Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Helló ! Nagyon profi az óra, úgy az elektronika mint a mechanika ! És a villanyszámla ,hogy alakul éves szinten ?
Húúúúúú ez sem semmi óra, egy kicsit elszégyeltem magam.
Szép. Jó sok meló lehetett, főleg most ha kicseréled a ledek előtt az ellenállást. Nekem tetszik. Hová lesz ez az óriás kijelző?
Ez előbb vakít meg, minthogy leolvassam az időt róla!
Grat hozzá! Amúgy honnan van pénzetek ennyi cuccra?? Vagy csak olcsóbb helyen vásároltok, mint én???
A zöld LED-ek nyitófeszültsége közel sem 3,2 V! Az már sok nekik nagyon!
LINK 2 - 2,1 V-osak általában a zöld LED-ek! Tehát ehhez kell méretezni az előtétet is!
Szerintem nem egyről beszéltek.
A zöld LED 2V körül nyit. Amit belinkeltél az pedig egy villogó LED. Nem ugyan az a kettő.
A LED az áramtól "pusztul" meg, így azt kell korlátozni (áramgenerátorosan célszerű táplálni). A nyitófeszültség korlátozása egyben az áram korlátozása is, hiszen a jelleggörbéről nem igazán tudsz "lejönni".
A jelenség alapján valóban az áramtól pusztultak meg a LED-ek, és szerintem kevés a 100ohm. Ha 3V-os nyitófesszel számolunk akkor az ellenálláson marad a 12-ből 3 volt.Én 25mA -nél többet nem engednék rá, tehát 120ohm kell, de ez már a határeset, 150ohm-nál lejjebb nem mennék.
Adjuk itt a tanácsokat, találgatunk Voltot, milli Ampert, Ohm-okat, linkelünk adatlapokat villogó LED-ről
miközben dbase hallgat róla, hogy tulajdonképpen milyen gyártmányú és milyen típusú LED-ek művelik ezt vele? Ha ezt az info-t tudnánk, nagyobb valószínűséggel lehetnénk okosok.
És mindezt a megfelelő témában, nem a "ki, mit épített"-ben!
Megláttam azt a szép nagy órát, hát megmutatnám én is az enyémet igaz ebben csak 336db LED van, de tud szöveget is kiírni.
A LED-eket egyesével forrasztottam, és mindnek le van köszörülve a pereme, hogy közelebb lehessen tenni őket egymáshoz. Bővebben: Link
Szia
Remélem rám gondoltál mikor azt irod hogy láttad azt a szép nagy órát. Meg lehetne-e a Te órádról tudni egy kicsit több infót? Csak óra vagy dátum kijelzés is van benne? Esetleg DCF vevő? Milyen PIC-kel oldottad meg? A rajzai és a PIC program publikus-e? Valami hasonlót szeretnék épiteni. Elöre is köszi.
Ez aztán igen! Komoly projekt, és tetszetősen kivitelezett. Nekem az olyan épített dolgok tetszenek igazán, ami küllemében is legalább olyan, hogy azt lehessen rá mondani, hogy ezt így terveztük, így akartuk. Nem pedig azt mondani, hogy így sikerült. Ez nagyon szép munka, látszik, hogy foglalkoztál vele rendesen. Gratulálok a műhöz!
Már majdnem teljes a pic fejlesztő készletem , 18- 28-40
lábú picekhez használható alap panelek és egy pár öcsipanel : ledes ,nyomógombos , lcd , uln2803 meghajtó, 2-és 4 digites 7szegmenseskijelző, még tervben van egykét öcsipanel
Elkészültem az AT labor tápegységemmel.
Amit tudni érdemes róla, hogy szabályozható 0-20V-ig illetve 0-4A ig. Szimmetrikus kimenettel rendelkezik, azaz erősítő élesztéshez kimondottan ideális. Ez is mikrokontroller vezérelt mint a nemrégen itt bemutatott automata akkumulátor töltő. A költségek megálltak 2500Ft-nál (Az AT tápegységet 200Ft-ért vásároltam). A költségvetés felét a kontrollpanel tette ki. Ha valakit érdekel, hogy hogyan lehet ugyan ilyen olcsó (vagy mikrokontroller nélküli még olcsóbb) labortápot építeni, akkor szóljon és összeállítok egy részletes cikket az átalakítás lépéseiről.
És még pár kép...
Szia! Engemet érdekelne! Esetleg furatszerelt verzió? Az lcd is bent van az árban? :eek2:
Szép munka, engem nagyon érdkelne.
Írj egy cikket! üdv
Szerintem is kiváló munka!
Még egy szavazat a cikk mellett! Sokaknak jól jönne egy ilyen átalakított táp.. Könnyű, és viszonylag sokat is tud! Üdv!
Hello StefuPeti.
Már privátba is írtam szerintem neked, de leírom ide is: Az órát egy 16F876A viszi, egy naptár IC adja a pontosságát, nincs dcf vevő benne, óra/dátum közt vált időközönként, vagy fényújság üzemmód, amit soros porton lehet feltölteni sima terminál progival, rajzai sajna már nincsenek, kézzel készítettem a nyákokat, és egyikről sem volt kapcsirajz, csak a fejemben.
Nagyon klassz kis táp!
"A 4A-t a negatív ágban is leadja? A tekercseket mennyire "drasztikusan" kellett átalakítani? Kell neki valamilyen nagyfrekis kimeneti szűrés? A +/- 5V táprészről megy a kontrollpanel?" Pillanatnyilag ennyi kérdés jutott az eszembe a műveddel kapcsolatban. Van a kapcstápokról külön topic, de engem is nagyon érdekelne egy cikk kimondottan erről a készülékről! Grat hozzá , csatlakoznék az előttem szólókhoz !
Ne kérdezz hülyeséget, persze hogy szeretnénk bővebb leirást, cikket ! Nagyon tetszik a dolog, és érdekel a működése is.
Na látom teljesen kész az óra gratula
viszont az csak 2099-ig fog számolni neked mert a program úgy van megírva de majd ha eljön az idő megoldjuk a problémát még egyszer gratula
Most van tervben az rs 232 öcsipanel és így akár
2-3 féle pic is munkára bírható lesz egyszerre
A negatív ágban is leadja a 4A, de a negatív ágat csak akkor lehet igazán jól használni, ha a pozitív ág is meg van terhelve. Ha csak a negatív ágat terhelem, akkor ott vissza tud esni feszültség kb 2V-al 4A esetén.
A saját kimeneti szűrése maradt, nagyobb kondikkal. A kontrollpanel ugyan arról a segédtápról megy, amiről a táp vezérlőic-je. De akkor majd bővebben a cikkben.
Szia! Nagyon szuper lett a tápegységed. De engem inkább a PIC-es kijelző érdekelne. Én is építek egy tápegységet, és jól jönne egy ilyen PIC-es kijelzés. Ha van rá mód akkor megosztanád a meghajtását és a vezérlőprogramot?
Üdv. Gergő
várjuk a cikket, pöpec kis cucc lett, gratula
|
Bejelentkezés
Hirdetés |