Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   342 / 2501
(#) muimui válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Szia, nemtudom mennyire vagy jártas az elektronikában, de szerintem, egy TDA 7294 es ic neked bőven elég. Igaz szimmetrikus táp kell neki, de amit te kivánsz azt teljes mértékben kielégiti. Adatlapot találsz itt az oldalon szerintem.
(#) szamóca válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
A szépen szólás elég egzakt fogalom. De a TDA-s erőlködők egy kezdőnek kielégítik a vágyait, sőt KITT-ben is kaphatóak.
Ha jobb hangot akarsz de nem TDA-val, akkor a VF sor 2 3 tagja az ajánlott. Van itt topikja minden leírással, tervvel.

Ha még egyszer topikot mersz nyitni feleslegesen, véged lesz mint a botnak!
(#) Narancs hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Tudna valaki nekem ajánlani valami igen jó tda-s vagy stk-s erősítő ic-t, ami megy 12 V-ról? Nem kell nagy telljesítmény, Ic-nként 10-20W, de a lehető legjobban szóljon. Előre is köszönöm.
(#) J-O-E válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Itt megtalálod
TDA2004 2X10W
TDA2004 PDF
(#) J-O-E válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
De ami jól szól 2X10W STK
HQ:
STK4362 AF Power Amplifier
(10W + 10W min,THD = 1.0%)
(#) J-O-E válasza muimui hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
TDA 7294 100w-os és nem 12v-ról megy!
Vagy én tudom rosszul?
(#) Narancs válasza szamóca hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Értettem főnök! :pirul:

Nem tudom mihez nyúljak, az építésben elég rutinos vagyok, de nekem a legjobb az lenne ha tudna menni sima 12V-ról, mert +/- volt igényű dolgoktól eléggé félek (mert nem csináltam még). VF sorozattal kapcsolatban mik a tapasztalatok? Miféle táp kell nekik?
(#) szamóca válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Mondjuk a 12V-ot már utólag tette hozzá, és nem lepődnék meg ha az dugasztáp lenne.
(#) Bassmester válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Próbálj meg egy ilyet, vagy valami hasonlót. A legtöbb autórádióban ilyen ícé van. Szerintem 12V-ról jó megoldásnak tűnik és a négy csatorna is jól jöhet.
(#) szamóca válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Van valamilyen alkatrészed már a tápegységhez?
(#) J-O-E válasza szamóca hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
(#) Narancs válasza szamóca hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Mi kellene hozzá? Erősáramú suliban tanulok, végülis sok mindent betudok szerezni.
(#) Narancs válasza szamóca hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Dugasztáppal fajintos' lenne
(#) J-O-E válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Ennél egyszerűbb jobb erre a célra nem lesz. Panel sem kell csak forrasztópáka meg vezeték.
2x22W 12V-ról Tá-Dá! :yes:
Ja meg hangszoró.

TDA1558Q.jpg
    
(#) tanci hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
szevasztok.
Most készülök csinálni dobozt hangszóróknak és már csak egy erősítő hiányzik. Nem tudnátok valami otthon is könnyen elkészíthető 2x20 wattos erősítő rajzát megadni? előre is kösz.
(#) Narancs válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Csinálok Én nyákot attól ne féljetek, , akár két oldalasat is, nem mintha erősítőhöz kellene
(#) J-O-E válasza tanci hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Válasz a kérdésed felett.
És egy kép amit régebben linkeltem: Légszerelt
(#) tanci hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
bocs nem néztem körül.
kösz a figyelmeztetést.
(#) muimui válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Akkor még nem is volt ám ott a 12V. De mentségemre legyen, hogy a szimmetrikus táp se sokkal nehezebb. Sőt, ugyanúgy kell egyenirányító híd, kondi. Szimmetrikusnál csak egy kondival van több.
(#) szamóca válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Először is, egy előnye van a szimpla táplálásnak, ez a kimeneti csatolókondi, ami automatikusan megvédi az egyenfesztől rossz áramkör esetén a hangsugárzódat.
A kettős táptól nem kell félni, nem harap, csak az ilyenekhez már ildomos kimeneti védőáramkört építeni, a fenn említett dolog miatt.
Egy 2x15W-os erősítőhöz be kell szerezned egy lehetőleg búgás mentes 40VA-es transzformátort (feszültsége a választott áramkörtöl függ.), egy 40V/5A diódahidat, és 10 000µF/25V kondit, csatlakozókat, vedőbiztit aljzattal, ki-be kapcsolót.
(#) J-O-E válasza muimui hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Semmi gond teljesen egyszerű, igazad van. Gyakorlatilag csak a trafó más a többi ugyanaz meg persze két kondi egy helyett.
Hirtelen ezt a képet táláltam csak a bekötés a lényeg.
(#) muimui válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Viszont tudsz mondani nekem egy olyan erősítőt, ami szubnak tökéletes? Nekem most a szimpla táp lenne a lényeg, mert abból van egy combos trafóm. A DoZ-t megnéztem, de annak kevés a kimenő teljesítménye. Mondjuk, szerintem szubnak még egy kis torzítás is belefér. Arra gondoltam, hogy egy TDA 7495 ös erölködő hidaltan, de ahhoz meg kellene vennem egy trafót... Nemtudom melyik megoldás jönne ki olcsóbban?
(#) zotyo91 hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Sziasztok építettem egy tda1558Q-val egy végfokot és 2-ttő csatornája nem szól.
2 csatornát egybe,2-ttőt meg külön kötöttem be, amelyik 2-csatorna egybe van azok nem szólnak.
A másik kettő meg szól,rendesen.
A 14-es és az 5,13 között van egy 150KOHM-os ellenálat.
Ha tudtok segítsetek légyszi.
(#) Narancs válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Végülis nem vészes ez ahogy látom. Amúgy mondjuk 12V /3-4A dugasztápról mi az amit még épp meglehetne hajtani? (nem nekem kell )
(#) muimui válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Ennek a tápnak az a lényege, hogy középen megvan "csapolva" és az a főldpont. Szóval ez egy dugasztápról nem menne. De egy olyan 150VA-es toroid bőven elég lenne a TDA 7294-esnek.
(#) Narancs válasza muimui hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Úgyértem olyan erősítő chip kéne ami erről vígan elzenélget. Vagy ez gerjed, búg vagy van valami egyéb negatív hatása? De amúgy köszi az okfejtést. Toroid nem drága?
(#) muimui válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Most átolvasva, tényleg nem olvastam el elsőre. Hát van olyan TDA ami elmegy róla, szó is volt róla előbb, ha jól olvastam, nem tudom mi a száma. Toroidról itt tudsz többet meg, hogy mi mennyiért.HE-s téma a toroidról. Nem tudom, hogy mit csinálna, de valószinűleg, nem szólna jól, vagy nem csinálna semmit, pattogna, egyszerüen nemtudom, hogy mit csinálna.
(#) muimui válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Na közben megtaláltam, a neked kellő TDA topikjátTDA1558Q. Ez eredetileg 4x11Wot lead sima 12Vrol. lehet hidalni és akkor 2x22W-ot ad le.Bocsi, hogy külön, csakmár nemtudtam szerkeszteni a HSZ-emet.
(#) Narancs válasza muimui hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
jólenne de 20W-nál már 10% thd, ami sok.
(#) Dj TSM válasza Narancs hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
üdv
Szerintem TDA1562Q,ebböl 2 darab és kësz a 2 x 50 wattos erösitö. 12 volton megy.
Következő: »»   342 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem