Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Milyen pumpa?
 
Témaindító: Markota, idő: Júl 5, 2009
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Markota hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Hello!
Tudna valaki segíteni, hogy mi annak a pumpának a neve, aminek ilyen hangos berregő hangja van és nagy nyomást csinál? Nemrég láttam itt a fórumban, de nem találom sehol :no:

Köszi: Márk
(#) kiszebra válasza Markota hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Kompresszor?
(#) Bassmester válasza Markota hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Pedig van ám itt ilyen téma is.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Fölmerült bennem a gyanú, mivel kb 10 éve tanultam utoljára nyelvtant, lehet lemaradtam némi nyelvújításról?
ezek az új jövevényszavak:?
meik? ien? mien? iet?
(#) Markota hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
volt annak valami rendes neve valami membrán pumpára emlékszem , de ilyen nem létezik
(#) Markota hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
ja és kicsi volt és azt hiszem 12 voltos
(#) Markota hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Köszi Még akár meg is próbálhatom elkészíteni.
A gumimembránt milyen gumiból lehetne megcsinálni?
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Viszont ezek a membrán pumpák nem csinálnak valami nagy nyomást. ha úgy nézzük nyomás se nagyon van. Mivel a gumi membrán nyomás hatására nyúlik, így a gumi erősségétől nagyban függ a maximum nyomás. nem is használják olyan helyen ,ahol nagyobb nyomás kell.
(#) Moderátor hozzászólása Markota hozzászólására (») Júl 5, 2009
 
Még egy "ien" témanyitás, és megy a warn!
Ez a membránszivattyú felismerésére vonatkozó kérdés,a kezdő kérdésekben is elhangozhatott volna.
(#) Markota válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Nem tudom ki mennyit hallott már a vízirakétáról(vizesrakéta, kinek hogy tetszik).
A lényege, hogy egy pet palackban van víz és kb 5 bar nyomás, és ha ezt kiengedjük akkor ennek hatására felrepül. Már sikerült egy-két extrával felvérteznem( autómata ejtőernyőnyitó, lego NXT odamegyhozzá ahol landolt), és most szeretném teljesen automatizálni. Ezért kellene egy pumpa ami fel tudja pumpálni 4-5 bar-ra.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Az AC pumpa nem csinál nagy nyomást, csak a szállítási mennyisége nagy. Mivel a karburátorhoz nem kell nagy nyomás. Nem semmiért van az injektorosokban elektromos AC és nem membrános. Mivel oda már legalább 2 baros nyomás kell. :yes:
(#) Ricsi89 válasza Markota hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Akkor neked egy sima autós kompresszor kell. A palackban a víz és a nyomást sűrített levegővel növeled a kívánt értékre. Ilyet csinálni nem igazán tudsz, tesco-ba és hasonló helyeken van 2-3 ezer Forintért, ami 12V-ról megy.
(#) Markota válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Úristen! Úgylátszik nekem még reggel van, de nagyon.
Miért is akartam én vizet pumpálni? Ez jó kérdés..
Köszi a felvilágosítást. Azt hiszem akkor már nincs akadálya a rakétának Már csak többlépcsőset kellene csinálni...de az nem ide tartozik
(#) szamóca válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
CCCP-ban gyártottak fémmembrános permetezőgépet, ami egy tartályba megkevert permetszerben úszott. Akár 8m-re is hordott, bár a hangja 100dB feletti volt.
De létezik ilyen nyomásúban is ez a fajta. Nálunk hangyasavat porlasztanak vele.
(#) Ricsi89 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Na de az fémmembrán és nem gumi. Nem is ez volt a célom a kijelentéssel. Viszont 5 bart előállítani házilag készített szivattyúval, elég lehetetlennek tűnik. :yes: Ezek az ipari membránszivattyúk meg elég magas áron vannak, egy házi "játékhoz" nem hinném hogy megérné.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Az nem karburátor helyett van. Az csak a tankból szívja fel a benzint az úszóháznak nem nevezhető helyre. Ott az a kevés vákuum, ami szivogatja rugó ellenében azt vékony membránt, nem hozhat létre valami túl nagy nyomást.
Nem is muszáj helyben felpumpálni az üvegeket. ha a palack bírja a nyomást, akkor otthon is elkészítheti azt a pár palackot és akkor azt ott lövi ki, ahol akarja.
(#) SALáta válasza Markota hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Azt úgy is hívhatjuk hűtőgép kompresszor, neked ideális, de vegyél hozzá egy biztnonsági szelepet ha nem akarod felrobbantani az üveget. Amúgy PET palackokkal szórakozás elég veszélyes mutatvány!
(#) besi99 válasza Markota hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Nem kellene egy irányba elindulni!
Miért kellene kompresszor? Sokkal egyszerűbb egy reduktorral ellátott CO2 palack, amit kimenetén akár egy tűszeleppel finoman szabályozható a túltöltés mértéke, persze a reduktorra is figyelni kell, mi az a maxi nyomás, amit kibir a szódásflaska
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem