Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 85
(#) Hurka válasza patexati hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Miért?
(#) patexati válasza Hurka hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Mer ennek a kapcsolásnak +9v,-9v,gnd,kell!A tda 2030-nak elég sima 12v is!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Szerintem egy zsebrádió nagyobbat tud min az a kapcsolás!
(#) Hurka válasza patexati hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Én BD 139-140-es tranyópárt tennék bele...
(#) patexati válasza Hurka hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Szerintem nem lessz jó de próba szerencse!
(#) Istike88 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
nagyon köszi mindkettőtöknek, vicsys, Stefan.
(#) szabi83 válasza Hurka hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
[link=http://www.audiofanatic.it/Schemi/Tipo/Stato_solido/finali/pic_finaliSS/15W_TIP41-42.jpg]http://www.audiofanatic.it/Schemi/Tipo/Stato_solido/finali/pic_fina...42.jpg[/link]

ez biztos jobb

üdv
(#) karikaselvtars válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Hello!
Még új vagyok itt, de lenne egy kérdésem kaptam egy végerősítő panelt azt mondták hogy onkyo hifiből lett kivéve na most van benne egy stk4191II végfok IC meg egy TA7317 kopanásgátló. Erről az utobbiról érdeklődnék hogy tud e valaki segíteni, vagy tud e valaki valamit erről az IC-ről meg mert ezzel vannak gondok a relé nem húz be meg valahogy nem kap tápfeszt na de majd a többit később. Bocsi hogy ide írtam de sürgős lenne. Már mindent megnéztem, de nem találtam semmit.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) proksa1 válasza karikaselvtars hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Hello karika!

Itt az IC adatlapja! remélem ez segít valamennyit!

TA7317P.pdf
    
(#) karikaselvtars válasza proksa1 hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Kösz szépen a gyors segítséget, de ezt az adatlapot már én is megtaláltam. Kicsit még amatőr vagyok( noha már építettem erősítőt meg miegymást ) Na szóval ha van valaki aki kicsit el tudná magyarázni a kapcsolást, vagy mondjuk hogy egy relét hogy lehetne kipróbálni hogy jó e ugy hogy nem operálom ki a panelból akkor azt megköszönném.
(#) Peti_85 válasza karikaselvtars hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Halisztok!!!

Itt van ez a kapcsolás!!! Már megépítettem, szól meg minden, csak csináltam hozzá egy trafót és valahogy elméreteztem, vagy elszámoltam a tekercselést és a kívánt 42 V helyett 48 V (ac) lett belőle! Ez ugye kb. 68 V DC!
Ráengedhetem ezt erre a kapcsolásra, vagy inkább szedjem szét a trafót és tekerjek le belőle...??? (utóbbihoz nincs sok kedvem, de ha muszáj...)

Na?
Vélemények? Csak hát nem akarom hogy tönkremenjen, mert azok az MJ szériás tranyók darabjával egy egy 1000-esbe kerültek!!!

Peti.
(#) gulyi88 válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
csumi
sztem szedd le az a néhány menetet biztos a mi biztos de valszeg nem lenne káros az egészségre ez sem max egy kis munkapontcsúszás

egyébként én is az MJ11015 6 tranyó párosból akarok 2*130W/4ohm os erősítőt csinálni....bla bla
a lényeg hogy én 800huf/darab áron szreztem
de 4 kell
csecs

ehh most skeráltam hogy megemelték az árát a a bajielektroban 980hufdb ra
(#) Peti_85 válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Dobd már fel a kapcsi rajzot!!!
Kíváncsi vagyok!
Ezt szerintem még nem láttam!
Peti.
(#) gulyi88 válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
csecs
TDA7250 + 2*MJ11015 6
BSS elektron fenn van de ... ide is belinkelemitt ni
már nyár eleje elött megvettem a cuccait
kapcsitáp alkatrészeit is de még azóta nem értem rá semmire jah de a nyákját megterveztem
az össz került kb
4400huf ez erősítő (+hűtő kell még)
1300 huf a kpcsitáp -+40V300VA (+800huf a ferrit a tali bt. nél)
(#) Stefan válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Énis megépítettem ezt gondolom emlékszel
na én 2*25VAC s trafót (70V)nyomtam rá és semmi baja csak figyelni kell a melegedést igaz én TIP tranyókkal csináltam
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Oksa!
Köszi!
Tudom hogy írtad, csak mégegyszer hallani akartam!!!

Peti.
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Kipróbáltam... Semmi gond nem volt!!! AMúgy leterhelve a trafó, éppen 60,2 V-ot adott úgyhogy semmi gond!

Más! Stefan!
Te is gitárhoz építetted???
Neked hogy szól? Mert nekem nagyon zúg!
Ha hozzáérek a pick-up-hoz, (azaz kézzel letestelem) akkor valamelyest elhallgat, de így akkor sem olyan jóóó. Még nincs dobozba szerelve, meg semmi árnyékolás! De amúgy árnyékolt kábellel van bekötve a HF útja. Meg a trafó is távol van az erősítőtől hogy be ne zavarja, de így is zúg, zizig egy picit!
Mit tudnátok ajánlani, mi a szart csináljak?!
Árnyékoljam be valami lemezzel az előerősítőt, vagy valami ilyesmi???!??!

Segítsetek!

peti.
(#) Balázs válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Na, nekem is van egy erősítős kérdésem. Tegnap találtam itthon egy PC-s aktív hangfalat. Egyszerű sztereó cucc, semmi extra. De a kategóriájához képest elképesztően jól szól! Marha hangos, jó a basszus is, és nem gerjed. Így hát szétkaptam, mert kíváncsi voltam az erősítőre, hátha le tudom másolni. Nagyon egyszerű áramkör. Kondik, ellenállások, pár dióda. Na meg egy erősítő: TA8207. Néztem a Lomex-nél, Árwill-nál, sehol sincs. Tud valaki egy helyet, ahol ez beszerezhető?
(#) Peti_85 válasza Balázs hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Megtaláltam!!!
Az Elektroart Bt.-nél:
TA8207K (2x4,6 W) SIL 12 tokozás!! Itt 344 Ft. Bár szerintem már drágább!!!

De ez még jó ár is!!!
(#) Balázs válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Köszi, pont ezaz, amit keresek! Ez tényleg nagyon jó ár, én azt hittem, 1000 fölött van!
(#) szabi83 válasza Balázs hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
(#) Balázs válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Áhh köszi neked is! Nagyon el voltam tájolva az árakkal kapcsolatban...
(#) milan válasza v.Krisztián hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Szeretnék csinálni egy erősítőt.Van egy tda 1554q-m de mivel az havonta megy a kukába, ezért szeretnék egy másikat. Leginkább egy STK4151-re gondoltam, mert elég kicsi a torzítása, és a 35w nekem,és a szomszédoknak is bőven elég. Esetleg ismeri valaki ezt az erősítőt?Szépen szól?
(#) szabi83 válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
Adtam nekik pontot, jó lesz így?

Amugy a végfok hogy áll?

üdv
(#) 8ball válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
Hali!Van egy TDA1562q ic-m!Hogyan tudnám megnézni,hogy működik e?KattAz ugyanis a gondom hogy megépitettem ezzel az ic-vel a kapcsolást és amikor rákötöttem az auto aksijára akkor az szikrázot egyet!A panelon a 2 "az ic lábaiból kiindulo" vezetősáv össze van érve!!Tehát rövidzár volt a panelon!!Azt irják az ic ről hogy van benne rövidzár védelem csak azt nem tudom,hogy az csak a hangszoró kimenetre vonatkozik?Amugy azota kiforrasztottam az ic-t a panelból és azt szeretném megtudni hogy hogyan lehetne megnézni vagy meg lehet e hogy működik e még az ic!!Elöre is köszönöm!!
(#) szabi83 válasza 8ball hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
az úgye alap, hogy az ember a saját hibáiból tanul, először átnézi, aztán elemről kipróbálja -égőn keresztűl, még jobb- aztán ha minden jó, mehet élessben a próba..

nekem is meghot az ilyen ic-m, de nem rövidzár hibából, igaz máig nem tom mitől, de nem jó.. és nem is érdekkel

Épp kapcsüzi tápom trafóját tekerem tda7293 hoz lesz a táp..
(#) Istike88 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
nekem jó

nah szal a végfokom készen van. megrajzoltam a nyák tervet, rárajzoltam a nyákra, kimarattam, kifúrtam és beültettem.
nagyon féltem attól h földhurkosra sikeredik de hála istennek nem lett az jó mondjuk nem biztos h még tökéletes ez a dolog mert lehet h akkor lesz földhurkos ha már teljes, komplett erősítőként akarom majd kipróbálni. annyi bajom van vele h ha egy idejig hajtom akkor lenémít a muting áramkör és nem tudom miért
aztán kikapcsolom, kisütöm az elkókat egy ellenállással aztán vissza üzembe és müxik ismét egy darabig.
még mielőtt arragondolnátok h túl melegszik, szeretném leszögezni h tuti nem mert mikor hozzá érek még csak kéz meleg pedig félig kivan vezérelve.
van a kapcs rajzon egy 3,3µF/35V-os elkó. sztem ez a baj mert én nem kaptam 3,3-asat hanem kicsit nagyobbat tettem be. 4,7µF-osat. és a rajz alapján ez arra szolgál h bekapcsolásnál lenémítsa a végfokot ha jól vettem ki.
mondjuk arra is gondoltam h ez nem lehet gond ha nagyobbat rakok be mert akkor csak annyi változik h tovább marad néma a végfok bekapcsolásnál mint kissebb elkónál
ezt a hibát leszámítva kifogástalan és szépen szól


üdw
(#) Istike88 válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
még valami.

valakinek van kapcsrajza rövidzár védelemhez? tranyós végfok kimenetére kell és nem találok sehol
ha egybe van egy kopp gátlóval az mégjobb. vagy lehet h mind kettő ugyanaz?

nah mind1 lényeg h szükségem van egy ilyenre

előre is köszi
(#) Anubis126 hozzászólása Okt 9, 2006 /
 
Tönkre ment a 2.1-embe a trafó.
Van benne 1db Lm1875-ös és 2db Tda 2032 -es végfok. A trafó szekunder tekercsének van 2db sárga + 1 barna meg 1 sárga +1 fekete + 1 piros kivezetése. A két sárga és egy barna az szerintem +18 , 0 , -18 (vagy +12,0,-12) volt feszültség előállítását szolgálja ami a végfok paneljára ment.
A többit nem tudom. A márkáját sem tudom, mert kaptam(működőképtelenül) és nincs rajta feltüntetve.
Van benne rádió és villogó. A rádió digitáslis és kvarc kijelzője van. A fekete+ sárga+piros kábel előre ment.
A legnagyobb problémám hogy nem tudom mennyi feszültségeket adott le a trafó.
És lehet-e kapni tda 2032-őt és ha nem mivel lehet hellyetesíteni és mennyi a kimenő teljesítménye?
A fő kérdés, hogy mennyi feszültséget adott le a trafó?
(#) Dudus válasza Anubis126 hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
Én ebből nagyjából egy szót sem értek.

A transzformátor sz-szel írandó.

Akár itt, akár a google használatával megtalálod a keresett áramkört és az adatlapon minden kérdésedre választ kapsz. A trafó feszültségét illetően ennyiből lehetetlen segíteni.

Zoli
Következő: »»   7 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem