Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális kilométeróra és fordulatszámmérő
Lapozás: OK   1 / 4
(#) Joshua hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Ha valaki tudna esetleg digitális kilóméteróra, fordulatszámmérőt kapcsolási rajzot feltenni/készíteni azt nagyon megköszönném! Itt a digitális km órán és fordsz. mérő alatt nem a LED kijelzősre gondolok hanem az analóg kijelzősre. Isten áldja aki tud ilyen kapcsolást előre is!!!
(#) ha6pc válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Nem egészen értem...
Keress kapcsolásokat UAA170 és UAA180 ic-kkel!
Vagy pedig kell egy 270°-os deprez-műszer,meg 555 ic.
Meg google.
(#) zoly15 válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Szia!
Fordulatszám mérőben talán tudok segíteni.
Az egyik Ezermester újságban láttam egyet, Analóg, tekercses műszerrel volt. Igaz Trabanthoz, ha érdekel lefotózhatom..

Üdv!
(#) Medve válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Mivel szeretnéd a kijelzést??
(#) DigitalSilence válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 1 /
 
(#) googa válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Én kapásból arra gondoltam, hogy egy digitális fordulatszámmérőt és sebességmérő kapcsolási rajzot keresel és azok kijelzésre felhasznált jeleit úgy dolgozod fel, hogy egy léptető motor pozicionálsz. A léptető motor tengelyére pedig mutatót szerkesztesz...
(#) Joshua hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
zoly15!
Igen érdekelne az a kapcsolási rajz! Talán tudok vele valamit kezdeni

googa!
Ez egy jó ötlet! Értem is hogy mit magyarázol csak annyi a baj hogy én még nem jutottam el olyan szintre h ilyeneket tervezzek...

Tehát ha valaki ezt meg tudná nekem tervezni annak nem csak megköszönném de azé lenne a megoldás is erre a témára... Sok-sok thx annak aki ezt megteszi!
(#) Joshua válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Akarom írni h nem "azé" hanem az "ő érdeme"
(#) kobold válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Addig, amíg el nem dől, mi fogja a kijelzést megvalósítani (Deprez-műszer, léptetőmotor stb.), kevesen fognak tudni segíteni. Az áramkör kialakítása ugyanis erősen függ attól, mi van a végén.
Szóval először neked kellene valami irányt kijelölni, amihez minimum a mérők megléte szükséges volna.
(#) Joshua válasza kobold hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Szerintem a stepper motoros lenne a legjobb megoldás!
A kilóméteróránál ugye egy reed relé cső adná a jelet, a fordulatszámmérőnél pedig vagy a gyújtókábelre rakunk egy tekercset vagy ott is a reed relére kötjük rá. Valami ilyesmi elképzelésem van.
(#) kobold válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Reed-csövet nem illik gyújtásra tenni, azt a frekvenciát már nem valószínű, hogy követni tudja. A kilóméteróránál is először azt kell megnézni, milyen autóról (már ha autóról) van szó, mert lehet, hogy van használható digitális vonal (ha nincs, mondjuk Hall-szenzorral még az is készíthető, én nem szeretem a Reed-es megoldásokat).
Kijelzéshez a léptetőmotor is jó, de amiket mostanában bontottam / láttam, azokban kereszttekercses műszert PWM jellel hajtottak - aminek nagy előnye, hogy a gyújtást levéve minden egyéb bűbáj nélkül is visszaáll nullába minden
(#) Joshua válasza kobold hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Értem!
Amúgy nem tudom hogy miért Reed relét írtam a fordulatszámmérőhöz is! Hiszen alapban a tirisztoros gyújtásoknál szenzor van!
Motorra lenne nem kocsiba. Nekem most úgy van megoldva a digit. óra h egy reed cső van az első keréknél lent a féknyereg mellett és van egy mágnes a féktárcsán és az nyitja zárja...
Amúgy lehet h igazad van abban h a reednél jobb a szenzor!
(#) interferi válasza Joshua hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Nekem egy autóból kiszedett ellektro mechanikus van.
Abban egy sima kilométer óra hátuljára raktak egy villanymotor ami szimulálja mintha km spirál hajtaná és a motorhoz tartozik még egy szenzor egy elektronikával együtt. Az adója sajna nincs meg.
(#) Joshua válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
De látom nem értetted, hogy én nem LED-del meg digitális kijelzővel akarom ezeket a mérőket...
Mint ahogy "kobold"-dal beszéltük egy stepper motorral kéne megoldani ezt. Tehát itt felejtsétek el ezeket a LEDes meg kijelzős megoldásokat!
(#) Joshua hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Itt egy kép hogy gyárilag milyen motorral oldották meg a km órát. Nem tudom pontosan h ennek a motornak mi a neve...

dscn1903.jpg
    
(#) kobold válasza Joshua hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Így ránézésre ez egy kereszttekercses műszer, a tengely szögelfordulását két áramerősség aránya határozza meg. Van a mutatónak visszatérítése?
(#) zoly15 válasza Joshua hozzászólására (») Júl 31, 2009 / 4
 
szia!
Bocsi a késért.
Itt az anyag amit ígértem..

Üdv!
(#) Joshua válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Köszönöm szépen! Ezzel a kapcsival csak egy baj van...méghozzá az hogy nem tudom az összes alkatrész értékét és nem tudok minden alkatrészt beszerezni... (pl.: SN7400) De azért tényleg köszi hogy nekem fáradoztál és feltetted!!!
(#) Joshua válasza kobold hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Nem tudom pontosan ugyanis ezt a képet netről szedtem... ez egy gyári órából származik...
(#) banyaiakos válasza Joshua hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Egy 270°-os nagy csillapítású deprez tényleg jobb lenne, mint egy léptetőmotor. 20x egyszerűbb a meghajtása és a bekötése is. Fordulatszámhoz sok lehetőség van jelet szerezni, sebességhez pedig vagy egy induktív jeladót kell valahonnan szerezni motorról, vagy bicikli sebességmérőnek a jeladója csak azt nehezebb esztétikusan megvalósítani, mint a mociról szerzettet. Ha már van jelünk, akkor azt erősítjük majd megy az 555re. Az a kimenetén tölt egy kondit annak a feszültségét meg ugy osztjuk le, hogy megfelejen a deprez-müszernek.
Szerintem így a legegyszerűbb.
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Hali!
Nincs mit!
Én is sok segítséget kapok és kaptam a fórumon így jól esik segíteni is..

Üdv!
(#) Rally válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
szia!
meg szeretném kérdezni a képeken látható kapcs. a G1,G2,G3,G4 számát. vagy ha épiteni akarok egy ilyen depresz müszeres fordulatszámmérőt akkór nem kell bele?
(#) zoly15 válasza Rally hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Szia!
Nem kellett volna még egyszer feltölteni a képeket, csak linkelni..
Itt a rajz, ezen látható hogy a G1-G4 SN7400.
Az alkatrészek Itt láthatók a nyák forrasztási oldal fényképe alatt, ki is van vastagítva.

Üdv!
Szerintem minden képp kell bele az IC...
(#) Rally válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Szia!
köszi most már értem .
de egyre még kiváncsi vagyok. a 4. ábrán az a k az mi?
köszi szépen.
(#) Rally válasza Rally hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
ja kapcsoló
bocsi
(#) Rally válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szia!
Szerinted ehhez a műszerhez jó ez a kapcsolás?
És még azt szeretném kérni hogy a forrasztási oldalt rakd fel még egyszer mert nem lehet jól kivenni hogy mi hogy van.
Előre is köszi.

SDC10871.JPG
    
(#) Joshua hozzászólása Aug 6, 2009 /
 
Továbbra is várom a megoldásokat!
(#) Joshua hozzászólása Aug 6, 2009 /
 
Jólvanna! Azért nem kell leüvölteni a fejem... Sajnos annyira nem érte az elektronikához...Ha annyira értenék hozzá akkor nem nyitottam volna ezt a témát és megoldottam volna!
Amúgy meg többen is beszéltek már itt kereszttekercses motorról is...
Viszont ha megépíteném azt a léptetőmotorvezérlést és a szenzorról adnék neki jelet akkor működne? (Sajnos tényleg nem értek ennyire ehhez... )
(#) kobold válasza Joshua hozzászólására (») Aug 6, 2009 / 4
 
Ezt láttad már? Szerzel valamilyen Deprez-műszert, megépíted, kalibrálod, öröm, bódottág
Sajnos a léptetőmotoros mérőket nem ennyire egyszerű meghajtani, gyakorlatilag elkerülhetetlen a mikroprocesszor beépítése. Arra viszont kicsi az esély, hogy valaki - egy, még mindig ismeretlen motorhoz - megtervezi a vezérlést, és megírja a programot is, csak úgy szabadidős nagy ráérésében.
(#) Joshua válasza kobold hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Ez egy jó ötlet és ahogy nézem nem is bonyolult! Amúgy milyen adatok kellenének egy mikroprocis vezérléshez?
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem