Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   415 / 3569
(#) tiggersoft válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Azért pár napig fenn hagyom hátha kell mégis utánna ha senkinek nem kell leszedem.
(#) titi hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Tegnap Velencében voltam!
Nagyon szép hely, aki még nem volt, ne hagyja ki!
De ne csak egy napra menjetek, annyi idő alatt lehetetlen minden látványosságot megtekinteni...főleg a karnevál idején...
(#) zenetom hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Tetszik ez a Google SketchUp

diofa.jpg
    
(#) Attila86 hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Láttátok már ezt a sörreklámot?
Bővebben: Link
Ez a paródiája:
Bővebben: Link

Annyira jó...
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Akkor nézzétek meg ezt is feltétlenül: LINK

És ezt se felejtsétek ki: LINK

(#) llaci56 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Áruld el, mi ez!?
Szorgalmasan megnéztem mind a kettőt, de nem értek egy kukkot sem belőlük.
Kéne valamit?
(#) Action2K hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Mindenkinek hópaplantól szikrázó, derüs napot! Jó étvágyat at ebédhez!
llaci56: Üdvözlöm a szomszédod! Gondolom, már hógépezett (hómarózott) sípályát nyitott.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Nem hiszem. Nem látok át hozzá most. Valahogy ott mintha több hó esett volna...
(#) Georgee hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Nem tudom, hogy sirjak vagy nevessek, de a google fordító program félig OFF állapotban van A poén kedvéért rákattintottam egy zene szövegének fordítására... Azt hiszem beleollózom a karaokee programba ezt a szöveget
(#) kaszarobert válasza Georgee hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Szerintem csak javítottak rajta. Így még mindig érthetőbb mintha butaságokat fordít, és csak nézel
(#) huba válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
A szöveg megjelenítését át tudod állítani irc stílusúra. Áttekinthetőbb lesz.
(#) kaszarobert válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Akkor lehet, hogy tényleg elromlott a mikrofon-előerősítés. Előfordul... :nemtudom:
(#) kaszarobert hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Nekem elegem lett a hidegből! Úgyhogy hazajöttem, bedugtam a telefontöltőt a konektorba, készenléti állapotba kapcsoltam a tévét, visszacseréltem az energiatakarékos izzókat hagyományosra, összekevertem a szelektív hulladékot is. Még a régi elemeket is kidobáltam. Most várom a fölmelegedést!
(#) Action2K válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
1 óra 20 és én is húzok haza! De mit? Nincs is nálam a szánkóm!
A freonos dezodorokat kifujtad már? Mert különben nem lesz elég meleg!
(#) huba válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Egy kép többet mond 1000 szónál :yes:

skipe.JPG
    
(#) Action2K válasza huba hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
De ettől még nem lesz jobb a májkja!
(#) zolika60 válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Kár volt. Európa ezen részén a felmelegedés átmeneti lehülésekkel fog járni. Tudod az olvadó jég hőt von el.
(#) huba válasza Action2K hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Azt mondta a hang megy. Hangminőségbe skypeval nem volt problémám, csak az írás kergetett őrületbe, ezért is használom inkább a yahoo-t.
(#) Georgee hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Ajjaj mit találtam kiváncsi leszek a filmre, a hülyeséggel meginnt nem kimélik az embereket.Ice Age 3
(#) radocziandras válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Hello!Láttam,hogy szórakoztok ezzel a mikrofonnal és elkezdett érdekelni a dolog.Ha fogok egy kondimikrofont, ráforrasztok egy árnyékolt vezetéket jack dugóval akkor az működni fog a hangkártyával vagy előerősítőt kell neki gyártani?Em akarok pénzt költeni mikrofonra,ha házilag is le tudom gyártani.Tehát hogy is van?
(#) DuMatyi válasza radocziandras hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Így nem fog működni. A bekötést nem tudom. Az elvét tekintve a kondimikrofont (Electret kapszulának is nevezik) egyenfeszültséggel elő kell feszíteni, és egy ca. 470 nF kapacitású kondival kell róla kicsatolni a HF jelet. Ez megy az erősítőre. Ez úgy néz ki, hogy a hangkártya mic in jackjában egyszer a testhez képest jelen van 5 volt. A másik lábon fogadja a jelet, amit kicsatolsz a mikrofon és egy 10 kohmos ellenállás osztáspontjáról.

Szerk.: A mikin legyen fél tápfesz. Az ellenállás 20 kohm.
(#) válasza radocziandras hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Szia!

Így ahogy leírtad, simán működni fog - azon egyszerű oknál fogva, hogy a kondimikrofonnak szükséges 'előfeszítést' a hangkártyád már gyárilag is biztosítja a mikrofonbemeneten. Régebben, amikor még nem volt usb-s mikrofonom, én is egy ilyet használtam: csak fogtam egy darab árnyékolt vezetéket, ráforrasztottam a mikrofonkapszulát, és működött is.
Ebből következőleg értelemszerűen nem kell neki előerősítő (ebben az alkalmazási módban). Na de nem OFF-olok többet, mert még a végén a moderátorok a fejemet veszik érte .

szerk.:
eotvospm: na te is írtál közben, amíg fogalmazgattam - viszont ezt így nem értem, nálam simán működött a fentebb vázolt megoldás...
(#) Ricsi89 válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
megy simán, ha egy mono jack dugóra ráköti az electret kapszulát és beállítja a hangkártyánál, hogy kapcsoljon tápot a bemenetre. A hangkártyában benne van minden. Még egy előerősítőt is elbír az a kis áram. Én már csináltam ilyet.
Szerk.: kicsit lassú vagyok. Amúgy sziasztok!
(#) DuMatyi válasza hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Béka oldalán a szétszedtemben van egy hangkártyáról járó előerősítő. Szétszedtem projekt mikrofon előerősítő. Az biztosan működik. Előfeszítés tényleg van, erre nem emlékeztem -- Digitmulti csodákra képes... Lemértem azért. Mire nem jó egy rossz fejhallgató a közelben, ell. annak a kábelja.. Találkoztam olyan mikikkel, melyekben egy ellenállás és egy csatolókondi volt. Azt hiszem HAMA.
(#) radocziandras válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
ÖÖÖ. Inkább rajzold le hogy mit kell csinálni,mert amit leírtál nem vágom.Hogy kell előfeszíteni? Előre is köszi a türelmet hogy foglalkozol egy ilyen tudatlannal mint én. Egyébként mikim van vagy 1000+1 darabom de sose használtam semmire.Előerősítő is kell?

Amíg írtatok, addíg én is csigáztam.5.1 es kártyám van.
(#) válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Gyorsan szétbontottam egy olcsó headsetet, és ott is csak annyival oldották meg a dolgot, hogy a mikrofonkapszulát direktben rákötötték a mikrofonbemenetre. Tehát elméletileg nem szükséges az előerősítés, bár bajt biztos nem okoz ha van ott egy előerősítő is.
(#) DuMatyi válasza hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Béka Mikrofonja

Emellett az én rajzom csatolva. Ne is hallgass rám, én mindent túlbonyolítok.

miki.JPG
    
(#) DuMatyi válasza hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Juj, mit fogunk kapni Szamóca bácsitól... :hide: OFF-olunk az OFF-ban, ami ON-t jelent...
(#) hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Valaki megtudta valahonnan az e-mail címemet (valószínűleg itt a HE-n nézte meg), és küldött rá valami forrasztópákás reklámlevelet, amiben a saját bizniszét próbálja fellendíteni.
1. kérdés: más is kapott ilyet? (mondjuk biztos vagyok benne hogy igen)
2. kérdés: titeket is olyan rohadtul zavar az ilyesmi, mint engem?
3. kérdés: szerintetek az adott e-mail címhez tartozó felhasználót vajon miért tiltották ki 9 hónappal ezelőtt? Valószínűleg a túl jó magaviselet lehetett az oka...

Mellesleg gondolom nem véletlenül kérte hogy kezeljem bizalmasan az e-mailjét. De hát így jár az, aki telespammeli a postaládámat...és még a tiltólistások közé is felkerült (azaz felvettem a spamszűrőbe ).
(#) zenetom válasza hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Hali!
1: Én nem kaptam.
2: Igen.
3: Mert nem olvasott szabályzatot.

Most én kérdezek
Nektek is rosszalkodik az oldal valami MySql szöveggel?
Következő: »»   415 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem