Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   487 / 2208
(#) MrBrown válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 26, 2009
Ja, aztán majd jön a piros táblácska a folyamatos OFF-ért :yes:
(#) Danaman válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 26, 2009
Annyira azért nem off hiszen csövekről van szó (bár nem erősítő). Én meg most maratom a PL500-as táppaneljét már itt szenvedek mert nem tudok mit csinálni.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 26, 2009
ON:
Most hallgatom Beethowen 9. szimfóniáját a PCL86-on, hát... Van 1-2 hang, amit eddig nem hallottam a géphez való erősítőn! !
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 26, 2009
Én meg a Slagsmalsklubben - Sponsored by Destiny-t halgatom az EBL21-esemen (most fognak megkövezni akik szerint a csöves nem az ilyen zenékre való)

Többiektől: Most nézem hogy az EY88-asnak max 250V-ot lehet küldeni? Vagy csak félreolvasom azt az idióta francia nyelvű adatlapját?
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 26, 2009
Ez milyen műfaj? Nincs kedvem keresgélni !
(#) l48 válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 26, 2009
Ezt régebben úgy oldották meg, hogy fütött termosztátba helyezték a kvarcot. A termosztát a környezeti hőfok fölé volt fűtve úgy 20 C fokkal és egy nagy tömbbe volt épitve az meg hőszigetelve. A fűtést egy teljesitménytranzisztor végezte amely termikus kapcsolatba volt a kvarcal.Az első diszkrét TTL ic-kel épitet frekvenciamérőm is igy készült. Majd 15 év útán szedtem szét, csak kijelző hibája volt.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 26, 2009
Csak írd be a gogliba és megtudod de már megint át kezdünk menni off-ba
(#) Schins hozzászólása Márc 26, 2009
Helló,
ma szereztem egy MV3-as erősítőt, pár kondit kellet csak cserélni benne, a csövek is elég jó álapotban vannak szól is szépen, a kérdésem az lenne hogy elvileg 12W ot ad le 6Ohmon, meg lehet valahogy buherálni kisseb módosításokkal hogy a 12W ból min 30W legyen még nem nagyon értek a csövges cucccokhoz de már kezdem kiismerni magam csak a kezdő lökés kéne

Bővebben: Link


Köszi a segítséget
(#) Danaman válasza Schins hozzászólására (») Márc 26, 2009
Sajnos ez nem igazán kivitelezhető, másik csővel másik kapcsolásban másik kimenővel megoldható (tehát az egészet újraépíteni). Max 15W-ig lehetne "felhúzni".
(#) Schins válasza Danaman hozzászólására (») Márc 26, 2009
Értem és köszönöm, akkor kicsit még tanulmányozom a témát és megpróbálok csinálni egy másikat.
Jut eszembe mennyire igényli egy csöves erősítő a hűtést, gondolok itt a nyári 40C' ra ami a próbateremben van nem készíti ki nagyon a csöveket??
A végfokban 4db pl500/504 es cső van és felfűti a szobát rendesen
Ha teszek bele egy ventillátort akkor az gondolom ártani nem árt.
(#) Müszi válasza Schins hozzászólására (») Márc 26, 2009
Hadd fűtsön! Az a dolga! :yes: :yes:
Nemszabad oda ventit rakni. Gyári cuccokban se láttam...

üdv
(#) Danaman válasza Schins hozzászólására (») Márc 26, 2009
Ebben EL84 van nem PL500 vagy van másik erölködőd is? Ha "nyitott" (kint vannak a csövek mint ahogy nálunk itt szokás) akkor nem kell neki nem olyan nagy a hőteljesítménye szerintem, viszont az biztos hogy arra a 40fok-ra rá fog dobni egy kicsit A venti ártani nem fog.

PL500-al már egy laza 30W lehetséges PP-ben.
(#) JZoli válasza Danaman hozzászólására (») Márc 26, 2009
Sosem értettem, hogy hogyan lehet egy erősítőbe ventit tenni, nem zavarna titeket az alapzaja? Én belebetegednék abba a zúgásba a zenehallgatás közben. Szerintem teljesen összeegyeztethetetlen (jó szó) a minőségi (csöves) zenehallgatás a ventillátorhanggal!
(#) Danaman válasza JZoli hozzászólására (») Márc 26, 2009
Na hát nem is egy ipari gabonaszárító ventit kell betenni vannak olyan "low nosie" ventik amiket zenehalgatás közben egyáltalán nem lehet hallani. Mindenesetre én se tennék be csak ha muszály.
(#) rhesus23 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 26, 2009
Egyik ismerősömnek volt egy Musical Fidelyti-je és ahhoz egy csöves jelkondicionáló- abban is volt ventilátor. Most egy Manley Stingray-el "fűt".
(#) Schins válasza Danaman hozzászólására (») Márc 26, 2009
Ja igen azt nem írtam hogy nem az MV3 ról van szó sorry, ez egy 100W gitárerősítő, a csöveg a dobozban vannak.
a csövek felett egy rostély lemez van (lyukacsos) és kézzel érezhetően nagyon meleg. De ha a csövekne és atz elektronikának nem árt a meleg akkor nem piszkálom.

Köszi

előlap.JPG
    
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 26, 2009
Átnéztem ma az egészet, de semmi hibát nem találtam. Sehogy sem jön ki több belőle.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 26, 2009
Megint egy gyönyörűség!
Már nagyon nem is tudok gratulálni, mert ez nálad természetes, hogy ilyen szépeket gyártasz.
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 26, 2009
Szia Sturbi!
Nagyon rendes vagy, hogy aggódsz értem. Semmi bajom, a nagyfesszel is jóban vagyok. Sajnos a héten továbbkiképzésen voltunk, ma volt az utolsó nap. Holnap reggel meg már rendes meló. Ez az oka a távollétemnek.
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 26, 2009
Mennyit építettél meg belőle, az egészet, vagy csak a végfokot ?
Én is megépítettem már ennek a végfokát sztereóba, tökéletes lett, kettőt pedig beépítettem az egyik 110-es dobozába, apró változtatásokkal (hálótrafó, táp, nfb. változott), szintén tökéletes lett.
Ha csak a végfokot építetted meg, akkor az 1-es pontra tettél rácslevezető ellenállást ugye ? (vagy a hangerő poti közepének R12-n kell lenni, egyik végének testen, másik a bemenet, ha nincs poti, mindenléppen rácslevezető kell R12-től (pl. 1 Mohm)).
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 26, 2009
Igen csak a végfokot építettem meg, és tettem egy 1 megás rácslevezető ellenállást. ha a csatolókondik nem a megadott értékűek abból gondolom nem lehet ilyen baj, mert nem volt itthon olyan nagy feszültségű, csak 100nF-os. Átnéztem az egészet, megmértem az összes ellenállást, kondikat, bekötést megnéztem és semmi. :no:
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 26, 2009
A feszültségeket mérd meg testhez képest. A 2-es lábon az első triódánál 1,5 V köröl, a másodiknál R18-R17 találkozásánál 70 V körül a katódon (2-es láb) pár V-al több (73-75 V), a pentódák katódján (7-es lábak)9 V körül, triódák anódjain (9-es lábak) 170-200 V körül, pentódák anódjain (6-os lábak) 280-300 V körül (és kb. egyformák). R16 ot nem a testre, hanem R17-R18-C13 találkozási pontjára kötötted. Pentódák segédrácsát (3-as lábak) nem felejtetted el rákötni a + tápra (nem az anódra).
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2009
[OFF]Dehogy is smafu! Azt is felfedeztem ám.
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Márc 26, 2009
Egy napig nem voltam gépközelben.
Így utólag is minden elismerésem.
Komolyan mondom ez már művészet.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 26, 2009
Moszkvai , nyikolaj !

Kösznöm !
Szerintem eltúlozzátok .
Amikor kigondoltam az elkészítését , csak az egyszerű megvalósítás volt lényeges , mivel hamar össze akartam hozni . Én sokat hasznosítottam már mások által megvalósított dobozolási technikákból .
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 26, 2009
Nagyjából megegyező értékek vannak. Az első trióda katódján 1,1V van az 1,5V helyett. Gondolom ez még elmegy.
(#) nyikolaj válasza sturbi hozzászólására (») Márc 26, 2009
Én sorba is raktam.
Amikor a gyufás dobozokat vettem tuti hogy piromániásnak néztek
(#) rockersrac válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 26, 2009
Barna! megy a privi az órával kapcsolatban!
(#) Merkel Géza válasza JZoli hozzászólására (») Márc 26, 2009
Pedig az A osztályú, vagy annak mondott bitangabb gityóerőlködtők elképzelhetetlenek ventik nélkül. Nélkülük ui. még a színpad is kigyulladna.....
(#) Malfox hozzászólása Márc 26, 2009
Készülget az előfok

DSCF3462.JPG
    
Következő: »»   487 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem