Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 291
(#) szeva000 válasza Remci hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
próbáltam mindenféleképpen már,de a rajzon azért van úgy,mert egy 12/230V-os trafót használtak.Én meg gyújtótrafót.De ha tudsz valami komolyabb villanypásztor rajzot,ami legalább 1km vezetéket stabilan visz,akkor nem kínlódok ezzel
(#) Remci válasza szeva000 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szia!

Ebben a topicban, a 11-ik oldalon, az utolsó előtti hozzászólásban lévőt nézd meg. Ilyet már csináltam párat, volt amelyiket km hosszó drótra tettek és jól működött.
(#) szeva000 válasza Remci hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
háát nekem is is egy ilyen tirisztoros vagy triakos kapcsolást erőltettek,de nem hallgattam senkire
Az a 220/12V-os trafó bizta kell oda?
(#) Remci válasza szeva000 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 

Kell mert a kondit fel kell valahogy tölteni Amúgy nem nagy ördöngösség az egész, én annyit változtattam rajta hogy az R1-220 Ohm, az R2 meg 1.8Kohm. És az R2-vel párhuzamosan nem tettem be a diódát. A trafónak a 12v-os oldalát kell kötni a tranzisztorra, a 220-as fele van egyenirányítva.Ezzel is lehet variálni, a lényeg hogy ezen a trafón a kimeneti feszt 3-400volt közé kell beállítani. De ha ott vissza olvasod a hozzászólásokat, minden világos lesz.
(#) szeva000 válasza Remci hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
jó hülyén kérdeztemén arra gondoltam,hogy a 12V-os trafó helyett nem lenne e jobb 9V ?
Épp ma hoztam haza egy hasonló felépítésű pásztort(igaz le van minden alkatrészről marva a típus),de ahogy néztem szinte ugyanez a felépítésű az egész,csak nem 555-el van megcsinálva.Trafóbajos volt,ki is próbáltam....nah ez már jóval komolyabb szikrát nyom,mint amit tegnap scináltam ...Kár,hogy csak megjavítani hoztam haza...
(#) VSBendegúz hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Hali.
Kis segítség kellene.Megépítettem az alábbi pásztort. De a trafón a12 V leesik kb 4.5v-ra és kb 3.5A vesz fel. A tranyó pedig elég jól melegszik. Mi lehet a baj?
(#) mex válasza VSBendegúz hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Szikra van?
(#) JSRoland hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok!A segítségetekre lenne szükségem,egy régi tipusú villanypásztorral kapcsolatban.Kb.15-20évvel ezelőtti készülék,gyári,piros fémházas,fekvő,23cm/7cm/22cm,adapteres,gumírozott bekapcsoló,zöld led üzemfény,3állású kihúzható fémnyelv ami a teljesítményt szabályozza(2,10,20km).A tipusa kellene,és vennék is ha lenne még valakinek.Kölcsönben volt nálam a készülék,de a tulaj már eladta.Szerintem még a Tsz beli időkből.Köszi.
(#) VSBendegúz hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Üdv
Igen van.
(#) VSBendegúz válasza mex hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Üdv
Még valami.Ha jól tudom a P1 potival a feszt állítom, a P2 vel pedig a szaggatást. Jól gondolom? Mert a P2 jól is működik de a P1 a világon semmit nem csinál.Kimértem a poti jól működik.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) mex válasza VSBendegúz hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
A P1 valószinűleg működik,csak semmi értelme,nem veszed észre akkor sem ha jó. A kapcsolás jó közelitéssel 50%-os kitöltésű négyszögjelet állit elő. Amig az 555 3-as kimenete tápfeszültségközeli szinten van addig nyitott a tranzisztor,meglehetősen nagy áram folyik a trafón,és felépül a mágneses mező,ami akkor omlik össze és generál szikrát amikor a tranzisztor lezár,vagyis az 555 kimenete 0V közeli szintre áll be. Először ellenőrizd megvan-e az 50% kitöltés. Kösd le a 47 ohm ellenállást,helyette tegyél 1konm értéket sorba egy leddel,aminek a katódját tesre kötötted. Figyeld meg a sötét és a világos idők arányát. Ha rendben van minden akkor egyforma intervallumokat kapsz.
(#) VSBendegúz válasza mex hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Üdv
Előre is köszönöm hogy segítesz nekem.
A ledes dolgot kipróbáltam. Jól működik.Szép egyforma időket produkál.Most kb 1mp-re van beállítva.
(#) VSBendegúz válasza mex hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ja és még valami.Ha a trafót leveszem akkor szépen megvan a 12 volt.
(#) mex válasza VSBendegúz hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Mekkora teljesitményű a táptrafód? Mekkora primer ellenállása van a gyújtótrafódnak?
(#) VSBendegúz válasza mex hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Lada trafó. Olyan 4ohm az ellenállása.
(#) VSBendegúz válasza mex hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
A tápot elfelejtettem.12V 5A
(#) szeva000 válasza Remci hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
nah,megcsináltam a tirisztoros pásztort
Ez ütős jószág lett.
Annyit változtattam még rajta,hogy a diak és a tirisztor közé egy 100ohm,meg a pozitív ágba beraktam egy 10K-s elllenállást.(féltem a pillanatnyi rövidzártól)...lehet nem léne
Viszont a két ellenállást tényleg ki kell cserélni 220 és 1,8K-ra+ a diódát kihagyni.
Jobb lett volna egy 9V-os trafó,de ha megemeltem a tápot 15V-ra úgy is már kegyetlen íveket húzott
Nem is érdemes mással próbálkozni,ez legalább mindenre jó.
(#) Remci válasza szeva000 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Szia !

Örülök hogy jó lett.Én nem tettem ellenállást se a diac után, se a pozítív ágba, de végülis nem árt. A trafót meg ki szoktam kísérletezni, azt teszem bele ami 12 voltos fesznél 3-400 volt közöttit ad le.Ezzel is el lehet szórakozni, nem mindegyik trafó jó.Ezt Cavalier is írta.
Már többet csináltam belőle, de még nem volt rá panasz. Ja az fontos hogy a nagyfesz kimenet és a föld közé rakj szikraközt. Ez megvédi a gyt. trafót, pl. ha megszakad a karámvezeték akkor nem a trafón belül üt át a nagyfesz. Ezt kb. 1-1.2 cm-re szoktam állítani.
(#) szeva000 válasza Remci hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
raktam,de csak 1cm-t,mert ez csak kb 400m-es vezetékre lesz kötve.De még lehet lesz 600 is.
A jövő héten csinálok mégegyet,de azt 9V-os trafóval fogom összerakni...majd kiderül mi is lesz belőle
(#) VSBendegúz válasza mex hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
A kapcsolás

gyujtás.docx
    
(#) VSBendegúz válasza mex hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ez már 2003formátum
(#) uli hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Szewasztok!
Kaptam egy villanypásztort, azzal, hogy nem működik nézzem már meg mi baja.
Egy ősrégi típus. A kapcsolási rajzát visszafejtettem, nem 100%, hogy teljesen jó, de 99,9
Néhány alkatrész értéke még hiányzik, de szerintem nem vészes.
A kérdésem az lenne, milyen elven működik? Mi mehetett tönkre benne?
Van benne egy henger alapú hasáb alakú tekercs-rendszer. 3*2 kábel jön ki belőle. Az az amit a rajzon egy körrel és 3 tekercssel jelöltem. Ami rá van írva leírtam mellé. A diódák minden esetben csavarozható kivitelűek, nem mai típusok.
Valamint van benne egy olyan, amiről elképzelni nem tudom mi lehet. A gyujtótrafó előtt van, ?-lel jelöltem.
Csavarozott, mint a diódák, de két kábel megy bele, és csak egy jön ki. Mi lehet ez? Valamint az 50µF-os kondi miért van az akksi negatígja és a nagyfesz. föld közé kötve?
Ha szükséges holnapra lefotózom a szerkezetet, hátha valakinek ugy ismerősebb.
Aki látott már ilyet, kérem segítsen valahogyan ( A tranzisztorok nem tudom milyenek, pnp, vagy npn, azért nincs is bejelölve.)
köszönöm: uli
(#) uli hozzászólása Feb 20, 2009 1 /
 
Végülis csak a rajzot nem raktam fel....

DSC00172.JPG
    
(#) mex válasza uli hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Az ASZ 1015-el felépitett rész egy önrezgő oszcillátor,ez állit elő pár száz voltos jelet a henger alakú vasmagon levő tekercsek segitségével,ami aztán a diódán keresztül kondit tölt,amit nem tudom hova rajzoltál fel. Az 50µF-et kicsit soknak találom. Van még ezenkivül egy négyszögjeladó része is,ez az AC125-ökkel van felépitve,ez adja az impulzusokat a kisütéshez. A kérdőjellel ábrázolt alkatrész egy tirisztor,ez süti a kondi töltését rá a trafóra. A tirisztoron nincs semmiféle tipusszám?
(#) uli válasza mex hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Van rá valami írva de nagyon pici. Holnap, napfénynél megpróbálom leolvasni.
Köszönöm a gyorstalpalót.
A kondinak is utánanézek.
uli
(#) meslac válasza uli hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Nekem megvan a gyári rajza.
(#) uli válasza meslac hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Ha meg tudnád osztani velem, azt nagyon megköszönném. Úgy csak könnyebben menne a hibakeresés.
Kössz előre is :uli
(#) Frodo94 válasza oldman hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Hello! Egy dolgot nem értek a kapcsolási rajzodon. Az, amikor egy kör át van húzva, (és mellette egy szám)-3 helyeb van ilyen, a gyújtótrafó előtt és a földelés előtt.
Ha nem érthető akkor bekarikázhatom egy képen.
Előre is köszi

Kutyapásztor
(#) Frodo94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Ja, értem köszönöm. És a 15ös és az 1es szám mit jelent mellette?
(#) Frodo94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
okks
Következő: »»   22 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem