Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   5 / 74
(#) mikike33 válasza Frank hozzászólására (») Szept 16, 2006 /
 
Hali!

Uh hallod nagyon jól néznek ki!
Így egyben látni egész jó! Már csak szabadidő és némi pénz kell!

Üdv: Miki
(#) Spek válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Hellósztok!

Hát én is már egy jó ideje foglalkozok hangfalakkal, és mostanában kezdek a hangosítási dolgok felé hajlani. Most éppen egy tölcséren dolgozok, melynek képét mellékeltem. Még nem vagyok kész vele, ha meglesz, majd küldök képeket.
Mindenesetre itt van pár eddigi munkám, nézzétek meg az msn-spacemet. A hangfalak amik fönntvannak mind az én műveim. én sem roland69 stílus vagyok...
Msn space

fane15-2.jpg
    
(#) Norberto válasza Spek hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Gyönyörűszép munkák ezek is!

Az a TV alatti nagy reflexláda kifejezetten tetszik

Idézet:
„én sem roland69 stílus vagyok...”


Ennek meg külön örülünk
(#) mikike33 válasza Spek hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
UH hallod ami a TV alatt van!
Üthet!
Amúgy nagyon szépek, igényesek a dobozok! Gratulálok hozzá!

Üdv: Miki
(#) Frank válasza Spek hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Hi!

Tényleg szép munka mind!
"Most éppen egy tölcséren dolgozok" melyik fázisban tartasz?
A tervnél amit mellékeltél figyelj arra hogy a hajlított rész alatt tömd ki valamivel rendesen! Mert ha üres vagy nincs benne elég anyag hajlamos a kongásra!
Egyébként ittvan megépítve: KÉP

üdv
Frank
(#) Spek válasza Frank hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Üdv!

A tölcsérrel most ott tartok, hogy össze van építve, megvan a belseje, csak még nemtudom pontosan hogy hogy fogom megcsinálni azt a hajlított lapot. Én rétegelt (furnér) lemezre gondoltam, olyanra amelyet a gördeszkapályák építésénél is használnak. Te mit javasolsz?

---> Tv alatti mélyláda: Két darab 25-cm-es duplatekercses monacor mélysugárzó, 4 reflexcsővel 32Hz-re hangolva, a tv feletti polcban, (ami nem látszik a képen) pedig MNCV1200-as erősítő, 630VA-s transzformátorral, pufferkondikkal és graetz kockával.
Így minden egyes erősítőcsatorna külön-külön tekercset hajt. És akkor ez még csak a mély része a dolognak...
(#) Frank válasza Spek hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Hi!

A rétegelt és a furnér lemez nem ugyan az!
A rétegelt lemezt nem lehet hajlítani.
A hajlított részhez tökéletes a furnér lemez de egy kicsit nedvesítsd meg, ne nagyon mert megszívja magát és az se jó, csak annyira hogy lehessen hajlítani úgy, hogy ne törjön meg.
Ha kicsit meghajlítottad illeszd a helyére és apró szögekkel rögzítsd! Nem kell, hogy a levegőbe megtartsa az alakját...

Remélem érthető voltam.

üdv
Frank
(#) Spek válasza Frank hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Üdv na elhoztam otthonról még egy pár hangfal képét, ha érdekel valakit, nézzétek meg. Kösz a tanácsot, Frank.
(#) DJ_Tacee válasza Spek hozzászólására (») Nov 1, 2006 /
 
Üdv! Szépek a hangfalak amiket készítettél. Csak az a para hogy 8x dB hangnyomással sokra nem mész. Mutatok egy saját tervezésű mélyládát (bízom benne érdekel még valakit ebben a rég módosult topicban), ebben egy 15"-os mélysugárzó duruzsolt, még anno 2003 környékén. Azóta eladtam egy báli zenésznek. Azóta komplett gíári összeállításom van, eltekintve a két kicsi barnától amit emléknek még őrzök, a képeken látni. Ja, és mivel végigolvastam az összes hozzászólást, én sem Roland69 stílusú vagyok Húúú de nem csípem az ilyeneket Na akkor nézzük a csatolmányokat :yes:
(#) Frank válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Hi!

Szép munka
Bár inkább tölcsérpárti vagyok....
Megéri a sok macerát főleg hangosításnál.
Nem tudom néztétek e a ki mit épített topicot de ide is belinkelem az újonnan elkészült közép/magas szekciót:
LINK
A mélyek még csúsznak kicsit. Egyébként 2db 650 literes tölcsérecske lesz 54cm-es hangszórókkal... Csak legyen végre kész

üdv
Frank
(#) DJ_Tacee válasza Frank hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Énis szeretnék két Wega elrendezésű tölcsért, de itt a környéken nem találtam senkit aki összerakná nekem Pedig az tetszik, és hallottam szólni is, elégedett vagyok vele. Amit csatoltál képet, abban milyen éles van a tetején? Nem tűnik rossznak.
(#) Frank válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Az egy 100W-os 8ohm-os driver, iszonyat jól szól
(#) DJ_Tacee válasza Frank hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Láttam én hogy nem egy kacat darab Ha már annyira tölcsérpárti vagy, nincs kedved x összegért nekem is összeheggeszteni egy párat? Viccesnek hangzik de komolyan, nekem nincs gyakorlatom ilyen bonyolult dobozok építéséhez, de ha valaki kivitelezi nekem jó minőségben, akkor megfizetem Konkrétan 15"-os hsz lenne bele, hogy pontosat milyet szeretnék az vagy egy Wega rendszerű, vagy egy általatok ajánlott bevált, megbízható modell, ami már teljesített (több fajtával személyesen találkoztam én is a környéken, szóval rajzról megismerem :yes: ) Csak szub kellene, a többi adott. Viszont ha tud valaki egy olat ami magában is nagyon nagyot üt, akkor egy is elég, mivel a klub adottságai alapján 3 helyre kell szub. Kettőben van, egy hiányzik, aminek nem baja ha másfajta van helyem tologatni - próbálgatni. A jelenlegiek sávszűrős jellegű hatodfokú rendszerű gyári kasznik, 18" hangszórókkal (101dB/W/m). Azért lenne jó nekem egy darab, mert van fölös hangszóróm :yes: , illetve sokszor moccanok ki kisebb helyekre, ahova elég lenne egyet cipelnem. Meghajtásnak valami ilyesmi lenne: (bár ez az én dolgom mert a hsz-t nekem kell adnom, illetve kiválasztanom, mert ami van az 15"-os, de jobban örülnék egy 18"-os darabnak.)

[link=http://www.garry.hu/powercube.htm]http://www.garry.hu/powercube.htm[/link]

köszi a választ előre is!
(#) attila26 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Sziasztok én kezdő vagyok,de van 4 db kb 30 cm es mélyem papir membránal.
(Szerintem orionok,mert látam ilyet orion hangfalakban,ugyan ezt.ja és 4 ohmos.)
Eböl egyet felhasználva szeretnék ithonra valami mély hangfalat.
A kérdés az,szobában,hogy szolna szerintetek.
Vagy TL-t vagy tölcsérest szeretnék szerintetek melyik lenne a jobb?
Öszintén kiváncsi vagyok a véleményetekre.
(#) DJ_Tacee válasza attila26 hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Én úgy gondolom hogy a tölcséres elrendezés két dolog miatt nem felel meg lakószobába. Az egyik az hogy túl nagy, a másik hogy egy tölcsérnek úgymond "tér" kell hogy hozza az eredményt, egy 2,6*6m-es kisszobában sokra nem mész vele (akusztikailag, ammellett hogy a vázák zörögnek a szekrényen). Nekem TL dobozom volt, illetve pár hozzászólással ezelőtt a képeken a szürkék azok is, de azok 40-es méllyel. Természetesen 30cm-es hangszóróval a méretek is kisebbek, nem egy rossz választás.
(#) attila26 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Én is a TL t néztem,csak hát sokszor a hangerö is számit,meg a váza remegés.
Ezért gondoltam,hogy egy hangszorónak csinálok jo dobozt.
(Nem baj ha nagy hejet foglal.Akorát nem fog,mintha mind a 4 hang szoronak,csinálnék dobozt.)
Kb 5x5 ös a szoba ez is kevés lene ha csinálnék egy tölcsérest?
Egy készel már ösze vetetem és az jött ki,hogy:
626 mm x 2225 mm ez csak az elölapi panel mérete...
Hát nem kicsi,de mint sokan mondják a méret a lényeg..
De várom még az épitő gondolatokat.(Nem tudom mit épitsek.)
Ez csak 150 hz alati lene.
(#) DJ_Tacee válasza attila26 hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Nagyon rászálltál a tölcséresre ahogy látom Nincs is ezzel baj, énis csak véleményt mondtam: szobába túl nagy. Nekem a 40es (még anno szemet Somogyis) hangszóróval megépített TL doboz a 2,6*6m-es szobában brutális volt. Csak azért merem ajánlani. Nem azt mondom hogy nem fog szólni a tölcsér, de lényegesen kisebbet, mintha nagy tér lenne neki. Ha egy tölcsért beteszel egy kis lyukba, semmit nem fog alkotni (tapasztalataim szerint, bár ez szinte minde hsz-el így van).
(#) attila26 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Megadod pontosan mejikre gondoltál,a képek közül amit belinkeltél?Elég a pontos neve.

Amugy megmutatom most,hogy mi van per pil a mélyekel.
Vagyis kb 4-5 éve igy pihenek.
Talán most más lesz...
Csatoltam a képet eböl lehet látni mi van velük..
(#) DJ_Tacee válasza attila26 hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Sokminden nem látszik eme képen Arra a képemre gondoltál amit még én csináltam 40-es hangszóróval? subwoofer.png néven van fent, de most csatolok egy másik képet is róla (lehet h ez is ottvan, most nem nézem vissza) Ahol két hangfal van a képen különböző, ott értelemszerűen az alsóról beszélgetünk. Ebben 15"-os hsz van, a tied 12"-os, így a doboz is kisebb lenne.

Ja és ne hari, lehet hogy itt keverem a TL-t, mert az ugye Transmission Line // művonalas vagy mittomén pontosan mit takar, az enyém "labirint" elnevezés alatt fut köreinkben. (Futott, mert már nincs meg. :no: )
(#) attila26 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Ok halgatok a tapasztaltabra.
Amit csináltál egyszerübnek tünik.
Az a leg nagyob baj,hogy sok hejen alig van képel együt meg tervekel.
De a tiednél minden megvan.
Ez amit csináltál más tervei alapján készült?
(#) DJ_Tacee válasza attila26 hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Ez a példány saját tervezés, de valamelyik könyvemben alapuló számolásokra és táblázat-alapadatokra van felépítve, tehát nem hasraütve jöttek a méretek. A te esetedben mivel 30cm-es a hangszóró, kisebb méretek szökségesek. Ha kellenek a pontos méretek, szívesen megnézem ebben a táblázatban (pontosabban beszkelnnelve csatolom hogy meglehessen mindenkinek aki olvassa). Az enyém más egy kicsit méretekben, de lényegileg ugyanaz, illetve betartottam az ajánlásokat, cserébe tényleg nagyon jól szólt, ahogy a képeken is látszik 2003 körül diszkóztunk is ilyenekkel!
(#) DJ_Tacee válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Ha nem hiszed, a honlapomon a régebbi (2003) körüli képek között jópár helyen megnézheted még képen őket.
(#) attila26 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Ok megköszönöm,ha beszkeneled.
Legaláb lesz egy pontos tervem.
Azért az még érdekelne,ha emlékszel még rá ez,milyen elven müködik?
Elég nagy vonalakban.
(különben mért ne hiném el.Én mindenben hiszek még ki nem derül az elenkezöje..)
(#) DJ_Tacee válasza attila26 hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Szkennelni csak holnap, mert a szkennert kölcsönadtam spanomnak. Őőőő hátulról a hangszóró egy a membránfelületével arányos, enyhén szükülő csővel van illesztve a külvilághoz, mellesleg a cső asszem negyed vagy fél hullám hosszú, a lényeg hogy pont erősítik egymást, de ez a szkennelt cuccon rajtlesz.
(#) attila26 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Ok.Elöre is megköszönöm a terveket.
És lasan megyek pihenni
Egész nap a képernyöt bámulom,lasan épiteni kell a hangszorom,mert tul sok lesz az elmélet.
De ugye a jo pap is holtig tanul.

(Szép a honlapod!)
(#) Frank válasza attila26 hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Hi!
Úgy látom már eldőlt a dolog, de én is csak megerősíteni tudom DJ_Tacee-t, tölcsért nem szabad szobába hacsak nem hatalmas nappalid van
Tényleg kell neki a tér, szobában csak zúg meg rezget mindent.

DJ_Tacee:
Hát így másnak építeni tölcsért elég gázos, mert iszonyat sok munkaóra van vele ezért nagyon drága lenne.
Jobban jársz ha kicsit szenvedsz vele.
Ebben a topicba is be van téve már a "fane15-2"-nek keresztelt terv, az egy nagyon jól bevált jószág és 15"-hoz van

üdv
Frank
(#) DJ_Tacee válasza Frank hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Hy! Valami hasonló válaszra számítottam, de azért megpróbáltam, próba szerencse alapon. Ehhez mit szólsz? Ugyanis külsőre nagyon elnyerte tetszésem (nem tölcsér!), a paraméterei sem tűnnek rossznak:

[link=http://www.speakerplans.com/index.php?id=x1]http://www.speakerplans.com/index.php?id=x1[/link]

Tölcsérből külseje, illetve a hajlított felület miatt nem tetszik a Fane amit ajánlottál, amúgy semmi bajom vele! Bár ez majdnem mindegyiknél megvan, viszont ez még tetszik nekem:

http://www.speakerplans.com/index.php?id=186horn

Ja, és egy 18"-os hangszóró 35e Ft-ért már igyzán jó hozzáférhető, és tudod, hogy ha azt akarom hogy szóljon, akkor bele kell tenni a pénzt!
(#) Frank válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Hi!
Hát ami speakerplans.com-on van az rossz nem lehet.
Ott is csak kipróbált többször is megépített rajzok vannak. Szerintem bármelyiket megépítheted nyugodtan.
A hajlított felület meg csak ránézésre gázos, nem nagy ördöngősség.

Nemjól néz ki... hát elsősorban a hangját kell figyelni, buliban meg nem tökmind1 hogy hogy néz ki?

Milyen hangszóró az 35k-ér? Valami paramétereket pls.
üdv
Frank
(#) DJ_Tacee válasza Frank hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Most hogy eltűntem pát napra, újra élek. Nekem fontos az is hogyan néz ki, ezért választottam a fentebb belinkelt modellt. (egyszerű, szép, jók a paraméterei) - hangszórót választani, hát igen. Ez mindigis egy óriási kulcskérdés. 35ért? Pl egy Voicecraft: EW-18H 18 " 8 ohm 800 W öntvénykosaras hangszóró 35640 Ft.

Valószínű hogy inkább ebből a családból lesz: P Audio

Egyszer aarom megvenni, és nem akarom havonta javítgatni, ez is érthető gondolom. Amióta gyári cuccom van hangfalakból is, bízom abban hogy nem száll el "élőben", és nem hagy cserben. De házilag is mindezt meg lehet csinálni, csak pénz, türelem, meg némi szakértelem kérdése.
(#) Frank válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Hi!
EW sorozar *****jó!!!
Csak ajánlani tudom!
Nem fogsz benne csalódni
EW 15H-t használtuk eddig sokszor és iszonyatosan jó.
Bevált, megbízható, jól szól, bírja a teljesítményt és jó Ár/Érték arány!
Már 7 darabot vettünk és egyikre sem volt panasz azóta is használatban vannak.
Annyit azér tudni kell róla hogy 200L alatt nem az igazi , vagy tölcsérbe kell rakni(merev/nagy érzékenység).
EW 18H-t nem próbáltuk még de mivel ugyan az a család...

üdv
Frank
Következő: »»   5 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem