Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Reflex RX500
 
Témaindító: Dj Peat, idő: Dec 6, 2006
Lapozás: OK   5 / 10
(#) peetech válasza Doncso hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
hu a castone-t valami idősebb pacák gyártja Bélabácsi
aaz eggyik ismerősöm a gyártótol vett vagy 6-ot.
nekem olyan "rádiótecnikás évkönyves" nem jött be.
De kinek a pap kinek a ....
A gery mint hungery ,volt egy monitor a disco-ba na az
jó volt, de a sub a honi technikákban szerintem mitagadást gyenge.
(#) peetech válasza peetech hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
UUUU skacok
kéne nekem valami jó nyáktervező progi
aztán nekilátok az rx-nek de nincs ilyen progim,
mikor utoljára ijjjet csináltam még a környékünkön nemnagyon volt net. De most megcsinálom....
(#) Doncso válasza peetech hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Sprint Layout egyértelműen.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Nem akarok ünneprontó lenni ,de szerintem egy jól megkonstruált alap quad 405 tud ekkora teljesítményt mint ez a reflex. A hangminőségről meg nem is beszélek.
(#) Doncso válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Mint az RX 800?? Akkorát azért nem szól. Viszont ha az RX500 ra gondoltál ez elképzelhető, de ha 8 ohmról beszélünk, 4 ohmon természetesen a reflex 3dB-el nagyobb hangnyomást produkáltat ugyanazzal a hangfallal mint a QUAD, hiszen a QUAD 100W-os erősítő, a REFLEX pedig 250W 4 ohmon.
(#) peetech válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
kedves Tamás!
Nem nagyon akarlak rendre utasitani mert ugy látom kollégák vagyunk én is lakatolok meg minősitett hegesztek meg ilyenek....
DE!
RX fejléc ami azt jelenti: itt az RX-et fényezzük!
A quad egy '80-as évekbeli hobbi cucc tanulásra(értem hobby szintü elektronika gyakorlatban) mint olyan jó
de a mi XXI-dik századunk digit-tel jáccik.
Nekünk pont olyan "presztizs" az RX mint neked a quad ezért van ez az oldal.
Telesitményhez pedig doncso leirta az 500-ast.
A 800-as RX pedig kategóriákkal "kraftosabb"
PL.:lada VS. gaz tiger (youtube, mármint a gaz ,a ladát ismered)
DE ITT AZ ÖTLET !ÜZEMELTETŐK! MEG LEHET SZAVAZTATNI MEJK A LEGTUTIBB AMLIFER!!!!!
(#) szatmari hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Üdv m.Lenne egy kérdésem nem e tud valaki a 2n5886 tranyó helyett olyan helyettesitőt ajánlani ami pl: tip122 mármit csak a tok ra gondolok ,mert a 2n-nes nek nehézkes lenne számomra az elhelyezése. Előre is köszönöm.
(#) Nagy Tamás válasza Doncso hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Nekem csak annyi lenne a véleményem hogy kár utánépíteni az rx 500 at. Tényleg nem akartam fikázni,jó kis cucc az . ( oszcilloszkópos méréseim alapján a quad 110w ot ad szinuszosan 8 ohmra rendkívül minimális torzítással.)
(#) Nagy Tamás válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
(+/- 46,5v nyugalmi tápfesz mellett.)
(#) peetech válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Tomi
Hát én nem tudom de szerintem felesleges fejfájás ez a quad ,ilyesmi felépítésü kócmócot vettem romcsiba
igaz az 300w-os mono blokk 4ohmon ok humbug
de bő kéccázat lenyom tda a meghajtó ijcé meg vam benne 4 MJ. Vagy hat éve vettem KAPOTT RENDESEN!!
de még mindig megy öszvissz 5-6e huf volt készen tesztelve de most se drágább csak az eur drága.
www.adelaida.ro angolul nem tudnak de megtaláltok mindent egy kis kereséssel.
Ajánlom minden kollegának!!!!!
(#) Doncso válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Abban igazad van, hogy a QUAD kilök magából 110W-ot, gondolom itt kezdett torzulni a szinuszod a szkópon, ez azt jelenti, hogy 1%-os a torzítás, ez még belefér, de azt tudnod kell hogy a QUAD 4ohmon sem böffent ki magából többet!! Az RX500 viszont 4 ohmon 250W-ot tud oldalanként, ezért én azt mondom hogy nem egy kategória! Mindamellet mi peetechel az RX800 után építéséről beszélgettünk nem az RX500-asén ahogyan te gondolod, az meg pláne nem egy kategória a QUAD-al.
Mindezek ellenére én azt mondom, hogy nem rossz kis erősítő a QUAD, nekem volt sokáig, szerettem a hangját, korának az egyik legjobb erősítője volt a saját kategóriájában, ezt anno rengeteg teszt és mérés is alátámasztotta,persze nem a kókány módon után épített/gányolt QUAD ról beszélek, mert az egy f*s. Én a tisztességesen megépített minőségi alkatrészekből összeállított erősítőt jellemeztem. Igaz, az enyém valami oknál fogva iszonyat labilis volt, folyton elszállt ez egyik oldala, akkor nem tudtam miért mert tizen pár éves voltam, és az elektronikai gyakorlatom igencsak egy kapcsoló bekötéséből állt, a javítást az összes félvezető cseréjével végeztem, aztán vagy ment, vagy nem . Összevetve én nem szólom le a QUAD-ot, csak azt szeretném szóvá tenni, hogy teljesítményben nem egy lépcsőfok az RX-el, a minőségben lehetne vitatkozni ezt aláírom.
Üdv.
(#) neocska hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Hello!
Holl lehetne minöségi trafot kapni RX-500 és RX800-as hoz?
És meiket érdemesebb megépiteni szabadtéri, "kulturothoni" használatra?
Köszönöm a segitséget elörre is
Neo
(#) szamóca válasza neocska hozzászólására (») Jún 3, 2009 / 1
 
A gyártó cégnél Üllőn, vagy tekercseltetsz egyet olyan
Idézet:
„minőségűre”
,amilyenre szeretnéd.
(#) peetech válasza neocska hozzászólására (») Jún 3, 2009 / 1
 
hy neo
szerintem bármelyiket válaszod megépítésre ,
valószínű sztereóban épited akkor szakirodalom
szerint nemárt kettőt használni trafóbol értéke VA-esen értendő oldalanként.
igy már kapsz az urbánnál látsd:rádiótechnika
vagy a conrad de ott inkább a .de merta honi lista sovány viszont a rendelési szám megeggyezik.
UI:figyu én sokmindent megcsináltam meg megcsinálok
de a trafókért inkább fizetek , lehet hogy te is jobban jársz!
(#) neocska válasza peetech hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
tehát ha ütösebb erösitöt (RX500 és RX800) akarok akkor azt javasoljátok, hogy mindenik csatornának külön trafo lenne jo...
Még csak tervezgetek, most jelenleg nem tudok belekezdeni mig fel nem lesz ujjitva a Vermona Regent 2022-esem.
Üdv!
(#) Fodor hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Sziasztok.
Lenne egy pár kérdésem, légyszives segítsetek.
Tehát a reflex RX500-as 2X250W-os 4ohm-on?
+-38V-ról üzemel?
És a nyákrajz amit felrakok azon nem hidalva van?
Mit kellene kicserélnem benne, hogy +-45V-ról működjön?

Eddig sok végfokot megnéztem, melyiket épitsem meg, de eddig ez viszi a pálmát nagyon, nagyon tetszik, jólenne, ha lenne nekemis egy példányom belőle.
8 ohm-on akkor kb 100W-ot adhat le?
Irogattások a topic-ban, hogy a tranyók full-ra vannak hajtva, ezért azt nekem biztos, hogy cserélni kell, ha +-45V-ról akarom jártatni, de még mit kell változtatni?
Ha nagyobb tranyókat teszek bele és nagyobb feszt (+-45V) adok neki, akkor kb hány Wattos lessz?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv: Fodor
ui: Valaki tud beültetési rajzot?

nyákterv.JPG
    
(#) lapose válasza Fodor hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia!

Azt ugye tudod, hogy ez az erősítő alapból hidalt, vagyis amit felraktál panelrajzot az csak az egyik oldal.
(#) Fodor válasza lapose hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Ezt nemtudtam. Köszönöm a választ. Ha hidalt, akkor 2X250W-os 4ohm-on, a kész végfok sztereóban, vagy 2X500W-os 8ohm-on? Mert odavan írvan, a képhez kétoldalra, hogy 250W; 250W, csak a nyák forditott, ezért az írás is. Tehát akkor az az oldal 500W-os??
(#) pestside válasza Fodor hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
2×250W/4Ohm a komplett végfok.
Ez 4db 125W/2Ohm végfokból van összerakva.
2db 125W/2Ohm-os végfok hidalva 250W/4Ohm. Ebből a panelből van 2db a végfokban.

Remélem így már tiszta!
(#) Doncso válasza Fodor hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia, Pestside kolléga jól mondja, ez az erősítő 4 ohmos hangfalakkal összesen tud 2*250W-ot. Többet nem. Képzelj ez 4db 125-ös végfokpanelt, ami össze van párosítva, így jön ki a 250W oldalanként.
De mondok én neked jobbat, ne görcsölj az RX-el, annyira nem jó végfok, jójó szeretjük mert régen jó volt de hidd el vannak sokkal jobb kapcsolások is, egyszerübbek, szebb hangúak. Nem kell annyira ragaszkodni az RX-hez, ráadásul egy alkatrész temető is. Személy szerint nevetségesnek tartom, hogy egy PA erősítőbe úgy oldják meg a 250W-ot hogy behidalnak 2 kisebb végfokot, felesleges alkatrész temetés, akkor inkább beerősíteném a meghajtó fokozatot és a megdupláznám a végfok tranzisztorokat aztán jónapot kivánok. Szóval én a helyedben inkább csinálnék egy jó B5-öst, vagy egy 200W-os quad-ot, esetleg van rajzom 300W tranyósra +-55V-ra, ezt személy szerint meg is építettem, jó kis hangja van.
Üdv.
Üdv.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Idézet:
„egy PA erősítőbe úgy oldják meg a 250W-ot hogy behidalnak 2 kisebb végfokot, felesleges alkatrész temetés,”
Doncso ! Ez valóban úgy van ahogyan te mondod ! De viszont amikor anno ezt a kapcsolást tervezte a Kaszab úr akkor még sajnos nem igen lehetett olyan jó és komoly tranzisztorokat kapni mint mostanság ! Ez az erősítő már 20 évvel ezelőtt íródott , és ebben az estetben szerintem ez megbocsátható !
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Hát ha így áll a történet, akkor jól mondod, megbocsátható. Mellesleg, anno amikor zenélgettem, nekem is volt egy ilyenem, jó jó, de inkább castone-os voltam.
(#) lapose válasza Doncso hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia!

Régebben Magyarországon nem nagyon lehetett nagyobb feszültségre elfogadható áron tranzisztort kapni, ezért trükközni kellett:

- Hidalt erősítővel lehet növelni a teljesítményt. Előnye, hogy viszonylag egyszerű, de ha van egy sztereó ilyen erősítőd, már nem tudod hidalni.

-Sorba kötsz alacsonyabb feszültségű tranzisztorokat, és úgy használod őket. Ilyen volt a BEAG APT100-as, és a kezdeti CASTONE-ok. Hátránya a bonyolultabb felépítés, előnye, hogy az így felépített sztereó erősítő hidalható.
(#) Doncso válasza lapose hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Érdekes.
(#) Fodor válasza Doncso hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Nagyon jólenne, ha elküldenéd nekem a tranyós kapcsirajzot. Azon gonsolkodtam énis, hogy épitek 4db tip142 és 147 komp. párokból végfokot, amiket majd hidalok és lessz 8 ohm-on 2X300W-os végfokom. De lehet, hogy a te rajzod jobblenne, nagyon kiváncsilennék rá!
(#) Doncso válasza Fodor hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
A kapcsolási rajzot keresek topicba ajánlotta neked lapose, a PA300-at, az egy nagyon jó végfok, komplett dokumentummal, kell annál jobb?
(#) beda norbert válasza derno hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Reflex RX500
megépítettem tesztként az egyik csatornáját bd249 tranyókkal és még telán keményebb mint a gyári nekem van tehát tudom! 480wattos toroiddal és 12000mf kondenzátorokkal .a beneti jelen lévő4,7 kilós ellenálást kicseréltem 3 kiló ra így nagyobb jelet és nagyobb frenkvenciát vissz be!!a trafóm 2szer 24 voltos és 2 ször 10 amperes!a kimenetre tettem még 2,2mf63v kondit ami védi a hangfalat a dc áramtól ha baj lenne mert nincs védelem.kb 2000ft ból+volt az 1 ik csatorna,és vitattlanúl nagyot szól!itt kezdődik az erősítő!a gyári megákkal teszteltem![i]
(#) CIROKL válasza beda norbert hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Idézet:
„kimenetre tettem még 2,2mf63v kondit ami védi a hangfalat a dc áramtól ha baj”
Ezt a mondatod nem igazánn értem ? Ha egy csöppet bővebben leírnád !
(#) Doncso válasza beda norbert hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Szia, örülök hogy tetszik az erősítő és , hogy jó lett, lenne egy két kérdés.
Az egyik oldala az nálad mit jelent, köztudott, hogy az RX-nek olyan a felépítése, hogy kettő végfok panel van összehidalva oldalanként, ez 2 pár azaz 4db végfok tranzisztort jelent. Így csináltad te is?

Idézet:
„kimenetre tettem még 2,2mf63v kondit ami védi a hangfalat a dc áramtól ha baj lenne”


Ezt én se értettem elsőre, de aztán gondolkoztam, és szerintem te arra gondoltál, hogyha elszáll valamelyik végfok tranzisztor és tápfesz kerül a kimenetre, akkor megvédi majd a DC-től a hangfalaidat, abból az elgondolásból, hogy a kondenzátor nem engedi át a DC-t a feltöltődés után, ha ezt így gondoltad, érdekes gondolat menet, bár én azt gondolom ez nem ilyen egyszerű.

Idézet:
„.a beneti jelen lévő4,7 kilós ellenálást kicseréltem 3 kiló ra így nagyobb jelet és nagyobb frenkvenciát vissz be!!”


A nagyobb bemeneti jel engedése, rendbe van bár hiába tolsz többet, nem ettől lesz nagyobb a kimenő teljesítmény, max torzítani fog de mit jelent az ,hogy nagyobb frekvenciát? Ezt így végképp nem értem.

Idézet:
„még telán keményebb mint a gyári”


Ezt a feltevésedet alá tudod támasztani mérésekkel, vagy ez egy szubjektív vélemény?

Ne érts félre, egyáltalán nem kötekedés képp kérdezem ezeket, csakis azért, mert némi ellentmondást látok a hozzászólásban, és a későbbi ide tévedő fórumozókat nem szeretjük megtéveszteni.
szeretném tisztán látni az álláspontodat és a véleményed is érdekel.
Üdv.
(#) beda norbert válasza Doncso hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
szía igen 4db végfok tranyó zenél 1 oldalon igen ha elszél de nagyon stabilan működik és így lecserélve 1 2 rc tagot sokkal babbáb!apszulút nincs tórzítés max hangerőn 1gy picit kimagasodik!sajnos a fül és a multiméter volt a műszer!de jólenne komolyabb műszerekel tesztelni!sőt úgy keztem hogy előszőr csak a panel felét csináltam vagyis 2tranyóval!de már ezsem okozott csalódást hangzásában!és igen jól szólt!asztán lett csak hidalva!igen tudom hogy nem a bemeneti jleltől függ a végleges teljesítmény,de igen sok szerepet kap!igen a kondit azért kapta ha valami bibi lenne!mert tesztnek készült!de nemvettem ki mert hiány érzetem lett volna értelek nem +tévesztés ez igaz s rakok fel képeket!a freki=nincs oly mértékben szűrve nekem így más lessz a hangja!(de nem torz)!s ez számomra nagy csalódás hogy a gyári sammivel sem különbb!és súlyos pénzekbe kerül!na pá!
Következő: »»   5 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem