Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   432 / 2208
(#) fleta válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 26, 2009
Ti mikor alszotok?
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Feb 26, 2009
Én pl. most. (is)
(#) cua hozzászólása Feb 26, 2009
Müszi!

ne csorgasd a nyálad mindenféle apróságokra
ha köbzoli erretolja a biciglijét egyszer, akkor ezt kapod tőlem (az os51 jó lesz meghajtónak hozzá) Tuti térdreborulsz ha levetkőzteted a menyasszonyt ;-D
mellesleg zsír új, épp csak a fűtését próbáltam ki.



DSC00090.JPG
    
(#) llaci56 válasza cua hozzászólására (») Feb 26, 2009
Nehogy már ne húzd le róla a takarót!
(#) cua válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2009

a tanya mellett 20kV-os távvezetéken 40kW-os trafó figyel

(#) cua válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 26, 2009

viccelsz? esküvő előtt nem teszünk ilyet mellesleg két réteg ruha van rajta, értékes ara
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2009
Inotán elgörbültek a tengelyek!!
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2009
Müszinek nem is való ilyen!
(#) zolee1209 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 26, 2009
Szerintem valami kisméretű, novál foglalatos jószág van a szivacson belül!
(#) Action2K válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 26, 2009
TV-ből bontott csövekből valamelyiket (a PCL86-ot kivéve), vagy mire gondolsz Te?
(#) Action2K válasza fleta hozzászólására (») Feb 26, 2009
SE-ben szeretném. Bőven elég egy szobában, a stereo PCL86 PP mellé subnak.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2009
Nem értem Mit hiányolsz?
(#) rockersrac hozzászólása Feb 26, 2009
Elég érdekes dolgot találtam tegnap este a neten! csőkészítés vagy mi a szösz! egy kis nyalánkság még egy kis nyalánkság gondoltam megosztom veletek ezt a két kis videot!
(#) llaci56 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 26, 2009
SMD cső...
(#) llaci56 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 26, 2009
Jól van, most már legalább nem kell börzére rohangálni, ha cső kell.

Müszi! Kösd fel a gatyád!

(Köszi! Baromi jó! Olyan élvezettel néztem végig, - a nyálam csöpögött...)
(#) Danaman hozzászólása Feb 26, 2009
Üdv!
Ma megkaptam a 10db PL500-asom (ami végül is 5db lett +6db PL504) Van nekem egy trafóm amin van 2x7+22+23V így kijött 2 csőnek a fűtése ha sorbakötök mindenkit, de sajnos azt tapasztalom hogy ha ösze vannak kötve a tekercsek nincs egész 32V rajta, ez miért van?
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Feb 26, 2009
Szia! Rossz fázisban kötöd össze. Ha nincs scopod, akkor először köss össze kettőt, ha összeadódótt jó, ha a külömbsége jön ki, akkor az egyiknél cseréld fel a két vezetéket, majd ehhez adj hozzá mégegyet, az előbbi módszerrel, s így haladj egyesével végig.
(#) cua válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 26, 2009

én meg csak csurgatom a nyálam, hogy mások miket építenek, építhetnek. jelen pillanatban pont annyi a rendelkezésre álló helyem, ami a müszinek küldött képen látszik. ha ügyes vagyok még egy mobiltelefon is elfér a notebook mellett :|
persze rengeteg dolgom van bestokizva, nagyjából felmértem a raktárkupit, úgy 2300 db cső lehet (mindenféle egyéb mellett). ezekból kb 60-70 alkalmas hangfrekis cuccokra, tehát amint kész a műhelyem (jelenleg így állok) indulhat a nagyüzem
előre van rakat ecc82, 6n2p,ecc85, ef86, mögéjük pedig 6p14p, 6p3s, 6p13s, pl500/504, os1, gu50, tápba az21, ez80, pv200/1000.
lesz mit csinálnom

(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2009
No igen! Az enyém mesztelenke, vagy csak tanga van rajta
Jól vettem ki a netet böngészve, hogy ez az EL34 orosz helyettesítője, csak a teljesítménye más? Ha igen, akkor az EL34 SE kapcsolását alkalmazhatom hozzá?
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2009
Igaz! 6L6, annak pedig az EL37. Tehát, 6P3S-E = EL37
De az EL37 megfelelője az EL34, csak más a bekötése: EL37
(#) sturbi válasza Danaman hozzászólására (») Feb 26, 2009
A 2*7 V-ot forditva kötötted sorba a többivel.
(#) Danaman válasza sturbi hozzászólására (») Feb 26, 2009
Igen mostmár jó így 300mA-al terhelve 57V-ra ment le ez már pont megfelelő főleg hogy a negatív 50V is innen fog menni remélem bírni fogja. Ezt a rajzot akarom megcsinálni:Bővebben: Link csak Junoszty trafóval, így a rácsot a junosztyn hova kösem? és ECC85-höz mit kéne változtatni?
(#) sturbi válasza Action2K hozzászólására (») Feb 26, 2009
Ha megnézed a határadatait (anódfesz, segédrácsfesz) látható, hogy erős megkötésekkel lehet csak helyettesíteni az EL 34-et, arról nem is beszélve, hogy az EL 34 pentóda, a 6P3C-E (a 6L6-nak felel meg) pedig sugártetróda. Sok helyen jó helyette, sok helyen nem.
A 6L6-os kapcsolásokban (egy két olyan 6L6 altípust kivéve, amelyek sokkal erősebbek, és az ki is van használva pl. 30 W disszipációjú 6L6GC), változtatás nélkül használható.
(#) sturbi válasza Danaman hozzászólására (») Feb 26, 2009
Hova akarsz ECC 85-öt, az ECF80 előtti részt nem kellene megépíteni.
(#) Danaman válasza sturbi hozzászólására (») Feb 26, 2009
Nade az ECF-nek már 15V-os jelszint van írva nem?
(#) Action2K válasza sturbi hozzászólására (») Feb 26, 2009
Köszi a megerősítést, közben én is ezt hámoztam ki az angol oldalakon. Most már tuti jól értettem azokat.
Akkor találtam egy szimpatikus kapcsolást a 6П3С-Е csövecskémnek: 6L6 single ended tube amp
Remélem jó választás
(#) lpcollector hozzászólása Feb 26, 2009
Még igazából el sem kezdődött az EL84SE dobozolásom (csak pőrén hallgatom), de Ti itt a fórumon olyan termelékenyek vagytok, hogy én is körülnéztem a neten. Ha vetnétek a rajzra egy pillantást és véleményeznétek van e létjogosultsága a teljesítménynövelés ilyen formájának. Ez cső és a hangja is tetszik (és nem utolsó sorban van néhány darabom belőle), és maradnék SE-ben, ha már csöves. A nagyobb csövek mind nagyobb feszt is kérnek és már a Hiraga RIAA is tele van sorba kapcsolt kondikkal , hogy bírják a 470V-ot. (Valamint a nagyobb feszültség gondolom komolyabb igényeket támasztana a kimenővel szemben is.) Köszi!
(#) mark.budai válasza lpcollector hozzászólására (») Feb 26, 2009
Ha sorosan kötöm a kondikat, akkor bírnak el annyi feszt, mint amit a kettő tud összeadva? Nekem párhuzamosan van 2 db 200V-os oda, ahova 400V kéne.
(#) cua válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 26, 2009

szóval nem erősítőt, hanem elektromos petárdát építesz?

(#) lpcollector válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 26, 2009
Látom cua és köbzoli már megírta miről van szó. Én 400v-os kondikat kötöttem sorba a terminálok között 1-1 220K-os ellenállással.
Neked valami túlméretezett kondid lehet, én akkoriban próbaállapotban az egyik szűrőtagba csak két kisebb RFT kondit kötöttem, talán 285V volt darabja, de tényleg csak volt, mert akkorát szólt mikor elpukkant, hogy rágondolva is cseng a fülem.
Következő: »»   432 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem