Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   58 / 308
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Mivel?
Hát a furatban szét kell hajtani a lábait egy kicsit
Pl.: én IC foglalatot beteszem majd az asztalra teszem panellal együtt..
Vagy egy másik módszer. tekerek le annyi ónt hogy meg lehessen lefelé hajtani, melegítem a pákával a forr pontot majd az egész panelt odateszem az ónhoz
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Ezt a módszert ismerem, de nem nagyon használom, mert akkor nehezebb kiszedni, ha esetleg kikívánkozik. És mi van az smd-vel? Annak hová hajlítom a lábát? Van olyankor, amikor már bent van több alkatrész, hogy a nyák is ide-oda mozog, így még nehezebb.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Az SMD az sokkal jobb..
Leteszed a helyére megfogod valamivel pl csipesz vagy hasonló aztán ónt neki ja és pákát..
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Nem gondoltam hogy ekkora "vihart " kavar a hozzászólásom ,amit viccnek szántam .
(de kb 30 éve tényleg volt egy ilyen irányú felmérés )
és azt is kimutatták hogy a szemüvegesek is intelligensebbek az átlagnál . Tehát ha balkezes és szemüveges volnék mehetnék a tudományos akadémiára ? Egyébként Ha Valakit megsértettem volna
MOST ÜNNEPÉLYESEN ELNÉZÉST KÉREK
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
jó-jó. De akkor most melyik kezem illik használni, ha az IQ-mhoz akarok igazodni?
Alkotó
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Vegyél fel szemüveget és használd mindkét bal kezed
(#) zoly15 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Idézet:
„Tehát ha balkezes és szemüveges volnék mehetnék a tudományos akadémiára ?”

Akkor én mehetek rá?
Bal kezes vagyok és szemüveges
(#) scooby_ válasza djgombi hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Nagyon jó ötleteket adtál az álványos fúróval!
Én nekem csak fa anyagom van,úgyhogy abbol próbálkozom majd megépíteni!
Sezlony rugóm is van,az fogja visszahúzni a kart alaphelyzetbe.
(#) scooby_ válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Hoppá!
Mázlista!
Van pofája 2 erősítővel élni,és még az Akadémiára is elmehet... hááát
Sok sikert,aztán élve gyere haza!
(#) zoly15 válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Haza? Honnan?
Két erősítő de abból 1 jó
De te is beszélhetsz HS-500 meg miegymás..
(#) bubuc17 hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
heló mindenki!
Szerintem kéne nyitni egy olyan fórumot ahol a saját készitésü szerszámokrol lenne szó.
vagy bármi ami segiti a szerelést.
így szerintem sok hasznos dolgoot el lehetne nézni + megkönyitheti a munkát.
golndolok az izzó bekötése biztositéként (javitásná)l.., panelfúró készités stb.....
(#) Moderátor hozzászólása bubuc17 hozzászólására (») Júl 10, 2009
 
Ez a topic tökéletesen megfelel az Általad felvetett célnak is, hiszen a címe is: "Műhely, szerszámok". Ide nyugodtan fel lehet tenni a saját készítésű szerszámokkal kapcsolatos valamennyi információt, képet, leírást, stb.
(#) Action2K válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Sőtt, a barkács ötleteket itt is meglehet vitatni.
(#) scooby_ válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Uher,Akai magnódeck,pioneer lemezjátszó,Samsung hifinek nevezett doboz Videoton rádiódeck,Clatronic házimozi erősítőnek nevezett doboz Egyenlőre csak ennyi
(#) mex hozzászólása Júl 12, 2009 /
 
Nézzétek meg a mindenes asztalomat.
Ma délután épp forgácsoltam rajta....
A takaritás ugyanannyi időt vesz igénybe, mint a tényleges munka.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szia!
Szép kis eszterga!
Ott ahol sárgás, ott miből van?
Fém?
Mihez lesz az a tömlőcsatlakozó?

Üdv!
(#) Szebence válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Gondolom, de csak gondolom, hogy valamilyen motorhoz lesz
(#) Ricsi89 válasza mex hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Egy ilyen gép az én műhelyemben is elférne. Sokszor vagyok úgy, hogy pont kellene valamit csinálni, amihez eszterga kellene, de így vagy megkérem apámat, hogy csináltassa meg a munkahelyén, vagy nem lesz belőle semmi. Valami különleges dolgot mindig kitalálok, amihez nincs semmi eszközöm.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Ez nekem is így van.. néha..
Nekem is meg kell kérnem apámat hogy csinálj meg, akár itthon akár a munkahelyén..
Egyszerűbb dolgokat én is megtudok...

Üdv
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
A csatlakozások egy speciális nyomástartály(pár liter térfogatú) bemeneti pontjaira kerülnek.
A sárga az danamid, egy gyűrűmágnes foglalata. a másik a kontraanyája, a tengely duraluminium, ezen fog elhelyezkedni.Az egész egy nyomáskapcsoló része lesz, de eltérően a szokványos mikrokapcsolós kiviteltől, ez hall érzékelős.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Szia!
Szerintem félreértettük egymást
Én a kérdéssel nem a műanyagra gondoltam amin a csatlakozók vannak, hanem az esztergára..


Üdv!
(#) zoz11 hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Sziasztok
Nekem ebből a kis helyiségből lesz egy kimondottan műszerész műhely.
Picivel több mint 4négyzet méter, de viszont tetőtől talpig polcozva lesz, itt max ilyen panel javítások fognak zajlani, más egyébre ott van a nagy műhely, nha az közel 100négyzet méter

Üdv!

Kép 006.jpg
    
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Hajaj!
Mit meg nem adnák egy ekkora helyiségét!
sok szerencsét vele

Üdv!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Én meg ha fele ilyen üres lenne a kuckóm Annyi bontani valóm van hogy nem győzöm, fuuu. Milliónyi videó cucc, kapcsitápok, hejjejjj, sosem lesz vége. Tisztességesen napi 2-3 videót tudok "feldolgozni" . Na jó nem nyavajgok, ha nem lenne akkor meg az lenne a baj.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Nekem is nemsoká szatyorszámra állni itthon a tranyók kondik ellenállások no meg a nyáklemez.
Jajj de várom már
(#) nagy hoho válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Helló ! Hol kell sorban állni a szatyorral?
(#) zoly15 válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Szia!
Ez nem ilyen egyszerű
Csak és kizárólag nekem lehet szatyorral menni
Kár is volt említenem
De ha lesz valami amiből nagyon sok lesz úgyis passzolok el egy párat..

Üdv!
(#) Rakloo hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Ma megvásároltam az új oszlopos fúrómat
Bővebben: KÉP
Aki használt már ilyet,kérem,hogy mondjon róla véleményt.Első használatnál nagyon jól teljesített.
Remélem kibírja 2-3évig legalább .

Még valami.Rá van írva,hogy 5 sebességi fokozat.Én még nem találtam meg,hogy hol kell állítani rajta.Esetleg valaki meg tudja mondani?
(#) xyxx válasza Rakloo hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Szia, nem olyan rossz gép. A sebességet az áttétellel tudod változtatni. A gép tetején egy lemezburkolat van, ezt oldalról tartja egy csavar, azt kitekered és oldalra fel lehet hajtani a tetejét. Ekkor meglátod az áttételt. De szerintem, le van irva a használati útmutatóban.
(#) Ballage válasza Rakloo hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Szia!

Nekem pont ugyanilyen van, csak más a "márka": Assist.

Jól megy, bár egy kicsit kotyog a megvezetése (mondjuk ennyi pénzért nem várok csodát), de ha egy kicsit jobban rászorítom a jobb oldali anyás csavart, akkor pontos, csak akkor kicsit szorul, persze. A csapágyak jónak tűnnek, én utánazsíroztam, biztos ami biztos, most nem zörög annyira nagyobb fordulatnál. A gyári trutyi elég érdekes volt benne.

A sebességet a fedél felnyitása után az ékszíj áthelyezésével lehet váltani, azt a kis csavart kell kihajtani hozzá a fent, oldalt.

Nekem nagyon bevált a masina, nyákot, alu lemezt meg -profilokat furkálok vele, fúrót még nem törtem.

Egyetlen hátránya, hogy a tokmány 2mm-esnél vékonyabb szárat nem fog be, ki vannak köszörülve benne a pofák, nem is értem, hogy miért. A kicsi fúrókat csak úgy tudom befogni, ha rájuk tekerek egy 0,5-ös rézdrótot.

Szerintem érdemes hozzá beszerezni egy gépsatut, még a legolcsóbb is nagy szolgálatot tehet.
Következő: »»   58 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem