Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   338 / 2508
(#) djyuri válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
SZia

fotóztam...,csatoltam

Szerintem ha hazajöttem a nagyitól,akkor cserélem az öregedő alkatrészeket.

DSCN5226.JPG
    
(#) koncz86 hozzászólása Aug 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Philips erősítőm, a NYÁK-on egy dióda és két ellenállás alatt meg van sötétedve a lap, amikor be van kapcsolva az erősítő olyan forróak, hogy nem lehet őket megfogni. A dióda típusa: BZX55C16
Szeretnék berakni egy nagyobb teljesítményű diódát, milyet kellene helyette rakni, az ellenállások 0,5W-osak mekkorára érdemes kicserélni őket?
(#) lapose válasza koncz86 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia!

A BZX55C16 az fél wattos 16V-os zener dióda. Cserélni lehet pl. ZY16-ra(2W), de lehet nem ártana megnézni az eredeti miért melegszik nagyon..
(#) koncz86 válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Köszi a tippet.
Igen én is gondolkoztam, hogy valami oka lehet annak, hogy melegszik, hogy tudom ezt kideríteni?
(#) Flatlander válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Akkor inkább belerakom 4-4 fettel a két panelt.Igaz a trafó csak 650w,és ugyanoda lesz kötve a két panelhez az áram,de kétlem hogy tudna amugyis 400w-ot Csakjólesz 2x40.000mikro kondival a két panel.
(#) J-O-E válasza djyuri hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
A rosz hír hogy a kapcsolás jó, a bemenet a gyárilag javasolt, jónak kellene lenni ha csak nem az alkatrészekkel van gond.
A táp úgyszintén nagyfreki ellen is védve elvileg, érdemes a forrasztásokat átnézni ónozni.
Úgye szűrt tápot kap földközéppel rendelkező tápról?
+/- 20 – 22V 4-5A 2x4700µF vagy 10000µF
Nyugalmi áramfelvétel 70mA "mérd meg"
Bemeneti ellenállásanak 20-50kOhm között kell lenni.
A panelon az a nagyfreki ellen 3,3n az X számomra, a rajzon az IC.-n belül van? Ezt már a Baji. E. tette hozzá.
(#) lapose válasza koncz86 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia!

Mérni kell.
Van ott előtte egy feszültségejtő ellenállás, és valószínű mind a két végén lesz egy pufferkondi. Érdemes cserélni őket. Esetleg mérd meg mekkora áram folyik a zeneren.
(#) lapose válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„de kétlem hogy tudna amugyis 400w-ot”


72V-on számolva az elméleti maximum 4 ohm-ra 648W, és ez nem a kapcsolástól függ. Ha a feszültségeséssel is számolunk, meg az áramkör kivezérelhetőségével, akkor is valós lehet a 400W körüli teljesítmény. Majdnem a 4 FET is kevés bele..
(#) Flatlander válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
És ha két panelt teszek rá 4-4 fettel,akkor kb mennyit tudna?650w-os trafó csak bírná valamennyire.....
(#) lapose válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia!

Ha sok a puffered, 2*300W szerintem meg lesz.
(#) Robi85 válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Nekem is van ilyen BAJI féle 400as FETes. Csak egy a baj, hogy nem müködik. +-75 voltrol menne de megse nyikkan. Majdnem átkell csvarnom a trimmert teljesen h 100mAmpert mutasson a müszer. Lebegteti a hangszórót csak. Összeraktam, de azota is csak itt áll. Fogalmam sincs milehet vele.
(#) koncz86 válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia!
A puffereket már régebben kicseréltem, amikor megvettem láttam, hogy púposak.
A régi tulaj mondta, hogy nem kímélte az erősítőt, szóval lehet ennek a levét iszom. Még nem mértem meg az áramot, de mi okozhatja, hogy több megy rajta a kelleténél?
(#) Dj TSM válasza koncz86 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
üdv
Szerintem ellenörizd,hogy mit táplál az a zener dióda,valahol valamilyen ellenálásnak vagy kondenzátornak veszitenie kellett az értékéböl,vagy valami megvan hibásodva,esetleg a zener elött lévö áramkorlát ellenálásnak lett kissebb az értéke,de mindennek oka van,erre rákell jönni.Valamennyire biztos melegedett eredetileg is,ijen erösitökben gyakoriak a hasonló dolgok.Spórolnak az alkatrészeken.
(#) Flatlander válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
2x40.000mikrot gondoltam,szerinted?Eredetileg ezt egy panelhez akartam,de kettőre is eléglehet?Nagyon többet nemakarok mert ígyis sok pénzbe lesz.Alapból már a 3db 12cm-es ventilátor is elég drága dolog lesz,meg egy jó nagy hűtőborda,hangszóróvédő és az apróságok.
(#) Flatlander válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Ha egyenként lemérsz mindent szerintem meglesz a baj,nekem mindkét panel egyszer már leégett de pár ellenállás és fet csere után megint működik,az egyik panel gyors összedobva csak 2x10.000mikro kondival már lassan fél éve megy.
(#) lapose válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Elég lesz annyi puffer a két panelhoz.
(#) lapose válasza koncz86 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia!

Például megemelték a tápfeszültség értékét, vagy cserélték a soros ellenállást, és kisebb értékűt raktak be helyette.
(#) Flatlander válasza lapose hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Mostmár csak remélem hogy a trafón 0,5-ös huzallal tekert 12v eléglesz 3ventinek,előerősítőnek,hangszóróvédőnek
(#) lapose válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
A gyenge láncszem! A 0.5-ös huzal kb. 0.6-0.7A-t tud.
Nagyon karcsú! Lehet érdemesebb lesz egy kis 12V-os trafót rakni bele...
(#) Cunici hozzászólása Aug 10, 2009 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy ez az erősítő milyen kapcsolásban van? Source, drain, gate?

Válaszokat köszönöm előre is.

Üdv.: István

mosfet2.JPG
    
(#) Imi65 válasza Cunici hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Az alapkapcsolásokat 1 eszközre lehet értelmezni, nem egy komplett áramkörre. Itt többféle alapkapcsolás is fellelhető, van, ami 2 aktív elemet is érint. Konkrétan kérdezz.
(#) Cunici válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Hát a Fetek kapcsolására vagyok kíváncsi. Ahogy én látom itt úgy van, hogy a táp megy be a drainon és a Gate vezérli és a sourcen megy ki az erősített jel. Ez milyen kapcsolás, ilyet nem találok sehol sem.

Konkrétam arra lennék kíváncsi, hogy a gate feszültsége vezérli a kimenő áram nagyságát? Tehát az adatlap szerint 2-4V a nyitási fesz, utánna pedig 7-10V on éri el a fet a 12 A , IRFP9240 es fetről van szó.

Tehát azt szerteném megtudni, hogy úgy működik-e a dolog ahogy én elképzelem. A gate és a source között lévő fesz növelésével nő a kimeneit A is ? és a Ugs az egyen vagy váltófesz?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: István
(#) Imi65 válasza Cunici hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Így már érthető a kérdésed. A két FET váltakozó áramú szempontból párhuzamosan kapcsolt Source-követő. (Ezek az alapkapcsolások katód-követő, ill. emitter -követőnek felelnek meg.) A működése hasonló az általad leírthoz, annyi különbséggel, hogy a vezérlőfeszültségből kivonódik a kimenő jel, ezért ezek a fokozatok valamivel kisebb erősítést produkálnak 1-nél (tehát - feszültség szempontjából - "gyengítenek". A vezérlőjel váltakozófeszültség, aminek a nyugalmi áramot meghatározó komponense viszont egyenfeszültség.
Az áramról leírt gondolataid csak rövidzárra lennének érvényesek, a terhelőimpedancia a kimenő feszültséggel adja a kimenő áramot ( Ohm -törvény). A FET-nek ezt "tudnia kell".
(#) Flatlander válasza lapose hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Azt tudom,de a 3venti max 300mA,előerősítő kb 10mA,hangszóróvédő se sokal több,elkéne vinnie lazán elvileg.Valahol láttam ahol kittben lehet venni jókis 2relés hangszóróvédőt kit-et,de már eltűnt
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Az urban féle hangszóróvédő az stereo vagy mono? Kár hgy nincs meg amit én néztem az stereo volt és tiszta jó kapcsolás.
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Nah bocs a sok írásért megvan.Bővebben: Link utolsó előtti
(#) lapose válasza Flatlander hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Szia!

Sztereó.
(#) Flatlander válasza lapose hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Aham.Mind1 már megtaláltam amit először is szerettem volna,igaz nekem 17v váltó van a trafón ezmeg max 15-ről megy el de enyit még elvisel szerintem.Meg külön stab ic az előfoknak és a ventiknek.Szerintem elkéne beírnia,vagyis a 3 ventit egy 400mA-es kis adapter lazán vitte.Meg a ventik nem folyton mennének csak ha kell a hűtés
(#) neocska hozzászólása Aug 10, 2009 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy egz erösitö elöfokjába Ge tranzisztort rakhatok-e? (AC 187 , AC 188)
(tudtom szerint ennek a nyitofesyültsége 0,4V)
Elöre is köszönöm a segitséget
István
(#) lapose válasza neocska hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Szia!

Nem, és nem is érdemes.
Következő: »»   338 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem