Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   261 / 1385
(#) laci6662 hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ilyen 250W-os halogénizzóval(esetleg többel egyszerre) lehetne-e Positiv20-al befújt NYÁK-ot levilágítani?

Kép1
Kép2

Üdv: Laci
(#) gulasoft válasza laci6662 hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Szerintem rakd ki a napra többet érsz vele!
(#) Daveeboy hozzászólása Ápr 3, 2009 /
 
Sziasztok!
A csatolt képen látható nyákot rendeltem a pcb.hu-n.
Mi a véleményetek?
Nekem nagyon vékonynak tűnik a forr.gátló lakk. (többek között)

pcb.JPG
    
(#) SzervízMacska válasza Daveeboy hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Szia! szerintem jó a panel, de a vágás az tragédia.
(#) niedziela válasza Daveeboy hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Őszinte leszek hozzád, ez a lakk nem ér annyit, hogy ilyen gatya legyen maga a panel.
Te vágtad körbe ? Brutális még nézni is.
(#) Daveeboy válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Nekem furcsa hogy foltos és csomós a lakk. A réz vezetékek széleinél extrán elvékonyodik.
Szerintetek ez rendben van, vagy reklamáljak?
(#) gulasoft válasza Daveeboy hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Mennyiért mérték ezt a ...?
(#) sefi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Gondolom a vágás azért ilyen mert a kolléga lemezollós körbevágást kért és nem kontúrmarást... Javítsatok ki, ha ollóval ennél szebben is ki lehetne vágni.
(#) oxygen válasza Daveeboy hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Reklamálhatsz, de sajna tőlük jobbat ne várj. Nem akarom rontani a hitelüket, de sok panaszt hallottam már rájuk. A furatok sem túl szépek, mintha életlen fúróval készültek volna, a vágást meg mintha én követtem volna el. Gáz, hogy így dolgoznak, mert kb 5 utcányira vannak, nem kellene messze mennem a nyákokért.
(#) Daveeboy válasza sefi hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Direkt kontúrmarást kértem! Pláne bosszant, hogy ilyet kapok.
(#) Daveeboy válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
190+Áfa/db + 2x880+Áfa a filmekért. 88db.-ot rendeltem.
(#) niedziela válasza Daveeboy hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Daveeboy, ha ez a panelt így adták a kezedbe, akkor vidd vissza, és kérd vissza a pénzed.

3/4 áron lakk nélkül megcsinálom neked
(#) Daveeboy válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Bárcsak budapesti lennék, már vinném is vissza! Győri vagyok szóval nem túl közel. Posta hozta a cuccot.
Írtam nekik hogy véleményezzék a saját munkájukat...
Kíváncsi vagyok meg lesznek-e elégedve.
(#) Frankye válasza Daveeboy hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Ha kellően pofátlanok, akkor igen. Márpedig manapság kellően pofátlanok - igen nagy tisztelet az igen kis számú kivételnek...
(#) Daveeboy hozzászólása Ápr 3, 2009 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
Akkor ezt jól megszívtam
(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
az ónozást sem tudod megcsinálni. Ez tüziónozott vagy galvanizált nem kémiai.
Egyébként ha a laminálás bejön, akkor lakkozva megcsinálom ennyiért
(#) gulasoft válasza Daveeboy hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Egy szavad nem lehet, elég marva van. Na jó lehet hogy a marcangolva jobb szó lenne rá.
Mekkora ez a panel?
(#) Daveeboy válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
40x40 mm szóval nem túl nagy. Elvileg 8db lett montírozva egy lapra.
(#) SzervízMacska válasza Daveeboy hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Szerintem nem olyan rosszak ezek a nyákok. Kétszer megtolod 1 laposreszelőn, s máris gyönyörű. Persze bosszantó, ha pénzért ilyen munkát kapsz...
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Idézet:
„Ez tüziónozott vagy galvanizált nem kémiai.”


Azt gondolom, ezen a panelen ha semmilyen előre ónozás sincs sem baj
Az meg, hogy tűzi ónozott, vagy kémiai ónozott nem jellemző, hogy bármiben is befolyásolná az áramkör működését
(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Forrasztásilag viszont nagyon nem mindegy ám! A tüziónozott az nagyon kasán forrasztható, egyszer volt egy ilyen előre gyártott panelem és egy élom volt, viszont most forrasztottam a pic 16 explorer boardhoz egy kis feltét boardot ami gyári volt, na az meg nem volt olyan nagyon jó, de szerintem az galvános volt.
Még azon gondolkodom, hogy ha a kész lemart nyákot belemártom egy ónfürdőbe, akkor az elméletileg beónozza és elég egyenletesen is talán, csak kéne egy 200*300*3-as vastégely amit lehet melegíteni, tehát hegesztve van.
Azt megtölteni ónnal.
(#) levii válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Meg kéne valamilyen olcsóbb ón is szerintem, mert elég drága beolvaszatni a forrasztóónt.
A tégely meg lehetne aluminiumból is szerintem.
Én is gondolkodtam már ilyesmin mert a kémiai ónozó csak nagyon vékony réteget hoz létre.
(#) niedziela válasza levii hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Ezeknek az ónozásoknak nem az a szerepe, hogy vastag legyen.

Részemről egy olyan megoldáson gondolkoztam, egy ón kád amibe egy henger félig beleér, az forog, a hengeren pedig egy / több széles rézharisnya van ami felviszi az ónt, és ugyanazzal a mozdulattal el is távolítja a felesleget. Ötlet onnan van, hogy ha ónozok az most is így teszem, annyi változással, hogy egy 1cm széles rézharisnyát töltök fel ónnal és ezt melegítve kézzel húzom át a panelen. Ez buckó nélkül ónozza le a vezetősávokat. Ebből kellene szélesebb.
Még az is jó lenne, főleg egyszerűbb ha az ónkádat és a forgó tengelyt elhagyva, kb egy centi átmérőjű csövet melegítenék belülről egy fűtőszállal, aminek a külsején van a rézharisnya ónnal futtatva, amin kézzel húzom át a panelt. Lényeg az, hogy relative széles legyen a harisnya, hogy 1 - 2 lépésben átfogja a panelt.
(#) SzervízMacska válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Esetleg a nagymama öntöttvas lábosa/serpenyője?
(#) DigitalSilence válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Legjobb hullámforrasztóval ónozni.
(#) gulasoft válasza DigitalSilence hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Ok. Mondj egy hullámforrasztó megoldást.
(#) gulasoft válasza levii hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Ónt már találtam. Ezermesterboltban vettem olyan ónt amit a bádogosok használnak. Ránézésre hasonlít az anyag.
(#) lmao hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Házi készítésű forrasztásgátló-maszk

A lemaratott és kémiailag ónozott nyákra vasaljuk vagy lamináljuk rá a maszkot, szárítsuk meg, kenjük be ezzel az üvegfestékkel, aztán 24 óra száradás után süssük 160 fokon 40 percig. A nyomtatófestékes részek kipúposodnak. Dörzsöljük meg aromás hígítós papír zsebkendővel (de mint az állat ), és már kész is. A beégetett réteg ugyan nagyon nagy akarattal átforrasztható, de normál használat esetén remekül működik.

Mivel nem volt hőmérőm, és a sütőm 160 fokos beállításával szénné égettem már egy panelt, a második próbálkozásnál lehet, hogy nem mertem elégge megsütni, és ezért nem lett teljesen hőálló, de ez nem olyan nagy probléma. (Ja, és a 24 órát sem vártam meg.. )

A legolcsóbb ecsettel nem igazán sikerült egyenletesen felkennem a festéket. Állítólag festékszóró is használható.
(#) lmao hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Megónoztam. Tök jó: még az SSOP lábait is képtelenség összeforrasztani (kivéve azt a kettőt, amelyik a nyákon is össze van kötve) .
(#) Frankye válasza lmao hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Ügyes!
Következő: »»   261 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem