Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   40 / 163
(#) Tama89 hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Sziasztok.
Megépítettem KD mester által tervezett Monster néven futó végfokot.
Van vele egy kis problémám nem tudom beállítani a nyugalmi áramot.
A pozitív és negatív tápágba sorosan van kötve 1-1 24V 60W-os izzó. A tápegység bekapcsolásakor hidegen nem vesz fel nagy áramot a panel de néhány másodperc alatt felfut 1-1.2A-re. Hol keressem a hibát? Esetleg ezen hibának nem a nyugalmi áramhoz van köze hanem valami mást ronthattam el? Egyébként rendesen működik a végfok. Kimenetén nincs DC ,meg hallgattam zenével és nem halottam semmi rendellenességet.
(#) mhatalyak hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Sziasztok, most szereztem 2 panelt VF2 höz, olvasgattam a fórumot hogy IRFP240 és 9240 el lehet 4Ohm on is. De abban bizonytalan vagyok, hogy 37V ot bírná-e 4Ohm on?

Köszi!
(#) szamóca válasza mhatalyak hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Megfelelően nagy hűtőfelülettel bírja. Ezt valaki már le is írta itt, hogy így használja. De 60V/4Ohm-os verzióban nem tudom bírná-e, Ezt még nem olvastam.
(#) mhatalyak válasza szamóca hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Először 50V ot akartam rá tenni, de olvastam, nemnagyon jó 4 Ohmra Ezért gondoltam hogy alacsonyabb feszültség, erősebb FET és akkor jólessz!
Köszi.
(#) Robi85 hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Sziasztok.

Van valakinek alkatrész listája a 120Wattos Conductorhoz? Elküldené valaki azt megköszönném.

(#) Tama89 válasza Tama89 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Idő közben sikerült megoldanom a problémát. Egy hibás tranzisztor okozta a hibát.
Most viszont eldöntöttem hogy soha többet nem építek be ilyen bonyolultságú áramkörbe bontott, használt alkatrészt.
(#) bigbrother válasza Tama89 hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Ez nem biztos hogy helyes döntés. Attól, hogy egy alkatrész használt, még nem valószínű hogy rossz. Attól hogy egyszer valahol már működött valamiben, attól nem megy tönkre egy alkatrész. Ha biztos akarsz lenni, meg kell mérni, hogy valóban jó e. Mondjuk az újat is érdemes.
A használt alkatrészek egyik előnye, hogy töredék áron (ingyen plusz némi munka) lehet hozzájuk jutni, és a minőségük egyáltalán nem rosszabb, mint egy vadonatúj darabé, amit elektronikai boltban kapsz. Sőt, előfordul, hogy jobb alkatrészek lelhetőek fel néhány szétrobbantott kütyüben, mint amit a boltban megkapsz.
Egyik alkalommal pl. sikerült valami kidobott telefonközpontból különféle kártyákat szerezni, rajtuk boltban 1000Ft -os takamisawa relékkel...
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Nekem valaki tudna válaszolni, vagy segiteni? Van pár alkatrész ami nem ugyanaz mint a 60 Voltos VF2be valok. Nekem csak ahoz van meg a lista sajnos.
(#) banyaiakos válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Megnézed a két kapcsolást és kiírod egy lapra vagy egy txt fájlba hogy R1= valamennyi ohm, R2= valamennyi ohm és igy tovább mindennel... kb 10perc a 2 kapcsolás.
Régen kész lehettél volna vele este óta, ahelyett, hogy várod a választ.
(#) Tama89 válasza bigbrother hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Természetesen fogok ezután is bontott alkatrészeket használni nagy nem olyan áramkörökben amiket először építek meg. Kipróbált régóta működő kapcsolásokban használni fogom eddig is sokat használtam. Sok alkatrész bontok. Nekem is volt szerencsém egy talán Toshiba telefonközponthoz nagyon sok kék színű 2áramkörös 12V os Takamisawa relé volt benne.
No de befejezem az OFF-olást.
(#) Moderátor hozzászólása (») Aug 8, 2009
 
Na most itt, azonnal, befejezni az Offot!
(#) banyaiakos hozzászólása Aug 14, 2009 / 1
 
ronika2007 kérdezett a VF2ről és összeszedtem a fontosabb dolgokat. Úgy gondolom érdemes ide írnom a választ. Mindenkinek hasznos lehet, aki nem akar végigolvasni majd 80 oldalt.

Király Tibor oldalán vannak a kapcsolások. +-30, 40, 60Voltos verziók Bővebben: Link
Ezt is érdemes elolvasni bár a tápot nem muszály bonyolítani a kettős diódahíddal.
vzoole NYÁKterve Mindegyik verziójoz jó csak az alkatrészek értéke más.
A zenerek előfeszítő ellenállásai 2Wattosak legyenek, bár ez látszik is a beültetésen. Elko kondiknak Yageo mini 16Voltosak
Ha meg nem akarsz ragasztgatni akkor csináld így a hőkompenzálást.
és végül:Conductor
Conductor Király tibor oldalán

Remélem semmit nem hagytam ki. Ha mégis akkor írjátok
(#) Robi85 hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Sziasztok.

Az lenne csak a kérdésem hogy a KD Mester által készitett Conductor 130Wattos változata az mehet e +-60V tápfeszültségről? Nincs kisebb trafóm és ezt meg nemszeretném szétszedni. Vagy pedig inkább erre a feszre épitsem meg a Király Tibor 60Voltos változatát?

Előre is köszönöm a segitséget.
(#) saba válasza proksa1 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
SziasztoK!!
En ezt a "szuper" kapcsolast modositanam:
1. A feteket Source ellenallassal latnam el, kb 0.16 (0.22)Ohm ertekuekkel.
2. A fetek Gatejere pedig kb 330Ohmos ellenallason keresztul vezetnem a jelet.
3. LF356os ICt hasznalnek offset kiegyenlito trimerrel es ekkor kiiktatnam a visszacsatolo korben levo 22mikros kondit
4. Az IC +-tapjat massza fele 100n kerkondival szurnem.
Hogy miert? Majd megmondja valaki.
Udv :yes:
(#) Droot hozzászólása Aug 29, 2009 /
 
Az 1N4248-as kompenzalo diodat lehet helyettesiteni jobban rogzitheto RHRP15120 diodaval?
15A 1200V RECT.FAST RHRP15120 (FAI) RoHS trr<65nsec TO-220AC>
(#) bigbrother válasza Droot hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Szerintem lehet, de ha visszaolvasol, jópár megoldást létezik erre a problémára, kezdve a bd139 B-E diódájának alkalmazásától, egészen a Vf2 alapötletét megtartó, de sokban módosított Conductor végfokig.
(#) Qba hozzászólása Aug 29, 2009 /
 
Hello

KD Mester féle 2*130w és 270w -os Vf2 panelt építek, és az élesztés során gondjaim lettek.

1. 130w panel.

A biztosítékok helyén lévő 10 ohm -os ellenállások lábain 100-200mV feszültséget mérek, a 700-1000mV helyett.
A trimmer potit hiába tekergetem, nagyon minimális a változás.

A kimeneteken 30V ! egyenfeszültséget mérek, hogy lehet ez?

Mindent úgy csináltam, ahogy a leírásban szerepelt.

2. 270w panel

A 10 ohm -os ellenűállások lábain 4-500mV DC 800-1000mV helyett.
a trimmer poti hatására szintén elég minimális a változás.

A kimeneten 20V DC!

Hogy lehet ez, miket nézzek meg ?

Előre is köszi!
Üdv QBA
(#) DJ Szabcsa válasza Qba hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Nem lehet hogy hamisak vagy rosszak a végtranzisztoraid?
(#) Qba válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Hello

Nem tudom... Hestore -ról rendeltem őket, hogy lehet legegyszerűbben megnézni h hamisak -e ?

Üdv QBA
(#) DJ Szabcsa válasza Qba hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Mérd ki őket multiméterrel...
(#) alex.taylor válasza jandark hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Helló mindenki!
olyan kérdésem lenne hogy az itt belinkelt beültetési rajzban szereplő 240-9240 fetpárral mekkora lesz a kimenő teljesitmény? mert ugye a 540-9540 párral 80W RMS. És hogy változnak-e alkatrészértékek.
Köszi a választ.
(#) banyaiakos válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Ha a tápfeszt nem emeled, akkor nem lesz nagyobb kimenő teljesítményed. Annyi a különbség, hogy ez a FET több hőt tud elfűteni.
(#) alex.taylor válasza banyaiakos hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
ezzel a részével tisztában vagyok . a KÉrdéseimre is tudod a választ? vagy esetleg honnan tudom letölteni a nyák tervét, meg a beültetést?
(#) alex.taylor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
itt megtaláltam a kérdésemre a választ ... még pedig hogy 130W.és 50 v-on tudja. Köszönöm az épitő hozzászólást (szerintem ti félre értettetek, nem csak fetet akarok cserélni) .
Amit te irtál hogy ott van a linkem alatt 2-vel a beültetési rajz, az a 80Wos-é, az megvan, meg is csináltam. De a fiókban mélyén találtam 9240-240 párost és ahhoz szerettem volna nyáktervet elkérni. Közben nézelődtem egy másik fórumon és ott megtaláltam amit kerestem, de hogy itt is meglegyen(bár lehet hogy megvan, de nem találtam), feltöltöm. Csatolom a 270W-os rajzot is.
(#) Tomy27 válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia!
Szerinted a 270W +-55V 4Ohm terhelésen RMS vagy max zenei teljesítményre értendő?
(#) alex.taylor válasza Tomy27 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
én ugy gondolom hogy RMS, de inkább kérdezd KD mestert, ez az ő terve.
(#) Zupp87 válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Én pedig úgy gondolom hogy zenei.

Szerk.:
Bocsátto.. lehet mégsem.. van valószínűsége, hogy ekkora tépfeszről 4 ohmon le tud adni 270W szinuszos teljesítmény.. csak kicsit utána kellett számolnom.
(#) saraha hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
Hali.
Megépítettem a 130W-os condoctor-t.
50 volt-ról járatom,8 Ohm-mal terhelem.
Attól elszállhat ,mert túl nagy bemenő jelet kap?
Mert kb fél órát hallgattam úgymond normális hangerőn majd amikor adtam neki kakaót eldurrant az mpsa 92 meg a TL-ek is a két FET meg rövidzáras lett.
Fel sem melegedett annyira, meg fújtam is a bordát ventillátorral.Igaz pasztát nem használtam csak csillámot.
Mit csináljak,hogy jó legyen?
Köszönöm.
(#) punkkazy válasza saraha hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Üdv!
Pasztát mindenképp rakj, mert ha pl. a borda felülete nem tökéletesen sima, akkor nagyon rossz lesz a hővezetésed. Ajánlatos nem a borda hőmérsékletét figyelni, hanem a félvezetőkét.
(#) saraha válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Üdv.
Jó köszönöm akkor megpróbálom másik bordával meg teszek alá pasztát is.
Azt nem tudod véletlenül,hogy mit kell változtatni rajta ahhoz,hogy ne tudjam túlvezérelni?
Következő: »»   40 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem