Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   469 / 2208
(#) EcoPityu válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 16, 2009
Nem kel venti! Annyi rács van rajta, hogy kijön a hö!

Tesztek közben is csak felfelé jött a hő! Nem kell rátámaszkodni, akkor nincs baj!!
(#) nyikolaj hozzászólása Márc 16, 2009
Szép csendben építgetem a GU-50 Se erősítőmet.
Holnap teszek fel képeket a belsejéről.
Már szól szépen és alig van benne maci annak ellenére hogy még nem közepeltem ki a fűtést.
Mondjuk vagy háromszor átépítettem mert nem voltam vele meg elégedve teljesen.
Hiába más a deszka modell és más a késztermék.
Egy apró problémám még van vele!
Ha csatlakoztatva van valamilyen jel forráshoz akkor minden rendben van.
Viszont ha szabadon van a kimenete akkor rádiófrekvenciás zajt lehet hallani.
Van valakinek valami bevált megoldása a probléma orvoslására?
Az alábbi kapcsolást építettem meg.
(#) CIROKL válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 16, 2009
Éretem és köszönöm a válaszod , Azt láttam hogy jól becsomagholtad a trafóknak a tekercseit réz lemezel ! Meg hát már egy 2X 100 Wattos gépnél az a picike brumm már elmegy főleg ha csak oly csekély.
(#) Ricsi89 válasza fleta hozzászólására (») Márc 16, 2009
A végfokot szerintem nem nehéz kiszedni belőle, mert külön panelon van. csak az előfokcső nincs ott, mert az EABC triódáját használja. Én a kimenőjét PCL86-hoz használom és tényleg nagyon jól szól. Sokkal jobb, mint a másik oldal másik fajta kimenővel. ha neked nem kell a többi része, akkor szívesen átveszem tőled.
(#) CIROKL válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 16, 2009
Én is ugyan ezt a kapcsolást építettem meg ! nálam semmi zaj sem brumm ? A fűtést 2 darab 100 ohm mal közepeltem ki . a 6H8C nek a fűtése az föl lett emelve + 90 voltra !
(#) nyikolaj válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 16, 2009
Mondjuk annyit változtattam hogy a GU50 gyorsító rácsát 1K ellenállásal a pozitív tápra húztam.
De a probléma amúgy is az elő foknál jelentkezik.
(#) nyikolaj válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 16, 2009
Igen láttam hogy te is ezt a kapcsolást építetted meg.
Teljesen olyan a zaj mint amikor egy darab vezetéket érintesz a kimenethez.
Gondolom a jelforrás söntöli a bemenetet ebben a frekvencia tartományban.
Azért érdekelne hogy ezt a jelenséget mások hogyan szüntették meg.
(#) Merkel Géza válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 16, 2009
Szia!
Nem akarok közbezümmögni, de miért nem használsz pl. olyan bemeneteket amelyek a gityóerőlködökön vannak? Ott a 6.3 milajos, kapcsolóval ellátott bemenetek bedugott gitárzsinór(ok) nélkül a földre teszi az előfok(ok) rácsát ill. rácsait. Így aztán csak brummod lesz, de a levegőből összeszedett egyéb zajod nem.
(#) fleta válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 16, 2009
Oké szétkapom mint kisvakondot a rotációskapa, de hogy jut el hozzád? Merre laksz?
(#) nyikolaj válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 16, 2009
Árnyékoltan vittem a bemenetekhez a jelet.
És sajnos nem hálózati brumm hanem RF.
(#) nyikolaj válasza Merkel Géza hozzászólására (») Márc 16, 2009
Köszönöm az ötletet de sajnos RCA csatlakozós a bemenet.
Biztos ki tudom szűrni valamilyen szűrő taggal a bemeneten de ezt csak végső megoldásnak használnám.
(#) djhans válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 16, 2009
A bemenetnél a 68K (lehet 47 is) ellenállást közvetlenül az RCA csatikra forraszd.
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 16, 2009
R3 előtti kondinak milyen értékűt választanátok? Ez elvileg "magasfrekvenciás kompenzáló hálózat". de értéket sajnos nem írt.
(#) nyikolaj válasza djhans hozzászólására (») Márc 16, 2009
Köszi ez jó ötlet kifogom próbálni!
(#) Ricsi89 válasza fleta hozzászólására (») Márc 16, 2009
Elég messze tőled. Szabolcs megye. Ha aktuális lesz a dolog jelezd privátba és megoldjuk valahogy a szállítást. Ez már nem ide tartozik.
(#) Action2K válasza Action2K hozzászólására (») Márc 16, 2009
No kérem! Fejlemények a 6P3S-E SE SUB terén. Beépítettem az új trafót. Anódfeszültség 340V egyutas egyenirányítással Katódellenállás 510 ohm 20W (50°C nagyon izzik, 3W-ot írnak máshol), Grid2 ellenállás 150 ohm. Nyugalmi áram 30V / 510 ohm = 58,8 mA. Kb. 10-15 perc alatt vette föl ezt az értéket, azóta szépen is szól. Jelenleg PCL86 kimenő van rajta, de kap egy szép nagy vasat a mélyek miatt.
Mellékesen megjegyezve így is nagyot szól! Nagyon nagyot! Ja, és még a teljes spektrum megy rá. A katódellenálláson nincs még kondi sem. 220 µF -et saccolok oda. Jó lesz?
(#) cua válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 16, 2009
Idézet:
„..csak 99% ban van kész de azért halgatni még lehet”


Tisztelem becsülöm a munkáidat(!), de emellett sokadszorra már nem bírok elmenni, az embernek két füle van, a hal pedig a vízben!
Bocs.


(#) sturbi válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 16, 2009
200 pF körüli érték jó (megírtam privátban is, amikor kérdezted, ezekszerint nem kaptad meg vagy nem olvastad).
(#) CIROKL válasza cua hozzászólására (») Márc 17, 2009
Idézet:
„de emellett sokadszorra már nem bírok elmenni, az embernek két füle van, a hal pedig a vízben!
Ne is haragudj de ezt valahogyan nem igazán tudom értelmezni hogy is van ez ? Lehet hogy még nagyon reggel van de egy kicsit bővebben ha kifejtenéd ezt akár hogyan is de nem jövök rá hogy mire akartál ezzel fölvilágosítani!
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 17, 2009
GU-50 PP-hez, próbára mono-ban.
(#) llaci56 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 17, 2009
Azt akarta mondani, hogy egy "L"-vel a "hal" az a vízben úszó halacska, mert az ember két füllel, két "L"-vel haLL. (Vagyis a "hallgatni"-ból kifeljtettél egy "L" betűt.)
(#) CHZ válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 17, 2009
Ennek a kompenzáló kondinak az értéke változó , kimenő minősége is befolyásolja , gondolom ezért sincs megadva a nagysága a rajzon . Négyszöges méréssel (10KHz) lehet pontosan belőni , lehet olyan ideális helyzet , hogy nem is kell .
(#) rhesus23 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 17, 2009
Szia! Elolvastam az üzeneted már akkor is, de nem emlékeztem, hogy azt is elmondtad. Hogy kell kiközepelni a fűtést?
(#) sturbi válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 17, 2009
Fogod a fűtőtekercs két végét rákötsz 47-100 ohm-os huzalpotit, aminek a közepét testre, vagy valamekkora + feszültségre kötöd (10-100 V a helyzettől függően), az erősítő kimenetére szkópot kötsz és a trimmerrel brumminimumot állítasz. Az egyenirányítócső tekercse kivételével mindegyik fűtőtekercsre kell, de ha közvetett fűtésű, az egyenirányító cső, és más csővel párhuzamosítva van a fűtése, akkor annál is meg kell csinálni.
(#) rhesus23 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 17, 2009
Így gondoltad?
Lehet nem is 6,3 voltnál lesz ideális a fűtőfesz?

névtelen.rar
    
(#) CHZ válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 17, 2009
Nem.
Inkább így , de nem biztos , hogy földelni kell, mint ahogy sturbi is írta .
Vagy ahhoz is rajz kell ?

FŰTÉS.GIF
    
(#) rhesus23 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 17, 2009
Mindenhez!
(#) l48 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 17, 2009
A 6p3sz SE rajz amit csináltál be van linkelve?
(#) Action2K válasza l48 hozzászólására (») Márc 17, 2009
Van itt egy: Link, de nem ezt csináltam. Most találtam a neten ezt: Link. Talán ez sem lehet rossz.
Még fogok "játszadozni" az ellenállás/fesz. értékekkel, hogy minél szebb hang jöhessen ki belőle, de az első, hogy este egy megfelelő kimenőt tegyek rá.
(#) CHZ válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 17, 2009
Akkor kicsit érthetőbben leírom .
Előzőleg bemutatott rajz a végcsövek fűtéséhez alkalmas csak . Az elő és meghajtó csövekhez ezt a megoldást javaslom , mivel a katodin fázisforditó katódja eléggé magas DC szinten van és katód és a fűtőszál közötti feszültség különbség nem jó ha nagy , ezért a fűtések közepét + DC szintre emelve ez korrigálható . Nem lesz így katód/fűtőszál zárlat , nem lesz sörétzaj és a brumm is így lesz alacsony ..

FŰTÉS.GIF
    
Következő: »»   469 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem