Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Megtaláltam, ANSELH-t törölni kellett.
Egy rajz sokkal többet mond, mint bármilyen leírás, főleg ha az úgy hangzik, hogy "bekötöttem"...
A 24H-nál mintha lettek volna mindenféle varázslatok, pl. tobb Vdd és Vss vonal van(?), ezek mindegyikét hidegíteni kellett, valamint ha emlékezetem nem csal akkor abban van egy regulátor amivel kell valamit csinalni? (nincs előttem az adatlap, mivel szabin vagyok)
Minden vdd vonal be van kötve csakúgy mint a vss is, ezek ki vannak kötve a pickit2 megfelelő lábaira, már az oszcillátort leszedtem, hogy minél kevesebb hiba lehessen maradt egy ellenállás meg egy dióda.
Hello
Ez a kapcsolás mennyire pontos? 32768Hz-es kvarccal szeretném használni, és a PIC16f628a RA4/T0CKI, vagy a RB0/INT lábára szeretném kötni az egyik kimenetét. Órát akarok csinálni multiplexelt LED kijelzővel, de főoszcillátornak 10Mhz-es kvarcot akarok használni a gyorsaság miatt. Így ha ez a kapcsolás nekem pl. 128 megszakítást okozna a pic programjában, az jól jönne a kijelző meghajtásakor a multiplexelésben is, meg persze akkor 128 megszakításonként növelném a programban a masodperc változót. És ha használható a kapcsolás, akkor nem egyforma kondenzátorokat kéne használnom? Üdv. Idézet: „Mclr be van kötve, vdd, gnd, data és clock megvan az ic lábain, de a pickit mégsem ismeri fel.” A felsoroltak szükséges, de nem elégséges feltételei a működésnek, mivel a PIC belül 2,5 V-os. Ha a belső feszültségszabályozót engedélyezni akarod, akkor ENVREG-et (71.láb) össze kell kötni Vdd-vel, a Vcap/Vddcore lábra (70.láb) pedig kell egy 10 µF-os szűrés.
Hali. valaki leellenőrizné, és megmondaná, hogy jól-e tudom? a PIC12F629 lábkiosztása: (égetőre kötném)
GND- 8 DATA-7 CLK - 6 VCC-1 MCLR - 4
Szerintem mondtuk már korábban ezzel a problémával kapcsolatban, hogy nem feltétlenül szükséges mindenféle külső hókuszpókuszokkal bonyolítani a dolgokat, a PIC-ben minden rendelkezésre áll ahhoz, hogy önmagában is működőképes legyen az óra.
Még a 628-ra is tehetsz két kvarcot, egyet az óra időalapjának, egyet pedig a programvégrehajtáshoz. De ha nem ragaszkodsz a 10MHz-hez, akkor van neki 4MHz-es belső oszcillátora is, aminek a pontossága ugyan óra céljaira egyáltalán nem felel meg, de a programvégrehajtásnál ez nem gond. Az időt számolhatod a 32768Hz-es Timer1 oszcillátorról is. Ha viszont LED kijelzős lesz az óra, akkor ott nem a PIC fogja a nagy fogyasztást produkálni, így nem annyira fontos az alvási lehetőség sem, a CPU futhat mindig aktív módban. Ekkor lehet használni a timer2-t automatikusan újratöltődő módban, és egy nagyobb, pl. 12MHz-es kristályból úgy osztani, hogy másodpercenként egész számú megszakítás történjen, pl. 50 vagy 100. Ebben a megszakításban aztán lehet növelni az időt, és lehet foglalkozni a kijelzővel is.
Aha. És ezektől nem ismeri fel a pic-et?
Akartam felrakni nem tudom hova lett. Honnan tudom, hogy esetleg megsült az ic a forrasztásnál?
Kérlek a rajzot képként tedd fel(PrintScrn+Paint->GIF). Nem lehet minden szerkesztőprogram mindenki gépén fenn!
Az IC-t nagyon nehéz megsütni! Ha azt kibírja, hogy hőfúvóval percekig melegítjük leszedésnél, akkor pákával szinte lehetetlen megsütni.
Üdv mindenkinek!
Szeretnék kérni egy kis segítséget egy programhoz. A feladat pl anyi lenne, hogy van egy számláló ami szépen másodpercenként számlál felfele. Megnyomok egy gombot és ekkor már nem egyel növeli a számot hanem 2 vel. Miután a hozzáadandót módosította folytassa a számlálást. A progi ennél azért kiterjedtebb, a lényeg, hogy valamiféle megszakítás kellene szerintem. A gond az, hogy még nem csináltam ilyet és kicsit zavaros amiket olvastam. A progi Proton IDE vel készül (basic). Tud esetleg valaki írni a fenti példához egy szájbarágós példát? A segítséget előre is köszönöm. Idézet: „És ezektől nem ismeri fel a pic-et?” SZVSZ ezek nélkül a PIC működésképtelen, tehát a "felismerés" (kiolvasás) sem működhet.
Azhogy icserni - ebben a hozzászólásban - már említette, nem elég azokat bekötni amik eddig bevannak. Olvasd el és egyeztesd az adatlappal is!
Ha megvan, akkor várjuk a módosított rajzot!
A nyák már elkészült, de mivel próbanyák ezért ezeket is be tudom köttni, köszi, majd megpróbálom.
Sziasztok!
Most kezdtem PIC-el próbálkozni; programozni még nem tudok, csak a CCS-C mintaprogramjait és az itteni cikkben lévő programokat tanulmányozom. De. Sokszor olyan, mintha "bizonytalanul" működne. Pl van egy léptetőmotor vezérlő; egy potméterrel tudom szabályozni a forgás sebességét. Na ez hol működik, hol nem. Találomra. Minden jól van bekötve, mert van hogy életre kel. Az itteni gombokkal vezérelt LED-es futófény is hol elindul, hol nem. Lehetséges, hogy a PIC beteg? A kvarc közel van a lábakhoz, a táp előtt van szűrőkondi. A táp hol gyári pickit2, hol 7805IC-n keresztül jön, de megbízhatatlanul működik. Van valami ötlet, hogy mit rontok el? -ja és 16F877A-ról van szó 4MHz kvarccal.
Sejtésem szerint nem tiltod le a config-ban az alacsony feszültségű programozást (LVP) és a PGM láb lebeg a levegőben, nincs GND-re húzva. Ha ez a helyzet, akkor tegyél a PGM és a GND közé egy pár kohm-os ellenállást!
...vagy a konfigban tiltsd le a LVP módot!
A #fuses végén ott van, hogy NOLVP, gondolom ezzel le is van tiltva. Különben a PGM láb egyben az RB3 is, ami már a motor egyik tekercsére van kötve jelen esetben. (5 madzagos unipoláris; RB0-RB3 lábak a tekercsekre, +1 a földre; B7-en nyomógomb, ami rejtély, hogy mit kéne csinálnia; A0-on egy potméter kimenete)
Sziasztok!
Villám kérdés. Lehet-e a 3V-os tápról járatott 18F67J60-t az ICD-2 vel programozni? Mit fog szólni a PIC az 5V-os jelszintekhez? Valakinek tapasztalata? Köszi előre is!
A válasz egyszerű, a PIC-re nem fog 5V-os jelszint kerülni.
Idézet: „Különben a PGM láb egyben az RB3 is, ami már a motor egyik tekercsére van kötve jelen esetben.” Ez nem jelent semmit az LVP probléma esetében, de ha kikapcsoltad, akkor az LVP kilőve. Mi van az MCLR-el, hogy kötötted be? Milyen kondik vannak a kvarcon és mekkora a kvarc és milyen a konfig beállítása hozzá?
4MHz kvarc van rajta, 22pF kondikkal van földre húzva. XT oszcillátor van megadva konfigban.
MCLR láb 10k-val van tápon. Itt a program eleje:
-vagy arra gondoltak, hogy nyomtatóportra van kötve? Mit szeretnének az RS232-vel?
Biztos, hogy nem ez a probléma kulcsa, de a config-ban az OSC-nek megadhatsz HS-t is, én 2MHz feletti kvarcoknál már HS-be állítom.
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kövezzetek meg, de képtelen vagyok beazonosítani az ICSP lábait a PIC16F84 nél. icsp1 - Vpp/MCLR = IC4 icsp2 - VDD = IC14 icsp3 - VSS/GND = IC5 icsp4 - ICSPDAT/PGD = IC ? icsp5 - ICSPCLK/PGC = IC ? Súgna valaki egy kicsit? |
Bejelentkezés
Hirdetés |