Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos izomerősítő
 
Témaindító: peti80, idő: Szept 26, 2006
Lapozás: OK   1 / 2
(#) peti80 hozzászólása Szept 26, 2006 /
 
Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy szeretnek epiteni egy az alabbi linken lathato keszulekhez hasonlot es megkerdezem az ittlevoket, hatha ismertek egy jo kapcsolasi rajzot a celra!
Ez egy olyan keszulek, amely az izomzathoz tapasztva tornaztatja, lazitja!
Ennek az omron keszuleknek 30e es 50e Ft kozott mozog az ara, ezt barkacsolgatassal le lehetne csokkenteni!
Koszonom a hozzaszolasokat!
[link=http://www.meditens.hu/tens/tens.htm]http://www.meditens.hu/tens/tens.htm[/link]
(#) PCB válasza peti80 hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Szia !

Valóban olcsóbb lehetne, csak a legfontosabb információ birtokába vegy -e

Mikor milyen frekit,.... és a többi

Amig egy valóban gyári rajzra nem akadsz, egy lukat sem érdemes furni

Üdv !
(#) peti80 válasza PCB hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Igazad van, egy gyari rajz lenne a legjobb, csakhat az nem olyan egyszeru..!

Igazabol csak azzal vagyok tisztaban, hogy valtoztathato freki kb.80-150Hz kozott es valtoztathato feszultseg 5-20V kozott!
(#) szabi83 válasza peti80 hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
itt van egyszerű, de nagyszerű :yes: :yes: :yes:
3db kapcsrajz..

nekem a 3dik teccik a legjobban...

üdv
(#) PCB válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Szia !

Egyszerű, de tényleg az ami.
Mert 1000000 kapcsolást lehetne rajzolni, de az nem elég ha csak ráz.

Azt gondolom fizikoterápiás gépekben a freki - kitöltés-feszültség együttesen meg van határozva többféle módon.

Nem mindegy milyen izomcsoportot hogyan stimulálnak
Aki járt már ilyen kezeléseken érezhette, hogy a jelalak nem mindig négyszög


Üdv !
(#) Slope válasza PCB hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Szerintem az ilyesmivel nem kéne játszadozni, sem magadon, sem másokon... mi jön még? "építsünk pészmékert" totyik?
(#) mokus válasza peti80 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Pár ezer forintos lepkés bodymittommémi hülyeség belsejét nézted már? Két patenttal le lehet akasztani az övről, nem egy bonyolult dolog lehet benne már csak a mérete miatt sem...
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Szia !

Néha csak azért nem ugrom egy hanyattast mert karosszékben ülök

Idézet:
„nem egy bonyolult dolog lehet benne már csak a mérete miatt sem...”


Azért eme szempontokból ne vonj le ilyen következtetéseket, mert Pl egy processzor sem nagyobb mint 2x2 cm, és több millió tarnzisztor van benne, valamint nem is működik olyan egyszerűen


De valóban nem bonyolult a működése, csak nem ismerjük a stimuláláshoz szükséges a frekiket, jelalakokat, feszültségeket.

Üdv !
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Igaz erre nem gondoltam! (bár van 1 nem működő belőle, de nem éreztem késztetést még, hogy szétszedjem, így nemtudom milyen bonyolultságú a belseje.)

De miért akarna az ember ilyesmit építgetni mikor készen van pár ezresért és az elektronika részét lehet használni. Mondjuk nem egy profi egészségügyi készülék, de szerintem otthonra nem is kell ilyet építgetni. Amúgy is szerintem az orvosi felhasználáson kívüli alkalmazása hülyeség... Menjen el mindenki sportolni inkább, azt még élvezi is.
(#) Norberto válasza mokus hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Idézet:
„Menjen el mindenki sportolni inkább, azt még élvezi is.”


Látod, ez egy világigazság :yes:
(#) Georgee válasza Norberto hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
Igazad van ha meg csinálnám nem bizti h kipróbálnám lehet h földhözvágna a cuccos
(#) dpeti válasza peti80 hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
ne ilyen csodavackoktól várjál megváltást...
A hagyományos módszer még mindig a legtutibb
Eddzél

UI: A mélly igazságtartalomra való tekintettel kérem az 50 pontot
(#) Moderátor hozzászólása dpeti hozzászólására (») Okt 12, 2006
 
Idézet:
„UI: A mélly igazságtartalomra való tekintettel kérem az 50 pontot”

Szó sem lehet róla!
(#) Tom159 válasza peti80 hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
PETI80 szerintem ez a kapcsolás a célra tökéletesen megfelel.
impulzusonként maximum 0,4 mJ energiájú 0,6...4Hz frekvenciájú 0.....250v -os amplitudójú
impulzussorozatot képes előállítani. A p1 potival lehet az impulzusfrekvenciát állítani.
MINIMUM 6CM -RE KELL ELHELYEZNI AZ ELEKTRÓDÁKAT A BŐRFELÜLETEN!!

FIGYELEM!
EZT A KÉSZÜLÉKET SZÍVPROBLÉMÁKKAL ILL. EPILEPSZIÁVAL KÜSZKÜDŐK NEM HASZNÁLHATJÁK!!!!!
(#) PCB válasza Tom159 hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Na ezért nem szabad ilyen topikokat nyitni
(#) brejti válasza peti80 hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Helló peti80!

Szerintem nem kéne ilyenekkel otthon kísérletezgetni! Ezek komoly orvosi terápiás eszközök, ezért egy sor szigorú biztonsági, és gyártási szabványnak kell megfelelnie. Ezért kerülnek a gyári készülékek 30-50 ezer forintba. Amiket meg a piacokon lehet kapni, azokról csak annyit, hogy azokat használja az, aki megtervezte.

A főiskolán volt egy mérésünk TENS készülékkel, úgyhogy tudom, hogy miről beszélek.

Szerintem itt kell meghúzni a határt. Ez már nem a barkácsolás kategória.
(#) Tom159 válasza PCB hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
ez nyilván való, de aki ilyen problémákkal küszködnek biztos nem fogják megépíteni azért hogy esetleg a legrosszabb történjen vele emiatt.
pl az én hátamon a hideg futkosott amikor elolvastam a :

Nagyfeszültség sorkimenő trafóval

(Sziasztok.
Szeretnék csinálni egy kis nagyfeszt. Jókat lehet vele játszani.)

nevű topcot(attól aztán lehet kapni ). De erre azért fel kellet hívom mindenki figyelmét, és ha 2000huf vagy 20000huf -os ilyen készüléket veszel (izomstikulátor) ott is fenn áll ugyan ez a veszély.
(#) PCB válasza Tom159 hozzászólására (») Okt 30, 2006 / 4
 
Szia !

Ott annyival kisebb az esély, hogy a már kipróbált és gyakorlatban használt frekvenciákat és feszültségeket használják. Nem tegnap találták ki az eljárás.
Egészséges embernek ebben az esetben 0,0001% bármilyen károsodásra.

Idézet:
„PETI80 szerintem ez a kapcsolás a célra tökéletesen megfelel.”


Felelőtlenségnek tartom ajánlani olyan kapcsolást amihez lövésed sincs, főleg hogy az ilyen fajta elektronikának a testel való érintkezés a célja.


Idézet:
„de aki ilyen problémákkal küszködnek biztos nem fogják megépíteni azért hogy esetleg a legrosszabb történjen vele emiatt.”


Feltételezés a kudarc szülőatyja !

Üdv !
(#) Tom159 válasza PCB hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Feltételezés a kudarc szülőatyja !
ebben igazad van, de a

„PETI80 szerintem ez a kapcsolás a célra tökéletesen megfelel.”
alatt azt értem hogy ennél messzebb már ne menlyen el, mert egyik haverom már megépítette, persze nem a kapcsolás szerint (250v? -hát hülyék azért nem vagyunk, ezért lett csak 60v), és szerintem ha ennél is messzebb megy annak már komolyabb következményei is lehetnek.
De PCB teljesen igazad van.
Bocs
(#) Laci04 válasza Tom159 hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Na hali! Tudok ajánlani egy ilyen izom buzerálót 12 rugóért ha érdekel, bár én ezret sem adnék érte. Ha minden áron építeni akarsz ilyesmit felajánlhatom az amúgy ne működő elektromos sokkolómat átalakításra.
Ez volt a komolytalan része a dolognak.
Ha komolyan kéne hozzászólnom akkor azt mondanám hogy építs inkább egy ledes villogót ebből az 555-ös időzítőből. Szerintem jobban jársz. :yes: Ilyen dolgokon meg ne agyalj mert ehhez egy átlag elektronikával hobbi szinten foglalkozó embernek a technikai háttere, felszerelése és tudása nincs meg.
De van egy ötletem. Ha minden áron meg akarod építeni akkor elektromos egérfogónak jó lehet, sőt még szabadalmaztathatod is.
(#) Valteri válasza Laci04 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Hát nem tom ti hogy vagytok vele, de én sem kötnék semmi pénzért 250v-ot a bőrömre annak a reményében hogy 20x akkora izmom lesz , mindez házilag.
Inkább gyúrjunk vazze
(#) Gory hozzászólása Dec 4, 2006 /
 
Helló!

Nem akarok új topiot nyitni, mert a problémám hasonló. Egy olyan kapcsolás kellene nekem, ami hasonló az izomstimulálóhoz. Csak sokkal kisebb teljesítményű.
Az újjbegyre kellene két elektródát tenni (vagy amennyivel megoldható), úgy hogy kis kopogás szerű pulzust érezzen az ember. Gondoltam hogy az előzőkhöz hasonló módon meg lehetne oldani, de ezek talán túl nagy feszültséget adnak le. Szerintetek mivel lehet ilyen kopogás szerű érzetet kelteni, mekkora feszültség kellhet hozzá?
(#) Laslie74 válasza peti80 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Üdv! Ezt építsd meg: TENS
(#) Pet91 válasza peti80 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Ettől ugy el fogsz patkolni, mint állat.
Hallottad hogyan halt meg Bruce Lee?
Hát ilyet használt, aztán egy rejtélyes szívrendellenesség- megállás, vagy roham nemtom, de meghalt.
Szerintem mindennap csinálj meg 4*10 fekvőtámaszt, meg 2*20 felülést, és hidd el csodálat tesz. Mielőtt azt hinnéd fárasztó, próbáld ki. Gépezel, 10 percenként csinálsz 10 fekvőt, kevesebb mint egy óra alatt megvagy és még gépeztél is!
Ha esetleg nem menne a fekvő úgy csináld térdről, egészen addig amíg nem megy legalább 1 szabályosan aztán szenvedj a 10.-ig :yes:
(#) Laslie74 válasza Pet91 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Demagóg! Szerintem senkit nem tudsz elriasztani aki odafigyelt az elektrotechnika órán. Egy TENS-készülék nem villamosszék. Meg ne tessék Bruce Lee-t belekeverni nem attól halt meg. :peace:
(#) pucuka válasza Laslie74 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Üdv!
Szerintem először meg kellene tudni, hogyan is működik a Tens készülék, és nem egy bizonytalan eredetű kapcsolást utánépíteni. Sajnos műtét után lebénultak a lábaim, és ezért napi kapcsolatban vagyok a Tens készülékkel, és engem is érdekelt, hogyan is működik. Én nem fogom megcsinálni.
Először is tisztázzuk, nem feszültség, hanem áram, nem frekvencia, hanem hullámforma a lényeg.
Tehát kellene építeni egy olyan áramgenerátort ami képes a két elektróda között kb 80 - 90 mA áramot áthajtani, és különböző hullámformákkal vezérelhető. (az a bizonyos 20 - 25 mA áram csak akkor halálos, ha közvetlenül a szíven folyik át, és ha egy rövid impulzus akkor már újraélesztő készülékről beszélünk)
A Volta féle kísérletből tudjuk, ha egy izomra feszültséget kapcsolunk, (áramot folyatunk) akkor összehúzódik.
Tehát az időfolyam a következő:
gyorsan elindítjuk az áramot a két elektróda között, tartjuk egy darabig, majd hirtelen megszakítjuk, majd pihanünk egy kicsit. Ez a négyszög hullám, agresszív izomműködést okoz.
Lassan egyenletesen növeljük az áramot a beállított max értékig, majd csökkentjük egyenletesen 0 - ig, majd pihenünk, ez háromszög, kíméletes izommunkát okoz.
Egyenletesen növeljük az áramot max - ig majd hirtelen megszakítjuk, majd pihenünk. Ez a fűrészfog.
Van még trapézforma is a fentiek szerint értelemszerűen

Tehát a fentieknek megfelelően olyan hullámforma generárort kell(ene) építeni, amely állitja a felfutási, tartási lefutási, pihenő időt, az ismétlődés gyakoriságát (frekvencia) valamint az átfolyó áramot (feszültség).
Ez az a tudomány amit a Tens készülék tud.
A többit a használójának kell tudnia, nem kevés anatómiai ismerettel, ami nekem nincs



(#) KTobi válasza pucuka hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Tisztázzuk, a természetes mozgásnál, tornánál nincs jobb. Az hogy fárasztó, az miatt van, mert ellustultál.

Én nem ajánlanám semmilyen elektromos készüléket, bárki is magára kapcsoljon, ami látványosan is mozgatja az izmaidat. Vannak a szívritmusszabályzók, különböző orvosi készülékek, az igen, ellenőrzött, működő készülékek. Házi tákolmánytól Isten ments.

A halálos áramerősség pár uA, ami ha szíven átfolyik, leállítja, de el kell találnia a megfelelő időpontot, a szívverés egy bizonyos pontján. 25mA az a külső áram váltóáram esetén, annak nagyrésze a testfelszínen folyik.

Ha egy bizonyos izmot mozgatsz, és földfüggetlen hálózatról, akkor nem a szíveden keresztül folyatod az áramot.

Maradjon viszont ez csak az orvosi készülékeknek. Megértelek, ha Te használod, gondolom így jársz. De van kockázata, valamit rosszul csinálsz, elpatkolsz. Nem ez az jó megoldás a városi nép lustaságára.
(#) Laslie74 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Sajnos a tens készülékek között is sok a gagyi még a komolynak kinézők között is. Amin nem lehet hullámformát ill. fázismódokat állítani meg gombelemről megy azt be kéne tiltani. 5-ezerért ne is várjon az ember komoly technikát.
A tévében láttam hogy valamelyik egyetemen deréktól lefelé bénult embereknek csinálnak izomstimulátoros járógépet. Processzoros vezérléssel a saját lábának izmaival képes járni, úgy hogy kézzel vezérli a járását. Úgy emlékszem a továbbfejlesztésén gondolkodtak hogy ne kelljen akkora energiákat használni direkt idegimplantátumokkal precízebb mozgást tudnának elérni.
(#) pucuka válasza KTobi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Teljesen igazad van, a természetes mozgásnál nincs jobb, mindenkinek erősen javallom.
Csak az a baj, hogy nem arról van szó hogy ellustultam, hanem arról, hogy műtét közben elvágták a "drótokat" ami a gerincvelőben halad, és hiába is akarom mozgatni az izmomat, az utasítás az agyból nem jut el odáig. Attól még a lábaimban vannak izmok, amiket csak így lehet "edzeni" hogy ne tűnjenek el egészen a hosszú idő alatt, míg az idegsejtek regenerálódnak (esetleg)
Ennek ellenére mint hozzászólásomból remélem egyértelműen kiderül, én is erősen ellenzem ilyen készülékek házi barkácsolását. Különben is, akinek valóban szüksége van rá, annak felírják receptre.
Ami pár ezerért lehet kapni, az nemárt, nem használ.
(#) tourer hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Találtam itthon két ilyen kütyüt is.
Az egyik egy "békebeli" német szerkezet, csupa bolti alkatrészekkel. kétcsatornás, a áramerősséget és a frekvenciát lehet rajta állítani csatornánként.
A másik egy piaci 1000Ft-os fogyasztó öv egyik vezérlője. Egycsatornás, áramerősséget, és jel alakot lehet rajta változtatni. Szörnyen bizonytalanul működik. néha nem érzek semmit, egyszercsak megráz....
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem