Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   395 / 1679
(#) zoly15 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Bizony, 4 nap múlva lesz 1 hónapja nálam

Üdv!
UI.: De én olyan fajta vagyok hogy ami az enyém mindenre vigyázok..
(#) nagy hoho válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Helló ! Egy ilyen spéci fúrógéphez kell is egy jó táp! Néhány dolog megragadta a figyelmemet: A ROE 1000 µF-os kondik bírják még, mert már biztos nagykorúak.A biztosíték foglalat is egy sajátos meg oldás a fúró tápban és a kábel kötegelés is tetszik. Összességében úgy jó ahogy van. De lenne még egy kérdésem: az asztalon láttam 2 db SONY NiMh akkut. Hogy vagy megelégedve vele ? Nekem is van vagy tíz db de tapasztalatom szerint a ráírt mA értéket bőven alul múlja. Már az első töltésnél 270 mA töltő áram mellett öt óra múlva erősen melegedet.
(#) zoly15 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
A kondikat megformáztam és direkt feltöltöttem és hagytam 2-3 napig állni még a táp fesz több mint 3/4-e benne volt..
A biztosíték foglalat a primer oldalon azért oylan mert nem volt már hely hová tenni.. Így forrasztás + Szilikoncső..
Azok a Sony akkuk hogy őszintén megmondjam bagót se mérnek..
A piacon vettem feltöltöm és szinte semmi nem marad meg bennük..
Vettem 1 pár 3800mAh-s AA akkut is a fényképezőbe.. feltöltöm kattan egyet a vaku majd se kép se hang ennyi volt..
A gyári 1700mAh-s többet bír mint ez..
Azt gondolom hogy ezek valami hamisítványok
..
Szia!
(#) nagy hoho válasza csdog hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Helló ! Légyszíves a gyengébbek kedvéért írd le néhány szóban , hogy ez a jópofa kis kütyü honnan mit olvas ?
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
LINK

Szóval nem minden arany, ami fénylik
(#) nagy hoho válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Az akkuról nekem is ez a véleményem. Ferde szemű hamisítvány.
(#) nagy hoho válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Helló ! Az akkus linket köszönöm régen gyűrődök már ,hogy milyen akksit vegyek. Ráadásúl nekem 4 db kell egyszerre.
(#) mikos78 válasza MPi-c hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
szioka tudnal kuldeni bekotest is errolmert nekem is van egy hasonlo hivom de meg nem toom hogy mukodik-e
ha mukodne akkor en is feltuningolnam
elore is koszonom
(#) CIROKL válasza mikos78 hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Szia: Tudnál küldeni bekötést is erről mert ![b] Talán így érthetőbb lenne ?
(#) Isti hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Zenélő magasfeszültségű plazma:
itt tartok

Oszcilloszkóp és induktivitásmérő nélkül nehéz az élet Életemben nem láttam még hasonlókat...

Szépen szól belőle a zene. Jelenleg nem MŰKÖDIK, de nyáron folytatom. Most érettségi + nyelvvizsga.

További infó: Nagyfeszültség sorkimenő trafóval -> 24; 25. oldal

Így még érthető is! Frankye
(#) valaki_1 hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Én még elég kezdő vagyok, de ettől függetlenül ez az áramkör elsőre beindult, és ennek nagyon örülök. Az IC egy TDA2003-mas, sok rosszat hallottam róla, de nekem egész jól működik. 4 Ohmos hangfallal használom, és egy 16V-os 3Ah-s lítiumos akkumulátorról táplálom. Sajnos még nyákot nem tudok maratni, ezért csak összeforrasztgattam az alkatrészeket

TDA2003.jpg
    
(#) Müszi válasza valaki_1 hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
A fő hogy működik
Gratula
(#) vtnagy válasza valaki_1 hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Kezdésnek nem is rossz!
Én, amíg nem volt meg itthon a megfelelő nyersanyagom nyákmaráshoz, mindent univerzális próbapanelen készítettem el (Bővebben: Link), szerintem nézz szét a közelebbi boltokban, és vegyél néhány darabot, szerintem sok hasznát fogod venni a későbbiek során.

Üdv
vtnagy
(#) valaki_1 válasza vtnagy hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Oké, köszi a segítséget. Akkor majd ha legközelebb valami bonyolult dolgot építek, kipróbálom a próbanyákot. De az nem úgy van hogy egyik felén bele kell dugdosni az alkatrészeket, és a másik felén meg össze kell őket kötni vezetékekkel?
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Fűállító második felvonás:
(#) Istike88 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Hát ez nagyon komoly! Lassan már saját intelligenciával rendelkező mini robot emberkék fognak a vasutadon rohangálni és vágni a füvet!
(#) wg_kezdo válasza Topi hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Gratulálok, ha lesz kiállítás valahol okvetlenül szólj, szívesen megnézném élőben is.
(#) Topi válasza Istike88 hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Ez nem is akkora hülyeség... Ááááh. Ezt tuti megcsinálom. Ha gondolod kilátogatsz majd a kiállításra, és meglátod ahogy füvet nyírnak.

Ugye nem haragszol, hogy komolyan megvalósítom a dolgot?

Akit érdekel, augusztusban lesz majd a nemzetközi vasútmodell kiállítás az északi járműjavítóban, és jóbarátommal együtt mi is kiállítók leszünk, több asztallal is. Majd mondok konkrét időpontot, ha már én is tudok
(#) Istike88 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Nem vagyok egy haragvó típus! Örülök, ha jó ötlettel tudok szolgálni! Megyek is majd a kiállításra, hogy lássam mi lett az ötletből!
(#) vtnagy válasza valaki_1 hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
PM-ben írtam Neked!

Topi:
Nagyon szép, gratula hozzá
A második képen az üveg vagy víz? Nem tudom eldönteni, annyira élethű
(#) Topi válasza vtnagy hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Az sima víztiszta műgyanta, spec. módon öntve.
(#) zenetom válasza Topi hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Ez nagyon klassz. A 2. képet valahol a külvárosban fényképezted egy pataknál

Apropó, csináltam egy fejhallgatós erősítőt (MOSFET-tel), csak egy csatorna van kész, de megcsinálom a 2-at is mert úgy hallatszódik hogy jól szól Majd rakok róla föl képe(ke)t...
(#) neomur válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
mitől lesz egy autó inteligens?
(#) Action2K válasza neomur hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Elmegy magától tankolni, s még pénzt se kér hozzá.
Amúgy, adott nyomvonal követése, a rákerült tereptárgyak felismerése, kikerülése és visszatalálás a nyomvonalra... :gumicsirke:
(#) borvendeg válasza neomur hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Nem inteligens (még) az csak egy fejlesztési lehetőség pl nyomvonal betanulás vagy akufesz figyelés és feltölti magát DE MÉG EZEKET NEM TUDJA.Jelenleg annyit tud mint egy normál RC car.
(#) Zoli_bácsi válasza Topi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Én meg voltam győződve, hogy az "élő" víz a mederben. Erre kiderül, hogy műgyanta. Nagyon élethű megoldás lett! Remekül utánozza a víz hatást. Tetszik.
(#) llaci56 válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Az intelligencia mindig fejleszthető!
(#) proli007 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Persze! Csak az intelligencia a földön állandó...
(#) bigbazsi hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Sziasztok! Csináltam egy lézer showt.Szerintem nagyon jó lett!

DSC00991.JPG
    
(#) CIROKL válasza bigbazsi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Ne is haragudj de itt csak egy dobozkát látni két valami kiálló pöcökkel ?
Következő: »»   395 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem