Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   14 / 43
(#) Leslie P válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Hát Köszi Szépen!

Neked is további szép napot!
(#) Pandaboy hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Gondolkodom egy MNC Walnut Aktív Sub megvételén.
Ezt a Subot 13.000-ért már kapni újan. Hallottam szólni és nagyon jó mélye van. Szerintem ezért a pénzért megérné megvenni.

Valakinek van ilyen Subja? Az írja már le a tapasztalatait.
Mindenesetre a SAL-nál és az olcsó sz*oknál biztos jobb.
(#) Grebe hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Tervben van egy M.N.C THE ROCK megvétele.Mivel sehol sem találtam hozzá hangdoboz tervet.Igy ha valaki megtuná nekem mondani hogy hány literes dobozba kell tenni nagyon megköszönném.Még csak anyit hogy nem a fekete membrános hanem a fehér membrános darabra lennék kiváncsi.

U.I:Ha valakinek van tapasztalata ezzel a cuccal legyen szives megirni!
(#) Leslie P válasza Grebe hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szia!

Hát tapasztalatom az sajnos nicsen...sőt igazából azt sem tudom hogy hogy néz ki az a hangszóró

de viszont ajánlanék egy programot amivel kilehet számítani, hogy mégis mekkora vagyis pontosabban, hogy hány literes ládikó kell a lakosnak

ehhez mindösszesen a hangszóró adatait kell tudnod és azt, hogy ezt a hangszórót eredetileg zárt, vagy reflex ládába tervezték. a program segítségével azt is megtudod nézni hogy milyen frekvenciatartományban üzemelne az adott méretű, és típusú ládával.

Én is ezzel tervezek most 2 darab 6-od rendű band-pass mélynyomót...és hát mit ne mondjak? a grafika alapján jól fog szólni

JBL SPEAKERSHOP a neve a proginak


a linken keresztül le tudod tölteni a progit!
Sok sikert!

JBL SPEAKERSHOP LETÖLTÉSE
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Hát akkor én megosztanék egy negatív tapasztalatot.
Vettem 2db big bull nevű duplatekercses 30cm-es mnc mélynyomót.Ez egyébként 200/400w osnak volt titulálva.
építettem is egy reflex ládát vele.eddig minden szép.
Rákötöttem egy100w-os erősítőre ,és még 3/4 hangerőt sem érte el az erősítő és már MEHANIKAI zajok jöttek a hangszóróból.És ez mindkét hangszóróra igaz.Hálistennek sikerült tőlük megszabadulnom.
Ezek a hangszórók a feltüntetett teljesítmény tizedét jó ha kibírják. Én sírva menekülök ha valaki azt mondja emenszí!!
(#) Grebe válasza Leslie P hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Kösz szépen a progit.Ha érdekelne hogy pontosan mejik jószágról van szó akkor ajánlom a linket The Rock Ez a motyó igazából kocsiba menne 4db ilyen jószág és tudnom kell mekkora dobozt csináljak neki.Körülnéztem erölködök terén de még nem találtam megfelelöt.Gondolkoztam hogy 4db 500W kicsike hajcsa meg a 4 jószágot vagy 2db 1000W.Na de ez nem is ide tartozik.MNC-röl anyit hogy megfelelö jószágot megfeleö erölködövel kell meghajtani.Jószág és erölködö illesztése megfelelö kell hogy legyen.
Nem lehet egy 2Ohmos hangszórót 8Ohmos erölködöröl megszólaltatni.A Big Bull tényleg egy rakás ..........!
Üdv
(#) pl13 válasza Leslie P hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Viszont ezzel az a probléma, hogy a programok nem így működnek, és nem tudják meghatározni az optimális/ideális doboztérfogatot.
(#) oregtamas0202 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv. Én balga elvállaltam egy dupla 25-ös gyári láda és ui. erősítő beszerelését.. Soha többet! Be kellet bizonyítanom egy másik 1/10-ed teljesítményű ládával hogy jobban -szebben szól mint az említett. Ha nem teszem akkor én valamit rosszúl csináltam.
(#) oregtamas0202 válasza Grebe hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Üdv . Ládák 30-as hangszórókhoz. Kicsit méretesek, de jók és jól szolgátak. Peugeot Partner és VW Cady (teherben) dolgoztak. Egy próbét megérne. Vihetők!
(#) dB_Thunder válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Ja de buta vagy !!! Egy kis upgrade kell a Big Bull-oknak és simán bírnak folyamatosan 300 wattot (a 10" méret! )mindenféle recsegés nélkül. De ha nem jöttél rá miért adja ezt a hangot akkor megérdemled !
Nem árulom el a probléma mibenlétét és a megoldást sem, aki tüzetesen megnézi, az rá fog jönni!
Egyik haverom évekig használta a 15" BigBullokat a darabját 600wattat hajtva (1200 as Castone)
Ha már ilyen olcsó hsz-t kell venni, akkor egyértelműen a MNC bigbull és 4ever széria a többiek még ezeknél is rosszabbak.(Videoton (hsz 2000) hangszórók más kategóriába tartoznak.
(#) djyuri válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
HY
15"-os big bullokra van egy hangfaltervem...magam csináltam....pár ládát legyártottunk,de inkább csak szerencse és idő kérdése,hogy sikerült....

de így is félsiker....mert befelé kell fordítani a sarokba a ládát...viszont eszeveszettül szól.
(#) Pandaboy hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Látom nagyon nem megy ez a fórum. Amit emlitettem MNC Walnut Aktív Subot, már sehol nem lehet kapni 13-15 ezerért, csak 30-ért lehet kapni. Így aztán annyiért lehet nem is olyat veszek, hanem pl. Magnatot. Az mégis nagyobb márka.
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Sziasztok! Van nekem egy SAL BEAST 300 hangszóróm,és annak milyen ládát csináljak?? SZERETEM HA REZEG A HÁZ FALA!!!!

beast300.gif
    
(#) dbase válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Készísd a ház falait gipszkartonból!
Keresd meg a sal hangfal építési leírását.
(#) karpi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Az osszes" mai" hangszoro "rarajzolt" terhelhetoseget osztani kell legalabb tizzel.

Egy Celestion Blue "Bulldog" 16W-os 12"-os gitarhangszoro 340 Euro-ba kerul.

Modjuk ra hogy ez talan szol 10W-on tisztan .

Ugy hogy a 200W az kb, 20W terhelhetoseg lehet.

Az elkinaisodas mar oda vezetett hogy az egyik vezeto hangszoro ceg a JBL kinaban gyartot szubjara 1000W -ot irt ra nagy feher szamokkal a portalanitora.
Hogy hova mehet 990W a kb 1% hatasfokkal ???
Ez kavefozo? vagy hangszoro?.
Es ez megis egy JBL .
(#) djyuri válasza karpi hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Mai gázszámla mellett fűtés! Jó az...kicsit zavarja a szomszédokat,de a gáz rezsi csökken
(#) pl13 válasza djyuri hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Ugyanmár, miért reklamáltok, mikor a Beast 300mm-es változata 81dB érzékenységgel bírt 1W-on.
(#) subwoofer220 válasza pl13 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Helló! És ez jó hogy a Beast 300mm-es változata 81dB érzékenységgel bírt 1W-on???
(#) dB_Thunder válasza pl13 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
81dB !!! Édes jó istenem!!! Én már a 88 - 87 dB érzékenységűekkel sem foglalkozom, mert már azok se akarnak szólni...
(#) subwoofer220 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Na és ez???
∅300 mm
Pm/Pn: 350/250 W
f: 25-1.500 Hz
Spl1W/1m: 90 dB
hangtekercs: ∅64 mm
csévetest: alumínium
mágnes súlya: 2 x 50 Oz Akkor a BEAST 300 vagy ezt???
(#) djyuri válasza pl13 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Nem látok reklamációt

Én is a poént csaptam le egy gázszámlás szóviccel.
(#) pl13 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Egy helyről jönnek, sztem hasonló lehet.
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Valaki a fenti kérdésemre,tudna választ és magyarázatot adni??? :gumicsirke:
(#) dB_Thunder válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Én biztos tudnék, ha:

1; ismerném a fent nevezett 2 hangszórót.
2; Ha elegendő (és reménykedjünk többé kevésbé igaz) paramétert adtál volna meg (mert amit megadtál kb. annyit ér mintha én azt mondtam volna csak, hogy csavar..de hogy milyen csavar arról szót sem említenék)

Igazából pár hónap tesztre kellene fogni mindkét hsz-t hogy kiderüljön melyik a jobb és hogy mennyivel és miért.
(#) tomzon hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Sziasztok!

olyan kérdésem volna, hogy a sal sbv 2530-röl mi a véleményetek. Ez 80/100W lenne.
1. Építettünk hozzá egy ládát, vagyis inkább volt láda csak azt alakítottuk át. Véleményetek szerint mekkora térfogat kell neki,h szépen szóljon, és csövet igényelne-e? Most kB 33l ládája van.
2. Mivel kell lerögzíteni, ahhoz hogy rendesen felfeküdjön? Mert ha a 4 csavart lehúzom, akkor mintha a közepe a peremének fel akarna hajlani. Szilópasztot nyomtunk alája, de..
3. Ha dolgozik a hsz akkor néha vmi pattogó hangot ad, mint amikor a körmömet nekitenném a membránnak. Mitől lehet? Lefogatás hiba, vagy szar a cucc.

Akartunk kissé jobb márkát de anyagilag ez futotta, és a szobai hangzásra akartuk volna.
A válaszokat előre is köszike.
Üdv.sal sbv2530
(#) Pandaboy válasza tomzon hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Salban egyik otthoni hangszóró sem jól szól, inkább csak az autós mélynyomók, de az SBV, SBX, stb... hangszórók erősen felejtősek, nem mennek elég mélyre, talán 50 Hz-et tudnak, többet nem és érzéketlenek. Talán még az MNC hangszórói is jobbak, de igazán olcsó hangszórót nem is tudok ajánlani otthoni doboz építésre, mert nem ismerek egyet sem, ami jó.
(#) pl13 válasza tomzon hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Azak a Videoton helyettesítőnek kikiáltott hangszóróik tényleg reménytelenek kb.
A kosárnak fel kéne feküdni rendesen, nem lehetne hézag, és azt a pár tizedmillimétert valami rugalmas tömítőanyaggal pl. Terostat kellene eltüntetni.
(#) pl13 válasza Pandaboy hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Pedig vannak viszonylag olcsón jó hangszórók, nem csak SAL és MNC létezik.
(#) Zupp87 válasza karpi hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Idézet:
„Az osszes" mai" hangszoro "rarajzolt" terhelhetoseget osztani kell legalabb tizzel.

A enyémre nincs ráírva egy deka watt se (pedig 1 éves hangszóró), csak asszem annyi, hogy Made In Hungary
Erre az egy cimkére büszkébb vagyok azonban, mintha csillogópirosasrózsaszines "sokezerwatt"-plecsni lenne rajta (Amugy 17 centis a kicsike, és 35W névleges terhelhetősége van )
(#) Pandaboy válasza Zupp87 hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Akkor neked H2000-es hangszóród van? Építettél neki dobozt? Az olcsó hangszórók között talán a magyar H2000 hangszórói a legobb minőségüek, mint mélyben és magasba is elég erősek. Amik állítólag a 100-150 ezer ft-os hangszórókkal versenybe szállnak.
Következő: »»   14 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem