Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   16 / 43
(#) Máté24 válasza pl13 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Hali! Erre gondoltam hogy megnyitom ha az jobb lenne neki, de azért kérdeztem mert nem tudom hogy hogyan volna jobb.

fanew.jpg
    
(#) pl13 válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Jobb úgy volna, ha zártan hagynád, de lehet hogy neked úgy tetszik jobban, ha van egy kiemelése mélyben...
(#) Máté24 válasza pl13 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Lehet nem jól tudom nem vagyok annyira szakértő a témában, de jól gondolom ha volna benne cső akkor (tompább,kopogósabb)mélyet kapnák?
Üdv Máté!
(#) sound.man válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ez a láda így nagyon kopog, azért szoktak rá tenni reflexnyílást mert úgy valamivel mélyebbre megy. Amúgy ne ezt építsd hanem a kék hangost. Üdv.
(#) pl13 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Mivel a kis tölcsér nem mélytölcsér elv érvényesül. A reflexcsővel meg ezzel a hangszóróval nem hiszem, h. mélyebbről indulna az átvitel, csak 80-100Hz körül kiemlene, amitől szépen zörögnének az ablakok.
(#) Máté24 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Üdv Sound.man! Megtaláltam van közte külömbség adatok szemponjábó. Akkor inkább megépítem először zártra és utána lehet próbálkozni nyitottal hogy hogyan van jobb hangzása remélem jól gondolom. Kössz a segítséget !
(#) pl13 válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Nagyjából leírtam, mi lesz, ha csövezed.....
(#) djyuri válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Egy darab fával kell kettőt levágni és kiderül.

A fóti ismerősömnek 4ever-je van és reflex ládában hangolta be.

pl13 a PA szériát még lehet használni. (A hullámperemről lehet felismerni leginkább)
(#) sound.man válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Én tuti nem tennék rá csövet mert eltűnik a ládából a dinamika. Zárt ládára nem annyira érzékeny egy hangszóró mint egy bassrefire.
(#) pl13 válasza djyuri hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Hullámperem?

A 4ever még kevésbé működik jól breflex dobozban, mint a BB. Nagyon kevés a mágnesük hozzá. Ez gyakrolatilag minden MNC hszre vonatkozik.
(#) djyuri válasza pl13 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Jó én így hívom

Hát ez láda kérdése is. Mert ugye az MNC-k nem a legjobbak...de legalább a sal-nál mindenképp jobbak
(#) Leslie P hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Lenne egy óriási kérdésem....

Problémám a következő:

van 2 egyforma hangfalam....az egyikben megy rendesen a mélynyomó...a másikban pedig furcsa, kopogós hangokat ad...mintha levegős lenne...észrevettem hogy szelel a mélynyomó mellett...mivel tömítsem el a hangszórók körül??? sziloplaszt??? vagy mi???
(#) sound.man válasza Leslie P hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Bővebben: Link Valami ilyesmivel.
(#) pl13 válasza djyuri hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Teljesen egy színvonal mindkettő. Ezek csak időnként felbukkanó tévhitek, hogy valameliyk olcsókínai hsz is jobb a másiknál.
(#) pl13 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
FIDEKA vagy Terostat néven kapható Butyl-kaucsuk alapú tömítőanyagok jöhetnek szóba.
(#) sound.man válasza pl13 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ha betudja szerezni.....
(#) Máté24 válasza Leslie P hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Hali!
Szilóval is nyugodtan tömítheted meg bármi ami zár öntapadós szivacs sziló ...!
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A Berner is árulja. 7000 Ft volt 2éve, két nagy tekercs. Azt hiszem 2x25m.
(#) pl13 válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
A sziló nem a legjobb megoldás, csak vészhelyzetben érdemes hozzá nyúlni.
(#) ptesza válasza pl13 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
És a nyersgumi? A vidi is használta.
(#) pl13 válasza ptesza hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Az nem nyersgumi volt, mert az idővel kikeményedne, és ezek 30 év után is ugyanolyan szerkezetűek. A Videoton, és Hangszóró 2000 által használt anyag a FIDEKA plast volt.
(#) ptesza válasza pl13 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
A szilót én sem ajánlanám ,mert mi van ha ki szeretnéd venni? Feszegeted ,aztán görbül , sérülhet a doboz is. A szilót nem lehet később feloldani , eltávolítani csak mechanikai úton lehet .
(#) NeoCorteX hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Hello!
DLD acoustics mély hangszórókról mik a tapasztalatok?
(#) kanocos válasza NeoCorteX hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
nekem van dld acousticom 2is mindkettő a szobába egy 400 és egy 600as én tökéletesen meg vagyok vele elégedve nagyon szép kellemes mélye van és ezen felül hatalmasat is szól ha kell. Esztétikus a membránhoz menő vezeték le van fonva hogy ne törjön meg. Esetlegesen ha ezek adataira lenne szükséged írj (qts qms stb)
(#) pl13 válasza kanocos hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Mérted?
(#) Zupp87 válasza kanocos hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Manapság vagy mindenki üveges, vagy szeretne idő előtt halláskárosodást kapni Anno a DC30XX hangfalak Videoton EAXXXX-el, vagy HS500-ak SE260-nal már nagyágyúnak számíthattak, bőven őrületbe lehetett szerintem kergetni velük a szomszédokat. Most meg mindenki 1000W-ot akar a szobájába. Lehet, hogy az evolúciós okból kifolyólag mindenkinek vastagabb lett a dobhártyája? Mondom én ezt amiatt, hogy elég kevés magashangszóróval kapcsolatos kérdést látok mostanság, mélyládásat viszont annál többet
(#) djyuri válasza Zupp87 hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia

Mivel rogyásig vagyunk bothallású emberekkel.
Rogyásig vagyunk alacsony érzékenységű hangszóróknak mondott eszközökkel,amikhez igen kell az a watt,amit elmítesz

Mint mondtam valahol,aki lakásban eléri a 120,5dB-t azt biztos,hogy nem csak a közvetlen szomszédja fog "kedvelni". És ezt PA cuccokkal nem is nehéz. 75W-ra jön ki ha jól számoltam.
Nekem is sikerült 300W-ból nem PA szórókkal kihozni. Aki túl sokat akar,azt feljelentik...kár vele vesződni. Itt most megkaptam az útmutatót az albérletbe...lent a nappaliban gipszkartonoznak...és aki tudja,az már röhög,hogy el kell adnom mindent...ugyanis percek alatt lehetne glettelni,majd órák múlva cserélni is őket....

Igen...ugye,hogy nem látni magas kérdést? Azt hiszem ez azért van,mert magasabb frekvenciákra érzéketlenebbek a tanoncok...vagy megszokták a legtöbb esetben katasztrófálisan elrontott diszkóhangetechnikákat és a suliban tanulás helyetti gagyibnál gagyibb mp3-mp4 cuccokkal mulatják az időt. És így észre sem veszik,hogy valójában milyen "minőségben" hallgatják nap,mint nap.


Közben büszke vagyok arra,hogy eddig már két ujjonc is van,akit sikerült a PA felé elterelnem Megmutattam mindent a cuccaimon és belátták,hogy ha még ennél is sokkal jobb a PA,akkor egy percet sem gondolkoznak tovább otthoni tákoláson és társain. De természetesen tudomásul vették,hogy 200k a zsebből nagyon is nem árt,ha törekednek a 120dB köré. (hangsúlyozom nem a wattok köré!)
(#) goldscorpio07 válasza djyuri hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Hát igen...Nekem is jól jönne az a 120,5 dB és a 200 k is
(#) djyuri válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Nekem most már a 200K...tanulni akarok...de az kemény pénz
(#) goldscorpio07 válasza djyuri hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Hát valamelyik nap nézegettem a neten reflex hangfalakat...kinéztem magamnak ami igazán bejött nekem és utána az árát is,az állam leesett....majd egyszer
Következő: »»   16 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem