Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   394 / 1679
(#) nagy hoho válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Helló ! Gratulálok nagyon jól sikerült a táp. Lenyűgöző ez a kevés kábel . Nagy az alkatrész sűrűség mégis szellősnek tűnik.Ha kérhetném kicsit részleteznéd a papír vékonyságú alu. lemezt. Szerintem nevezz be a videó pályázatra,biztos nyerő.
(#) wg_kezdo hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Sikerült megépítenem egy unipoláris léptetőmotor vezérlőt.
A motor egy régi 1.2Mb-os floppy meghajtóból operáltam ki a meghajtás pedig egy ATTiny45 és egy ULN2004-es keveréke. (12V-ról megy az AVR stabil 5V-ot kap belőle).

Az AVR programjában viszont fokra beállítva lehet szabályozni vagyis egy változót, ha bármikor beállítasz mondjuk 85 fokra akkor oda forgatja (a rövidebb úton) és ott is tartja PWM-el. (feltételezi, hogy bekapcsoláskor 0 fokon áll).

(Természetesen mivel nincs visszajelzés, ha lefogod akkor elveszíti a helyes irányt, de végül is résoptoval még ez is megoldható csak nem volt már helyem a próbapanelen ).


Stepper.mp4
    
(#) nagy hoho válasza wg_kezdo hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Sajnos nem tudom meg nézni a Vinamp megjelenik de nem tudom elindítani.
(#) Flatlander válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Winamp nekem sem viszi az mp4 fájlokat.Esetleg windows media player vagy windows media player classic
(#) wg_kezdo válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Most próbálom valami értelmes formára konvertálni, de nem nagyon akar sikerülni.
(#) nagy hoho válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Köszi megpróbálom.
(#) Ferkógyerek válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
A lemez 0,1mm vastagságú, az egyik oldala natúr fém a másik oldalán pedig valamilyen szürke bevonat található. Nem tudom mi lehet de nem hiszem hogy festékréteg, tapintásra leginkább a papírhoz hasonlít, de csak kaparással jön le a fémmel együtt. Kiválóan lehet rá nyomtatni, nem folyik szét rajta a festék. Nyomtatás után szárítom, majd egy-két réteg akrilán lakkal védem a felületét.
Egyik ismerősömtől kaptam pár ívvel aki állítólag egy nyomdafelszámolásnál hozta el. Minkét széle ki van lyuggatva mint a filmeknek.
(#) nagy hoho válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Köszönöm ! Akkor elvileg beszerezhető, szerintem ez nyomó lemez. Nyomdában erre viszik fel a nyomtatni kívánt anyagot. Ez viszi át a papírra a festéket.
(#) titi válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Alapból nekem is a Winamp nyílt meg (nem viszi), de hozzárendeltem a media playert, és simán viszi.
(#) oxygen hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Tegnap lett kész az itt bemutatott cpu panelhez tartozó memóriamodul, házi lötstopos, egyoldalas, ferdére reszelt nyák 2 megabit (128k x16) sram és 8 megabit (512k x16) flash bár ez utóbbiból csak a fele van kihasználva.

Hpim0629.jpg
    
(#) Cunici válasza oxygen hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Nagyon szépen dolgozol, állandóan csak gyári hatású paneleket látok tőled. Ezeket a lötstop fóliákat ithon nem lehet kapni valahol?
(#) oxygen válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Köszönöm, de azért van még mit csiszolni rajtuk. A fóliát itthon nem lehet kapni, németországból rendeltem innen.
(#) Flatlander válasza titi hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Igen az viszi mp4-et.Nekem winamp is a kodekek miatt te tekerésnél lefagy tőle a lejátszó.
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Készítettem 2 tápot..
Az egyik egy "minitáp" (0-30V 0-1A)
A másik egy panelfúró táp PWM-el (a PWM ben köszönöm Medve segítségét)
A minitáp dobozát perforált lemezből készítettem még az előlapon alulra kell 2 csavar és a feliratozás..
A panelfúró tápja egy PC táp dobozában van..

Üdv!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Itt vannak a képek a minitápról is
(#) SzervízMacska válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Szia! Tetszenek a tápok. Látom, szeretsz bontott alkatrészekből építeni. Külön tetszik, hogy mennyire vigyázol a fúrógépedre. Csak így tovább!
(#) zoly15 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Szia!
Köszi, Hát igen jók azok a bontott alkatrészek..
Mit takar az a mondat hogy
Idézet:
„Külön tetszik, hogy mennyire vigyázol a fúrógépedre.”
?
kifejtenéd bővebben?

Üdv!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Nekem is tetszik, hogy nincs agyon csicsázva az meg pláne, nem az fontos hogy néz ki, hanem hogy mire való, az ember nem nézegeti a tápját hanem használja, gratula, csak így tovább!!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Sejtésem szerint arra gondolt, hogy fordulat szám csökkentésekor nem a feszt veszed el a fúrótól hanem PWM-el szabályzod így megmarad a nyomaték csak a fordulatszám csökken, ez valószínüleg jobb a fúrónak mint a feszültség csökkentés.
Gondolom erre célzott.
Üdv.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Nekem így is tetszik ahogy van :yes:
Köszi Doncso mester
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
"
Idézet:
„mester”
" ugyan már.
De egyébként tényleg jó.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
miért, mit írjak?
Idézet:
„Amatőr Doncso?”

Na jó, én nem OFF olok tovább...
(#) lmao válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Én így próbálok majd elsődleges vezető bevonatot készíteni, ha sikerül végre megvennem a 0.01g pontosságú mérleget. Vagy így.
(#) borvendeg hozzászólása Ápr 4, 2009 / 1
 
Hello!
Készítettünk z országos elektronikai konstrukciós versenyre egy digitális vezérlésű távirányítós autót teszek fel pár képet. Az autón található tompított fényszóró reflektor irányjelző vészvillogó hátsó helyzetjelző féklámpa és duda valamint egy turbógomb
(#) Lucifer válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Naggyon komoly a szerkezet
(#) tbence3 válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Hali!
Nagyon ötletes a joystickos meg oldás, esetleg pár képet fel tudsz tenni magáról a panelokról? Illetve mesélnél, hogy is működik meg ilyenek?
Köszi előre is!
Remélem előkelő helyet sikerült vele elhoznotok!
(#) csdog hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Halihó

Pár napja raktam össze ezt a kis kütyüt, xbox 360 lite-on os meghajtóiból a dvd-key kiolvasására alkalmas.
Az egyik képen látható az elődje, az is jó szolgálatot teljesített eddig, de gondoltam kicsit kultúráltabb kinézettel is megcsinálom
(#) borvendeg válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
A panelek lényegében nagyon egyszerűek inkább a szoftver volt a nagy falat. A panelek szendvics szerkezetűek a két emelet között tüskesorokkal van megoldva a kapcsolat. A távirányító oldalon egy PIC16F877-es processzor van. 10MHz-en fut. A botkormányban potik vannak ezek feszosztóként vannak bekötve és a PIC AD-átalakítájára vannak kötve.Az autóban egy PIC 16F887 van. Ez 20MHz-en fut. Az adatátvitelt a forgalomban kapható 433.9MHz-es adó vevő modullal van megoldva. Az adatátvitel sorosan történik 9600baud sebességgel. A kormányzást szervó motor végzi A meghajtást egy kb.30-40W-os motor egy differenciálművön keresztül. Az autó vezérlése dinamikus. A motor egy H-hídon keresztül van meghajtva PWM-el. Jelenleg a fékerőnövelésen dolgozunk mert most csak simán rövidrezárjuk amotor kapcsait de ez így nem elég fogunk neki adni egy kis ellenáramot. Később egy inteligens autó elkészítése a cél.
(#) Action2K válasza csdog hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Szia. Hát igen, észrevehető némi kis különbség a régi és az új között. Ez a verzióváltás határozottan az előnyére vált.
(#) SzervízMacska válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Időviharba kerültem. Úgy rémlett, még tavaly kaptad a fúrót. Most már látom azért néz ki újnak, mert nincs 1 hónapos.
Következő: »»   394 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem