Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   258 / 1385
(#) qvasz2 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Én vas-kloriddal maratok.
Igen, ahova rajzolsz ott megvédi a rezet, és nem marja le.
Utána valamilyen higitóval lehet lemosni a filcet.
Viszont rajzolás előtt alaposan meg kell tisztítani a NYÁK-ot !
(#) gulasoft válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
A helyedben olvasással kezdeném.
(#) Flatlander válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Már lassan betelik az agyam annyit olvasok Egész napból legalább 6órát a he-n lógok és csak olvasok,olvasok.Ezért is kérdeztem meg,mivel nemakarok bonyolult nyákot ezért kérdeztem ha bonyolultat akarnék amit vasalni kell stb akkor tuti előtte olvasnék,ígyis olvastam már rengeteget a nyák készítésröl csak régebben.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Megosztanák veletek egy történetet amely ma esett meg velem.
A történet ott kezdődik hogy kb 1 éve kaptam egy szép nagy tábla nyákot egy ismerőstől, mert már rég felhagyott az ilyesmivel és nem akarta kidobni, inkább nekem adta (bárcsak kidobta volna). Ma elővettem, levágtam egy nagy darabot, és készítettem rá egy kétoldalas elég bonyolult áramkört. Pákával leónoztam, kifúrtam, majd elkezdtem beültetni. Kellett volna egy egzotikus értékű SMD ellenállás, de mivel ilyenem nem volt ezért kettő párhuzamos kapcsolásával állítottam elő, mégpedig úgy hogy az alsó tetejére forrasztottam a másikat. Hogy ellenőrizzem az eredő ellenállást, rátettem a multimétert. A műszer pár ohm ellenállást mutatott a több kiló helyett. Háromszor átnézem a nyákot de nincs zárlatra utaló jel, biztos rossz a multi, megmérem a másikkal. Mondanom se kell jó volt az első műszer is.
Elkezdem mérni egymástól elszigetelt vezetősávok ellenállását és ugyanaz az eredmény pár ohm.
Dühömben levágtam az eredeti táblából egy kis darabot, és húztam rá körömlakkal 3 teszt csíkot mindkét oldalára. Kimarattam majd megmértem. A nyák egyik oldala normális, a másik oldalán a hordozó réteg is vezeti az áramot!
A nyák egyik felén ugyan fel van festve pár omega jel, de én azt hittem hogy ez a gyártó jelzése.
Ha valaki ilyen nyákkal találkozik akkor figyeljen erre.
Még most sem értem mi értelme van a rézréteg alatti terület vezetőképességének.
Így veszett kárba majd egy napi munkám, és állhatok neki lebontani a már felforrasztott alkatrészeket.
Mutatok pár képet mert annyira hihetetlen az egész.

(#) googa válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Ne, ez azért durva. Mik vannak
(#) Norberto válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Ez valóban szinte hihetetlen történet! :eek2:
(#) Ricsi89 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Lehet, hogy ez valami rf technikában használt nyák. Aminek az egyik oldalán meghagyják amúgy is az egész felületet árnyékolás céljából és az alkatrészek lábainál valami fúróval, vagy valamivel kimarják körbe a fóliát a hordozó rétegig, ahol már nem vezet. És így csak egyoldalas nyáknak használják. A másik oldal, csak árnyékolás. Sose lehet tudni mire szánták eredetileg. Vagy gyárilag selejtes, ami kicsit furcsa lehet, hogy vezet az egész oldal a másik meg nem.
(#) Attila86 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Ilyenre én is gondoltam, na de vezetős oldalon akkor meg feleslegesen van a réz.
(#) Ferkógyerek válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Először én is erre gondoltam hogy speciális alkalmazása lehet. Utána jobban belegondoltam és nem bírtam rájönni mi értelme lehet egy tökéletes vezetőképességű anyag alá betenni egy rosszul vezetőt, mikor a tökéletes vezető eltávolításának az a célja hogy szigetelő sávot alakítsunk ki.
Azóta beszéltem az illetővel akitől a nyákot kaptam és ő is megdöbbenve halgatta a történetet, neki sem volt tudomása erről a dologról.
Én most már csak arra tudok gondolni hogy valaha egyoldalasnak készülhetett, legyártottak belőle egy csomót, és amikor kiderült hogy gyárihibás (vezetőképes a ragasztó amivel az üvegszálas felülethez rögzítették a réz fóliát). A raktárban lévő nagy tételt nem akarták kidobni, inkább felhasználták az ép felületet, és raktak arra az oldalára is (mostmár normális anyaggal) egy újabb fóliát. Így legalább el tudták adni egyoldalasként. A rossz oldalt pedig megjelölték, és bizonyára tudatták a vásárlókkal a dolgot. Dehát amire hozzám került, sok év és ki tudja hány ember után, ez az információ elveszett.
Csak azért írtam le ha esetleg valakinél felbukkanna még ebből a szériából, és esetleg olvasta hogy jártam akkor ne essen az én hibámba.
(#) bankimajki hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne hogy Budapesten 8. ker. környékén tud valaki olyan boltot, ahol lehet kapni műnyomópapírt? Vagy ne így keressem, mert így nem találtam eddig.
(#) interferi válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia
Itt a cime Bővebben: Link
(#) bankimajki válasza interferi hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
köszönöm szépen a segítségedet (már nagyon kellett)
(#) gulasoft válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Előtte telefonálj, mert nem mindenhol van.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Így igaz. De a Vihar utcaiban biztosan van.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Na ja, de az nem a nyócker.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ja tényleg, azt el sem olvastam.
(#) interferi válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Én a Korponai és a Déri Miksa utcaiban is vettem már , és szoktam vinni a börzére is (puskásba).
(#) gulasoft válasza interferi hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A vihar utcaira mondtam, hogy az nem a nyócker.
Egyébként ami a zalkánál van, ott is lehet kapni, de pár telefonnal ki lehet deríteni, én fotózok tovább.
(#) szatmari hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Bocs hogy csak igy berontok közzétek De lenne egy gondolatom amit megosztanék önkéntelenül ))
Neten lattam egy videot ahol szétszedtek egy lcd monitort es a lapot rátették az irásvetitöre és kiváló volt projektornak .Most arra gondoltam hogy mi lenne ha ugyanezt a módszert alkalmaznánk nyák levilágitásra monitor lapra rátesz nyáklap es mögötte megvilágit Uv lámpával. Igy nem kellene nyomtató miegymás? Ha hülye ötlet volt tőlem ez elfogadom a kritikát is
(#) Norberto válasza szatmari hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Idézet:
„mi lenne ha ugyanezt a módszert alkalmaznánk nyák levilágitásra monitor lapra rátesz nyáklap es mögötte megvilágit Uv lámpával”


Szerintem a pixelek folyadékkristályai nem képesek olyan szinten zárni a fényt, mint amennyire egy profin kinyomtatott fólia esetében a fekete festékréteg képes.
(#) gulasoft válasza Norberto hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ehhez már csak egy tft képernyőre, egy uv vényű kivetítőre, van szükség, ez cirka 30.000Ft.
Ennyiért profi készüléket kapsz!
(#) gulasoft hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Mi van a furatgalvanizálással?
Azt az egyszerű módszert és a lépéseket azért összefoglalhatná valaki mert az oroszból egy szót nem értek.
(#) szatmari válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Én elhiszem hogy 30 ezer. De nekem ép van egy használaton kívüli Lcd monitorom és arra lettem volna kíváncsi hogy nincs e valakinek ilyen tapasztalata.Már szétkaptam a monitort valójában az elmélet jó spec nekem UV lámpám nincs hogy kipróbálnám
(#) gulasoft válasza szatmari hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Kivetítőd is van?
Az lcd kristályok előtt van egy üveglap. Ha Norberto felvetése nem is lenne esetleg igaz, és a feketére színezett kristályok esetleg még takarnának is rendesen, a kristályok és a panel közötti üveglap olyat szórna az uv fényen, hogy tökre elmosódott képet kapnál. Nem hiába kell a papírra sem tükrözött képet nyomtatni levilágításnál, mert nyomatot is arcal lefelé teszed a nyákra, hogy a papír vagy a fólia vastagsága se legyen a nyomat és a nyák között (ugye a papír vagy a fólia felületére kerül a festék)

A nyomatsötétítős sprayt kipróbáltam, pauszra nyomtattam és tényleg egész sötét lett a nyomat, fólián még ki kell próbálni, majd valamelyik este csinálok még egy próba nyákot fóliával, de pausszal tuti hogy jó egy réteggel is.
(#) matyko_78 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 

Sziasztok

Fotópapír 230g-os
Márka: Everyday

Ez megfelelő a nyákhoz ?
(#) niedziela válasza matyko_78 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Vasalni...fotózni... milyen eljárással szeretnél panelt készíteni ? (vasaláshoz 110gr-os műnyomó jobb)
De a papír minősége, milyensége egyénenként változik.
(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Az a gond, hogy a vasalást mindenkinek magának kell kipróbálni, mert nem csak a papír más, hanem a vasaló is.
Ja és jó ha veszel egy saját vasalót, mert a vasaló talpára rátapad ez az vasalás közben, asszony nem fog megdicsérni érte.
(#) matyko_78 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 

Köszi, a vasalásra gondoltam.. és ebből a fotópapírból milyen kéne vagyis hány grammos ? A baj, hogy egy kis városka mellett lakom és a papírboltos nem fog nekem hozni 10db műnyomó papírt a kedvemért.
(#) SzervízMacska válasza szatmari hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
A lényeget a többiek már leírták, csak annyival egészíteném ki, hogy a jelenleg kapható kijelzők egyike sem tudja azt a felbontást, amire szükség lenne ( kivéve, ha sakktáblát szeretnél a nyáklapból csinálni ).

Üdv: SzervízMacska
(#) szatmari válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Na igen egy valamiről elfelejtkeztem.Hogy csak az emberi szem számára adnak folyamatos vényt gondolom ez is egy adott frekvencián müködik.Vagyis a fény állando csak a kristályok szinteltsége nem az .Vagy megint tévedek?
Következő: »»   258 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem