Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Szép kis darab! :kalap: Ez a mondat megadta nekem a választ, hogy miért érdemes külön fejhallgató erősítőt építeni:
Idézet: „egy átlagos fejhalgatókimenettel ami legtöbbször a hangszórókimenetrőli ellenálásról él,,teljesen más,,érzik hogy önálóan valósitja meg a fejhalgató ellátását..” Idézet: „Bizony mig meleg addig müködik” Csak el ne szálljon belőle a működtető füst!
Ezt nagyon jól megcsináltad! Egy dolgot hiányolok: a hálózati biztosítékot. Már csak a mérőfüst megakadályozása miatt is. Továbbá nem látom, hogyan oldottad meg az érintésvédelmet, mivel védőföldelése az nincsen... Egyébként maximális respect!
Multkor olvastam, hogy 10 vagy 20W fogyasztás alatt nem kötelező a biztosíték.
Ez érthetetlen számomra. Ha bármi miatt rövidzár keletkezik, mennyi lesz a húsz W-ból?
Értelemszerűen több, de erre ott van a hálózati biztosító.
Üdv.!
Tetszik a nyák szimmetriája. Ügyes! Nem kritizálásként, de az 50Hz nem hallatszik át az előerősítőbe? Mert a trafók nagyon közel vannak az elektronikához, semmi árnyékolás és még nagy vezetékek is fityegnek a dobozban. Vagy ezek belső árnyékolással rendelkező trafók?
Nulla Watt! Miután leégett a kábel, elszállt a működtető füst, s leoldott a lakás kismegszakítója. De ha belegondolunk a dugasztápokban sincs biztosíték. Viszont, a jobbfajtában van hővédelem.
Köszi szépen!
Elsősorban a doboz lehetőségeire hagyatkoztam,adott volt a kitörésgátlós 2eres kábel,,végülis bármikor lecserélhető 3eresre és a védőföld is a készülékházra csippenthető,,aztán a biztin is töprengtem,de Tibor irta hogy a trafókban levő bizti kiold bármi van,, aztán efelé hajlottam,,utólag is korigálható bármikor igény szerint,ill szintén jó ötlet lehet ledet tenni az előlapra....
Szia!
Elsősoron köszönet a tanulmányaidért A vasalós tananyag elsajátitása utáni projektek ezek,, No,a trafók árnyékoltak és alig hallani hogy élnek(ami erre utal csak az hogy meleg van belül)kisebb álatkáknak is jó fészekrakóhely A vezetékek elvileg jó minőségü bontott erősitőé amit kis hanyagságból nem vágtam rövidebbre,,viszont a forrasztásokat át kell nézni,csináltam magamnak +munkát ugy hogy megigazitottam a kondikat hogy egyenesen áljanak aztán hallottam egy két érdekes dolgot Megerősitettem a forasztást aztán helyrejött... Üdv
A védőföld kialakitása a hátlapi kitörésgátló megfurásával jár...egyenlőre igy üzemeltem be,,aztán nemsokára megalakitom
Nono. A trafóban nincs normál biztosíték, ami rá van szitázva, az az ajánlott biztosíték mérete és ami valóban van benne, az egy hőbiztosíték! Ha lenne is benne, akkor sem érdemes arra hagyatkozni, nem igazán okos dolog amiatt kidobni egy trafót, mert nem védjük megfelelően és a beleöntött, nem cserélhető védelem int be.
A hálózattal táplált pontokat (panel, csoki) mindenképpen szigeteld egy megfelelő prespándarabbal például, ne csak a levegő legyen azon a fél-egy centis közön.
...És akkor a trafó főljön meg, szenvedjen ki, majd dobjuk el. Hümm.
És addig mi van? Ha épp 3A-t húz ki a hálózatból, akkor a dobozkán majd a 600W szépen elhevíti a környezetét és tüzet okoz? Nekem egy ilyen "ajánlás" nem egyenlő fogalom a tűzvédelemmel (ehhez persze a 10-20W is több, mint elég) és az eszközök védelmével kapcsolatos nézeteimmel és tapasztalataimmal. Olyan ez, mint a készülék kapcsolója nem szakítja meg a tápellátás primer körét. Én azért szeretem megszakítani, ha nincs rá szükségem, ne fogyasszon, ne környezetterheljen, ne használódjon. Van egy mestereszköz, elég, ha az eszik, meg az asztali óra.
Persze, senki sem a saját ellensége, pláne, ha ehhez a zsebbe kel nyúlni egy új trafó miatt. Nem úgy, mint a gyártóknál.
KÖszi a helyesbitést!
Én is a hőbiztire gondoltam :yes: alul a hálózati rész mügyantával be lett vonva igy ott szigetelt,,aztán a csoki nem odavaló,csak az első próbák végett.. Mindenképp teszek rá 3eres hálókábelt,lessz védőföldje,és olvadóbizti mindenképp,,már csak az lessz kérdéses hogy a bizti,hátlapra vagy bentre fér el majd..
A hátlapi becsavarozhatós foglalatost ajánlom, könnyű utólag beépíteni. Az angolok még biztonságosabbra tették a rendszert, ők már a villásdugóba építették bele a biztit, így még a megtörött, zárlatos kábel sem okoztat problémát.
A ki-be kapcsoló gomb szintén hasznos dolog,,valószinüleg nagyobb dobozba való át rakás lessz később,,örömünk közös a családdal
örülnek hogy nem a hangfalakat nyirom,,én pedig végre látom értelmét a fejhalgatózásnak...
Végülis van egy marékkal kisebb nagyobb,,megnézem a lehetőségeket,,ui:régen volt egy angol scott márkáju erősitőm abban is volt ilyen már emlékszem rá
Sziasztok!
Csak, hogy én is mutassak valamit mostanában, megmutatom nektek a 2 relés infra vevőt, amit megrendelésre csináltam. A belső nyák egy átgányolt szintén általam tervezett időzítő áramkör. 12F675 dolgozik benne egy tsop2236-tal. Hogy mire jó? Hát nem tudom, univerzális féle, annak kellett lennie... betanítható, 4 gombbal vezérelhető, sony szabványos távirányítóval. Akár 10A-es dc motort is tud kapcsolni, elméletileg... A képek nem a legjobbak, bocs.
Szerintem a belsejet ne mutasd meg a megrendelonek. Ha megis kinyitja, akkor mondd azt, hogy ez az uj 3D kapcsolastechnika, amit tulajdonkeppen nem is lenne szabad latnia, mert meg szabadalmi eljaras alatt van.
Egyebkent ha jol mukodik, akkor ugyes voltal!
hehe igazad van...
úgy terveztem, hogy csak a fejlesztés megy ezen a nyákon, de már nem volt kedvem újat tervezni, meg marni, meg ha a reléket nyákra rakom akkor nem fér bele a dobozba. Majd ha sorozatgyártást tervezem, akkor majd szebb lesz..
felesleges a védőföld, a transzformátor nagyfeszültségű részeit illik elszigetelni (plusz szigetelőlemez a doboz és a nyák közé)
A csokival sincs semmi baj, csupán nem esztétikus. Sőt, jobbat mondok, második érintésvédelmi osztályba tartozó készüléket ráadásul tilos földelni. Második érintésvédelmi osztályba tartozó készülékek megerősített szigeteléssel kell h rendelkezzenek, lásd: kétszeresen szigetelt kábel, és amit említettem.
Elszántam magam és előkotortam azt a dobozt amit kb egy hónapja vettem ugynerre a kapcsira a héten belefaragom és megmutatom a dolgot..lessz rajta pár változás,,egyenlőre nem csigázom fel a lelkes fórumtársakat :yes: de 1biztos amiket irtatok mindent átértékelek
üdv
Abszolút jó ez a doboz. Ha szigetelted a panel alatt, nem kellene piszkálni. Esetleg 1 két áramkörös főkapcsolóval és egy biztosítéktartóval egészítsd ki a hátlapon - így a sorkapocs is feleslegessé válik.
ZVS indukciós hevítő. Mondjuk eredetileg sorkimenő meghajtó, de hevítőnek is tökéletes.
Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Ez deszkamodell, még kicsit pofozni kell a kinézetén.
A kapcsolasi rajz publikus?
Csak nem astabil ?
Persze, hogy publikus : Bővebben: Link
Több, mint jó ez a kapcsolás, azonban én azt javaslom IRFP260N-t rakjon bele, aki esetleg megépíti, többet bír. Próbálkozom majd párhuzamos kapcsolással, elvileg akkor már 1kW körüli is lehet a teljesítménye. A kondi 0,68µF-2-3µF-ig mehet, illetve a tekercs menetszámát is lehet csökkenteni. Spirálba tekerve lemezeket is lehet vele hevíteni, de ehhez megvan az irodalom, nagyon sokféle munkatekercs kialakítás van. Viszont vízzel kell hűteni a munkatekercset, mert nagyon melegszik. |
Bejelentkezés
Hirdetés |