Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   65 / 375
(#) hapro válasza sound.man hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Azt nem tudom, hogy régi vagy új, ennyit tudok róla, hogy "CPA 1200 B" Javításhoz kellene a dokumentum. De igazság szerint még nincs a kezeim között a végfok.
Meg annyit, hogy állítólag MJ15003 és MJ15004 van a végén.
(#) M.Béla válasza hapro hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Jól tudod ezek a végtranyók vannak a végén,nálam is volt egy ilyen végfok,csak az már enyhény szólva nem volt gyári állapotban,fogtam és ki is dobtam belőle a régi paneleket és építettem bele más végfokokat

De akkoriban én sem találtam róla semmi infót.
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Heló
Olyan kapcsolási rajzot keresek, ami arra lenne való, hogy egy erősítőt 1 nyomógombbal lehessen be és kikapcsolni, és relével kéne ezt valahogy megoldani!
És még plusz amikor megnyomom és bekapcsol az erősítő akkor 1 lednek kéne világítania, amikor meg még egyszer megnyomom, akkor meg le kéne kapcsolnia az erősítőnek és a lednek is, ezt hogy lehetne megoldani?
Ha van valakinek ilyen kapcsolása azt megköszönném ha belinkelné! köszi előre heló
(#) M.Béla válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ezzel meg tudod oldani.

Ha kell tudok nyákot is adni róLA.

Ki-Be.JPG
    
(#) csezoli21 válasza M.Béla hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Heló
valami olyasmire gondoltam amihez nem kell külön táp, hanem a 220V ról megy, meg ez elbírna mondjuk 10A kapcsolni? ezért is gondoltam relésre! Ilyened nincs esetleg?
(#) liderces válasza M.Béla hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
hali! tegyél fel képet róla közelit a kérdéses csatiról. Volt ilyesmi erősitőm, ugy müködik hogy megy neki fix 12V és negativ vagyis testelés. Azonkivül az autórádiónak van egy 12V jelkimenete ez akkor jelenik meg ha bekapcsolod a magnót vagy rádiót stb. Ezt a 12V kimenetet lehet használni arra hogy elinditsa az erősitőt kijöjjön a motoros antenna ilyesmi. Vagy csak egy kapcsolón keresztül direktbe kötöd 12Vra. De javaslom a kapcsolót mindenképp különben fölöslegesen bakapcsolva marad az erősitő és leszivja az akksit.

üdv
(#) hapro válasza M.Béla hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Milyen végfokot raktál bele helyette?
Annak a dokumentumait közölnéd?

köszi
(#) zoltan_30 válasza gerenk hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Esetleg ha segit:
M957 TDA1077 CD22204=MC145436
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Na senki nem tud ilyent?
(#) proli007 válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Hello!
Nem ártana gondolkodni is!
Elég egyszerű?
üdv! proli007
(#) dane777 hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Sony STR-DB 1070 típusú erősítőhöz keresek szervízkönyvet.

Köszi
(#) M.Béla válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ha csak reléket akarsz akkor mindenképp két nyomógomb kell, BE-KI
(#) M.Béla válasza hapro hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Kettő ilyet raktam bele,de ki kelett cserélnem a trafót is kisebbre mert +-90V-ot nem bír ez a végfok, max +-70-et.

300W.zip
    
(#) hapro válasza M.Béla hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Kösz a tippet, ezt a kapcsolást még amúgy sem láttam.
(#) lidi hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Van nálam is egy ilyen lejátszó. A tálcát, és a cd forgató motort se hajlandó meghajtani. Ha manuálisan berakom a lemezt, meg megpörgetem, akkor elindul. Szerintetek mi lehet ez ? Tápot kap, megvan a 3V és az 5V is, forrasztottam rá kondit is párhuzamosan, de az nem segített. Rámérve a motormeghajtóra, olyan mintha nem kapna vezérlő jelet a procitól, vagy csak egy pillanatra.
(#) titi válasza lidi hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Nem melegedik a motormeghajtó?
Tekintve, hogy egyszerre két motor is vacakol, én arra gyanakodnék...
(#) lidi válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
A CD fokusz és szán megjató az meleg mint a fene.
A tálcát külön meghajtó vezérli, egy BA.... ic. Annak a bemeneteit nézem, és nem látszik rajta érdemi változás, csak egy pillanatra. Olyan mintha a proci kimenete lenne döglött. Azt hiszem bontás lesz a vége, van benne egy jó táp, meg egy VFD kijelző meghajtóval együtt. Valamire majdcsak jó lesz.
(#) mazso1988 hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Sziasztok

én olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy mikrovezérlő kimenetére szeretnék egy relét tenni tranzisztoros fokozattal és ebben szeretnék segítséget kérni már próbálkoztam npn tranzisztoros meghajtással de az valamiért nem müködött.
aki tud kérem segítsen
Üdv
(#) titi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Ha 12V-os relét használsz, akkor a +Ut-re 12V kötendő.
Miért nem működött, ill. mit produkált?

tranyó.jpg
    
(#) M.Béla válasza liderces hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Képet egyenlőre nem tudtam csinálni de ne gondolj semmi extrára, 4db azaz 4 pólusú sortüskés aljzat, ebből 2 pólust használ csak,a másik kettő nem megy sehová a nyákon.
(#) mazso1988 válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia
igen én is ilyennel próbálkoztam 1k ellenállásal bc 301 tranyóval és egyáltalán nem akar meghúzni a relé.
Üdv
(#) titi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Ha a tranyó jó, akkor működnie kell...(hacsak nem néztél el valamit)
Próbáld ki úgy, hogy a relé helyett beteszel egy LED-et, egy soros ellenállással. Ha nem világít a led, akkor nézd meg a tranyót, ha világít, nézd meg a relét.
(Feltételezem, a mikrovezérlő jó.)
(#) mazso1988 hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Sikerült már annyit csinál a relé hogy egy pillanatra úgy csinál mindha meghúzna de nem marad meghúzott állapotban bc 301 próbálkozok gondolom ez a tranisztor már megképes hajtani a relét
(#) mazso1988 válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Köszönöm sikerült működik igaz a hibára hogy eddig miért nem üzemelt nem jöttem rá de már megy hiba nélkül.
köszönöm a segítséget
(#) titi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szívesen, nincs mit!
(#) mazso1988 válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
még annyit szeretnék kérdezni hogy ha a mikrovezérlő adja a vezérlést a tranzisztornak akkor nem marad meghuzva a relé de ha viszont simán 1k ellenáláson keresztul rárakom az 5vra akkor viszint meghüz a relé gond nélkül
bc301 tranzisztorral
(#) titi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Hány voltos a relé?
Idézet:
„ha viszont simán 1k ellenáláson keresztul rárakom az 5vra”

Ezt úgy érted, hogy a tranyó bázisán lévő 1k-s ellenállást nem a mikrovezérlőre rakod, hanem +5V-ra kötöd?
Ez esetben azt nézd meg, hogy a mikrovezérlő kimenetén miért csak egy pillanatra van magas szint.
Próbaképp köss egy ledet egy soros ellenállással a mikrovezérlő kimenete és a test felé, majd nézd meg, hogy igy a led folyamatosan világít-e, vagy csak egy pillanatra villan.
(De ha így halad, a kérdéssel át kellene menni egy mikrovezérlős topikba.)
(#) mazso1988 válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
12v-os a relé amit használni szeretnék igen 5v rakom rá akkor meghúzva marad de a mikrovezérlő kimenetén marad a stabil feszültség mindig de 5v helyett csak 4.3
(#) titi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Próbáld kisebbre cserélni az 1k-t. pl 470 ohm
(#) mazso1988 válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
már ezzel is próbálkoztam 470 ohmos ellenállásal egyáltalán nem csinál semmit még a tranzisztor sem kapcsol
Következő: »»   65 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem