Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   22 / 1679
(#) tbence3 válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Nah tök jó!
Én szombaton csináltam egy hasonló projektet amivel nyákot tudok vágni.De én nem hosszabbítottam meg de lehet hogy jobban járok mert így csak egy bizonyos méretig tudok vágni.Majd rakok fel pár képet.
(#) Báddzsó válasza tbence3 hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
egyetlen hátránya h náhány nyák büdös mikor vágom, bár fűrésznél is így szokott lenni... legjobb egy olyan nagy asztali olló lenne
(#) patexati válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Ha meg tudnád mondani hol lehet ilyen pici körfűrészlapot venni megköszönném!
(#) Báddzsó válasza patexati hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
százakárhány részes csomagban volt egy csomó minden mással..., azt vettem nemrég kb 800Ft-volt az osánban... máshol én sem láttam ilyet... 25db van belőle a csomagban +2 erősített vastagabb, fekete, nagyobb....
(#) patexati válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Köszi majd körül nézek én is mert jól jönne nekem is egy!
(#) McGyver válasza patexati hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Nen fűrészlap, vágókorong.

Praktikerben is kapható Dremelhez vágókorong, cca 25 mm átmérőben, csak korong is vásárolható, de ez drágább asszem kb. 1500 ft, de van a Ferm, Einhell gépekhez is készlet, az egy kicsit olcsóbb.

A karos olló jobb, de azzal nehezebb konkáv nyákot vágni.
(#) fureszk válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
én meg tegnap fedeztem fel a minidrillemen ezt a funkciót. szóval tök jó. énis építenék egy ilyet, de nem lehetne sztem úgy megcsinálni, hogy kivehessem a minidrillt...(mivel ezzel fúrom ki a nyákokat)
(#) tbence3 válasza fureszk hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Lefogatósra kell csinálni.
Én megcsináltam de nem az igazi.
Mai nap rakok fel róla képeket!
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
ki lehet venni az enyémből a minidrillt, csak ki kell szedni belőle a tengelyt ami ugyanúgy 3mm-es mint a többi minidrillhez tartozó cucc tengelye. , a fekete műanyag "anyát" kell csak még lecsavarni és ki is lehet venni, kb időbe ez annyi mint 2* kicserélni a hanszált fejet. 10sec max
ja: egyébként a fában Van csapágy csak nem látszik mert elég kicsi (7mm átmérő) és be van nyomva a lyukba.
(#) tbence3 válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Na itt van az én verzióm!
Igaz nem a legjobb de amire kell arra jó.Még majd egy kis plexi darabb kell a korong folé hogy azrét minden ok legyen De jó szeretk vele dolgozni.Az a lap azt el lehet csúszatatni.Raktam be neki egy kis ütközőt a nyáknak. A többit azt úgyis értitek.
Bence
(#) mechanikus válasza Dióda hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Hi!

Olvasván a topikot, nosztalgiából kedvet kaptam, és elővettem egy 1990-ben általam gyártott négy csatornás, külön-külön 0-24V-ig szabályozható áramkorlátozott tápegységemet. Kissé viseletes már a drágám, de még mindig hibátlanul műkszik. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy kölcsönadtam a kandallós öcsémnek, aki nem igen vigyázott rá.

Mostanában egyre jobban foglalkoztat a gondolat, hogy ismét bütyköljek ezt azt. Sajna már vagy 10 éve nem csináltam efféléket. Nincs rá idő!

Szó mi szó, elővettem a tápot, kicsit lepuccoltam, megmutatnám nektek is.

Üdv mechanikus
(#) Frankye válasza mechanikus hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
A belseje kicsit "spagetti-dizájnos" , de különben nagyon profi! Áramerősség-mérőt nem láttam rajta. Nincs is? (Mert azt olvasom, hogy áramkorlátozott.:yes: )
De tényleg profi munka, ez látszik rajta! Gratula!
(#) mechanikus válasza Frankye hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Szia Frankye !

Árammérő nincs rajta, azt 0,5-4A-ig öt tiyedenként lehet állítani. Áramkorlátos a feszültséggenerátor ami van benne. A beállított áramkorláton túl nem jön le több. Akkut tök jól tölt. Persze nem ez volt a fő tevékenysége.
A gratulát köszi! Ami azt illeti, egy kicsit még én is elájultam amikor szétszedtem. 16 éve csináltam, de mondhatom, a mechanikéja az profi! Elfogulatlanság nálkül!
Pld a trafót is magam tekertem. Különlegessége, hogy nem zománcozott rézhuzalból van, hanem 1.5mm-es sodrott szigetelt huzalból.
Ott van a toppon!

Köszi a dícséretet!
mechanikus
(#) Frankye válasza mechanikus hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Idézet:
„Áramkorlátos a feszültséggenerátor ami van benne. A beállított áramkorláton túl nem jön le több.”

Ügyes megoldás!
Idézet:
„16 éve csináltam, de mondhatom, a mechanikéja az profi! Elfogulatlanság nálkül!”

Ez bizony teljesen igaz! Nagyon jó a kivitel, és ha azt is hozzáveszem, hogy 16 éves, hát le a kalappal!
Idézet:
„Pld a trafót is magam tekertem.”

Külön elismerésem!
Idézet:
„Különlegessége, hogy nem zománcozott rézhuzalból van, hanem 1.5mm-es sodrott szigetelt huzalból.”

Na EZ a nem piskóta! Bravo!
(#) miklosch válasza Frankye hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Megépítettem a kapcsolások között lévő, Ponyo 1. ICD2-ét! Köszönet érte Potyonak! Egyenlőre még nem próbáltam ki, mert a 4550-et nem tudtam felprogramozni.
(#) Frankye válasza miklosch hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Igazán szép munka, gratula!
(#) Istike88 válasza miklosch hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
üdw.

Nagyon szép lett! gratula! nem kötözködésből de a forrasztás lehetne szebb is (egyenesen az alkatrészek lábai meg ilyenek) de egyébként tökéletes!
van egy kérdésem. a nyákot milyen módszerrel csináltad? fotózás vagy a vasalós teknika?

mégegyszer gratula hozzá
(#) miklosch válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Fotózással csináltam a NYÁKot, és beleraktam kémiai ónozóba is, azért ezüst színű! A forrasztások nekem sem tetszenek, de sajnos azért sikerült ilyen rosszul, mert a panelterven elég kicsik voltak a forrpontok, és csak 0.9es fúróm volt, és amikor kifúrtam, elég sok helyen felszedte a forrpont egy részét! Meg a 40lábú foglalatoknak nem volt pontos helye, kb 5mmrel el volt csúszva..
(#) Higgins válasza miklosch hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Akkor miért nem tervezted át picit a NYÁK rajzot? Akkor nem értek volna ilyen kellemetlenségek.
Kissé vastagabb vonalak, forrpontok. stb

Csatlakozom az előttem szólokhoz, nagyon szép munka egyébként. Jól néz ki. Reméljük be is indul..

Üdv: Higgins
(#) fureszk válasza miklosch hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
mi a jó a kémiai ónozóban?
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
jobban lehet forrasztani a dolgokat, főleg smd-nél hasznos
Védi a rézréteget a korróziótol.
(#) Tomee válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Nekem csak rossz tapasztalataim vannak a kémiai onozóval kapcsolatban ezért nem ajánlom még az ellenségeimnek sem!! :no:
Én a nyákot elkészülte után le szoktam fújni forrasztó lakkal majd az alkatrészekk beforrasztása után jöhet a denaturált szesz ami leoldja a fölösleget (ecset + fogkefe sokat segít) és végűl megy rá a védőlakk.
TN180 és TN170 néven kell keresni a lakkokat.
(#) Balázs válasza Tomee hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Mi bajod az ónozóval? Miért nem szereted?
(#) Tomee válasza Balázs hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Utána forraszthatatlan lett a nyák...
Inkább maradok a jól bevált módszernél..
De már töbszőr kipróbáltam, hátha most jó lesz, de nem. A nyák mindig vizuálisan tők jó volt, de forraszthatatlan...
(#) Balázs válasza Tomee hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Értem. Én nem használtam még, de asszem, akkor maradok inkább a régi jó lakknál. SMD-t meg úgysem szoktam forrasztani.
(#) Tomee válasza Balázs hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
Én próbáltam SMD és norműl alkatrészeket is. Nekem nem vált be.
(#) huhuu válasza Tomee hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Még régebben építgettem ilyesmi erősítőket hangszerekhez és egyébb célokra....
amiről a fotókat feltettem abba tda7294 van hídba kötve + saját előerősítő
Azért csak külső fotóim vannak, mert mikor készítettem nem csináltam a belsejéről képeket, de azt hiszem a nyáktervek megvannak, ha valakit érdekel majd feldobom

Vélemények?
(#) Peti_85 válasza huhuu hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Hőúúúúú!!
Bitang jóó lett!
Nekem konkrétan a hídkapcsolás terve kellene!!! Igaz hogy az sokkal érzékenyebb? És zajosabb?
Dobd már fel ha lehet a TDA7294-be!
Köszi!
(#) huhuu válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Köszi!

szivesen feldobom, csak egy kis idő amíg megkeresem mert valamelyik lemezemre kiírtam.
Anyit sajnálok csak, hogy rengeteg időt szarakodtam a feliratokkal míg megrajzoltam, aztán egyszerűen nem fért rá, kicsit bedühödtem és kézzel ráírtam. amúgy ilyen lett volna a felirat, ezen még nincs rajta minden poti és csati....(mellékeltem csatolom)
(#) Frankye válasza huhuu hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
És nem csatoltad...
Következő: »»   22 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem