Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   260 / 1385
(#) Thomm hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Sziasztok
Elkészült az első levilágítós módszerrel készült nyákom.
A levilágításhoz napfényt és gyári lakkozású nyákot használtam, magam lepődtem meg legjobban hogy szinte hibátlan lett. Sajnos fúrás közben sikerült hazavágnom az egészet mert csak 1mm-es fúróm volt itthon és azzal is bénáztam. Ha van valami bevált trükk, vagy módszer kérlek benneteket hogy osszátok meg velem, mert a fúrásról alig találtam valami említést itt a fórumban.
Pl: mivel pontoztok, álványos fúró vagy mini drill, hogy sorjáztok, nekem nem jött be a "forrasztóónnal betekert fúró az álványosban" módszer mert becsúszik a tokmányba a fúró.
A segitséget előrre is köszönöm.
(#) Norberto válasza Thomm hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Idézet:
„Pl: mivel pontoztok, álványos fúró vagy mini drill, hogy sorjáztok”


Pontozás: lényegében bármilyen szúró-jellegű szerszám jó, a lényeg nyilván, hogy baromira hegyes legyen, és a pontozástól lehetőleg ne menjen tönkre ez a hegye, azaz megfelelően kemény és szilárd legyen.

Állványos fúró / minidrill: csakis attól függ, hogy az adott illetőnek, aki fúrni szeretne, milyen stabil a keze. Ha valakinek durván remeg a keze, vagy egyszerűen nem érzi a függőleges fúrást, az azzal járó mozgásokat, akkor nyilván mindenképp érdemes állványos fúróval próbálkozni.

Sorjázás: az igazság, hogy ha megfelelő fúrási technika van használva (pl. az előbb említett, stabil, függőleges mozgású állványos módszer), illetve megfelelő fúrási sebesség van alkalmazva, ami jónéhány ezres fordulat/percet jelent, akkor nem is nagyon van mit sorjázni, szinte hiba nélküliek lesznek a furatok. Természetesen megfelelő minőségű keményfém fúróval érdemes a furatokat elkészíteni; ha az ember vigyáz rá, hosszú hónapokig, évekig hű szolgája lehet az embernek fúrásnál...
(#) kiskacsa2009 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Pontozást kiegészítve:
Én 100-as szöggel csinálom.
(#) gulasoft válasza Thomm hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Nem kell pontozni ha a forrszemek közepét eleve lukasra csinálod, az már megvezeti a fúrót.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Ez így igaz!
Borsódzna is a hátam ha egy munkafázissal (pontozás) több lenne a nyák-készítés.

Eagle-ben van egy drill-aid.ulp amit ha lefuttat az ember akkor minden egyes furat közepére rak 1-1 gyűrűt, ezáltal az összes furat átmérője annyi lesz amennyit akarok. Én mindig 0,7-re állítom mert 0,7-es fúróval fúrok. Gyönyörűen megvezeti a csigafúrót az a kis lyuk a rézen és nem kell pontozni. :yes: :yes:
(#) csezoli21 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Heló te milyen cint, és használsz folyasztószert? ha igen milyet? láttam a munkáidat szépen forrasztasz
(#) Attila86 válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Soha nem használtam folyasztószert, de egyszer kíváncsiságból szeretném kipróbálni. 0,56 és 0,7mm-es vastagságú forrasztóónt használok jelenleg, ezeket az Elektrokonthában vettem. Kék-fehér címkéjük van és ez van rájuk írva: "SUPER SOLDER WIRE" illetve: "THE BEST QUALITY SOLDER".
(#) csezoli21 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
köszi heló
(#) Attila86 hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Kicsit OFF lesz, remélem nem haragszotok meg érte:
Elfogyott a sósavam és nagyon kellene nyákokat készítenem még a hétvégén. Viszont az Azúr sajnos csak hétfőn lesz nyitva. Van valakinek ötlete hogy hol kaphatnék sósavat ma vagy holnap? Végső "elkeseredésemben" elkezdtem keresgélni a HE térképén hogy lakik-e a környékemen olyan fórumtárs akitől talán tudnék kölcsönkérni egy kis sósavat. De sajnos nem találtam senkit Zuglóban aki szóba jöhetne.
Persze megfizetem sőt, kapna kb 40lap műnyomót csak úgy.
(#) levii válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Én szinte mindig az Intersparban veszem, egyszerű fehér flakon és az van ráírva hogy sósavtartalom 20+-2%.
(#) Attila86 válasza levii hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hmm... az ilyesmi üzletek eszembe sem jutottak. Köszönöm a tippet, bejött!
(#) levii válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Nagyon szívesen
(#) lidi válasza lidi hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Ma ki is próbáltam a lefolyótisztítós előhívást. 1:100 -as arányban hígítottam fel. 300g vízhez adtam 3g port. Beleraktam a panelt, és kb 5-10mp alatt le is jött a felesleg. Gyors. Meglepően gyors. Ennél azért legközelebb hígabbra csinálom
(#) Thomm válasza Norberto hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Köszöm mindenkinek a választ.
Mint kiderült csak egy megfelelő méretű fúrószárra volt szükség a hibátlan munkához.
(#) gabo2 hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Segítségeteket szeretném kérni, hogy tud-e valaki olyan címet mondani aki olyan egy darabos változatban vállalna nyomtatott panelt készítését amelyen smd méretű alkatrészek vannak. Rajz terve kész van.
Válaszokat segítséget köszönöm.
(#) rammeradrian hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Üdv!
Én a maratáshoz hidrogén-peroxidot és sósavat használok...
Az lenne a gondom hogy lassan Kb.:8-10 percig lötykölöm mire lemarja és Minden használat után még H2O2-t kell hozzáadni ahhoz hogy dolgozzon!
Mit csinálok rosszul?
(#) levii válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
A sósav+hidrogén-peroxid elég gyorsan elbomlik, én csak egyszer szoktam használni utána kiöntöm.
Keverj egy új adagot az a legegyszerűbb.

(#) rammeradrian válasza levii hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Hamar elfogy!
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Szereztem 2 db laposvasat, és az a kérdésem, hogy a gyors maratóból kiszedhetem-e a rezet elektromosság segítségével, és ha igen, akkor hány V-tal végezzem???
Válaszotokat előre is köszi!
(#) levii válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Nálam is gyorsan fogy de ez nem zavar engem, nem olyan túl drága ez a maratószer ráadásul gyors, hidegben is működik.
Én a lehető legkisebb tálban szoktam maratni.
Van egy nagyobb tálam abba blefér egy 10x10cmes is de ha csak kisebb nyák kell akkor túrós dobozban szoktam maratni, mert jóval kevesebb lötty kell bele.
(#) gulasoft válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Csak annyit keverj, hogy épp csak elfedje a nyákot, és ha lassú akkor ne rakj bele vizet. Én spec. mikor azzal martam, akkor csak sósavat és hidrogénperoxidot raktam bele, csak azzal az a gond hogy túl gyorsan mar, könnyen viszi a vékony vonalakat.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Én sohasem teszek bele vizet. Csak sósav és hidrogén-peroxid.
Kevés peroxidot kell bele tenni és akkor lassabban mar. Én éppen hogy csak egy kb fél kupaknyit szoktam beleönteni.
(#) rammeradrian válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Nincs benne víz!!
(#) gulasoft válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Ha nincs benne víz akkor kevés a peroxid, vagy gyenge a sósav. Lehet nagyod durvát is keverni, de azt finom vonalakhoz nem ajánlom.
(#) levii válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Múltkor csináltam egy nyákot amin voltak 0.016 inches(1.27mm-es) vonalak és mindegyik túlélte pedig durva löttyel csináltam mint mindig.
(#) lidi válasza levii hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Valami nem stimmel, 16mil-es vonal nem lehet több mint 1mm vastag.
(#) levii válasza lidi hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Hopp, bocsánat
Rosszat néztem, igazából 0.4046mm.
(#) lidi válasza levii hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Amúgy a gyors vegyszerek tényleg vékonyabb vezetősávot eredményeznek. De ez nem csak a maratásnál áll fenn, hanem az előhívásnál is szerintem.
(#) lmao hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Úgy néz ki, laminálással 6 miles (0.15mm-es) vonalak is elég nagy biztonsággal gyárthatók: kép.

Ezzel a nyákkal inkább nem kockáztattam a furatfémezés próbálgatását, a 90 via átdrótozása 3 órámba került, és az IC-k alatt lévőket még csiszolgatnom is kell beültetés előtt.
(#) Attila86 válasza lmao hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Gratulálok, nagyon jó lett a nyák!
Lehet én is kipróbálom a laminálást, csak attól félek hogy nagy méretű nyákoknál nem lesz jó.
Következő: »»   260 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem