Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   10 / 126
(#) klemo86 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Annyira azért nem új
Na, jól jártam vele... Azért köszi
(#) Nagy Tamás hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Nekem is van egy maxwell multiméterem ,de szerintem elég pontatlan.(hobbizni persze megteszi)Mostanában felértékelődtek számomra a régi mutatós mérőműszerek,melyekkel az ingadozó értékek is kimutathatóak.
(#) klemo86 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Ha valóban pontatlan, kalibráld újra!
Egyébként én is hallottam már rosszakat Maxwellről, dehát ez volt a közelben
(Ennyi pénzért ezért nem ezt várná az ember )
(#) scooby_ hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok!
DT-9205B típusu multiméterhez tudtok kapcsolást szerezni?
Én idáig nem nagyon találtam
Nem én vagyok az első gazdája,gondja az először is hogy a sarkábol egy darab ki van törve,a pozícióváltó kapcsolóbol a csapárgak is eltüntek,valamint a feszültség és Ohm mérő aljaz fóliája teljesen bevan sűlve(leolvadt a réz)
Első dolog az lenne,hogy elérjem hogy bekapcsol
(#) gyzoli válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok.

Az múlt héten Németországban vettem egy digitális multimétert 32 euróért, csak épp használni nem tudom.
Sajnos a használati utasítás is németül van, egy szót sem értek belőle.
Képeket mellékelek róla, elég gyatrák, de ez van. Ezek alapján remélem tudtok segíteni, mi mire való.
Köszi előre is.
(#) Doszpot válasza gyzoli hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Automata méréshatárváltós műszer. Fekete vezetéket a COM jelű alljzatba, pirosat a jobb szélsőbe. Ekkor mérhetsz feszültséget, ellenállást.
A méréshatárt majd eldönti önállóan, de elvieg valamelyik nyomógombbal külön beállítható, ha kell. (annyira homályos, nem tudom melyikkel)
Áramerősség méréséhez bal szélsőbe dugd a piros mérőzsinórt. uA nagyásgrendű áramokhoz balról a második. (ezt túllépni itt nagyon nem célszerű)
A 1,5V 9V jelű állás talán elem vizsgálatára lehet alkalmas.
(#) gyzoli válasza Doszpot hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél.
(#) scooby_ hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Én tegyek fel képet a sajátomrol? nem szép látvány,sajnos nem én vagyok az első tulaj!
Be sm kapcsol,ahogy írtam odafent!
(#) karesz01 hozzászólása Júl 17, 2009 /
 
Sziasztok uj multimétert kell vennem sajnos.
A metexnek lőttek.
Inkább nem mondom mi lett a baja.
A linkben szereplő multit néztem véleményeket kérek esetleg van valakinek ilyen???
Előre is köszi!Bővebben: Link
(#) vzoole válasza karesz01 hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
Sajnos nem tudok semmit mondani róla, de én is etz néztem ki magamnak...
talán itt olcsóbb eg kicsit: www.delton.hu
(#) Doszpot válasza vzoole hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
Szia!
A link sajnos csak a honlap főoldalára mutat, így nem tudjuk, hogy pontosan melyik készülékre gondoltál. Igaz, a cég nagyon korrekt, általában olcsóbbak, mint a többiek. Amikor műszerre vadásztam, ők voltak a befutók... aztán a helyi alkatrészbolt mindenkit beelőzött.
(#) ármin27 hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Sziasztok. Már nem tudom hol kérjek segítséget ez a 3. hely(topic) itt a HE oldalán ahol kérem a következöben a segítségeteket!(de eddig talán ebbe a topicba passzol leginkább a kérésem). Tehát: hozájutottam kézalól egy METEX M-3660D műszerhez (multiméter) de csak a műszerhez és semilyen kezelési utmutatom nincs hozzá!!!
Nagy segítség lenne ha valaki mondana egy linket vagy beszkennelné és átküldené vagy feltenné az oldalra!!(nem olcsó egy multiméter 30.000FTé-ért adják még mindig/sok extra van benne menük,tárhelyek...és útmutató nélkül nem tudok mit csinálni vele bizonyos területeken..)
Elöre is köszönöm a segítségeteket egy szorgalmas elektrotechnikus!

m-3660d.pdf
    
(#) kobold válasza ármin27 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Ebben benne van a 3660 is, ha jól látom.
(#) ármin27 válasza kobold hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Köszönöm a gyors segítségnyujtást, de sajnos angol nyelvű és az én angol nyelvtudásom csak alapszintű...!
Ha magyarnyelvűt tudnál vagy valaki küldeni, felrakni annak nagyon örülnék! (de nagyon hálás vagyok ezért is már!!! )
(#) defter hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
sziasztok!

én is multimétervásárlásra adtam a fejemet, viszont a választással gondjaim vannak. elsősorban Maxwell multikat nézegettem, csináltam egy kis táblázatot is. (lásd csatolt fájlt)
Ami nekem fontos az a kapacitás és frekimérés, ezért ilyen típusúakat válogattam be.

ma egy boltban (c+f) is kikértem az eladó tanácsát, ő a 25 304-t ajánlotta. Nekem is szimpatikus, de még nem sikerült döntenem.

Ti mit ajánlanátok?

A segítséget előre is köszönöm!
(#) defter válasza defter hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
időközben észrevettem, hogy egykét dolgot rosszul jelöltem a táblázatban, (pl 25303-s nál a kitöltési tényezőt, néhány helyen a tok).

de továbbra se sikerült döntenem. kár, hogy induktivitásmérés csak néhányban van.

jól jönne pár tipp.
(#) mazso1988 hozzászólása Szept 15, 2009 /
 
Sziasztok
egy kicsi segitségért fordulok hozzátok tervezgetem hogy a közeljővőben vásárolnék multimétert.
nézegettem a neten a MAXVELL tipusokat de igazábol nem tudtam dönteni a kérdésem annyi lenne hogy szerintetek érdemes-e venni MAXVELL MX25-304 tipust?
ahogy én nézegettem ez hobbi szintre ithonra megfelelőnek tünik.
nagyjábol majdnem minden tud is mérni.
segitséget előre is köszönöm
Üdv
(#) Atielektro hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Hello!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy multiméter, amin erősen gondolkodok. Frekvenciát is mér, csak az lenne a kérdésem, hogy csak szinuszos jelet tud vagy tud négyszöget is? A leírása sehol nem tér ki erre.

A típusa: MX-25 304

Előre is köszi a segítséget!
(#) Doszpot válasza Atielektro hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Helló!
Nekem MX-25 303 van, de szerintem ugyanazon az elven mérnek. Tud szinuszt is, és viszonylag kis amplitúdójú jeleket is szépen lemér. (0,1... 0,2V-nál már működik. Igaz, külön az alsó határt nem teszteltem)
Remélem tudtam segíteni.
(#) Atielektro válasza Doszpot hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Hát igazából a kérdésemre nem válaszoltál, mert én azt szeretném megtudni, hogy megtudja-e mérni a négyszög illetve a fűrész jel frekvenciáját.

Azért tényleg köszi, hogy legalább próbálsz segíteni.
(#) vzoole válasza Atielektro hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia

Csak szinusz jelet mér.

Volt pár napig ilyenem, de a szkópon nem tudta megmérni a kalibrálójelet (1KHz négyszög).
Pont emiatt is vittem vissza, meg nem tetszett, hogy nem autómatikus a méréshatár.

(#) Atielektro válasza vzoole hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Köszi a gyors választ!

Esetleg tudnál valamit ajánlani, ami hasonló árkategóriában van (12000ft körül) és meg tudja mérni a négyszögjel frekvenciáját?
(#) vzoole válasza Atielektro hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Sajnos nem tudom melyik lenne alkalmas neked.

Én már ilyet akarok régóta, szerintem ez tudja is:
MAXWELL MX-25 506

De ez árban már magasabban van a limitnél (18000Ft jobb helyeken).

Itt nézz szét, itt olcsóbb kicsit: http://www.delton.hu/
(#) Doszpot válasza vzoole hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Ez érdekes, mert nekem remekül méri a négyszöget is. Pl. 555 kimenetét figyelve szkóppal, (eltérítésből számolva) és ezzel, ugyanazt az eredményt kapom.
(#) MrMarcee válasza Atielektro hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Nekem is egy Maxwell 25304-re fáj a fogam...
25304
Itt elég olcsó!
Szerintem tud mindent ami kellhet!
Ami viszont érdekelne, az az itteniek véleménye az LC mérésről! Mennyire pontos az ilyen? És mennyire hasznos? Mert szerintem elég nagy a méréshatár, és szerintem sokat tudna segíteni mikor magamnak kell tekernem az induktivitást...
(#) TMexy hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
Végigolvastam ezt a topikot...
Nézegettem ezeket a kicsit drágább, de számítógéppel összeköthető multimétereket, de nem nagyon találtam leírást, hogy miért is jó ez a dolog.

Pl: Ha mérek valamit, akkor a mért értéket:
- gombnyomásra a számítógépen eltárolja?
- megadott időközönként elmenti?
És ezen kívül még mire lehet használni a pc-s progit?

Még nem igazán látom át ezt a dolgot.
Mert ha egy szkópot vagy függvénygenerátort számítógépre lehet kötni, az tényleg jó dolog. :yes:
(#) vzoole válasza TMexy hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Kb arra jó, hogy ha valamit hosszabb ideig kell mérni vagy figyelni azt megteszi neked a számítógép.

Aztán csinál belőle szép grafikont.

(#) TMexy hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
vzoole: Köszi!

Még lenne egy kérdésem a hőmérős multiméterekhez:
a leírásában benne van, hogy ettől addig tud mérni. Gondolom ez a kijelezhető legkisebb és legnagyobb hőfok. De a multiméterhez csomagolt hőelem mennyit bírhat? Létezik, hogy 1000°C-ot is kibír?
(#) vzoole válasza TMexy hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szerintem simán kibírják, első multim alapból mért 1000 fokig.
(#) mrobi hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Üdvözlök mindenkit. Lenne 1 kérdésem. Én is szeretnék venni egy multimétert. kéneztem egy viszonylag olcsó kis gépet. Egy DT-830b-t. És azt szeretném megkérdezni hogy ez jó-e szerintetek. nem akarok én vele nagy dolgokat mérni. csak apróbb dolgokat de nem nagyon értek még hozzájuk és nem tudom hogy ez jó gépnek számít-e. itt egy kép az adatairól és itt egy kép magárol a gépöl. előre is köszönet.
Következő: »»   10 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem