Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   396 / 1680
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Helló.

Korábban már raktam fel képet a DVD vezérlő berendezésről, most elkészült a v2.1 verzió. Igazából egy elég speciális készülék és speciális esetre lett kifejlesztve. Kisebb városok, települések televíziói számára készült. Célja, hogy egy DVD lejátszót vezéreljen. Adott időben "megnyomja" a play gombot, illetve ugyancsak adott időben "megnyomja" a stop gombot kétszer. Ez lett az ötödik példány.
(#) bigbazsi hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Bocsi! Akkor küldök több képet !
(#) bigbazsi hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Na! Most nézd meg! Látod hogy ez egy lézer show?
(#) idlob válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Szép kivitelezés. De miért van benne ennyi relé? Ha jól számolom 6 db
(#) nagy hoho válasza bigbazsi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Szia Balázs ! Nagyon ügyes vagy. Megnéztem a videót is a Youtube-n ,tökéletesen működik. Majd ha egyszer lesz zöld lézered akkor ködös időben este próbáld . Én a potmétereket nem egy oldalon vezettem ki. A másik potit a szembelévő oldalra tettem nekem így jobban kézre áll.
Szia: nagy hoho
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
A két kis gomb micsoda? Mind a két motornak van forgás irány váltója ? Vagy az egyik a tápfeszt kapcsolja ?
(#) Zoli_bácsi válasza idlob hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Köszönöm.

A három egy csoportban, az egyik egy logikai feladatot lát el, a töb kettő pedig a STOP és a PLAY relék. A fenti panelen pedig a két kék relé az audio R-L, a nagy pedig a video.
(#) gtk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szep munka
(#) Báddzsó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szia! Gombot szimuláló relék... hm... most hirtelen az jutott eszembe, hogy ha két "projectemet" összevonom, egy időzítőt és egy infra távirányítót (mindkettő lelke 12F675) akkor ha jól értelmezem az áramkör feladatát akkor ezt megoldottam volna egy infra leddel, egy 12f675-el egy kvarccal, 78l05, pár kondi 1 tranyó, mindezt max kb 15 négyzetcentiméteren. Ötletként írom neked nem egyéb céllal... Megspórolnál pár cuccot, persze csak ha jól gondolom....
Most látom, hogy audiot kapcsol pár relé, nah, azt nem nagyon lehet mással megoldani.
(#) Báddzsó hozzászólása Ápr 8, 2009 /
 
Hétvégén smd beültető gép voltam, mutatok pár képet a folyamatról. Annyit érdemes tudni a lapkáról, hogy 10V alatti feszre világít a led. Lelke TL431-es aktív zener. Mivel 100db-ot kellet készítenem, ezért kb 20-asával csináltam. Érdekessége, hogy 3 ellenállás az ic alá került, helyspórolás végett, mert az egész egy 5mm-es led foglalatban kapott helyet.
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
még 1 kép, (jó, hogy megfordítja a képek sorrendjét... mondjuk én vagyok )

smd4.jpg
    
(#) péter70 hozzászólása Ápr 8, 2009 /
 
Szia!
Le a kalappal előtted.Ezért a rengeteg kis mütyürért,gondolom eltartott egy ideig amíg elkészítetted
Gratula
(#) Zoli_bácsi válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Köszönöm az ötletet! Igen, jól látod a dolgot, ilyen célja van a készüléknek. Sajnos nem értek a PIC-ekhez, így maradt az alkatrész temető. De nem is baj, a puszta hardver megoldásokat jobban kedvelem, persze jóval bonyolultabb megcsinálni, mint például PIC-el. Nagyon jó dolog a PIC, egyszer szeretnék komolyabban nekiülni. A Ledek, amit gyártottál, hát komám nem semmi pasas vagy te. Kitartó, nagy türelmű ember vagy. Ötletes és praktikus megoldás!

Üdv!
(#) bigbazsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szia! Éppen most akarok venni egy zöld lézertMár meg is van rendelve ! Én füstölővel próbáltam ki nagyon jól néz ki!
(#) nagy hoho válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Helló ! Én kalapot emelek előtted. Én sem vagyok egy ideges típus ,de erre képtelen lennék. Egyszerűen alkalmatlan vagyok sorozat gyártásra. Áruld el már mi lesz ebből , mert karácsony még messze van .
(#) bigbazsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Erre én is kíváncsi vagyok hogy mi lesz belőle
(#) bbalazs_ hozzászólása Ápr 8, 2009 /
 
Ma csinaltam inkrementalis jeladot regi HDD motor kulsejebol meg ket Hall-szenzorbol. A HDD motor olyan szep, tekergetni valo kulseju.
A kocsimba lesz, affele iButton-szeruseghez. Kiprobaltam, mukodik. A regi leptetomotorbol volt, hasonlo elven.

Image0003.jpg
    
(#) Slope válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
nagyon kreatív
(#) lidi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Ügyes. Mondjuk a léptetőmotor jobb szerintem, mivel az magától nem fordul el. Míg ezek a motorok elég jól csapágyazottak, és nem is maradnak "beugorva" egy adott pozícióban. Na de majd kiderül a gyakorlatban, lehet hogy nem is lesz rossz.
(#) bbalazs_ válasza lidi hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Koszonom a hozzaszolasokat.
Ez itt is megoldhato lenne, egy db lagyvas lapocska beepitesevel.
A lepteto is csak addig nem fordul el, amig a lemezeles benne van.

(#) csezoli21 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Ezekhez a motorokhoz nincs valakinek olyan kapcsolása amivel lehetne pörgetni max fordulaton?
(#) bbalazs_ válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szerintem egy PIC + meghajtofetek meg egy jo program es kesz is. De valoszinuleg az elejen lassabban kellene inditani, aztan begyorsitani.
Propeller clockhoz kellene vagy ventihez?
(#) csezoli21 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Heló köszi a választ!
Hát igazából még magam sem tudom mi legyen belőle van 2 db csak nem tudom meghajtani addig nincs is miről gondolkodnom, csak megláttam a képeken gondoltam megkérdem, de a pic es meghajtás kilőve mert nem értek hozzá! Esetleg más megoldás? A winchester nyáklapja megvan minden alkatrészével! Heló
(#) bbalazs_ válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Akkor szerintem elobb merd ki, hogy milyen a bekotese.
Valoszinuleg egy kozos vezetek es harom bemenet.
De lehet ket tekercs is, akkor huzo-nyomo uzemmodban hajtjak.
Talan valami diszkret IC-kkel lehet leptetofeleseggel hajtani, de minek, amikor egy olcso PIC 150 Ft.
Szerintem tanuld meg, ne szenvedj a bonyolult diszkret elemekkel.
(#) Báddzsó válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a "kalap emelgetést".
Elárulom mi lesz belőlük, elméletileg akku fesz visszajelző autóba.. A megrendelő kérte, hogy 10V legyen a határ, én nem tartom megfelelő értéknek, de hát ez kell akkor ez kell. Éves szinten ezer db...
Ezt a száz darabot nyákmarástól számítva az utolsó áramkör ledfoglalatba való ragasztásáig kb 17-18 órába telt... És ha hiszitek, ha nem, az egészben a legegyszerűbben és leggyorsabban az smd alkatrészek beültetése volt. max 160sec/panel. Vezetéklemérés, blankolás, foglalatba ragasztás, tesztelés, na azokkal ment el rengeteg idő. 105 panelt készítettem, abból kb 8-at javítani kellet és jó lett, 1 halott volt.
(#) Action2K válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Eddig még csak nézegettem, olvasgattam amit készítettél, de most már dupla "kalapot" adok, mert azézt ez az 1% alatti (105 ből 1) selejt, nagyon jó arány. Az a 8 darab teszthibás (javítandó) is nagyon kis szám. :kalap: :kalap:
(#) nagy hoho válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Helló ! Ezer darab ebből a mütyürből ? Elképesztő. :kalap: Életemben először küldök valakinek szmájlit de Te ez kiérdemelted ! Minden tiszteletem a Tied !
(#) vtnagy hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Sok szenvedés után végre elkészült a fúróm tápegysége.
A hűtőborda még nincs odaforrasztva a panelhez, mert nincs itthon hővezető pasztám az IC és a borda közé, hogy azért azt még közéjük fel tudjam vinni. A tápdugót egy sorkapocs helyettesíti, mert azt hittem, van még itthon, de rá kellett jönnöm, hogy nincs, úgyhogy ez még szintén ideiglenes.
A forrasztás tudom, nem a legszebb, de valamivel tönkretettem a pákám hegyét, így ezzel a heggyel szebbet nem tudok összehozni.
De azért szerintem annyira nem lett rossz.

Üdv
vtnagy
(#) lidi válasza vtnagy hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Jó lett ez. Amit érdemes majd a következő nyákodra rátenni: az négy furat a sarkokba, hogy rögzíteni tudd.
(#) vtnagy válasza lidi hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Tényleg, azok most eszembe sem jutottak.
A következőt akkor úgy csinálom, köszi, hogy említetted!
Amúgy azért lehetett volna kicsit szebb is a forrasztás, de köszi!

Üdv
vtnagy
Következő: »»   396 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem