Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Helló mindenkinek!
Szeretnék építeni egy erősítőt ami 4 Ohm -on lead Maximum 45-50W-ot. Valaki tudna valamit ajánlani? Jó minőségűt szeretnék, de nem A osztályút! Előre is köszönöm! Üdv!
Hopp, ezt elfelejtettem
Semmiféle képen nem szeretnék IC-set!
Úgy van!...és olcsón, egyszerűen :yes:
He-he... ezzel én is így voltam sokáig, de a tartósan szkeptikus hozzáállásom ellenére mégis kipróbáltam. Azóta csinátam is néhányat, meg még fogok is
Nem mondtam hogy én nem csináltam.
De nekem a TDA nem elég részletes Az STK az már jó. De szeretnék Tranzisztoros vagy FET-es végfokot.
A VF2-t sokan dicsérik, de abban is van egy OPA "sajnos".
Ha egyszer eljutok odáig csinálok egyet otthonra. Van neki topikja. Akkor már inkább ilyen mint egy STK. Van nekem is STK 496-90-em, de nem szeretem hallgatni
Vagy Quad 405 kisebb tápfeszről. Kicsit bonyolult de megéri.
Na igen... olyanom is van, egy Urbán-féle, kb 15 éve csináltam, de perpillanat le van bontva, mert kellett a doboza szubvégfoknak. Nemrég próbálgattam OPA 134-gyel, (sajnos ez is ícés ) és +/-40V-os kapcsolótápról, hát szépen megszólalt, még így asztalon összedrótozva is.
Sose felejtem el amikor életem első quad-ját összeraktam és Vidi után Egyszerűen majdnem összesz-tam magam, hogy ég és föld a különbség
Ha a quad nem kell valakinek mert van benne egy ic az ne is építsen soha végfokot.
"nekem a TDA nem elég részletes" ~ Mit értesz ez alatt?
Szerintem ennyi pénzből mint a TDA7294 nem tudsz kihozni egy jobb minőségű félvezetős végfokot...
Viszont nem szabad BD végekkel csinálni. Anno ezzel nyírtam ki az imádott B-31 dobozaimat. Váratlanul minden előzmény nélkül egyszer csak krakk... persze védelem nem volt. (tanulópénz) Szóval csak is MJ végekkel menjen , ha egy mód van rá.
Pont ugyan ilyen élményem volt nekem is Vidi erősítő, vidi dobozokkal:no: . Onnantól a Quad volt az Isten, míg meg nem építettem a JLH-t.
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. Lenne még egy kérdésem: a mélynyomóban így kell kialakítani a csillagpontos földelést? Köszi
Bocsi annyit elszúrtam, hogy a szubfilter és az erősítő között csak egy vonal van.
Bocsi
Szia! A hálózat védőföldelését nem szokták a csillagpontra kötni. Ugyanis ha egy rendszerben több védőföldeléssel ellátott készülék van, létrejön a földhurok nevű jelenség.
Szia! A mono panel ára megközelítőleg 3000-4000 között volt! Olcsó kis cucc és bődületesen nagyot szól! 4-16 ohm-ig terhelhető! A teljes kapcsolást már itt közzé tettem kapcsi rajz pcb stb.
Szia! Nem a panelt nem én terveztem! Az az uriember aki a 10 fetest is készítette! Az alap kapcsolás ugyan az mint a 10 fetes verziónak! A külömbség hogy a 2 db fet így helyezkedik el, illetve nincs rajta kimeneti védelem!
Ezt a verziót én IRFP260 fetekkel raktam össze: IRFP260NPBF N-POWERFET 200V 46A 280W. A 10 fetes panelt is összerakta bár csak 4 fetet tettem bele próba képpen úgy is nagyot szól! A baj csak az hogy egy 1000w toroid elég drága hozzá! Többet fizet az ember a tápegységért mint a két panelért.
Hali!
Köszönöm! Ne nekem 4 Ohm -on ez sok. Vagy a táp feszt lehet csökkenteni? Üdv!
Szia!
Idézet: „abban is van egy OPA "sajnos"” Ez miért baj? El tudnád mondani? Nekem egy STK 461 van most. De gyári erősítő. Kicsi a borda, 4 Ohm -on fűti mint a kazán. Meg az építési vágy is közre játszik Üdv!
Nem tudom leírni, de nagyon nem jó a hangja, persze nem biztos hogy az összes TDA-nak..
TDA előnye nem a hagminősége, de azért nem olyan rosszak.
Az STK gyári speckójában megláthatod hogy magassabb a hőtűrése ezért magasabb az üzemi hőmérséklete is, gyárilag összeszerelt végfoknál ezt kihasználva a lehető legkissebb hűtőbordával szerelik ólcsóbb. De egy kis ellentmondás ven az irányelveidben, jobb legyen mint a TDA, de építési kedvből tranyós legyen STK jobb lehet mindkettő verziónál "minőségre" igaz kevesebb járulékos alkatrésszel. STK-n belül is ugyanaz van mint minden erősítőben csak voltak kedvesek válogatott vagyis a lehető legjobban megeggyező tranyókat stb. beleintegrálni egy tokba. A képen egy házilag javított STK belseje van
Köszönöm az infókat!
Igen, láttam már STk-t belülről látni benne a "tranzisztorokat". Idézet: „Szeretnék építeni egy erősítőt ami 4 Ω -on lead Maximum 45-50W-ot. Valaki tudna valamit ajánlani? Jó minőségűt szeretnék, de nem A osztályút!...” Udv, Ajanlom figyelmedbe a B5-os erositot. Sajat topikja is van itt a HE-n: B5 es B8 Diszkret tranzisztoros vegfok, nincs benne IC. 4ohmra is hasznalhato, de ha max. 45-50W kell akkor a tapfeszultseget kell csokkenteni illetve 2 masik ellenallas erteket is a tapfeszultsegnek megfeleloen. Nagyon jo minosegu (hangu) erosito, mar sokan utanepitettek es igen jo visszajelzesek vannak rola! A topikban szereplo masik, B8-as erosito kisebb teljesitmenyu de csak 8ohmos terheleshez ajanlott hasznalni a vegtranyok kisebb terhelhetosege miatt.
Köszönöm!
Tegnap este ez nekem is eszembe jutott, de még nem jutottam el odáig hogy megnézzem. De hogy írtál erről akkor azt hiszem megtaláltam a megfelelő végfokomat! Köszönöm szépen! Még valami, ha készítek egy sztereo B5-öt 4Ohm ra 45-50W kimenő teljesítménnyel, elég oda 150VA-es trafó? Üdv! A továbbiakban áttérek a megfelelő topicba.
Ebben igazad van,a futásiidő ebben a kostrukcióban valóban hibát okoz,viszont így egyszerűbb.S én nem is hidalva használom,csak szimplán.Emiatt is...
Nem írtál h*lyeségeket,nekem is az a tapsztalatom,h ez egy eléggé "macerás" kapcsolás.Bár hibátlan alkatrészeknél rögtön indul,igazán én sem javaslom,főleg a gerjedési hajlama miatt.Egyébként sok mindent tolerál,volt úgy,h leszakadt az egyik tápvezeték,stb,csak a végfet röppent el.Sok más kapcsolásnál ez nem jelenthető ki.
Szia!
Akkor a földhurok miatt nem kötöm be a védőföldelést( mondjuk úgy is fából van a láda). Így már jó lesz csillagpontos rendszer?
Szia! Köszi az információkat. Közben megtaláltam azt az oldalt ahol a kétfetes is fent van. Azt hiszem, kellően felbátorodtam a kapcsolást illetöen, csak még a fetek típusáról nem döntöttem. Azt hiszem, hogy IRFP 240 -eket fogok rendelni hozzá, hacsak valaki nem hoz fel valami nyomós ellenérvet az ötletemmel szemben. Egyébként nem értem hogy eredetileg miért IRFP 450-nel tervezték. Ez 500V-14A -es, tápegységbe való fet...szóval ennek kiváncsi lennék az okára. A tápegység nem gond, 1,5-2kW körüli kapcsolótápja lesz (ETD 59 magból), ez kb 15-16 ezerből kijön. Ezért is választottam a legnagyobb változatot, ami +/-85V-ot fog kapni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |