Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 vevő készítése
Lapozás: OK   2 / 8
(#) xabolcs válasza Ven hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
helo,
a retnel talaltam 38-20-66 cikszammal:
retelektronika.hu, cikkszam: 38-20-66

viszont a dcf77.uw.hu -n u4224b van, de mellekelem a u4223b datasheetjet,
amiben van aramkor dcf77-hez a 10. oldalon

atmel u4223b datasheet

most mar csak meg kellene rendelni
ki hova, es mennyit?

udv!
(#) dilan válasza xabolcs hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
bocsi a hülye kérdésért, de ezek ugye csak smdbe léteznek?
(#) xabolcs válasza dilan hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
ooooo
igen ma mar biztosan ....
es nekem is ez lenne a nagykozonseghez a kerdesem,
h ezeket a .65 mm-es kutyuket hogyan lehet osszebaratkoztatni a 2.54 mm-es probapanellal?
.... vagy mas modszer?

illetve ha mar vhogy osszehegesztettem, akkor hogyan adom a jelet az icbe?
mert itt 4 bit jon ki, az itteni cikkben pedig csak 1 db
... na persze utan a progit is valszeg at kell irni

udv
(#) dilan válasza xabolcs hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Annak idején arra gondoltam, hogy csinálok egy kis panelt, a tetejére rászerelem az smdt, a szélén meg tüskék lennének a normális raszteres osztásnak megfelelően...
(#) dilan válasza dilan hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
smd normálosítása
(#) xabolcs válasza xabolcs hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
na szoval, ha mar ugyis hozott anyagbol fogok epitkezni ... most turkaltam a conrad.hu-nal es lattam 77.5khz-s kvarcot ... egy jol kiszamolt 555-s nem eleg??
mert meg a vegen az a conrados dcf vevo nem is lesz annyira draga
(#) Ant válasza xabolcs hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
bocsi lehet, hogy hülye kérdés, de ebből nem lehet megépíteni az antennát, amit vicsys talált?
Mert nekem nincs humorom kiadni 4000 forintot a vevőantennára
Ant
(#) Ant válasza Ant hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Itt van...
(#) Topi válasza Ant hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Milyen 4000Ft??? Hol nézitek? Még budapest legdrágább boltjában ( Conrad ) is csak 350-400 forint!

Antennát ne bütyköljetek. NEM fog sikerülni műszerek hijján...

Vegyétek meg a DCF77-es antennát ( hangsúlyozom, CSAK AZ ANTENNÁT ami pár száz forint ) És hozzá az u4224-u4223 as IC. És ennyi. Ne kezdjetek neki rezgőköröket hangolni. Nem olyan egyszerű dolog, hogy leülök az DMM-el megméregetem!

Ha mindenáron ti akarjátok összerakni, akkor is DCF77 antenna + U4224 IC (ez is pár száz ft) + 1MHz / 77,5KHz-es kristály...

NE555-ös IC-t felejtsd el... Nem rádiós cucc az, hanem egy egyszerű időzítő... Ne akarjunk ellenállásból atomreaktort építeni...

Szóval komolyan: Antennát nem tudjátok behangolni, ferrit AL-hez igazítani.
Ami miatt a fentit nem tudjátok megcsinálni ( műszer és eszközhiány ) amiatt az sem fog menni, hogy az antennához rezgőköröket hangoljatok + levenni az AM jelet a rádiójelből, aztán azt burkológörbézni, majd schmitt triggerrel TTL jellé alakítani. Ezt mind megcsinálja az U4224-es IC.
(#) Ant válasza Topi hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
na jó, az a vevőegység
(#) dilan válasza Topi hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
Azért azt hadd kérdezzem meg, hogy hol párszáz forint az u4224b? Árulni eddig sehol se láttam, a retnél is csak u4223b van és az is 1334be kerül. Plusz 1000 a postaköltség.
Sztem necces.

Tök érdekes, hogy 100MHzre két fillérért lehet kapni icket (FM vevő, szintézer, FM keverő stb), a 77,5kHz valamiért sokkal drágább, tehát bonyolultabb...
(#) Spagoca válasza xabolcs hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Lehet, hogy hülyeség amit kérdezek, de az u4223-ból hogyan lehet az "adatot" kivenni? Annak nincs analóg kimenete mint az u4224-nek. Mellesleg a RET-nél csak ezt a tiust kapni.

Üdv
(#) Spagoca válasza Topi hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Szia!
Meg akarlak cáfolni. Érdemes házi készítésű antennával bütykölni.
Egy 16 cm-es ferriten 320menet és 610pF kondi.
Ehez készítettem egy kétfokkozatu erősítőt, (BF245+BC212). Az eredmény 20mV (!) pp dcf jel.
A Konrádos csodával 4 mV jött ki az erősítö kimenetén.
Mellesleg B-A-Z megyében egy völgyben lakom.
Ha valaki tudna segíteni attól továbbra is szivesen várnám, az infót arról, hogy az u4223 ic digitális kimenetén az infót hogyan kell értelmezni (hasznosítani).
Következő lépés a nagy jóságú szűrő megépítése lesz. Ha majd lesz rá időm...
(#) eSDi válasza Spagoca hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Megosztanád az erősítő rajzát. lehet én is összebütykölök egy ilyet. Az adatok feldolgozása számomra is még egy kicsit zavaros de majd kitalálom, talán.......
Ha jól tudom akkor BCD kódolású a jel.
(#) vicsys válasza Spagoca hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Ha fényképet is mellékelnél...
(nagyon kíváncsi vagyok!)
thx
(#) Spagoca válasza vicsys hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Nem az erősítő kapcsolása a lényeg, hanem az antenna. Na nem kell itt nagy dologra gondolni csak apróbb dolgok amiről nem nagyon lehet olvasni.
Természetesen semmi sem titok amit már végigjártam.
A gond, hogy elég kevés időm van a témával foglalkozni.
Kis türelmet kérek és leírok mindent ami érdekel benneteket (és ha tudok) mihelyt időm engedi.
(#) gapati válasza Spagoca hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Sziasztok!

Segitséget szeretnék kéri dcf77 jel vételével kapcsolatban.Én egy órában a Conrad-os modult használom, de sajna panellakásban nem elégséges a vett jel. Van-e valakinek bevált kapcsolása valami egyszerü erösítőre, amit az antenna és a vevőpanel közé lehetne tenni? Esetleg megoldás lenne-e, ha a vevőmodult kitenném az ablakon kívülre? (milyen messz kellene tenni faltól?)
Esetleg megoldás lenne-e, ha valami nagyobb (ferrit)antennát használnék. Esetleg ennek méretezésében tudnátok segíteni?

Köszönettel: Apati
(#) vicsys válasza gapati hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
1 kicsit olvass vissza a topicba van belinkelve 1-2 oldal.
Az antenna merőlegesen Frankfurt felé nézzen.
(amúgy hol laksz? Nekem írtak olyan levelet, hogy Debrecenben is jó volt a vétel-panelban!)
(#) gapati válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Szia!
Komáromban lakom. Családi (tégla)házban müködött is a dolg, de most költöztem tömblakásba és ott gondok vannak az órámmal. a vevö kb Ny-ra néz, de nem nagyon akar lenni rendes vétel napok óta. A vevön a led vagy meg se nyikkan vagy össze-vissza villog.
Láttam azt a 30cm-s ferrit antennát, azért gondoltam, hogy azzal kéne próbálkozni, de nem tudom hogy kezdjek neki.

Üdv:
AG.
(#) Joy válasza gapati hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Sziasztok !

Új vagyok a fórumon, bocs ha valamit rosszul csinálok/írok.

A kérdésem az lenne, hogy olyan dcf vevőre lenne szükségem ami minden órában kiad egy pl. 1 vagy 2 másodperces impulzust (logikai 0-át vagy 1-et).
Hogyan lehet ezt egyszerűen megvalósítani, kapcs rajzot készíteni. Ebben tudna-e valaki segíteni ?

Előre is köszönöm !
(#) Kera_Will válasza Joy hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Muszály ennyire pontosan ?!!? 1 kvarcos alapú időzítő nem jó ?!

PL .:1 PIC 12F509 annak kell táp 1 kvarc 2 kondi , 1 kimete TTL szinten adhat akkora impulza időtartamot amilyet akarsz. És még marad 2 - 3 szabad kimenete másra is.

HA hőkompenzálod a kavicsot sokkal pontosabb lesz. Igaz több kiegészítés kell a termosztáthoz a kvarc körül.

DCF órák se " mindig " pontosak " csak időnként szinkronoznak ha van térerő ... anélkül belső kavicsról járnak ... szóval akkor ha nem kell örök naptár kijelzéssel és egyébb csicsa akkor elég 1 pices számláncocska progiból és kész.

ha nem tetszik a SWes fejlesztés és picprogramozás akkor marad a hardveres számlánc osztókkal. pl 100khz 32Khz ...stb. pontos kvarcból osztókkal elszámolni 1 órányi impulzát .. pl 1 óra 3600 másodperc. akkor ilyen hosszú számláncot csinálni amit 1 herzes négyszög hajt.

kb.: 3-4 IC elég hozzá durván, plusz kavics és 1 marék dióda ...

pl cd4060 ez oszci és(tizenX bites adatlapja megmondja) osztó binárisan ezzel lehetne 1Hzet is osztani 32khz kaviccsal. nagyobbal is csak elé kell rakni újabb osztót , 1 hz jöjjön ki belőle ez a lényeg.

Utána 3600ig számolni 1 bináris számlálóval.
pl 4040 14bites bináris számlánc ...

3600 13 biten ábrázolható mivel 2 a 13dikon 4096
tehát ebbe belefér.

A kimenetekre meg diódákkal AND kaput csinálni.
és meg van a pulza óránként utána meg monostabilt ami pulza hossát módosítja.

2es számrendszerbeli többszörös kvarc frekik előnyben 32 - 4096 - 8192 khz ..stb ..stb
(#) Joy válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Ebben az áramkörben amit pontosítani akarok pont egy ilyen cmos oszcillátor van, és emellé kellene a dcf77 vevő pontosítani. Ha véletlenül az egyik órában nincs térerő és dcf jel, és emiatt abban az órában nem pontosít az nem tragédia.
Nem lényeg, hogy kijelző mutassa az időt, dátumot, stb. A fontos csak az lenne, ahogy írtam, hogy pl. minden egész órakkor egy 1, vagy 2 másodperces jelet ad (logikai1, vagy 0).
(#) Joy válasza Joy hozzászólására (») Szept 30, 2006 /
 
Azért valaki csak vágja a témát !?
(#) Kera_Will válasza Joy hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
mire kell ez a pontosság 1 órás időzítésben ... nem értem ... :-S :eek2:
(#) Joy válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 1, 2006 /
 
Kettő egymástól függetlenül működő készüléket kell vele pontosítani, úgy hogy vezetékkel nem lehet őket összekötni.
Van valami ötleted, hogy a küldött kódot, hogy lehetne fel dolgozni ?
(#) Joy válasza Joy hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Ebben a DCF témában akkor senki ?
(#) titi hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
Hali!
Nem tudja valaki, lehet még kapni ezt a dcf vevőt a conrad-ban?
Szeretném megépíteni(most kezdek Pic-el ismerkedni, és gondoltam kipróbálom ezt az órát), de én nem találtam a conrad-nál.
Lehet, hogy már nem árulják, mint több más terméket, ami régebbi kat.-ban még volt? :no:
(#) Dudus válasza titi hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Lehet. Hívd fel őket. Valószínűleg rendelésre van csak....
(#) Mate78 válasza titi hozzászólására (») Feb 7, 2007 /
 
Hali!

Van nekik,épp ma vettem,illetve vetettem,mivel vidéki vagyok.Az áramköröm már megvan,működik is,csak a vevő hiányzott.A Conrad-os cikkszámát mondd nekik,egyből lesz.

üdv
(#) titi hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
köszi az infókat, majd keresem őket, csak jó, hogy biztosra tudok menni, és nem fognak hülyére venni
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem