Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   503 / 3965
(#) gg630504 válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Gömb
Itt a térfogat képlet. Átalakítod, hogy r=... és V=500-zal kiszámolod. Eredmény méterben. És visszaellenőrzés.
(#) proli007 válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Hello!
Google? Nyema? Gömb
üdv! proli007
(#) zoz11 válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Hello
Idei matematika érettségi 12. feladata volt ez! Megoldás
(#) HA3GX válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Hali!

Köszönöm a segítséged!
(#) feki00 válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Hát ez elég meredek hogy ilyet kell kérdezni...
Érettségin van függvénytáblázat (otthon meg interweb ahogy elnézem), képlet kikeres, egyszerű behelyettesítés, képlet megoldás.

Pardon, de nem bírtam volna ezzel együtt élni, el kellet mondanom.
(#) gg630504 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
500 m3-t kérdezett Mothaltem, nem 5000 m3-t.
(#) Laca150 hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Átolvasgattam a fórumtémákat, és arra a következtetésre jutottam, hogy ez a legalkalmasabb fórum ahol feltehetem a kérdésem.
Van egy bontott Graetz kockám, amiről nem találok sehol információt. A képet mellékelem róla.
Szeretnélek megkérni benneteket, ha időtök engedi és tudjátok milyen paraméterekkel bír az alkatrész írjátok meg nekem.
Előre is köszönöm!
Üdv: Laca.

RB60 SK.jpg
    
(#) Amarton válasza Laca150 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Ezt találtam róla:
RB60 - Bridge Rectifier 6Amp/100V 4 Pin SIL
(#) Laca150 válasza Amarton hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia Amarton!
Lehetek indiszkrét?
Elárulod a forrást? Link... stb.
Egyébként köszönöm! Leköteleztél!
(#) didyman válasza Laca150 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Google, "rb60 rectifier": Bővebben: Link
(#) kopaszs hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Sziasztok egy olyan kérdésem van vettem egy 2n3055 tranzit ezt kéne bekötnöm hogy tudom megállapítani melyik a B és az E lába?
(#) kopaszs hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Köszi.Tegnap kérdésemre is tud esetleg valaki válaszolni?Hogy mit hova kellene kötni?Végül is azt tudom hogy a jobb ki bal ki a két hangszóró meg a +12 GND - ezek egyértelmű idáig jutottam el.

Bővebben: Link
(#) Istike88 hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Miért van az hogy a panelfúróm egy PC táp 12V-os ágáról gyorsabban forog, és nyomatékosabban, mint egy lm317-es áteresztős tápról szintén 12V-on?
Elvileg ugyanannyi áramot vesz fel, tehát akkor a teljesítményüknek is meg kellene egyezniük.

Üdv
(#) didyman válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Mekkora az az áram? Csúcsokban?
(#) Imi65 válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Valószínű, hogy a 317-es áramhatárolása benne van ebbe.
(#) Dudus válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Mérd terhelésen a fúró kapcsain a feszültséget egy olyan műszerrel amit nem zavar meg a kapcsolós táp. Szerintem az áteresztőnél leesik a feszültséged.
(#) kopaszs hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
ezt eddig értem is és a vezérlésre mit kell kötni?
(#) vizor válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
A vezérlés az az erősítő Stand-by bemenete. Ha feszt adsz rá bekapcsol, ha elveszed akkor készenléti üzemmódra kapcsol.
(#) uroff.koltoff hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Sziasztok!
- kisméretű LCD- TFT kijelzôt keresnék,
- DBSUB, vagy DVI bemenettel
számítógéphez lenne ...
ponotsabban egy ALIX3C3-hoz
elôre is nagyon köszi....
szinte sehol nem találtam semmit :-/

Felesleges sortörések eltávolítva. Kérlek, a jövőben ezt kerüld, légy szíves! Frankye
(#) bbalazs_ válasza uroff.koltoff hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Nezz utana a Lilliput vagy Xenarc termekeknek.
Nem tudom, a 7 coll elegge kicsi-e?
(#) njOrd hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy mi van rosszul bekötve ezen a fejhallgató erősítőn. A tápot már cserélgettem, de vagy búg vagy csak az egyik csatorna "szól", nagyon torzul és kis hangerővel. Remélem a képen nagyjából látszik, melyik drót hová fut...

HPA-01.JPG
    
(#) Imi65 válasza njOrd hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Hogy érted azt, hogy a tápot cserélgetted? Remélem, nem tetted rá fordítva is?
Nem logikus nekem, hogy a "füles" testjét is, meg az egyik melegjét is egy UT jelű pontra teszed. Ez "kinek" a fejhallgató erősítője?
(#) njOrd válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Az UT=OUT, csak nem jól látszik. A kimenet nincs rövidre zárva, csak fehér színű drótot forrasztottam a bal csatorna kimenetére (próba-szerelés).

Az erősítő-kitet a D-Audio forgalmazza.

Azt nem is írtam, hogy a füles 24ohm-os, a bemeneten pedig egy CD-játszó van.
(#) Imi65 válasza njOrd hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Akkor sem jó. A Jack "töve" a test. Ezért a fekete drótot kéne testre kötni, a "cirmosokat" pedig az OUT-ra.
(#) jdani válasza nagy_david1 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Ha belegondolok, az nem is lenne gond, ha nem jelezné h. mikor van feltöltve. azt ugy lehet e- hogy azzal a 6V-os töltővel (300mA) úgyanúgy tölthetem-e a NI-MH aksikat.
(#) njOrd válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
De hülye vagyok... ezt jól benéztem! Így már szól a bal csatorna Már csak a másik hiányzik.
(#) njOrd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Működik Méghozzá nem is rosszul! Szebb hangja van, mint a gyári beépített fejhallgató erősítőnek, pedig az egy elég jó kis Onkyo Integra.

Az erősítés is elegendő, bár van lehetőség megduplázni ill. négyszerezni is akár a gain-t. Egyszóval, mindenkinek bátran ajánlom megépítésre ezt a kis füles-erősítő kit-et. 860 Ft-ért szerintem nem igen van párja.

Teljesen brummentes, kb. 1 óra összerakni, ha valaki nem bénázik úgy, mint én

Szép dobozt tervezek neki, majd megmutatom nektek, ha elkészült. Köszönöm a segítségeket!
(#) nagy_david1 válasza jdani hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Mondom, én is ugyan így oldottam meg. Egy az egyben az aksikat lecseréltem és minden mást hagytam. A feszültség ugyúgy mindenhol megegyezik amitől még lecserélted az aksikat, mert a gyári is 1.2 V és amire lecserélted is 1.2 V csak épp sokkal több mA-es, így ugyanazzal a töltővel több ideig kell töltened. Vagyis nagyon nagyon durván ha jól emlékszem amire cseréled az 2500-as így nagyon kb kitudod számítani mennyi időt kell minimum rajtahagyni hogy feltöltődjön ha 300mA-val tölti, de szerintem mérd le műszerrel ha rárakod mennyivel tölti me lehet többel is vagy kevesebbel is mint 300mA s akkor úgy kell számolj, de ez csak mint mondtam nagyon durván. Nagyon sok akkumlátor töltős topic van. Tudom valamelyikben nagyon szépen leírják hogy hogyan lehet megközelítőleg kiszámolni hogy mennyi időt kell tölteni milyen áramerősségnél. Valamikor én is ott olvastam utána, onnan tudom.
Üdv.
(#) zoly15 hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Építettem egy 2 tranzisztoros Mikrofon előerősítőt (kondenzátor mikrofonhoz) a géphez, mert nem volt eléggé érzékeny..
Most kipróbáltam..
Bedugtam a Jacket, majd tápot adtam neki (egyenlőre próbaképp egy 9V-os elemről) mikor ráadtam a tápot zúgást halottam a hangszórókból..
Próbáltam visszavenni a mikrofon hangerejét, de úgy is zúgott..
Egyszer a gép újraindult, akkor rájöttem hogy valami nem oké, az előerősítő működik, hiba kizárva..
Esetleg az okozhatja a hibát (gerjedés lenne?) hogy van kb 1m-es árnyékolatlan kábele a bemenetnek..
Ha nem ez a baj, fogalmam sincs hogy mi lehet..
Vagy már túl van erősítve a jel?
Kérlek, segítsetek...
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) vizor válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
A hangerőszabályzóban bekapcsoltad a mikrofonnál a +20dB boost-ot ? Ez az érzékenység növelés eddig minden mikrofonnak elég volt, előerősítő nélkül is. Bár ki tudja... Nem ártana egy kapcsolási rajz.
Következő: »»   503 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem