Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Sziasztok!
Ma programoztam ATMega88 smd-t. De beállításoknál elfelejtettem átállítani a proci típusát, így ATMega8-on maradt. Végigment a programozás, de ellenörzéskor hibát írt ki. Nem tudom pontosan mit, de valami ilyesmi: error: 0xB5 MAjd kilépett programozási módból. Ezután megszünt minden kapcsolatom a procival. Mi lehet a gond? Attól tönkremehet, hogy más proci van beállítva? FUSE bitekekhez még hozzá se nyúltam. Megköszönnék némi segítséget, mert leszámítva, hogy nincs is itthon másik procim, fogalmam sincs, hogy szedemném le a NYÁK-ról. Zoli
Én megpróbálnék az XTAL1-re tenni egy 4MHz-es jelet például a Topi által itt bemutatott Bővebben: Link generátorral. Az nem jelent semmit, hogy a Config biteket nem állítottad el. Ha a forráskódban benne volt a config beállítás akkor a hex file-ba is belekerült fordításkor.
Sikerult atirni a fuse biteket is, szerintem mas nem tortent.
Elso probalkozasra egy kulso kvarc es nehanyszor probald beirni a fuse biteket kulso kvarchoz. Majd a programot, es vissza a megfelelo oszcihoz a fuse biteket. Ha nem megy, akkor kulso oszcival (nem csak kvarc, hanem teljes oszcillator nehany MHz) probald beirni a megfelelo fuse biteket. Mindezt rendes mega88 tipusbeallitas mellett.
Köszi a válaszokat!
Sajnos meglett a hiba Akku csatlakozót fordítva forrasztottam be, és rá is dugtam próbaképp. Érdekes, hogy azért a fordított táp után még majdnem felprogramoztam.
Ha még fenn áll a hiba, akkor a szerelésben segíthetek. Munkahelyemen (Bp) van smd-javításhoz felszerelés, ha másképp nem boldogulsz, akkor szívesen segítek!
Hőmérséket fügvényében pwm-es vezérlő építéstét szívesen látnám a 8 lábbal részben. Mondjuk pc venti szabályozása pwm-el.
A HEX _nem_ tartalmazza a biztosítékbit beállításokat. Erre AVR alapon egyedül az AVRSTUDIO ELF formátuma képes!
Pic alatt van, hogy valamelyik HEXbe berakható, erre kváziszabványa van. AVR esetén nincsen ilyen.
Röviden:
do Get temnperature If temperature = if temperature endif if temperature>=higherlimit then pwm1a=255 loop
Üdv!
Szeretnék segítséget kérni AVR-kommunikáció terén. Még nem csináltam ilyet. Kb 5-7méteres távokat szeretnék áthidalni. Szeretnék egy központi egységet, ami pl LCD-t kezel, és ezzel kommunikálnának a többi egységek, pl napelem töltő, fogyasztók bekapcsolása, stbstb. Olvastam már SPI és I2C -ről, de egyiket sem ajánlották nagyobb távolságra. Sebesség nem lényeg, 10mp-s frissítés bőven elég. Ill. pár változó értékét szeretném csak átadni egyik-másik modul között. Köszönöm!
RS-485, RS-232.
Servo vezérlő jeleket kéne kezelnem.
Úgy gondoltam, hogy a timer1-el nézem milyen hosszú a vezérlő jel, de sajnos elakadtam. Meg lehet azt csinálni, hogy a megszakítás közben átállítom, hogy mire reagáljon? Vagyis mondjuk az elején 0->1 majd a megszakításon átállítom, hogy 1->0 legyen.
Hoppsz!! Köszi az infót, azt hittem úgy megy mint a PIC-nél!
Köszönöm, közben egy másik módon csináltam meg csak nem tudom, hogy működik-e:
Az int0 megszakítást az elején rising-ra állítottam majd a megszakításból elindítom a timer1-et és fallingra állítom az int0-t. Amikor ismét kiváltódik a fallingra akkor eltárolom egy változóba a timer1-et, majd visszaállítom rising-re és a timer1-es kiiktatom. Viszont ami érdekes: Véletlenül fordítva raktam rá a chippet a programozóra és így szokás szerint elkezdett melegedni. A programozó nálam egy dugaszolós próbapanelen van. Megolvasztotta a műanyagot, de a chip nem ment tönkre! Nagyon sokat kibírnak igaz ez egy "teszt" chip számomra, de akkor is. Kb 2-3 percig melegedett mire észrevettem.
USB?
Ha elkészül a műhelyem ígérem az lesz az első amire beruházok
Sziasztok!
AT89C55-el kapcsolatban lenne kérdésem. Megépítettem a Flash MC Brenner II programozót. Hardware teszt jónak találja. Ha egy elvileg felprogramozott 89c55-öt olvastatok vele, akkor nem olvas be semmit, olyan mintha üres lenne. Lehet , hogy a lock bitekkel letiltották a tok olvasását ? Prog-Studio 6.09-el használnám. Van esetleg ebben olyan menűpont amellyel egyértelműen megállapíthatnám, hogy tényleg letiltották-e az olvasást? Kezdő vagyok a témában. Van esetleg másik szoftver ami működik ezzel a programozóval?
Hat ha valami gyari termek, biztos lehetsz benne hogy le van zarva. Az adatlapban meg tudod nezni, hogy letiltas eseten mi olvashato ki az eszkozbol. Tiny es Mega eseten ismetelt signature code -al ter vissza a flash olvasas, ha le van zarva az eszkoz.
Idézet: „Érdekes, hogy azért a fordított táp után még majdnem felprogramoztam.” Csak a nullak helyett egyesek voltak es forditva?
Ha a kérdés valódi akkor: Bővebben: Link
Ha csak vicc akkor: haha (habár én nem nevettem, mert egy 500ft-os proci miatt fizethetek megint 1500ft postát ) Idézet: „(habár én nem nevettem, mert egy 500ft-os proci miatt fizethetek megint 1500ft postát )” En epp emiatt nem veszek egyesevel dolgokat. Egyreszt a posta koltseg magas ha egyesevel veszem, masreszt ha tonkre megy akkor megin lehet rendelgetni. Kulonben is utalatos dolog mikor egy alkatresz tonkre megy es emiatt egy hetvege karba vesz...
Tud valaki ATTiny2313-hoz Eagle libary-t?
Kerestem guglin, de nem találtam olyat amibe benne lett volna. (Na meg 45-öst sem)
En ezt hasznaltam: Library: Atmel. Device: AT90S2313P
Nem tudom alapbol benne van-e , keress ra.
Megvan köszönöm az egyik letöltöttbe ott volt csak nagyon az ATTiny-knél kerestem.
avr-5 volt a neve amit letöltöttem hozzá. Na most már csak gyorsan meg kell tanulnom ezt az izét eagle-t.
Fototranzisztort szeretnék használni távolság mérésére.
Az első kérdésem, hogy elvileg pl egy ATTiny45-ön mennyi Analóg bemenet van? Én úgy értelmeztem, hogy kettő vagyis elvileg két fototranzisztort tudok mérni vele? (az ATTiny2313-on nem láttam ilyet csak analog comparátort? (3 ?)). Az alapötlet a szokásos (egymás mellett árnyékolva van egy infra led meg egy fototranzisztor párban) 1. kiolvasom a fototranzisztor aktuális értékét 2. meggyújtom a ledet 3. kiolvasom ismét a fototranzisztor értékét 4. kioltom a ledet 5. megvizsgálom a kettő különbségét Gondolom, ha ezt elég gyorsan csinálom mondjuk 1000x másodpercenként akkor elég pontos értéket kaphatok. Szerintetek megoldható ez illetve mennyire lehet pontos? (A csatornák száma azt jelenti, hogy ennyi analóg jelet tud kezelni?) (( Ha túl nagy baromságot írtam szóljatok ))
Nem igazán értem, milyen elv alapján működne a távolságmérés?
A fény terjedés sebessége 300 000 km/s. Azaz 1 másodperc alatt 300 000 000m -t tesz meg. Ez azt jelenti, hogy ha 1m -es felbontásban akarsz mérni távolságot fénnyel akkor 300Mhz -el kell mintavételezni. Ha mondjuk 1cm-es felbontás kell akkor pedig 30Ghz.
Remélem jól számoltam... |
Bejelentkezés
Hirdetés |