Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   263 / 1385
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Ja a színe nem ilyen hanem élénk csillogó zöld, csak a telefon kamerája nem tudja visszaadni.
(#) VRubenX válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Ok köszi megpróbálom
(#) VRubenX válasza dizi hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Köszi inkább maradok az UV neonnál mert az már kész van az üveg is ki van fúrva van rajta zsanér meg a másik felén egy leszorító csavar úgy hogy ott szerintem teljesen le fogja szorítani a nyákot, a másik pedig az hogy ez az egész be van építve egy régi hűtő dobozába ott pedig csak a neon fénye érheti persze ha be van csukva az ajtaja. Ha valakit érdekel és kész lesz teljesen majd rakok fel képeket.
(#) brezinajanika hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Csak 1 kérdés:Körübelül meddig tart kifúrni 400lyukat?
(#) VRubenX válasza brezinajanika hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Egy darabig biztos eltart nekem most egy 8 méteres csövet kellene kb 1000-1500 lyukkal ellátnom úgy, hogy örülj hogy csak 400 lyukad van de gondolom az nyák.
(#) brezinajanika válasza VRubenX hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Az bizony,de mivel csak ledekről van szó szerintem maradok majd az univerzális nyáknál.
(#) elektromos hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ezt az kémiai ónozó folyadékot próbálta már valaki elkészíteni?
Az adalékok: sósav-20ml/l
Tiokarbamid 90gr/l
ónklorid- 15gr/l

Nekem van belőle egy kevés, és bevált! Sajna lassan elfogy , és kellene helyette újat készíteni. Remélem jó keverési arányokat adtam meg, mert csak ezek voltak a flakon oldalán, de ez is házi készítésű volt. Ezt egy barátomtól kaptam.
(#) VRubenX válasza brezinajanika hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Azzal egyszerűbb lesz
(#) lidi válasza VRubenX hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
És ez a lyukas cső mi lesz ? Öntözőrendszer ?
(#) VRubenX válasza lidi hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Igen az, egy üvegházba, csak kellene szereznem még egy elektromágneses csapot mint a mosógépekbe is van és akkor lesz egy mezei időzítő hozzá hogy pl:. fél óránként kapcsoljon be 2 percre de ez majd akkor derül ki ha működik. :yes:
(#) bbalazs_ válasza VRubenX hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Es a Hagen-Poiseuille torvenyt figyelembe vetted?
8m eseten mar igencsak van nyomaseses, foleg, ha kozben spriccel is ki a viz mindenfelol.
Ha kicsi a lyuk - bevizkovesedik. Ha nagy a lyuk a vege nem fog rendesen spriccelni.
En azert elosztanam mondjuk 4, T-alaku reszre es parhuzamosan vinnem oda a csoveket, a T szaran taplalnam, akkor igazabol csak 1m-es darabbal kell foglalkoznod es ugy konnyebb kikiserletezni a furatok helyet es meretet.
Hatranya, hogy sokkal tobb odavezeto gumicso kell.
(#) Norberto válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szerintem frankó lett az eredmény! Nagyon gyári :yes:
(#) VRubenX válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Nem ne vettem figyelembe de kösz kb 1,5mm lyukakra 3 gondoltam egy sorba és ha esetleg a cső mindkét végét táplálnám? de ez a téma nem épp ide való :yes: :no:
(#) vtsoftware hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Sziasztok

Épp foto-nyák maratásról jövök
Felteszek pár képet róla.
De elkövettem egy nagyon nagy hibát, de tanultam belőle, leírom más ne kövesse el de kérdésem is lenne...

Foto tech.-val készítem, ki ebbe a verőfényes gyönyörű napsütésbe, kint voltam kb. 5 percet a napon, aztán előhívás.
Bele a lötyibe, csakhát mint utólag kiderült túl hamar kivettem, de nem tudtam róla.
Itt lenne egy kérdés is, honnan tudom megállapítani hogy mikor is van az egész panel előhívva?

Aztán bele a maróba, és már ott is feltűnt hogy egy részen nem látszótik a réz. Na mondom lehet kosz, vagy egy kis anyaghiba vagy nem is tudom, aztán majd lesz ami lesz. Hát lett is.
Azon a részen nem jött le róla a fényérzékeny réteg, nem lett teljesen előhívva.
Majd vissza egy kis előhívásra, nade mondom leegyszerűsítem a dolgot, egy csöppet simán rá. Igen, vannak ilyen h_lyék. :bummafejbe: :lama:
Na itt toltam el de nagyon - a letolást megérdemlem de inkább ne mert tanultam belőle - mert így majdnem az egész panelról lejött a fényérzékeny réteg, mivel lila - mikor "rámegy" az előhívó - észre lehet venni.
Na mondom, akkor nem mész már maratóba, mert ami eddig gyönyörű lett az is oda lenne.
És így egy kütyü nyákja nem lett meg, a többi viszont szép lett, még az első SMD is.

Egy PICKit2, USB hangkártya, egy AVR-es óra, egy MSP égető és egy USB-1Wire adapter lett jó.

Köszi, és bocs hogy hoszabb lett...
(#) vtsoftware hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Ami nem sikerült az egy WiFi jelerősség mérő.

Az hogy pár helyen összeérnek vonalak, az a nyomtatóm hibája, egy kicsit maszatol, de szikével el lehet választani. Én személy szerint elégedett vagyok azért, soha nem gondoltam hogy én is tudok ilyen szépet, mert nekem ez szép.

IMAG0016.JPG
    
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Idézet:
„kint voltam kb. 5 percet a napon”


Kevés!

Ilyen szép időben bent kéne ennyit lenni, nem kint
(#) vtsoftware válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Jah... Amúgy kell több a nyáknak ilyen időben vagy elég ennyi?
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Elég.
(#) elektromos hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Ma vettem egy Lervia típusú laminátort, melyet kipróbáltam, és semmit nem égetett átt a papírról a nyákra, mely 1,3mm-es volt! Arról nem is beszélve, hogy kattogott szegény, mert max 1mm az amit tud . Majdnem infarktust kaptam, mert nem volt olcsó, 4400Ft a Lidl-be most! Ezért gondoltam megnézem a belsejét, hogyan is működik. Nem mondom baromi egyszerű, van benne egy sima 220V-os motor, és egy fűtőbetét hőkapcsolóval, mely a képen látszik is. A két végét lebontottam, és láttam, hogy egy erős rugó tartja az egyik hengert, a másik henger pedig fix. A rugókat vagy (rögzitőket) kivettem, kicsit meghajlítottam középen és megnéztem mennyi lett a rés a két henger között, kb 1mm már tökéletes. Mivel laminálni nem akarok vele, nem is azért vettem hanem
nyákot vasalni, ezért így jó a távolság. Következett a következő probléma a hőfok, mert 130-165 fok között volt, ami vasalásnak kevés, ezért kikötöttem a hőfokszabályzót és engedten 200 fokra felmenni a hőmérsékletet, majd áttengedtem rajta a panelt kb 6-szor, és megnéztem milyen lett a nyák. A képen látszik, hogy milyen lett! Most egy jó hömérséklet szabályzót kell hozzá építenem, és még egy ventit is kell bele tennem , mert ha kikapcsolom, nagyon sokáig tartja a meleget, és ez a gumihengernek nem tesz jót.
A nyák kb 40mp alatt lett kész, a laminálásos cuccal, ami jónak mondható, az eredményt figyelembe véve!
Remélem hosszú életü lesz a fűtőbetét, és a gumihenger! Ha valakinek van ez irányba tapasztalata megírhatná! Egyszerü, és olcsó hőfokszabályzó rajz érdekelne.
(#) brezinajanika hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Ha sima akrillakkal vonom be a nyák-ot akkor ugyanúgy tudom utána forrasztani?
(#) kaqkk válasza brezinajanika hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Akrilánnal forrasztás után szokták lefújni ,
(#) gulasoft válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Az enyém is 160 fokot tud csak, de én csak a forrasztásgátló fóliát viszem fel vele, arra teljesen jó.
Az ilyen laminálókkal már szépen egyenletesen lehet dolgozni.
(#) gulasoft válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Az 5 perc volt a kevés, ha jó a maszkod akkor akár 15-20 perc is lehet, mert a maszk alá nem tud világítani. Mintha csak a sarkán lett volna gond, nem lehet, hogy nem volt merőleges a fény a panelra?
(#) spikk válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Hogy csak a sarkán? (A nap sugarai érték más szögből azon a részen, vagy a lemez állt más szögben?)
Talán inkább nem volt jól rászorítva azon a sarkon és ott megszórhatta a fényt a fólia. Így jutott ugyan mindenhová UV, de annyi sehová, hogy előhívásnál lejöjjön az összes lakk. Nekem ez a tippem.
(#) brezinajanika válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Értem,köszönöm.
(#) sefi hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Kollegák !
Van valakinek ötlete, hogy paszta maszkot hogyan lehetne otthni körülmények között (értsd, pl. lézervágó nélkül) készítein? Egyáltalán lehetséges ?
(#) gulasoft válasza sefi hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Esetleg azzal a fóliával amiről már itt írtunk.
Annak van egy vastagsága azért, ha az egészet bekened és egy totál egyenes lehúzóval lehúzod a fölösleget, akkor az talán jó lehet. Az eleve forrasztásgátló maszk.
(#) sefi válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Hmm,
A conradnal most lattam, ketoldalas fenyerzekeny sargarez lemezt.... 0.3mm vastag.... Ezzel feliratot is lehet szitazni
(#) gulasoft válasza sefi hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Valamit keversz. A szita lukas. A rézlemez nem jellemzően. Hogy akarsz Te azzal szitázni?
(#) sefi válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Mivel fenyerzekeny, gondolom úgy hogy rávilágítom a mintát és egyszerűen kimaratom. (Ez igaz a paszta maszkra is). A 0,3mm vastagság pont jó a paszta felviteléhez. Bár gondolom valami brutálisabb maró anyag kell hozzá...
Következő: »»   263 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem