Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   10 / 581
(#) dbase válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Vannak keverő szelepek, amik beállított hőfokot kevernk hideg s meleg vízből. Kb 30 fo k bemegy és szerintem öblítésnek nem sok ennyi.
(#) blackbile hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Üdv,

szóval kontakthibának tűnik a vezérlőpanel. Átforrasztottam az összes pad-et - majd egyszer csak kattogott egy relé indítás után. Mivel ez bakelit nyákon van, olyan hordós hogy csak na, szóval amint kiegyenesítem (a tartó műanyagba bepattintva) már nem indul el...
(#) sztapar válasza osi hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Jelentem mosógép megjvítva !
Sikerült tömítést találni(ez szervízesnek volt még egy darab), aztán gyorsan(egy délután : ) összeraktuk, működik !
Köszi mindenkinek, hogy foglalkoztatok a dologgal, még ha nem is elektronikai jellegű.
(#) Erzsibaba válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Köszönöm szépen a választ Megnyugtattál, most már nincs akadálya a meglepi mosógépnek
(#) blackbile válasza blackbile hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Sziasztok,

megtaláltam a kontakthibát!!!
Az egyik relé tekercséhez menő kb. 8 miles vezeték a pad mellett szakadt volt.
Most is jól jött a cég 1.5Millió forintos Carl-Zeiss optikás mikroszkópja
(#) Action2K válasza blackbile hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Mázlista! Én meg már akartam javasolni, hogy ha a nyákod repedt talán, akkor gyárts helyette egy másikat.
(#) blackbile válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Igen, a kollegák is szidtak, mit vacakolok már annyit vele - csináljunk egy vezérlést magunk...
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Van olyan gép ami keveri bemenő meleg és hideg vizet. Az értelme pedig az, hogy létezik gáz üzemű bojler is ami olcsób még a vezérelt áramnál is. Ha nem elég meleg a bejövő víz csak akkor fűt villannyal.
(#) olaszi hozzászólása Ápr 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Nekem is egy mosó gép vezérlő paneljével lenne gondom.
A mosógép típusa: new pol g8t. Benne a vezérlés: elmarc H8.1 800 rpm. A program kapcsoló biztosan jó, de a gép elindítás után fura dolgokat művel. Szakaszosan engedi be a vizet, 0C fokon is fűti a vizet, stb. Kérdésem az lenne, hogy van e ehhez a vezérlő panelhez kapcsolási rajz valahol, vagy lehet e kapni valahol másikat.
Válaszokat köszönöm!
(#) blackbile válasza olaszi hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
new pol g8t

g8t ilyet nem is találok...
(#) olaszi válasza blackbile hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Ez az! Sajnos én se!
De talán a vezérlő panel.
Ami a tipusa:
ELMARC ancona H8.1 800RPM DMPU R5
Pár helyen megtaláltam, de sajna semmi. Se kapcsolás, se leírás.
(#) blackbile válasza olaszi hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
(#) olaszi válasza blackbile hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Köszönöm!

Az a problémám, hogy amiket itt találtam az mind 1000, vagy 1100 fordulatos motorhoz vezérlés. Ami nekünk van az pedig csak 800 fordulatos. Nem tudom hogy a kettő vezérlés kompatibilis e egymással.
(#) imikee10 válasza olaszi hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Hello
A szakaszos víz beengedést azt ellenőrizd le hogy a mágnesszelep folyamatosan kapja-e a feszt. Ezen a gépen milyen hőfokszabályzó van? Képet tudnál a gépről csinálni?


Üdv Imi
(#) dbase hozzászólása Ápr 14, 2009 /
 
Kaptam egy whirlpoolt, és nem fűtött. Szétszedem, hát sikerült a béna gyárban a mechanikus vezérlőre menő kábelnek a kontaktus hiánya miatt megrepedezni, széttörni. Csatlakozó csere után még mindig nincs fesz.
Szerintem belül is megolvadt a müanyag mivel barna az alapba fehér, és így nem tud érintkezni.
Van egy biztonsági hőfokvédő, ha jól értelmeztem 120fokos, annak vezetni kell alapba hidegen vagy nem? Átkötöttem akkor se melegít még, mert most nem vezet.
Ott a bajom, ha a vezérlőre menő vezetéket rákötöm a 230megfelelő részére, mindig kapni fog áramot, és még centrifugázás, és pihentetés közben is arra fog törekedni hogy felfütse a termosztát álltali beállított hőmérsékletre, és az baj. A lényeg nincs kivezetés ami szabályozná, hogy mikor füthet a mosás melyik fázisába sajna. 7 éves gép, a bebarnuláson, és a fütés hibán kívül semmi baja. Hogy oldjam meg? Gondoltam relét a motorra, ha megy akkor kap áramot a fütés, de az sem jo, mert sokat ki-be kapcsol, és gyorsan tönkre menne.
Nem akar valaki egy egyszerü pic es vezérlőt építeni, amit bármelyik mosogépbe bele lehetene rakni?
(#) zolika60 válasza dbase hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Most selejteztem ki egy whirpoolt. milyen tipusú a tied, mert ha jó bele az enyém vezérlője megkaphatod ajándékba.
(#) dbase válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
awm789-600
(#) zolika60 válasza dbase hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Ha hazamegyek este, megnézem az enyém milyen. Holnap reggel tudom megírni leghamarabb.
(#) zolika60 válasza dbase hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
AWG 336-os az enyém. Nem vagyok mosógép szerelő. így nemtudom, hogy a vezérlője azonos-e a tiéddel. Elviheted az egész gépet is, hátha tudsz a kettőből egyet csinálni. Ennek a következő bajai vannak: Rossz a szivattyúja, lyukas az ajtó tömítése, anyagfáradás miatt el repedt a dobja amit ugyan pár éve meghegesztettünk, de újra eltörött.
(#) imikee10 válasza dbase hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Nézd meg a vízszintszabályzót mert azt hiszem az kapcsolja a fűtést.
Meg még esetleg a hőfokszabályzóját de az ezeknél nem nagyon szokott elszállni.

Üdv Imi
(#) dbase válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Leszereltem az elejét, mert előltöltős, majd bekapcsoltam, és szájjal megfujtam elkötöttem a vizszint szabályzot, elkezdett mosni víz és ajtó nélkül.HA tul megfujtam bekapcsolta vészként a lugszivattyut. És méricskéltem. Elég csunyán barna a program kapcsolo csak a fűtésre menő kivezetése. Termosztát jo, mert az a másik pólusa a fűtésnnek, és mikro átkötöttem a programkapcsolo helyett a bejvö 230 ra nyomtam ment.
Zolika 60
Köszönöm a felajánlást , szerintem régebbi, de nemsokára leírom a kapcsoló típus feliratait.
(#) hinar83 hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok.
Volna egy Whirlpool felültöltős mosógépem(analóg, programkapcsolós) és a víz szivattyúzáson nemaakar túljutni, sőt tul is szívja magát vízzel. Először arra gondoltam hogy a programkapcsoló hibásodott meg, De szerintem a vízállás érzékelővel lehet kapcsolatban a bibi. Sajnos nemtaláltam semmi képet meg dokumentációt az interneten a felépítéséről.
Tehát úgyérzem aza bűnös, és ezért nem lép tovább a programkapcsoló mert "azthiszi hogy nincs a gépben kellő mennyiségü víz". Légyszi javítsatok ki ha tévedek.
Előreis köszönöm a válaszokat.
üdv hinar83
(#) zoz11 hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Hello
Először is a légcsapdát takarítsad ki, whirlpool betegség, hogy megtelik kosszal

U.I.: Ezt az üst alján találod meg, valamelyik oldalán, megy kis átlátszó tartály, amiből egy vékony cső megy felfelé.
(#) hinar83 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Kösz a gyors választ.
Az már megtörtént, még a összekötő gumicsövet is leellenőríztem, bár azóta nempróbáltam ki, nemvolt időm.
Egyébként a gép a munkahelyemen van.
Az esély arra hogy a vízszintérzékelő meghibásodjon mennyi ennél a tipusnál?
(#) zoz11 válasza hinar83 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Ezek a vízszintszabályzók nagyon ritkán mennek tönkre, de akkor se ilyen hiba jelenséggel, jó ha évente 4-5-öt kicserélek, pedig a havi 15-20gép megfordul itt nálam.

De persze ami használva van az egyszer tönkre megy.
(#) dbase válasza hinar83 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Kapd be a slagot, és fujd!
Első kattanás a vízszint, második kattanás a tultöltés lesz.
Bocs hogy ezt írom, de hülyeséget írtál. Olyan nincs hogy "víz szivattyúzáson nemaakar túljutni, sőt tul is szívja magát vízzel" a vizet befele nem szívja, kifele szivja csak. Én ebböl nem értettem meg hogy most mivan. Tul sokat enged be? Vagy tul sokáig szívja kifele?
(#) zoz11 válasza dbase hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Kifele csak nyomni tudja

Amúgy igazad van, a legegyszerűbb kivizsgálási módszer, az amit leírtál .
(#) faga hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
Sziasztok! Tud valaki segíteni, egy FAGOR 1FET-311-x/01 mosógép úgy tűnik párom szerint, nem mos rendesen, hol a víz nem megy bele annyi ami kellene, hol pedig mintha kihagyna program lépéseket, szóval, teljesen meghatározhatatlan a hiba, szóval kellene egy kapcsolási rajz, program vezérlési rajz stb. A programok egyébként "lefutnak" szabályosan leáll. Hozzákéne nyúlnom, de rajz nélkül nem érdemes.
(#) zoz11 válasza faga hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Kapcsolási rajzot azt el kell felejteni ezekhez.
De amúgy ez a hiba jelenség a vízszint szabályzó hibájára utal, vagyis inkább a légcsapda vagy a hozzá vezető csőnek a dugulása szokott ilyeneket csinálni. Vagy még a mosószer tartónál lévő szük9itő szokott elvízkövesedni elég rendesen, ez utóbbi viszont típus hiba ezeknél a gépeknél.
Üdv: Zoltán
Következő: »»   10 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem