Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   449 / 1679
(#) major18 válasza Stephani Mihaly hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Egy elem eleg neki nem hiszem el hany wattos. nagyon jo lett.
(#) effect hozzászólása Júl 20, 2009 / 1
 
Sziasztok,
Üzemképes lett az új erősítőm, és megmutatom. Ez afféle kezdő erősítő, ugyanis nem igazán vagyok jártas az erősítőkben. Ez a cucc tulajdonképpen jól mintázza, hogy mit lehet TDA ícékből kirakni. Minden része ícés, kivéve a kijelzőt, bár a kivezérlésjelzőben az van. Természetesen nem audiofil hangzású, de nem is ezt vártam. Tulajdonképpen ez az első "komolyabb" erősítőm...
A felhaszált IC-k:7805, 7812, TDA1524a, TDA 7375, TA7666 .A vicc kedvéért: a táp külön van, és a cucc plexitetős. A végfokot egy kiszolgált PII-es hűtő hűti.
A kijelzője többfunkciós, és egy bistabil váltja a kijelzendő dolgokat. A kijelzőket pedig diódákból (80 db) álló VAGY-kapuk hajtják
(#) gtk válasza alex077 hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Na ez tetszik. HD vezerlos kijelzot lecserelnem sima 7 szegmenses LCDre, meg kevesebbet zabalna.
(#) lidi válasza effect hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Huáhh ! Igaz ez is erősítő, de ötletes, 21. században diódás rom. Na ez már valami. És miket tud még kiírni a kijelzőre ? A festés lehetne szebb picit, de a gombok, az elrendezés, meg két oldalt a fa az jól néz ki !
(#) effect hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Hát, mivel a kijelzője gyakorlatilag három funkciós, úgy működik, hogy alul a világító L és R betűk után van a kiv. jelző, ez folyamatosan látszik, de felette kettő sor van kirakva miniatűr Led-kijelzőkből, ez az első állásnál a hangerőt jelzi 0-tól (ez egy vonal) 8-ig, alatta pedig azt, hogy mono, vagy sztereó üzemmdban van-e, a következő állásnál pedig azt, hogy melyik bemenetről szól, 1-től 4-ig, és azt, hogy némítva van-e a végfok-ugyanis ilyenkor a fülhallgató-kimenet nem hallgat el. Dobok fel pár képet még róla. Az a sok diódás a kijelzőegység hátulja. Ott látszik is, amint a bistabil egyik ledje világít. Valamint, a másik képen a forgókapcsoló, ami hangerőszabályzó poti hátuljából áll ki...
(#) zenetom válasza gtk hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Ragagsztópisztoly és azért mhogy ne ugorjon szét...
(#) scooby_ válasza zenetom hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Rossz az IC?
Ne már
Amúgy,felfirkantottad,vagy rávasaltad a fóliarajzot?
(#) zolee1209 hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Lehet, egy kicsit off leszek, de annyira örülök, hogy eddig eljutottam! Most egy ATmega32, illetve egy 2x16-os kijelzővel játszottam... A mellékleteken az áramkörről és a működéséről láthattok képet/videót, más hozzáfűznivalóm nincsen, funkciója egyszerű. Legközelebb már egy kész projectet mutatok be, aminek lesz célja is, nem csak a gyakorlás! További szép estét!
A videóhoz megfelelő codec szükséges...
(#) Norberto válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Nemár, nem számol el 260-ig?

(#) Stephani Mihaly válasza major18 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Üdv! Igen, elég neki egy db. 1.5 V-os elem. Alig tizennéhány milliwattot fogyaszt. A nagyobbik hangszóró 8 w-os, a kisebbiket nem tudom, nincs ráírva.
(#) zolee1209 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
De 26-ig el tud számolni...
(#) Árpy válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Ha változónak integer-t használsz, akkor már 32767-ig fog számolni
Amúgy nem rossz, szerintem mindenki valahogy így kezdi. :yes:
(#) vicsys válasza Árpy hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Főleg ha előjel nélküli intet használ.
Általában ledet villogtatnak a kezdők. LCD-nél meg jön a "Hello world!" (Persze ez így van rendjén.)
zolee1209
Szép munka, csak így tovább!
(#) Árpy válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
mikroproci terén gondoltam, de tényleg, a hellót kifelejtettem
(#) 18david18 hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült a függvénygenerátorom, amely 1Hz-től 1MHz-ig képes szinusz, háromszög és négyszög jeleket előállítani. Az áramkör lelke az EXAR által gyártott XR2206 IC. A frekvenciát kondenzátorok értékével 3 állásban 1Hz-től 100Hz-ig, 100Hz-től 10kHz-ig, és 10kHz-től 1MHz-ig kapcsolhatjuk. Az egyes állásokban pedig potenciométerrel változtathatjuk. Érdekesség, hogy ez az első vasalásos technikával készült NYÁK-om, ami szerintem elég jól sikerült.

Képek
Kapcsolási rajz

Sziasztok!
(#) gtk válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Ugyes lett! Jelalakok milyenek?
(#) hapro válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
A jelalakokra én is kíváncsi lennék, elég egyszerű és olcsónak tűnik a dolog.
(#) sándor válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Próbáltad oszcilloszkóppal? Ha igen tennél fel képet a jelalakokról?
(#) Árpy válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Nekem a faterom csinált még az egyetemi évei alatt egy függvény generátort ezzel az IC-vel. Azt mondta, hogy csalódott benne, mert volt egy ponton egy pici törés a színusz alakjában. Az kérdéses, hogy most AZ IC-ből vagy a kapcsolásból kifolyólag jött ez létre nála.
Kíváncsi lennék én is, hogy milyen jelalakokat produkál a tiéd. Amúgy szép munka, grat.
(#) huba válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Kezdetnek szerintem is jó. Amit nagy hátránynak nézek benne, az hogy semmi nem védi az ic-t. Én meg vagyok vele elégedve, bár kicsit más kapcsolást építettem. Bővebben: Link
(#) zolee1209 válasza Árpy hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Integer, nem integer, sajnos mindent nem tudok! , de nekem ez C-ből rémlik... Én assemblyben csinálom még. Egyszerűen egy nyolcbites regiszter értékét növelem eggyel, azt felbontom egyes, tízes, százas helyiértékre, majd egy táblázatból kiolvasom az LCD-hez szükséges kódot, ami a megfelelő decimális számot adja vissza.
Köszönöm mindenkinek a bátorítást, dícséretet! :yes:
ui.: A "HELLO WORLD" helyett egy barátom nevét írtam ki, az nem volt olyan nehéz, így inkább ezt mutattam meg!
(#) Maverick91 hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok,

most készültem el az órámmal. Nem csak ez időt mutatja, hanem be lehet állítani, hogy mikor kapcsoljon be és mikor ki egy relét.
(#) 18david18 hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Készítettem néhány képet a jelalakokról. 1kHz-es szinusz, háromszög, négyszög jel.
(#) Doncso válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Nagyon jó kis cucc, ezzel az IC-vel én is építettem már generátort, de az csak 100kHz-ig megy el, úgy tudom, hogy ez az IC 1MHz-nél már eléggé torzít, de ki lehet fogni jót is belőle, mindenesetre akkor is használható kis műszer, szép igényes munka gratulálok.
Itt az enyém is.
Üdv.
(#) szabi83 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
itt meg hozzá a jelalak.



(#) Doncso válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Igaz, igaz. Köszönöm uram.
(#) guliver83 válasza Maverick91 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Szia!
Érdekalne a kapcsolási rajza,ha lehetséges
Levilágitóba kellene
(#) gtk válasza Maverick91 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Egy tanacs ha szabad.A kijelzo melletti csatlakozot tehetned lefele is.
(#) Maverick91 válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
(#) Maverick91 válasza gtk hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Köszi a tanácsot, ezen én is gondolkodtam. Innen már kicsit körülményes/nehézkes lenne az átalakítás. Esetleg ki lehetne szedni a csatlakozót, és a kábelt odaforrasztom a felső panelhez, csak akkor meg ott lenne az a sok kifúrt lyuk. A következő példánynál már nem így lesz.
Következő: »»   449 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem