Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   488 / 2208
(#) Merkel Géza válasza Schins hozzászólására (») Márc 26, 2009
Szia!
Javaslom, hogy a doboz fehér keretét lapos, fehér kéteres szigetelt kábelből csináld úgy, hogy a sarkokat satuban összeszorítod. A folyamatos keret illesztését pedig ne valamelyik sarokban hanem a keret közepén alul csináld meg gondosan. Így a keret sokkal szebb lesz....
(#) Malfox válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2009
Még igencsak készülőben,mattfekete lesz,politúrozott fa oldallapokkal oldom meg Sajna eddig nem volt időm rá,de ha minden igaz holnapra talán kész lesz.
(#) Merkel Géza válasza Malfox hozzászólására (») Márc 26, 2009
Nagyon láccsó a kütyüd, Gratula!
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Márc 27, 2009
Tehát a venti nem elektronikus zajára gondolsz? Nekem volt egy annyira halk ventim, hogy 1 méterről nem lehetett hallani, azt hittem, hogy ilyen csendesből van még 1, de rosszul gondoltam, azt ami volt, meg nekiadtam a rokonomnak[off], hogy hűtse vele a gépet, mert megfogni nem lehetett egy "jobb" játék után a vinyót. Én amúgy szeretek ilyen "bonyolultabb" dolgokat, szeretek nagyobb áramokat kapcsolni, mert ahhoz relé kell, aztán amikor behúzatom a relét egy kapcsolóval, "látszik", hogy van valami "élet" abban a dobozban . Akár még egy kapcsolót (nem erősítőbe), amivel kapcsolok egy ventit, hogy ne forrjon az "agya" a készüléknek (<- ide jobb szót nem tudtam).>
(#) Cavalier hozzászólása Márc 27, 2009
Csőtesztelő készítésre van-e valakinek valami bevált megoldása, hogy kéne tesztelni őket? Arra gondoltam, rakok anód, katód ellenállást, a rácson meg potival tekerem a feszültséget, és mérem, meg az anódáramot is, aztán felirok pár értéket mindegyik csőre.
Igazából összehasonlító méregetésre kéne, ecc-khez, meg esetleg nagyobb pentódákhoz, 6p3sz-eket válogatni meg ilyesmi.
Nem találtam rajzokat, pedig gugliztam sokat, valami régi magyar könyvben is biztos van.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 27, 2009
Na megvan a PCL86 SE sztereó!!! Szól, már csak a PCL85-öt kell megépítenem hozzá, mélynyomóhoz.
(#) llaci56 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 27, 2009
Idézet:
„Nekem volt egy annyira halk ventim, hogy 1 méterről nem lehetett hallani”

Ilyen volt nekem is. Fél méterről viszont azt is lehetett látni, hogy áll.
(#) l48 hozzászólása Márc 27, 2009
Szeretném a véleményeteket kikérni erről a kapcsolásról.Ezt a rajzot csak egy kapcsolás gyüjteményben találtam mindenféle szöveges információ nélkül.

fb-e180f.gif
    
(#) l48 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
Azt még tedd hozzá, hogy 30 cm-röl lehetett érezni a melegét
(#) llaci56 válasza l48 hozzászólására (») Márc 27, 2009
A szagát pedig 10 m-ről!
(#) Danaman válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 27, 2009
Helló itt egy kis segédlet hogyan is kellene bemérni, ha kell a többi csőfajtához is beszkennelem a kapcsolásokat.
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Márc 27, 2009
A jó benne , hogy működne és egyszerű. .
Ami szerintem rossz , hogy kicsi a kimeneti szintje és nem terhelhető . Feltétlenül kellene mögé minimum egy fokozat , ami növelhetné az erősítését és a terhelhetőségét és így már nem is annyira egyszerű .
Ezért ha másikat választanál az sem lene bonyolultabb , csak jobb .
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 27, 2009
A trafók merre szórnak jobban? A vasak vagy a tekercs felé?
(#) rhesus23 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2009
Megjöttek a trafók!
Hihetetlen milyen gyors ez a posta!
Nagyon érthető minden! Zoli Te egy úr vagy!
(#) Cavalier válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2009
Köszi, gondoltam, hogy nem bonyolult, a gyári cucc komolyságát a kalibrálás na meg a multifunkcionalitás adja.
(#) Cavalier válasza Danaman hozzászólására (») Márc 27, 2009
Köszi, este kipróbálom! Szívesen venném a többit is, de lehet, hogy elég, ha megmondod milyen könyvben van, elképzelhető, hogy meg is van, csak nem tudok keresni bennük.
(#) Danaman válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 27, 2009
Ebben a könyvben van, vaterán és még sok helyen be lehet szerezni fillérekért sok társával együtt mivel ez egy sorozat volt.
(#) llaci56 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 27, 2009
Ha valakinek kell, tudok adni, - meg van több példányban.
(#) Gafly válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
Jé, ez nem hogy nekem nincs meg, de még csak nem is találkoztam vele. Ha tényleg van belőle fölös példányod akkor én jelentkeznék...
(#) Danaman válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
Csak ebből van vagy a többi részéből is van fölösbe?
(#) mark.budai válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
[off]Mármint "üzemelő" állapotban gondoltam. Amin lehet látni, hogy áll, olyan van még, de nem sok. Majd az utcában rákötöm a nagyfeszt a tápokra, addig itthon kihúzok mindent. Vagy inkább lekapcsolom a biztosítékokat. Az a csendes venti ugyanis egy tápban volt, de megadta magát a jó kis Acorp táp ! Persze nem az enyém volt.
(#) nyikolaj hozzászólása Márc 27, 2009
Kaptam a szomszédtól egy bakelit csodát.
Használ valaki hasonló készüléket?
(#) mark.budai válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 27, 2009
5kV ???? Minek neki annyi?! Vagy annyit ad le ott? Én azért nem mérnék rá !
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 27, 2009
Jaj! Ugyan már! Ez egy multiméter. Ott pedig 5kV-ig mérhetsz vele.
(#) l48 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 27, 2009
Azért kérdeztem mert mindenem meg van hozzá és a meglévő csőveim is nagyon jó minőségűek. Az alacsny kimeneti szint az valóban nem jó hir. Köszönöm és keresgélek tovább.
(#) Danaman válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 27, 2009
Kár hogy az én szomszédaim kőműves meg üzletkötő meg ács meg ilyen "uncsi" munkákkal foglalkoztak világéletükbe így nincs mit "kapnom" tőlük Amúgy nagyon jól néz ki.
(#) nyikolaj válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 27, 2009
Jó lesz magnetron javításhoz is.
(#) nyikolaj válasza Danaman hozzászólására (») Márc 27, 2009
Fogom is használni.
Nagyobb a belső ellenállása mint a multimétereknek.
Ez még csövekhez készült.
(#) Danaman válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 27, 2009
Mit lehet azon javítani?
(#) Danaman válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 27, 2009
Nekem van kapcsolásom 1Gohm-os Csővoltmérőhöz na az aztán végkép csövesekhez készült. De ha jóül látom ez is 100Mohm-os
Következő: »»   488 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem