Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   4 / 141
(#) zezoka válasza zezoka hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Márhogy a meghajtó bemenetére akarom a 12V-ot kötni (elfogyott a módosítási lehetőségem az előbbihez )
(#) deevv hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Hali!

kaptam egy http://www.atysco.eu/hu/products/show/590
tápegységet a 4db ledemhez, amik 11.4V, 1A -n üzemelnek.
12V 4A tápot vártam amihez már meg is vettem a 4db 1ohmos ellenállást.
De ezt a tápot kaptam:
Egykimenetes kapcsolóüzemű tápegység PFC szűrővel Vin: 230 VAC, Vout: 12 VDC, P: 150 W (0-12,5A)

Sajnos nem értek túlságosan a dologhoz.. mit jelent hogy 0-12,5A ig? ezt hogy befolyásolom? nekem csak 4A kellene.
Hogyan köthetném rá a ledeket a legegyszerűbben?

A led: http://www.planar.spb.ru/products/leds/images/10w_rgba_star.gif
http://www.altimanet.com/imgs/ledengin/ledengin_image.jpg

4a12v.jpg
    
(#) moltam válasza deevv hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Szeintem azt hogy nem muszáj terhelni de ha terheled max 12,5 A ig tedd.Birni fogja a 4A t.
(#) zoltan_30 hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Az alabbi oldalon lathato fogorvosi lampakhoz:
Bővebben: Link honna lehet beszerezni hasonlo led diodakat?
(#) venom2009 válasza deevv hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Hirtelen lehet, hogy szamárságot kérdezek, de nem lehet sorba kötni őket?
(#) venom2009 válasza zoltan_30 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
CREE??? Esetleg...http://www.cree.com/products/ledlamps.asp
(#) zoltan_30 válasza venom2009 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Koszi, valami hazai beszerzesi lehetoseg erdekelne.
(#) venom2009 válasza zoltan_30 hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
pl. chipcad.hu...ledvilag.hu...
(#) Router hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném kerékpárlámpa építésben. Az ötletem a következő lenne: Találtam elég kedvező áron 10W-os ledet az egyik boltban Bővebben: Link és ezt szeretném meghajtani oly módon, hogy lehetőleg két üzemmódja legyen ezután a lámpának, egy tompított (50%) és egy teljes 100%-os mivel gyakran járok olyan helyeken ahol nincsen közvilágítás és elkel a nagy fényerő de a többi embert sem szertném elvakítani.

Az első ötletem egy LM 317T-s kapcsolás ahol két ellenállással előre beállított fényerő között lehetne váltani egy két áramkörös kapcsolóval, csak nem tudom, hogy ez az IC mennyire felel majd meg a célnak teljesítmény szempontjából vagy esetleg egy komolyabb áramkörre lesz szükségem.

Ez mellé találtam szintén jó áron egy 12V 1.2A-es zselés akkumlátort de ezzel megint nem tudom, hogy "mennyit kell bicikliznem" tehát mennyi ideig lesz elég benne a szufla vagy esetleg érdemesebb lenne egy nagyobbat vennem.

A háza egy autókhoz való projektoros ködlámpa lenne, hogy tényleg oda világítson ahova én szeretném.

Kinek mi a véleménye / meglátása ezzel kapcsolatban?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) vrbst válasza Router hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia!

Én mindenképpen valami kapcsolóüzemű tápot ajánlanék a meghajtáshoz, mivel az LM317 elég nagy teljesítményt fog elfűteni, azaz hamarabb le fog merülni az akkumulátorod a rossz hatásfok miatt. Én a zetex ic-it próbáltam, ezek jók voltak a feladatra.

Ezzel a led-del nekem sajnos nincsen tapasztalatom, akár még jó is lehet, de azért én valahogy jobban megbíznék egy luxeon vagy cree darabban. Persze azok nem léteznek 10W-os verzióban, tehát többet kéne belőlük felhasználni... Egyik cimborámmal éppen egy fejlámpát tervezünk, és abban 3 db rebel fog világítani egy optikával együtt.
(#) Router válasza vrbst hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Először is köszönöm a gyors választ!

Ahogy számolgattam, még ez a 10W-os led volt a leg költséghatékonyabb 4000Ft-ért mert ilyen ár/teljesítmény arányú konstrukciót nem találtam mást és a leírás szerint tényleg elég fényes A több darab luxeon már csak a helykihasználás végett sem jöhetne nagyon szóba. Az általad ajánlott Ic-t te hol szerezted be? (a költséghatékonyság is lényeges szempont lesz a teljesítmény mellet)
(#) vrbst válasza Router hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia!

Az fdh.hu címen rendelhetsz zetex ic-t. Nem olcsó, 1000-1500 ft, de hosszú távon szerintem megéri mert kíméli akksit, és nem kell neki külön hűtés.

Sok sikert ehhez a led-hez, majd számolj be a fejleményekról! A leírás szeirint tényleg jól hangzik, remélhetőleg tudja is az ott megadott specifikációkat, és hosszú életű is lesz. Valami komoly hűtést ne felejts el építeni neki!

Amúgy 6 db luxeon rebel (2db 3-as trispot) 4800 ft, és 700 mA mellett összesen 960 lm...
(#) Router válasza vrbst hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Megérkezett a hőn áhított 10W-os led és gyorsan össze is dobtam hozzá a skori féle kapcsolóüzemű tápot neki 555-ös ic-vel. Az érdekessége az, hogy rendeltem hozzá egy 12V 1.3A akksit és talán még erről van a legnagyobb fénye ami nem is gond, csak az, hogy 12.8V-on 210mA körül vesz fel áramot ami szerényen számolva is 2W körül van. Ha direkt az akksira kötöm akkor 170-180mA-t eszik kb ugyanezen a feszültségen. Igaz, hogy 14V lenne az üzemi feszültsége de így szerintem pont 12V-on kellene felvennie több áramot. Kipróbáltam PC tápról is ami ugye jóval nagyobb teljesítményre képes de itt jó ha 70-80mA-t vesz fel tehát már abszolut nem értem az egészet.
(#) mex válasza Router hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Próbáld ki az üzemi feszültségén,biztos,hogy ott sokkal nagyobb áramot fog fölvenni.
Egyébként az üzletben kipróbálták,és 14V-on 700mA irnak.
(#) lapose válasza Router hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Szia!

De attól, hogy ez egy nagy teljesítményű LED, ne felejtsük el, hogy a LED-eket áramgenerátorról kell táplálni!
A katalógusban szinte semmi sincs, de nem is utalnak rá, hogy lenne benne belső áramkorlát.
Az üzemi áramot 700mA-nek írják, amit szerintem nem volna jó túllépni, nehogy drasztikusan lerövidüljön az élettartalma.
(#) bbalazs_ válasza Router hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Adatlap szerint 350mA-t kellene felvennie 12V-on.
Ez biztos, mert ketszer is leirtak, ketszer is leirtak

Ez nem kapcsolouzemu, hogy kisebb feszbol tobb aramot egyen!

Ugye, egyidoben merted az akkufeszt es a felvett aramot ket kulon muszerrel?

Adj neki 14V-ot, mennyire emelkedik meredeken az aramfelvetel? Ahogy a reklamjukban irjak, folyamatosan kapcsolnak fel- es le a kulon-kulon ledek, szoval lehet, hogy csak kifogtal egy kevesbe linearis peldanyt.

Egyebkent mennyire fenyes? Csak mert en is gondolkodom a csillar helyere ket darabon (infraval kapcsolhatora szeretnem megcsinalni) es pont ezeken aggodom, mert KINAI es az azt hazudik, amit akar...


(#) Router válasza lapose hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Persze az áramgenerátorról hajtottam próbaüzemmódban pár másodpercig mindíg és akkuról direktben is csak pár másodpercig ment. Mivel sajnos nincsen labortápom így nem tudom jelenleg kipróbálni 14V-on de az mindenképpen fura, hogy egy nagyobb teljesítményű tápból kevesebb áramot vesz fel.

bbalazs_: Sajnos nincsen két műszerem ezért nem tudtam külön mérni a két értéket.

Elég fényes már így is, hogy 2W-ot vesz fel, hát még ha el sikerül érni valamiképpen a 10W-os álomhatárt A legbosszantóbb, hogy akkumlátorról lesz hajtva mert bringalámpába készül a xenonos autósok ellenfele képpen
(#) lapose válasza Router hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Nemcsak a táp teljesítménye számít, hanem a feszültsége.
Ha a tápnak kisebb a feszültsége, mint az akkué, akkor persze hogy kisebb áram fog rajta folyni.
(#) Router válasza lapose hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Csak túrtam közben egy HP nyomtató adaptert ami 15V 530mA papíron. 15.04V-ot mértem hirtelen a led és az áramgenerátor között és a max felvett áram 750mA volt addíg amíg meg nem ilyedtem a látottakról és kitéptem a konnektorból a tápot A leddel ezekszerint nem lesz gond, már csak az a kérdés, hogy az akkumból, hogy csikarok ki 14V körüli feszültséget. Elméletben mennie kell a dolognak mivel mint írtam 12V/1.3A az akku de skori oldalán a feszültségnövelős áramgenerátor nincs tesztelve sajnos.
(#) bbalazs_ válasza Router hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Esetleg laptop-akkut hasznalni? Elegge sokat lattam pont 14V koruli feszultsegekkel...

Az en bicajomon egy regi, lepukkant kameraakksi van, ami mar egy percet sem birt az eredeti helyen, de a sajat gyartmanyu villogos kis ledes lampamat (harom feher elol, ketto piros hatul) egesz telen hajtotta
(#) Router válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Gondolkodtam rejta csak bosszantó mivel pont ezért rendeltem ilyen akkut. Mindenesetre holnap megpróbálom beüzemelni a skori féle feszültségnöve lős tápot mert a számok azt mutatják, hogy tudnia kellene az akkunak az elvárt teljesítményt.
(#) Router válasza Router hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Összedobtam gyorsan a fesznövelő áramkört és kicsit túllőttem a célon mert 14V helyett kb 150V jön ki az áramkör kimenetén valamint a FET is melegszik elég rendesen + majnem az arcomba robbant egy 16V 200µF kondi Ha valaki tud állítható feszültségű és áramerősségű feszültségnövelős áramgenerátort akkor jelezzétek légyszíves!
(#) Router válasza Router hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Átnéztem ma minkét kapcsolást és összedrótoztam mindkettőt újra de ugyanaz az eredmény sajnos. Holnap nekifutok skori legbonyolultabb 555-ös kapcsolásának hátha azzal jobban összejönnek a dolgok. Ha ez sem működik akkor nagyobb feszültségű akupakkot kell eszkábálnom sajnos.
(#) Norberto hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Épp összeszerelőfélben van előttem egy kapcsolás, egy brutális LED-meghajtó IC-ről és körítéséről van szó.

Step-up rendszerű, 3A-t és 40V-ot visel el maximálisan az IC a kimenetén.

A TPS61500-as példányról van szó.

Kérdésem a következő: akik már kísérletezgettek hasonlóval, elárulhatnák, hogy kimeneti kondenzátor gyanánt milyen típust válasszak és lehetőleg SMD méretekben merre találhatnék én olyan (low-ESR) kondenzátort? A képen C2-ként van jelölve.
(#) kyrk válasza Norberto hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Szerintem ket lehetoseg van:
a. Korulnezel a neten es megprobalsz beszerezni olyan kondikat amiket mas hasonlo projekteknel hasznalnak. Akar adatlapokban is lehet nezegetni ott is szoktak lenni ajanlasok.

b. Korbejarod az alkatreszeseket es veszel egy rakat alkatresz es kiprobalgatod melyik a legjobb.

En a b. verzioval kezdenem. Ha mar van kezben alkatresz legalabb az a biztonsag megvan, hogy ha megtervezed a nyakot nem fogsz koppani, hogy hianyzik az alkatresz.
(#) Norberto válasza kyrk hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Köszi a választ, nekem is hasonlókon járt az agyam a "háttérben".
(#) Yowie hozzászólása Aug 6, 2009 /
 
Sziasztok! Én is egy ilyen 10W-os dolgon gondolkodom egy ideje.

Itt van 2 féle, 14/9V és 10,5/7V is.Bővebben: Link

Kérdezném viszont, hogy olyan meghajtást, ami impulzus üzemű, próbált-e már valaki. Hol találok ilyen rajzot, vagy készet vagy legalább cél IC-t.
(#) Norberto válasza Yowie hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Idézet:
„impulzus üzemű”


A PWM-re gondolsz? /Pulse Width Modulation/
(#) Yowie válasza Norberto hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Szerintem ezt nem PWM nek hívják, nem is az az elv. Arra gondolok, hogy a szem a fény csúcsértékeit detektálja, ha elég sűrün villanásokat produkálunk, azt fényesebbnek érzékeljük, mint az átlag érték. A 2003 as Rt évkönyvben volt egy ledes cikk, ott 60-70Hz ről beszéltek ezzel kapcsolatban. A led is gazdaságosabban hajtható, ezt sokan összekeverik azb áramgenerátoros táplálással, meg a feszültség többszörözőkkel.
(#) macyati hozzászólása Szept 26, 2009 /
 
Sziasztok!
3db 1000mAh AAA akksiról szeretném meghajtani a K2-es TFFC Ledemet. Tunátok segíteni abban hogy ez mennyi áramot ad le, vagy hogy mekkora előtét ellenállás kellene? Min. 1A-ral kellene.
Következő: »»   4 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem