Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon
 
Témaindító: fortuna, idő: Aug 8, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 16
(#) frrrrr válasza fortuna hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
gratulálok,
miközben keresgéltem a rajzaim közt, találtam néhány fuzz kapcsolási rajzot is. Ha kell, felrakom azokat.
(#) frrrrr válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Az igért "fejhallgatós" gitárerősítő:
(#) frrrrr válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
ez lemaradt:
(#) fortuna válasza fortuna hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Megcsináltam a jocsoj féle miki-t de vmiért nem mükszik...
Nincs kizárva hogy a mikrofon a rossz benne majd utána lesz nézve...

itt van a képe

Dscf1470.jpg
    
(#) Hurka válasza fortuna hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Gratula! Egész szép a szerelés! Csak így tovább! HAJRÁ!!! Dobj fel egy képet a szerelésről(hogy láthassuk, van-é zárlat) Üdvc.: Hurka
(#) vicsys válasza fortuna hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
2 dolog:
-A miki nincs fordítva bekötve? (a házra kötött oldala a negatív)
-Kap egyáltalán tápfeszt? (rá tudsz mérni?)
(#) fortuna válasza vicsys hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
hát a mikrofon egy simens telefonból lett kiberhelve!

Azon nem tudom hogy melyik a plusz ill. a minusz!
A feszültséget megkapja!

Dscf1478.jpg
    
(#) Hurka válasza fortuna hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
Ügyes! Én nem látok benne BUGot.... elgő szerelésnél én se csináltam jobbat... Gratula!!! Üdv.: Hurka
(#) Frankye válasza fortuna hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
Ha még megvan a teló, nézd meg, (ha a vezetékek csonkjai rajta maradtak, vagy lehet valamiből következtetni a mikrofon elhelyezkedésére), hogy a NYÁKra nincs-e felvive valahol a mikrofon környékén, melyik volt a + oldala. (Nokiákban ált. megjelölik, Siemenst nem bontottam...)
Amúgy nem is rossz, elsőre! Csak így tovább!
(#) fortuna válasza Frankye hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
Na szóval...Még nem volt rá időm(+ kedvem)hogy a telcsit megkeressem, de még arra sem hogy a mikit átkössem...de sztem ez teljesen mind1 elvben mert akkor is szólnia kéne a mikinek...
De sztem a mikivel va baj mert az egyik haver földhöz vágta (a rossz)telót,és utána lett kivéve belőle a miki...Szóval lehet hogy már az ütközetben tönkrement...(szegény)

Majd meglesem(de suli van és így kevesebb idő jut mindenhova)!!!

Üdv.: fort...
(#) Gab_Bee válasza jacsoj hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Üdv MindenkiNet!

Cak nem hagy a téma nyugodni méég mindig...
Megépítettem a jacsoj féle mikit,de még mindig az a baj vele,hogy nagyon kicsi az érzékenysége! Még mindig szinte az "ember szájába" kell rakni hogy érthető legyen hogy mit is mond az ember....
Tehát kíváncsiságbol vettem egy egyszerü Genius mikrofont 500Ft-ért szétszedtem, és abba is csak egy kondenzátor mikrofon volt... utánna kipróbáltam és az is csak ugyan annyit csinált mint a jacsoj féle miki...
tehát sz.tem biztos kell valami előerősítő hozzá! De ez joo lenne hozzá: Ez!
?? és ha ez ugyebár erősít, akkor nem kell attol félni hogy kinyírja a hangkártyát? mert mondjuk nagyon erős jelet küldene neki? és ha én 9 V rol üzemeltetem az előerősítőt, akkor abbol a fesz.böl nem jut a hangkártyába káros mennyiségű? Tom hogy ezek hülye kérdések, de nem akarok venni egy hangkártyát...
A legjobb az lenne hogy ha az érzékenségét lehetne állítani Pl:. 3métertől 30 centiig... ezt lehetséges megoldani?

köszi a válaszokat! Ja és ez a 100. HSZ-em.
(#) vicsys válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
[link=http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/047mikrofonerosito/micamp.htm]http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/047mikrofonerosito/micamp.htm[/link]
Ezt mindenképpen nézzétek meg!
(#) frrrrr válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
A fenti Ez! erősítő nem fog menni (más mikrofonra lett tervezve), mert a kondenzátormikrofonnak 1-10 kOhmos ellenálláson keresztül "táp" kell. A kapszulta tartalmaz egy belső félvezetős erősítőt.
(#) fortuna válasza fortuna hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
A jocsoj géle miki-ben az egyik kondi meg a kis siemens mikike totál felforrósodott kb 2perc "használat" után.Persze hangot nem sikerült kicsikarni belőle...
Nem baj...Azért nem adom fel...csak gondoltam hátha tudtok rá vmi megoldást találni...
(hűtőbordát nem szeretnék rátenni )

:boxer:
(#) fortuna válasza fortuna hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
ja bocs!!!
Nem is kondi, most olvasom
hülyeséget írtam!!! A BC212 melegszik, a tranzisztor
(#) frrrrr válasza fortuna hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Szia!
Soha ne add föl!!!

A kondenzátormikrofont ellenőrizd(remélem még nem késő, nem ment tönkre semmi), nem mindegy, hogy melyik láb hova, a belső erősítője miatt. Az a mínuszos láb amelyik a kapszula házával is össze van kötve. Jól gondolom, hogy a rajz szerint a balról az első BC212 melegszik?
(#) Krisz03 válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Hali!
Jól gondolom, hogy ezt:
[pic]http://www.kepfeltoltes.hu/060907/mic01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/pic]
és ezt:
[pic]http://www.kepfeltoltes.hu/060907/mic02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/pic]
ez alapján:
[pic]http://www.kepfeltoltes.hu/060907/mic_jack_www.kepfeltoltes.hu_.gif[/pic]
kell bekötni?

Tehát a tápfesz a 2-es lábáról megy a jacknek, a test a 3-asra megy, a jel pedig az 1-es lábon megy be?

Előre is köszi!
Krisz
(#) tszaboo válasza Krisz03 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Én nem akarok kötöszködni, de a 3-as jack a sztereó, a 2-es pedig mono, és amit te rajzoltál föl az 3-as és mono...
(#) Krisz03 válasza tszaboo hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Na jó, a kapcsolás tényleg mono, a dugó meg sztereo, de valahogy meg kell, hogy kapja a tápfeszt a hangkártyáról, nem? Tévednék?
(#) Norberto válasza Krisz03 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Hangkártyáról nem kap senki semmilyen tápfeszt!

Oda maximum csak befelé lehet tápfeszt adni...

Mikrofonbemenetről nem jön egy fél mikrovolt sem!

Nem véletlenül BEMENET A NEVE!!! Mert kifelé nem jön semmilyen adat, se tápfesz, se más...
(#) Norberto válasza tszaboo hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Idézet:
„a 3-as jack a sztereó, a 2-es pedig mono, és amit te rajzoltál föl az 3-as és mono...”


Ha kizártad, hogy 3-asban létezik mono, akkor utána hogy tudtad rávágni az ő rajzára, hogy az mégis 3-as és mono?

A 3 érintkezős a sztereo változat (jobb csatorna, bal csatorna, GND), a 2 érintkezős meg a mono (egy db csatorna, GND)...nem kell ennél többet tudni...
(#) Hurka válasza Norberto hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Olvass utána Norberto, hogy mi is van ott a mikrofon csatlakozón. Végy elő egy 3,5mm-es Jack-dugót. Végy egy multiméter a kezedbe. Az egyik kivezetésen a testhez képes +3...5Vos Egyenfeszt fogsz mérni... (hangkárttyától függ) A másik a mic bemenet...

Üdv.: Hurka
(#) Krisz03 válasza Hurka hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Szóval akkor jó az, ahogy én csinálnám?
(#) Gab_Bee válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Hali! Akkor most ehhez a mikihez milyen előerősítőt használjak?( mellékeltem a képet.. )!
A lényeg nekem az lenne hogy legalább 70cm-röl lehessen használni! és aránylag jó "hangja" legyen!
Esetleg tudtok linket vagy kapcs.rajzot adni? esetleg egy másik típusú mikrofonnal próbákozzak?
(egy hülye feltételezésem: egy tda2030-al felépített végerősítő nem lenne jó?) vagy mi szabályozza az érzékenységet?
köszi a válaszokat!
üdv!
Gab_Bee

mic.JPG
    
(#) Gab_Bee válasza fortuna hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Fortuna! nem elkötöttél valami? mert én is megépítettem azt a fajta mikik és műxik is,csak iszonyú halk! a bc212-re ha jool tom nem is lehet bordát szerelni! de nem tom pontosan...
üdv!
Gab_bee
(#) tszaboo válasza Norberto hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Lehet épp a rajz hibájára akartam felhívni a figyelmet, és nem akartam sokat gépelni, de úgylátszik valaki mindent félreért.
(#) Krisz03 válasza tszaboo hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
De most akkor jó az úgy, ahogy a képek alapján csinálnám a jack bekötését, vagy nem?
(#) Gab_Bee válasza Krisz03 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Nekem ezt Norberto adta és ez alapján van nekem is bekötve és jo! mono miki bekötése

És az én problémámra tud valaki megoldást?(előerősítő)
(#) Krisz03 válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
De hát ez nem is olyan, mint amit én szeretnék...
Nem csak egyszerűen egy mikrofont szeretnék rákötni, hanem azzal az erősítővel együtt.
(#) Norberto válasza tszaboo hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Idézet:
„Lehet épp a rajz hibájára akartam felhívni a figyelmet, és nem akartam sokat gépelni, de úgylátszik valaki mindent félreért.”


Ha valami infot meg akarsz osztani velünk, akkor tedd becsülettel, és írj normálisan...tartsd tiszteletben az ittenieket és akkor világos és érthető lesz minden kapásból! Mert amíg bármi is félreérthető, azt AZ A BIZONYOS valaki mindig félre fogja érteni...

Egyébként nem szólnék én bele (rádhagynám), ha csak úgy "magadban" irogatnál ilyeneket, de ha az a másik ember (Krisz03) tudását megkavarhatja (pl. 3-as mono???!!!???!!!), akkor kötelességnek tartom, hogy kijavítsam a dolgokat...vagy ez a baj, ha NINCS IGAZAD, vagy VALAKI KIJAVÍT?

EZ NEM EGY LINK TÁRSASÁG alapjábavéve...próbáljuk megőrizni ezt a továbbiakban is!
Következő: »»   3 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem