserűCukor hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Sajnálhatod, hogy nem voltál ott mspike PIC tanfolyamán! Elég jól elmondta a dolgokat! (Egyébként az előadás anyagát feltette ide is, bár a szöveg nélkül elég nehéz lesz megérteni.)
Jó lenne ismét egy ilyen előadás... Bennem is maradtak még megválaszolatlan dolgok, de mspike lelkesen "távoktat" e-mailben...
A progit az MPLAB-bal tudod megírni, majd azzal lefordítani hex formába. Az égető progival (WinPIC, PonyProg, stb.) pedig beleírni a PIC-be.
(#) Kicsa válasza Frankye hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Szevasztok!
Ha minden jól megy akkor hnap kész lesz az égető panelja...és megpróbálkoznék életem első PIC égetésével...
Nos kéne akkor 1 kis segítség:nevezetesen hogy megnyitom az MPlabot és megnyitom vele a forrásfile-t.És akkor át kéne írni a progit 16f628ra.Tud nekem vki segíteni h melyik sort mire kell átírni? (meg ha jól tudom akkor az oszcillátort is be kell kapcsolni)Szóval tud vki segíteni akár fórumon,akár msnen? (lecsosjoghurtkukacfreemailponthu) Mert ez nem tartpzik szorosan a fórumhoz,ez csak az én 'lámaságom'...
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Nah...készen van az égetőm,csatolok hozzá 1-2 képet,sajna a minőség nem túl jó de legalább van kép Szal kész az égető...és akkor neki kéne állni átírni az óra programját 16f628ra. Ezúton kérnék 1 kis segítséget...addig is csinálom az óra nyákját...
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Hy All! szóval senki nincs aki tudna kicsit segíteni nekem? át kéne írni a bigclock óra progiját pic 16f628ra meg segíteni kéne beégetni...mit h kell a progiban mert megnéztem de nemnagyon vágom...
szal 1 kis alap picezés kéne..szal nyisd meg a filet...ebbe a menüben ez azu égetés..itt be kel állítani a pic típusát pl lent..stb...szal ilyesmi szinten kéne elmondani..örülnék mondjuk hogyha vki msnen segítene mert úgy egyszerűbb lenne,nemhinném h az itt jelenlévő fórumozóknak hasonló 'gondja' lenne... lecsosjoghurt@freemail.hu
ui.:Nekem itt is jó fórumban...
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Senki nincs aki segíteni tudna???
:rinya: már totál kjész az óra csak progizni kéne és már mehetne is..de így sosem lesz kész...
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
A program átírása nekem nem sikerült de itt nagyon egyszerű leírás az égetésről
(#) Tomi20 válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Hi!

Van PIC16F84-ed?
Mert ha van, akkor felveszlek MSN-re, és segítek beégetni a progit. Sajna én nem tudom neked átírni a progit 16F628-ra.
(#) Tomi20 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Vicsys megelőzött, tehát egyedül is menni fog az égetés. Sok sikert hozzá!!
(#) vicsys válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Ha mégsem akkor marad a te verziód...
(#) Kicsa válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Hello! Igen,van. Gyakorlatilag minden itt van előttem,a majdnem kész óra..a kész égető,a winyón a progik meg minden cucc,a kontroller is itt van csak 1edül nem akartam vele szerencsétlenkedni...
nagyon jó az a pdf de azért örülnék hogyha felvennél msnre,biztos ami biztos alapon... lecsosjoghurt@freemail.hu
egyébként nemtudjátok h Deguss merre jár? mert mostanában nem látok HSZ-jeit sem meg nincs msnen sem..lehet h nyaral?
mert ő elvileg át tudná írni nekem...
(#) Báddzsó válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Deguss nyaral a héten...
(#) Kicsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
ohh értem..akkor azért nem ír/nincs msnen...thx...
Amúgy az icprog ugyan úgy viszi a Deguss féle kapcsolást is?
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Vmi gáz van...úgy csináltam mint a pdfben van..és a végén nem azt írta amit kellett volna hanem azt hogy : 'Verify failed at adress 001Fh !'Ilyenkor mi lehet a baj?
Tomi20 : bocsi, a 37196os HSZet elnéztem,nekem csak 16f628am van,kb 500 Fttal olcsóbb volt és mivel elvileg ezzel is megy,így ezt vettem meg.Szóval sajna nem megy...esetleg nincs vmi másik progi (mind1 micsoda) 628ra? hogy kipróbáljam,azt bele tudom-e égetni?
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Nah megint én..itt vmi gáz van sajna mert a propellerclock honlapon lévő bázishoz elvileg pic16f628 van..és megpróbáltam az beleégetni de szintén ugyan az a hiba csak ott a 0000h ! címen...szóval ilyenkor mi a rossz? a programozó vagy a szoftver van rosszul beállítva?
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Hali!
1.,Az F84-es hex-ét ne akard az F628-ba égetni. (ha mégis 628-at akarsz használni 84-helyett akkor módosítani kell a program forráskódját és újra le kell fordítani hex-be)
2., Nézd át az égetőt! Mérd meg a feszkókat (táp,égetőfesz....)
3., kiválasztottad a progiban a pic típusát? (pic16f628 vagy f628A)
Ha a Deguss féle égetőt csináltad meg annak jónak kell lennie....nézd át újra!
(#) Kicsa válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Hello vicsys !
Igen értem,csak nincs senki aki segítene átírni az óraprogit 16f628ra... Az égető úgytűnik mostmár jó,ic proggal nem megy de viszi a winpic800 meg az oshon féle porgi is...mind2vel tudok bele égetni,elvileg megcsinálja,utána kiolvasásnál is minden ok..törlés is, és törlés után pedig kiolvasást nyomok és a program kódja ilyen 0FFF mindehol meg kérdőjelek...szal elvileg üres..így ezexerint műxik a dolog csak más progi kellett. Szóal esetleg nem tudnál segíteni átírni az óraprogramot? meg az lenne a kérdés h nem tudnál-e esetleg írni egy olyan progit 628ra hogy 1ik lábán mondjuk ledet villogtat ? mert akkor azt beleégetném és akkor biztosak lehetnénk benne h jó az égetőm... előre is köszi... (a progiátírásnál jó az is hogyha vmi segítséget nyújtasz,pl melyik sort és mit írtjak és akkor én megcsinálom...)
(#) Báddzsó válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
IC-progot beállítottad rendesen? Úgy kell beállítani ahogy ezen a lapon van (IC-Prog beállításai: -nál), xp drivert felraktad ic-proghoz? mert az is kell..... a konfigurácios szavakat beállítottad?, ez jobb oldalat van a Configuration alatt. (oscillator, Code protect, Fuses) mert az sem mind1...
itt egy villogó 628hoz, a portb.0-át villogtatja.:

blink628.HEX
    
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
(#) Kicsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Hello Báddzsó !
Hát ic progban állítottam 1-2 dolgot de nem minden úgy volt mint ahogy a linken szal akkor az lesz a bibi...majd beállítom rendesen....
Namost 1 kérdés ezzel a vilogóval (nagyon szépen köszönöm h megcsináltad) szóval a portb.0...ez nekem így kínai..gondolom ez az egyik láb lesz de melyik? sajnos nem vagyok tisztában vele...megnéztem a pdfet is az áttérésről...hát megpróbálom az óra programját aszerint átírni és megpróbálni...hátha...
meg a villogóval még 1 kérdés : most akkor a pic 2 megfelelő lábára kapcsolok tápfeszt (5 volt,gnd) és elvileg a megfelelő lábon egyből villogni fog a led?
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Illetve még 2 kérdés szal az 5 voltos tápfesz ágba kell 1 kOhmos ellenállás?mert edig sok helyen láttam....a másik meg h a megfelelő lábra a led mehet rá simán?szóval semmi egyéb nem kell oda,csak sorosan a lábra a led meg vmegkora ellenállás?tényleg,hány volt jön ki 'azon' a lábon?
(#) Báddzsó válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Idézet:
„Illetve még 2 kérdés szal az 5 voltos tápfesz ágba kell 1 kOhmos ellenállás?”
ilyenről nem halottam, nem is kell.
A led elé kell kb 270 ohm,
a lábból logikai 1-nél a picre kapcsolt fesz fog kijönni. 0-nál ~0volt azaz a ~negatív. A portb.0 a 6-os láb, (a negatív "alatt").
Progizásnál állítsd be a IntOsc-ot.
Nézd meg az adatlapot.
+ajándék :
Következő: »»   2 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem