Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   346 / 2501
(#) zoly15 hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Helló mindenkinek!
Szeretnék építeni egy erősítőt ami 4 Ohm -on lead Maximum 45-50W-ot.
Valaki tudna valamit ajánlani?
Jó minőségűt szeretnék, de nem A osztályút!
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) djgombi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
TDA7294 ezt pont tudja és szépen
(#) zoly15 válasza djgombi hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Hopp, ezt elfelejtettem
Semmiféle képen nem szeretnék IC-set!
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Úgy van!...és olcsón, egyszerűen :yes:
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
He-he... ezzel én is így voltam sokáig, de a tartósan szkeptikus hozzáállásom ellenére mégis kipróbáltam. Azóta csinátam is néhányat, meg még fogok is
(#) zoly15 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Nem mondtam hogy én nem csináltam.
De nekem a TDA nem elég részletes
Az STK az már jó.
De szeretnék Tranzisztoros vagy FET-es végfokot.
(#) Bassmester válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 21, 2009 / 1
 
A VF2-t sokan dicsérik, de abban is van egy OPA "sajnos".
Ha egyszer eljutok odáig csinálok egyet otthonra. Van neki topikja.
Akkor már inkább ilyen mint egy STK. Van nekem is STK 496-90-em, de nem szeretem hallgatni
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Vagy Quad 405 kisebb tápfeszről. Kicsit bonyolult de megéri.
(#) lapose válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Szia!

Egy darlington-os?

Vagy egy egyszerű tranzisztoros?
Bővebben: Link

120w.jpg
    
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Na igen... olyanom is van, egy Urbán-féle, kb 15 éve csináltam, de perpillanat le van bontva, mert kellett a doboza szubvégfoknak. Nemrég próbálgattam OPA 134-gyel, (sajnos ez is ícés ) és +/-40V-os kapcsolótápról, hát szépen megszólalt, még így asztalon összedrótozva is.
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Sose felejtem el amikor életem első quad-ját összeraktam és Vidi után Egyszerűen majdnem összesz-tam magam, hogy ég és föld a különbség

Ha a quad nem kell valakinek mert van benne egy ic az ne is építsen soha végfokot.
(#) valve válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
"nekem a TDA nem elég részletes" ~ Mit értesz ez alatt?

Szerintem ennyi pénzből mint a TDA7294 nem tudsz kihozni egy jobb minőségű félvezetős végfokot...
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Viszont nem szabad BD végekkel csinálni. Anno ezzel nyírtam ki az imádott B-31 dobozaimat. Váratlanul minden előzmény nélkül egyszer csak krakk... persze védelem nem volt. (tanulópénz) Szóval csak is MJ végekkel menjen , ha egy mód van rá.
(#) hapro válasza djgombi hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Pont ugyan ilyen élményem volt nekem is Vidi erősítő, vidi dobozokkal:no: . Onnantól a Quad volt az Isten, míg meg nem építettem a JLH-t.
(#) bancsi15 hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Lenne még egy kérdésem: a mélynyomóban így kell kialakítani a csillagpontos földelést?

Köszi

Csillag.JPG
    
(#) bancsi15 válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Bocsi annyit elszúrtam, hogy a szubfilter és az erősítő között csak egy vonal van.
Bocsi
(#) varttina válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia! A hálózat védőföldelését nem szokták a csillagpontra kötni. Ugyanis ha egy rendszerben több védőföldeléssel ellátott készülék van, létrejön a földhurok nevű jelenség.
(#) thecyrus válasza Narancs hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia! A mono panel ára megközelítőleg 3000-4000 között volt! Olcsó kis cucc és bődületesen nagyot szól! 4-16 ohm-ig terhelhető! A teljes kapcsolást már itt közzé tettem kapcsi rajz pcb stb.
(#) thecyrus válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia! Nem a panelt nem én terveztem! Az az uriember aki a 10 fetest is készítette! Az alap kapcsolás ugyan az mint a 10 fetes verziónak! A külömbség hogy a 2 db fet így helyezkedik el, illetve nincs rajta kimeneti védelem!
Ezt a verziót én IRFP260 fetekkel raktam össze:
IRFP260NPBF N-POWERFET 200V 46A 280W.
A 10 fetes panelt is összerakta bár csak 4 fetet tettem bele próba képpen úgy is nagyot szól!
A baj csak az hogy egy 1000w toroid elég drága hozzá!
Többet fizet az ember a tápegységért mint a két panelért.
(#) zoly15 válasza lapose hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hali!
Köszönöm!
Ne nekem 4 Ohm -on ez sok. Vagy a táp feszt lehet csökkenteni?

Üdv!
(#) zoly15 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia!
Idézet:
„abban is van egy OPA "sajnos"”

Ez miért baj?
El tudnád mondani?
Nekem egy STK 461 van most.
De gyári erősítő. Kicsi a borda, 4 Ohm -on fűti mint a kazán. Meg az építési vágy is közre játszik

Üdv!
(#) zoly15 válasza valve hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Nem tudom leírni, de nagyon nem jó a hangja, persze nem biztos hogy az összes TDA-nak..
(#) J-O-E válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
TDA előnye nem a hagminősége, de azért nem olyan rosszak.
Az STK gyári speckójában megláthatod hogy magassabb a hőtűrése ezért magasabb az üzemi hőmérséklete is, gyárilag összeszerelt végfoknál ezt kihasználva a lehető legkissebb hűtőbordával szerelik ólcsóbb.
De egy kis ellentmondás ven az irányelveidben, jobb legyen mint a TDA, de építési kedvből tranyós legyen STK jobb lehet mindkettő verziónál "minőségre" igaz kevesebb járulékos alkatrésszel. STK-n belül is ugyanaz van mint minden erősítőben csak voltak kedvesek válogatott vagyis a lehető legjobban megeggyező tranyókat stb. beleintegrálni egy tokba. A képen egy házilag javított STK belseje van

STK8050.JPG
    
(#) zoly15 válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Köszönöm az infókat!
Igen, láttam már STk-t belülről látni benne a "tranzisztorokat".
(#) lamalas válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Idézet:
„Szeretnék építeni egy erősítőt ami 4 Ω -on lead Maximum 45-50W-ot. Valaki tudna valamit ajánlani? Jó minőségűt szeretnék, de nem A osztályút!...”


Udv,

Ajanlom figyelmedbe a B5-os erositot. Sajat topikja is van itt a HE-n: B5 es B8
Diszkret tranzisztoros vegfok, nincs benne IC. 4ohmra is hasznalhato, de ha max. 45-50W kell akkor a tapfeszultseget kell csokkenteni illetve 2 masik ellenallas erteket is a tapfeszultsegnek megfeleloen. Nagyon jo minosegu (hangu) erosito, mar sokan utanepitettek es igen jo visszajelzesek vannak rola!

A topikban szereplo masik, B8-as erosito kisebb teljesitmenyu de csak 8ohmos terheleshez ajanlott hasznalni a vegtranyok kisebb terhelhetosege miatt.
(#) zoly15 válasza lamalas hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Köszönöm!
Tegnap este ez nekem is eszembe jutott, de még nem jutottam el odáig hogy megnézzem.
De hogy írtál erről akkor azt hiszem megtaláltam a megfelelő végfokomat!
Köszönöm szépen!
Még valami, ha készítek egy sztereo B5-öt 4Ohm ra 45-50W kimenő teljesítménnyel, elég oda 150VA-es trafó?

Üdv!
A továbbiakban áttérek a megfelelő topicba.
(#) ngyzoli válasza djgombi hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Ebben igazad van,a futásiidő ebben a kostrukcióban valóban hibát okoz,viszont így egyszerűbb.S én nem is hidalva használom,csak szimplán.Emiatt is...
(#) ngyzoli válasza lapose hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Nem írtál h*lyeségeket,nekem is az a tapsztalatom,h ez egy eléggé "macerás" kapcsolás.Bár hibátlan alkatrészeknél rögtön indul,igazán én sem javaslom,főleg a gerjedési hajlama miatt.Egyébként sok mindent tolerál,volt úgy,h leszakadt az egyik tápvezeték,stb,csak a végfet röppent el.Sok más kapcsolásnál ez nem jelenthető ki.
(#) bancsi15 válasza varttina hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia!

Akkor a földhurok miatt nem kötöm be a védőföldelést( mondjuk úgy is fából van a láda).

Így már jó lesz csillagpontos rendszer?




Csillag.JPG
    
(#) Bassmester válasza thecyrus hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia! Köszi az információkat. Közben megtaláltam azt az oldalt ahol a kétfetes is fent van. Azt hiszem, kellően felbátorodtam a kapcsolást illetöen, csak még a fetek típusáról nem döntöttem. Azt hiszem, hogy IRFP 240 -eket fogok rendelni hozzá, hacsak valaki nem hoz fel valami nyomós ellenérvet az ötletemmel szemben. Egyébként nem értem hogy eredetileg miért IRFP 450-nel tervezték. Ez 500V-14A -es, tápegységbe való fet...szóval ennek kiváncsi lennék az okára. A tápegység nem gond, 1,5-2kW körüli kapcsolótápja lesz (ETD 59 magból), ez kb 15-16 ezerből kijön. Ezért is választottam a legnagyobb változatot, ami +/-85V-ot fog kapni.
Következő: »»   346 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem